Basur Neden Olur Ve Basura Dair Herşey

hemoroid ameliyatı sonrası sikayetler

Hemoroid Ameliyatı Sonrası Sikayetler Nasıl Oluşur?

Hemoroid ameliyatı sonrası sikayetler,hastaya göre değişkenlik gösterebilir.Örneğin;ameliyat sonrasında kişide makatta darlık şikayeti  oluşmuşsa,bir başka hastada oluşmayabilir.Bu operasyon sırasında hekimin,fazlaca doku almasından kaynaklanır.Bunun gibi bir çok örnek verilebilir.Özetle şikayetler,operasyonu yapan hekimin deneyimi,hastaya uygulanacak ameliyat şeklinin uygun seçilmesi,müdahalenin uygulanış şekline göre değişebilir.Şimdi herkeste oluşmasa da ortaya çıkması muhtemel şikayetleri maddeleyelim:

Hemoroid Ameliyatı Sonrası Sikayetler Nelerdir?

 • Makat darlığı:Ameliyat esnasında,alınan dokunun normalden fazla olması makat darlığına yol açabilir.
 • Makatta sarkma
 • Ameliyat sonrasında makat içinde meme kalması:Hekim tarafından bazı istenmeyen sonuçların oluşmasını önlemek amacıyla bilerek bıraktıkları memelerdir.Bu memeler sayesinde hastanın dışkı ve gaz gaçırmasını önlemeye yarayan kapakçıklardır.
 • Makatta çatlak (anal fissür)oluşması:Anüste yırtık,klasik ameliyattan sonra ve özellikle longo ameliyatı sonrası oluşma ihtimali yüksek olan bir durumdur.
 • İdrar Yapma zorluğu:idrar yapma refleksiyle ilgili sinirlerin kuyruk sokumundan yani ameliyat bölgesinden  çıktığı
  hemoroid ameliyatı sonrası şikayetler

  hemoroid ameliyatı sonrası şikayetler

  için,bu problem de  hemoroid ameliyatı sonrası sikayetler arasında yerini alır.Hemoroid ameliyatı öncesinde mesaneyi tamamen boşaltmış olmak,fayda sağlayacaktır.

 • Makatta kanama görülmesi:Şikayetler içinde en çok görülenlerden bir tanesidir.Bazen hafif olabileceği gibi bazen de çok şiddetli olabilir.İlk dışkılama esnasında biraz ağrının ve kanamanın olması normal kabul edilir.Fakat özellikle kanamanın fazla olması,sıkıntılı sonuçlar doğurur.Bu sebepten şiddetli kanamanın görüldüğü durumlarda derhal doktora başvurmak gerekir.
 • Makat fistülü:Makat içerisindeki bağırsakla,dış kısımda bu bölgeye yakın deri arasında bir tünel oluşması ve bir delikle dışarıya açılmasıdır.Bağırsak içindeki akıntıların bu delikten dışarı sızması,bunun sonucunda kötü bir kokunun oluşması,ıslaklık hissi gibi kötü sonuçlara neden olabilmektedir ve hasta açısından bu durum,oldukça sıkıntılı ve istenmeyen bir tablodur.
 • Makat bölgesinde kaşıntı:Makat içi bölgesinden gelen salgının,ifrazatın dışarıya sızması ve kaşıntı oluşturarak hastaya rahatsızlık vermesi söz konusudur.
 • Dışkı ve gaz kaçırma
 • Dışkının aşırı sert olması,dışkının taşlaşması:Bu durum,hemoroid ameliyatı sonrası dışkılama esnasında ağrılara,kanamalara sebep olduğundan,derhal çözüme kavuşturulmalıdır.Dışkıyı yumuşatan ilaçlar veya lifli besinler tüketmek,hemen bir kayısı suyu içmek gibi..
 • Hemoroidin daha sonra tekrar edebilmesi:Ameliyat esnasında hekimin hemoroid dokusunu yeteri kadar almaması ve başka sebeplere bağlı olarak gelişen bir durumdur.
 • Enfeksiyon:Çok sık görülmemekle beraber ameliyat yarasından dolayı enfeksiyon oluşma ihtimali olabilir.
 • Ikınma hissi:Longo ameliyatlarından sonra 4 ya da 5 hastada bir görülme ihtimali olabilen bu tablo,hemoroid
  hemoroid ameliyatı sonrası sikayetler ve ıkınma

  hemoroid ameliyatı sonrası sikayetler ve ıkınma

  ameliyatı sonrası sikayetler arasında yer alan bir durumdur.

 • Ağrı:Anal kanalın içinde daha derin kısımda yapılan cerrahi müdahaleler,çok fazla ağrıya sebebiyet vermez.Fakat anüse yakın olan kısım ve anüs çevresi,ağrıya duyarlı olan çok fazla sinire sahip olduğundan,bu bölgedeki dokuların alınması gereken hastaların ameliyatından sonra ağrı daha fazla olabilir.

Hemoroid ameliyatı sonrası sikayetler,yaranın tam iyileşmemesinden de kaynaklanabilir.Bunun sonucunda iyileşme süresi biraz daha uzayabilir.Bu yüzden hemoroid ameliyatı olmaya karar verirken alanında uzman hekimler(bir kolorektal cerrahi uzmanı,genel cerrahi uzmanı,proktolog gibi..) tercih edilmelidir.

 

Etiketler: , ,

hemoroid ameliyatı sonrası sikayetler Hakkında Yapılan Yorumları

 1. cengiz dedi ki:

  infrared tekniği ile on gün önce ameliyat oldum. üçüncü derece hemoroidlerim vardı. iki tanesi yakıldı bi tanesine bant yapıldı. ameliyattan çıktıktan ilk beş saat boyunca anestezinin etkisinden bişey hissetmedim. herkese iyiyim haftaya görüşürüz gibi mesajlar attım saf gibi. anestezinin etkisi geçince inanılmaz bi ağrı duydum. iki kere bayılmışım acıdan ağrıdan. ertesi güne kadar iğneler serumlar vs. ile durabildim. üçüncü günün sonunda wcye ççıkacak cesareti bulabildim kendimde. sonrası aman allahım dedim. sanki makatıma bıçak saplamışlar gibi bir ağrı ve acı. ne sıcak su ne ağrı kesici fayda etmedi. apartmanı ayağa kaldırmışım bağırmaktan sonra da yine bayılmışım. ertesi gün sonraki gün ederken 7 gün sonunda cehenneme gidip geldim. her gün ağladım duvarları yumrukladım. intiharı bile düşündüm. yok böyle bir acı. sonrasında dolorex denen bi ağrı kesici keşfettim. ağrımı sızımı dindirdi günde üç defa kullandım. wcye çıkarken parça parça çıkabildim hep sürekli bi dışkılama hissi. her saat başı wcye mi çıkılır?deli oldum. artık sıcak suya oturarak dışkılama yapmaya başladım. acıyı minimuma indirdi.ağrı sızı yine var ama eskisi gibi değil. rutin yürüyüşlere başladım. sürekli dışkılama hissini azaltıyor. doktora kontrole gittim süper dedi çok hızlı iyileşiyosun vs. dedi. ben 10 gün daha rapor aldım. tam anlamıyla iyileşene kadar insan içine çıkamayacağım. bu ameliyatı olacaklar eğer bu kadar acıyı kaldırırım diyorsanız olun ki barbar conan olsanız bile kaldıramazsanız. en iyisi bütün alternatifleri deneyin. ameliyat son çare olsun. doktorlara ve ameliyat tekniklerine inanmayın. nasıl olursanız olun bu acıyı çekeceksiniz. çaresi yok.

 2. GAZİ dedi ki:

  Ben elli gün önce dördüncü evre hemoroidden longo yöntemiyle ameliyat oldum.Dışarı çıkan kitle artık ceviz kadar olmuştu ve ancak içeri ittirerek rahatlayabiliyordum. Önceleri kısa süreli olan kanamalar günler ve haftalar sürmeye başlayınca kansızlık ve başka rahatsızlıklar oluşmaya başladı. Kolonoskopi denilen işkenceyi de yaptırdım ve en sonunda ameliyat olmaya karar verdim. Doktorumu araştırarak konusunda uzman diye tercih ettim.Burada ağrısını sızısını çektiklerini anlatan bütün arkadaşlar haklılar. Ben de özellikle ilk on gün çok şiddetli ızdırap çektim. Hala her tuvaletten sonra şiddeti tuvaletteki kalış süreme ve kabızlık – ishal durumuma bağlı olmakla birlikte bir kaç saat ağrı – rahatsızlık hissi yaşıyorum. Ben ameliyat sonrası hiç kanama- ödem v.s sorun yaşamadım. Kontrollere de gittim. Darlık korkusu vardı doktorumun şükür o da yok dedi. Ancak hala tam olarak rahat değilim.Kansızlık nedeniyle dahiliyeci demir hapı vermişti. Bir kaç gün içince perişan oldum.Şiddetli karın ağrısı,ishal ve makat bölgesinde yine ağrı ve şişlik oluştu. İlacı bıraktım da biraz rahatladım.Beni kabızlık gibi ishal de perişan ediyor. Ameliyattan bu yana hiç kabız olmadım. Yediğime içtiğime dikkat edip egzersiz yapıyorum. Ancak hala tam iyileşme yok. Bazıları altı ay diyor tam şifa için. Ümidimi koruyorum. İnşallah tam sağlığıma kavuşacağım. Tüm hastalara şifa ve ağrısı olanlara sabır diliyorum. Tavsiyem son çare ameliyat, doktorunuzu iyi seçin, çok sabırlı olun.

 3. Selçuk KETENCİ dedi ki:

  5 hafta önce 4.evre hemoroid ameliyatı oldum 20 gün kabir azabı çektim. Su an 3 4 günde bir dışkı yaparken kanama oluyor çok değil ama telaş ediyorum yaparken ıkınma da dışkının çıkmasına kadar bir ağrı ve zorluk çekiyorum. Bitince ağrı sızı olmuyor. Bu kanama normal mi acaba

 4. Zorlu süreç dedi ki:

  Herkese selam. Bugün tam 1 ay oldu. Lavaboda çok az agri oluyor. Ağrının nedeni de lazer le yapılan hemoroidin altında ufak bir yara var o ağrıyor . Onun haricinde bir sıkıntı olmuyor. Lazerle yakılan memeler hala var ama gün geçtikçe küçülüyor. Bugün kabız oldum ama pek bir agrım olmadı. Ilk 15 gün ağrılara katlandiktan sonra bir problem olmuyor.

 5. Aliye dedi ki:

  Bende trombolize iki parça normal ameliyatla alındı.. ilk gün cehenneme gittim 2 gün orda kaldım.. şu an 6. günümdeyim.. 5 gün boyunca aksatmadan sabah akşam iğne oldum ve antibiyotiği kullandım.. mide ağrısı yaşadığım için iğne ve antibiyotiği 5 gün sonunda kestim.. anüs ortasında iki tane şişlik halihazırda duruyor öylece.. bugün bir şişliğin yanında ufak bir şişlik daha oluşmuş.. bunlar nedir böyle bilmiyorum ama tıpa takılmış hissi veriyor insana..sürekli bir şeyler sıkışmış hissi var.sanki bişeyler içimi aşağı çekiyor gibi.. yer çekimi o bölgede dazla gibi…wc sonrası ilk günlere nazaran daha kolay..ama bu şişlikler inecek mi yoksa ameliyat olup 5-6 gün sonra olmamış gibi mi olacak..ameliyat öncesi de böyleydi çünkü.. kesip çıkardığını gözümle görmesem kandırıldım diyeceğim..kesilen yerden tekrar bitmesi hoş değil.. umarım başka birşeydir bu.. bu nedir bu.. geçecek değil mi sönüp gidecek değil mi..

 6. Zorlu süreç dedi ki:

  Öncelikle herkese geçmis olsun. Bu yazıyı okuyorsan ya ameliyat oldun ya da böyle bir sorunun var. Bende yırttık ve 2 ic 2 dis hemoroid vardı 5 gün önce ameliyat oldu. Ameliyatta hiç aci duymuyorsunuz ama ameliyattan sonra spinal anestezi nin etkisi geçince biraz agri oluyor. Benim tek sorunum simdi dis hemoroid ler lazer le icinden yakildi ve sonra sanki hic yakilmamis gibi hala buyuk ve makati kapatiyor diskilarken inanılmaz canım yaniyor. Diski sıvı bile olsa böyle bir sorunu olan oldu mu acaba kac günde geçti o şişliği indirmek için ne yapmak lazım. Lavabodan sonra pek agrım olmuyor ama Işte o lavabo beni benden alıyor. İyileşme sürecini de yazcam devamlı belki aynı sorunları olan vardır. Özel bir hastanede oldum doktorla bugün konuştum sorunlarımı anlattım telefonda yarın kontrol edecek bakalım Allah yardımcınız olsun

 7. Mustafa dedi ki:

  Ben amaliyet olalı tam bugün 32 gün dış hemoroid den oldum kilasik amaliyet oldum nesterle hala geçmedi büyük abdest en sonra açıyor iğne olmasam rahatsız ediyor içten yanma oluyor saten ilk haftasını anlatamam bir işkence bence hiç basur olmayın ne zaman geçecek bilmiyorum

 8. veli dedi ki:

  Band ligasyonu tavisye ederim …

 9. Adsız dedi ki:

  Biraz uzun bir yazı olacak okurken sövmezsiniz umarım. Öncelikle bu derdi çeken bütün kardeşlerime geçmiş olsun, Allah’ım acil şifalar versin. Bende 13 gün önce 11 yıllık hemoroidlerimle vedalaşmak için özel bir polikiliniğin yolunu tuttum. Uzun araştırmalar, tavsiyeler, hoca hakkında yapılan yorumlar beni ameliyata ikna etti. Daha önce defalarca niyetlendim ameliyat olmaya ama gerek öğrencilik dönemimde yaşadığım şehirde gerek memlekette gerekse şimdi yaşadığım şehirde devlet hastanelerindeki genel cerrahlar amelyatı hep ikinci plana attılar ya da biz yapamayız dediler. E benim tırsmamda yok değil yani.Amelyattan korkmam daha önce iki farklı amelyat oldum muayeneden bir gün sonra yaptırdım ikisinide ama bu kez iş daha ciddiydi. Koca karı yöntemlerini hiç saymıyorum zaten bu rahatsızlığı yaşayan herkes bilir o yöntemleri. Bundan üç hafta önce bu defa işe yarayacak çünkü işe yarayan tanıdıklarım var umuduyla yine bir kocakarı yöntemi deniyordum ve yaklaşık kırk günü geçmişti.üç hafta önce lavaboda bi kanama başladı aman Allah’ım şırıngadan su fışkırırcasına sabaha kadar ağrıdan evin içinde döndüm durdum.Aksi gibi pazara denk geldi evde ağrı kesici yok acıdan kafa çalışmıyo taksi çağırıp bi hastaneye gitmeyi bile akıl edemedim. Sonradan yakınlarımdan biri söyleyince o an aklımın resmen acıdan durduğunu anladım. Neyse bir hafta günden güne azalan acılara dayandım ama oturmak ne mümkün sürekli uzanarak. Ameliyatı koydum kafaya. Aradım randevu aldım ve donunda büyük gün geldi. Gittik doktorun kapısına girdik içeri adam amelyatta boş yok adamda. Oturduk ikitane yaşlı teyze amca da oturmuş içerde amelyat edilen hastanın yakınlatıymış. Selamlaştıktan sonra hemoroid mi diye sordu teyze evet dediğimde rahat ol emin ellerdesiniz dedi bana o ana kadar hala korkularım vardı ama kadın o lafıyla beni morfin verilmiş gbi rahatlattı. Sıra bana geldi doktor muayene etti sonra toparlandık beştane meme var thd yöntemi uyguluycaz belki ufak cerrahi operasyonda olabilir ne başarı yüzde 85-90 dır dedi. Tamam yapalım dedim zaten uzaktan gelmişiz bir daha olmadan geri git aynı sıkıntılar hazır gaza gelmişim neyse aldılar amelyata yarım saat sürdü diyorlar ben hatırlamıyorum tabi. Dediği yöntemle yapmış beş memeyi bağlamış içerde asmış iki tanesinin çapı biraz büyük olduğundan ucundan da kesmiş. Ayıldık eve yolladı iki üç saat sonra film başladı. Aman Allah’ım korkmakta ne kadar haklıymışım bu nasıl bi acı nasıl bi sızı nasıl bi yanma anlatamam. Gece doktorun eve göndeririken vurduğu ağrı kesici iyne hatiç iki iyne daha vutdurdum ama nafile sabaha kadar yatamadım. Sabah doktora gittim çağırmıştı zaten ilk pansumanı kendileri yapıyorlarmış oy oy oy bu pansuman nadıl bir işkence yandım anam. Pansumandan sonra rahatlıyacaksın dediler hrmşireler öyle de oldu rahatlafım ikinci gün geceyi tek iğneyle geçirdim üç ve dörüncü günler ilk gün ızdırabı devam etti. İğnrnin etkisi yarım saate geçiyor dedim doktora o da başka iyne verdi birini poliklinikte yaptılar birinide grcr ağrım oşunca yaptırdım hastanede. İğne yan etki yaptı isal etti midemi parçaladı sanki bu iğne herkeste aynı yan etkiyi yapmaz ilk defa sende gördük dedi doktorum. Bahsi geçen iğne dikleron. Beşinci günden sonra acılarım azaldı. Ama hala lavabodn çıktıktan sonra amansız bi sızı oluyor fakat kısa sürüyor. Lavaboda asla ıkınmayın. Yanınızda imkan varsa sıcak su leyeni dolu beklesin.önceden mutlaka ağrı kesicinici alın ve mutlaka ama mutlaka LPKain adında içinden beş küçük tüp çıkan sğrı kesici krem alın ağrı olunca bir fındık büyüklüğünde alın parmağınıza ve içeri dışarı elinizin yettiği her yere sürün. Benim 13 gün oldu ilk bir hafta hele ilk 4 gün kafamı duvarlara vuruyordum. Ama şimdi çok daha iyiyim. Bununla bir ömür yaşanmaz karar sizin. Bu yazıyı sonuna kadar okuduysan demek ki sende ızdırap çekenlerdensin. Sorusu olan özelden yazabilir. Daha yazacak çok şey vardı da çok uzun oldu farkındayım. Bu derdi çekrn ve başka dertleri olan bütün kardeşlerime Allah’ım acil şifalar ihsan eylesin inşallah.

 10. Yunus dedi ki:

  Oğlum ameliyat olalı onbir gün oldu her tuvaletten sonra resmen ağlıyor bağırsakları iyi çalıştığı için her yemekten sonra mutlaka tuvalete çıkması gerekiyor belkide kendi öyle hisediyor onun için tuvalet resmen cehennem azabı yok böyle nşr ağrı eğer idare edebiliyorsanız edin son çare olarak ameliyat düşünün herkese geçmiş olsun

 11. Betul dedi ki:

  Merhaba bugun ameliyatimin 4.günü icerde 3 tane dikisli disarda 2 dikisli bir lazerle yakilan hemoraid memeleri vardi ilk gun aksama dogru agrim oldu igne yapildi rahatladim ikinci gun eve ciktim ama hep oturabildim ve yuruyebildim ilk wc de bise hissetmedim ikincide ishal olduğum için cok ama cok canim yandi sanki acibiber kovasi döktüler 10 dk sonra geçti.3 gun hep agri kesici ictim sabah aksam bu gun icmedim ama rahat gecirdim cok sukur bide ben hep hareket halindeydim o biraz rahatlatiyo sanki cok aklima getirmemeye calisiyorum tabiki bi agri var ama islem gordu gecicek elbet kasintim yada kanamam olmadi tek korkum wc rabbim hepimize şifa versin ben kendimi rahatlamaya calisiyorum surekli gecicek diyorum ne acilar cektik insanlar ne ameliyatlar oluyor bu da gececek diyorum az sabret diyorum ise yariyor tavsiye ediyorum icinizi karartmayin hepimize acil sifalar…

 12. Emrah dedi ki:

  7 gun once 4evre lazerle 4ic 3 dis basur ameliyati oldum 1gece hastanede yattim 3 gun tuvelete cikamadim 4 gun tuvalette acidan binayi yiktim cok sukur hic kabiz olmadim sabah aksam agri kesici vuruluyorum ama nafile tuvalete cikarim diye yemek yemeye korkuyorum ne zaman iyilesirim bilmiyorum bu ramazan ayinda Allah hepimize yardim etsin

 13. ayşe dedi ki:

  arkadaşlar, bugün ameliyat olalı 43 gün oldu. tamamen iyileşmek 30 günü buluyormuş hep diyorlardı ama hiç öyle olmayacak sanıyordum. şu an hiçbir şikayetim kalmadı. nihayet iyi ki oldum kurtuldum diyebiliyorum. yeni ameliyat olanlar, lifli beslenin, kabız ya da ishal olmamaya çalışın. Allah hepimize şifa versin, bir daha çektirmesin inşallah.

 14. Tolga dedi ki:

  Hemoroit belırtısı dıye gıttıgım hastahanede doktor amelıyat onerdı basur başlangıcı var yayılmaya başlamış dıyıp amelıyata ıkna ettı. 30 nisan pazartesi ameliyat oldum 6tane serumla 2 gunu gecırdım agrı sızı yoktu lavoboya da cıkıyordum ustune 15 saat yolculuk yaptım eve geldım asker oldugum ıcın hava degısımıne . Yurumemde gunluk hayatımda etkı etmıyor şuan. Fakat lavabo cıktıkdan sonra amelıyat yarasına dıskı değdiği için o sızlayan yara kanı beynıne cıkartıyor 10 15 dk sızlıyor sonra dınıyor şikayetlerım ameliyat sonrası akıntı – sızlama – kan damlaları bugun 6. gunum ağrım hıc olmadı 20 gune yara iyileşip akıntılar dıner dedı doktoru aradıgımda beklemedeyım . Basur ameliyatı olucaksanız ilerlemişşse olun cıkar cıkmaz olmayın kesınlıkle amelıyat sonrası ufak sıkıntım olsada eziyet gibi oldu

 15. Serkan dedi ki:

  Longo yontemiyle oldukca unlu bir hastanede 4 gun once 3. Derece ic homoroitler icin ameliyat oldum. Ameliyattan once agri sizim cok fazla yoktu sadece arada kanamam oluyordu. 4 gundur agri kesici ignesiz duramiyorum. Ozellikle sabahlari inanilmaz agrim var. Ne zaman gececek bilmiyorum.4 gunde ayaga kalkip ise gidenler nasil beceriyor anlamadim. Cok pisman oldum. Arkadaslar ameliyati son care olarak dusunun. Orijinali bozdurmayin. Saglikli ve bol lifli seyler yeyin.

 16. Esra Özalp dedi ki:

  Merhaba bende yaklaşık 20 gün önce hemoroid ameliyatı oldum doktor iki hemoroid ve iki et bezesi aldığı nı söyle di bir hemoroid de bırakmış size tavsiyem sakın ve sakın asla ameliyat olmayın ilk günler cehennem azabı yirmi gün oldu her tuvaletten sonra aşırı derecede ağrım oluyor ve ağlayarak tuvaleten çıkıyorum doktor bıraktığım hemoroid ten diyor bir daha ameliyat etmek istiyor asla olmayacam ölüm acısı bile daha kolay lütfen sizden ricam bana dua edin bu azabım dinsin

 17. Ümit dedi ki:

  Hocam merhabalar 1 hafta önce rektal mukopeksi (rar yöntemiyle ameliyat oldum 1-3-5-7-9 hizalarına bu yöntem uygulandı saat 7 hizasındaki memeye de laser uygulandı ilk 3 günüm cehennem ızdırabı gibi geçti ıkınmamaya çalıştım ama başka türlü çıkamadım tuvalete 3.günde terler içinde kalarak ilk tuvaletimi çıktım şu an 8.günümdeyim şiddetli ağırlarım yok tuvalet esnasında hafif bir yanmayla beraber biraz agrım oluyor benim sorunum sürekli büyük abdestim geliyor sabah 8 de yoğun bir şekilde çıkmaya bir başlıyorum gece yatana kadar parça parça 6-7 kere en az tuvalete çıkıyorum tuvalete çıkmazsam oramda bir sancı hissediyorum ve kısa mesafeler yürüyebiliyorum kramp ve ağrı giriyor ne zaman düzelir bu durum acaba

 18. ayşe dedi ki:

  ameliyatın 16. günündeyim. şişliğe dr bir ilaçlı iğne yaptı, ertesi güne kadar iltihap kan vs aktı ve büyük şişlik indi. minik ödemler hala var. wc ye çıktıktan sonraki acılar gitti fakat büyük tuvalet esnasında kesik cam çıkarıyormuşçasına acı hala var. kanama bazen toplu iğne başı kadar var bazen yok. umarım iyileşiyorumdur. 4 hafta içinde gözle görülür ölçüde düzelmezsem pişman oldum diyeceğim. wc ye çıkmaya korkar oldum.

 19. Yiğithan dedi ki:

  2 nisanda lazerle 3.derece hemoroid ameliyatı oldum ilk gece ağrı oldu sonrasında ilaçlarla ağrı kesildi şimdi sadece hafif bir şişlik var devamlı sıcak su torbasıyla oturdum hiçbir sıkıntım yok ama yediklerime dikkat ediyorum kabız olmayacaksın tek çare o

 20. bahadır dedi ki:

  02/04/2018 de kdz ereğli anadolu hastahanesinde genel cerrah ercan yalçın’a ameliyat oldum.sanki oteldeymiş gibi hürmet gördüm.bugün 3 nisan 2018 ağrım yok denecek kadar az.kendi sorunum büyük wc ye çıkamıyorum.dr u tavsiye ederim.

 21. ayşe dedi ki:

  merhaba, 6gün önce bir proktoloji uzmanı tarafından yapılan lazerle ameliyat oldum. 1 fissür 2 hemoroid ve 2 de oluşması muhtemel hemoroid alındı. aynı gün taburcu oldum, ilk gün sancım oldu ama ağrı kesici ile rahat ettim. sonraki günlerde hiç sıkıntı olmadı ta ki wc ye çıkana kadar. 5 gündür büyük tuvalete çıktıktan sonra 5-10 dk boyunca şiddetli acı çekiyorum. bug0n biraz daha düzeldi gibi. günde 3 kez tuvalete çıkıyorum. fakat beni rahatsız eden ödem mi meme mi olduğunu bilmediğim iki adet şişlik. ameliyatı fissür için oldum, hemoroidlerden sadece gebelikte çekmiştşm sonrasında ölümcül acılar olmadı kanama hiç olmadı. şişlik yüzünden çok moralim bozuk. 2 gün sonra kontrolüm var, inşallah geçicidir.

 22. Pervin dedi ki:

  Allah rızası için bir insanda yok mu bu ameliyati olupta iyileşen noluur yazsin bende ameliyat olalı 40 gün oldu hala aci cekiyorum biriside oldum iyiyim yazsın umudum kalmadi benim artik iyileşemeyecekmiyim 😔

 23. Emre dedi ki:

  S.a arkadaşlar bende bu ameliyatı olalı tam 24 gün oldu ameliyattan sonra 1 hafta normal bir şekilde ağrılarım vardı ama sonra geçti tm kurtuldum sanarken bu 2 gün önce kabuz oldum ve bu gün farkettimki makatda tekrardan şişme olmuş ağrılarım başladı ve ne yapacağımı bilmiyorum

 24. Gulo dedi ki:

  Ameliyat olmayı düşünüyordum.butun bunları ookuyunca vazgectim.allah kkorusun bagirsak kanseri oluncaya kadar ameliyat olmayacağım.kanserin tedavisi zaten ise yaramıyor..offff offff bitme bir tanesi bari memnun olsaydı.

 25. Emre dedi ki:

  Benim 2 ve 3 ncu derece iç hemoroid memelerim vArdı bİ DE anal fissürüm vardı. Bu hastalık gecmıyor beslenmene dikkat etsen de spor yapsan da benım gibi 2-3 ay sonra yine tekrarlıyor ben 5 senedir cekıyordum 23 yasındayım . Cok arastırdım sonun thd ve longo amelıyatları bunun en kısa zaman sa ısıne donmenı saglıyormus Üsküdar da bu işi 15 senedir yapan bır genel cerraha denk geldım youtube de gittim muayene oldum agrısız olucagını soyledı . Longo yöntemıyle yaptı 4ncu gundeyim bosu bosuna bu kadar zaman kendıme işkence yapmısım diyorum şimdi ilk gun hastane de agrım oldu o da normal seviyelerde 2nci gunden sonra agrı kesıcı ılac kullanmıuorum allah razı olsun muharrem beyden . Sorunuz olursa falan yardımcı olurum ..

 26. Mustafa dedi ki:

  Longo ameliyatı oldum 5 gün önce ağrılar bazen şiddetli bazen normal..ne zaman tam olarak geçer olan arkadaşlarım varsa bi yardımcı olsunlar

 27. Ümitcan dedi ki:

  Valla bende 5 gün oldu ameliyat olalı ve çok memnunum doktordan allah razı olsun hiç bir sorunum kalmadı sadece ara sıra ufak ağrılarım var

 28. Guler dedi ki:
   Ank. Mevlute gidin 4 evre olan basur ameliyat 5 dk surdu 15 gun agri cektim Ama olsun suanda hicbir agrim yok olanlara onerim dr iyi secin sicak su banyosu ve sicak suya oturun birde mumkunse cok hareket etmeyin 9 gunde bile geciyor rabbim herkesin sifasini versin
 29. musy dedi ki:

  mrb arkadaslar bende 18.12.2017 tarıhde hemeroıtın yarısını aldılar acı yok denılecek kadar az durumda anestol pomat krem kullanıyorum gunde 3 defa daflon hap gun de 4 defa bıteral 500 gunde 2 defa bırde majezık 100 mg gunde 2 defa genelde kabız olmamaya bakın bol bol su ıcın ha gecermı zor gecer arastırdım eskı buyuklerımıze sordum amelıyat olmayın dıyor kımse 50 li 60 lı yaslarda buyuk tuvaletımızı tutamazsınız dıyolar herkes bırde kan tası kullanın dıyorlar rahatlarsınız dıyorlar doktora sordum tersledi bende kıme ınanıcam bılemedım herkese gecmıs olsun allah yardımcınız olsun aeo

 30. Zor cocuk dedi ki:

  Arkdaslar ben 4 . Derce normal basur amlyati oldum hayatimda gecirdigim en kotu gunleri amlyattan sora gecirdim cok agrili cok sancili bir dönem tabiri caiz ise amlyattan soraki ilk bir hafta biri makayiniz cakmakla 8ates tutmus gibi abartisiz cok agladim dayanlmaz acilar cektim cok kotu bir durum inan bu konu hakkinda bana kitap yaz deseler yazarim wc girince aglayarak girdik gickira hiçkira aglayarak ciktim. Cok zor bu amlyatin hic bir anlatimi yaziya dokulmez 140 gun oldu agrim sizim yok ama inanin lavbodan sora halla agrilarim oluyor halla sanki amlyat uarlarim igleşmemis gibi makatta sanki bir darlik var. Neyse ben sozu fazla uzatmicam allah bu hastaligi gecirsen herkeze sifa versin ..

 31. Yeşim dedi ki:

  9 ekimde ameliyat oldum hemoroid ten ve odem vardi 3_4 evrenin arasinda oldugu icin ameliyat olmak zorunda kaldim bugun tam 20 gun oldu cok acilar cektim ve hala cekiyorum bazen isyan ediyor keske olmasaydim diye yorumlarabkiyorum herkes bin pisman ameliyat olduguna arkadaslar ya ben aciya dayanikli degilim ameliyat olduktan sonra doktor vermedi krem hap ssurup verdi yolladi kendisi teorik olarak konusuyor ayni aciyi yasadigini sanmiyorum acini fazla abartiyorsun diger hastalar iyilesti bir haftada diye azarladi beni dayanamadim volteren ampul yani igne vurundum ameliyatin dorduncu gununden itibaren elimi kaldircak derman birakmadi bu hastalik bnde dislerimi sikmaktan yoruldum inanin cok zor rabbim kimseye boyle dert vermesin ilk on besgunden sonra iki kere ye dondu buyuk abdestim oda her sabah ve aksam yemegini yedikten sonra duplini ictim icin gece yatmadan oncede cikiyorum tualete bugun tam 20 gun oldu ilk defa disari cciktim cikmaz olaydim sanirim usuttum havada soguktu zong zongzongluyor cektigim aciyi yasayan arkadaslar bbilir benden size tavsiye ayaklarini asla usutmeyin mayali aci asitli ve hamur isi bu hassas donemde yemeyin oturma banyosu yapin bol bol sebze yiyin sivi tuketin suandabile okadar agrim varki dayanamiyor doktor pprogtolog ve volterenin fitilini verdi aksam sabah onlar rahatlatiyor uyusturuyor sanki herkese cok gecmis
  Olsun rabbim sifa versin…

  • Elçin dedi ki:

   İyileştiniz mi.sizi çok iyi anlıyorum.o bitmeyen ve aralıklarla gelen zonklama.şu an o durumdayım.aklımı yitirmek üzereyim.

 32. Habib dedi ki:

  Arkadaşlar ben hemoroit ve anal iltihaplanma diye bir ameliyat oldum. Olduğum güne bin pişmanım bu gün 14. Günüm. Agrılarım her gün tuvalet ihtiyacından sonra dahada artıyor. Tuvaletimi yaparken bayılacak gibi ağrı ve acı. Sonra sıcak suda oturuyorum sudan çıkınca gerçek ağrılar başlıyor 4-5 saat ağrıdan aglıyorum. Tuvaletin 100 metre uzagına gidemiyorum. Tuvaletim gelince fazla sıkamıyom kendimi. Tuvalete yetişemeden altıma yapıyorum. Bu acı daha ne kadar böyle devam edecek bilen varmı. Lütfen yazın. Benim gibi aynı durumda olan varsa iyileşmişse yazın lütfen. Kaç günde tamamen iyileşti. Lütfen yalvarıyorum yazın ne yapmam gerekiyor agrılardan kurtulmak için.

  • Sedat dedi ki:

   Kardeşim tuvaletini yapmadan kesinlikle ağrı kesici iğnesi vurul ve tuvalatini yaparken sıcak suya otur ve onun içinde ysp hiç acı çekmiceksin ben öyle yspıyorum ve çok rahatım amaliyat olalı 5 gün oldu tuvaletini yapmadan 20 dakka önce iğne vurul ağrı krsici sonta sıcak su yun içinde tuvaletini yap kantaron yağınıda sür çok rahatlıcak mutlu olcak Allah yardımcın oldun

 33. Nuri dedi ki:

  Arkadaşlar gerçekten bu ameliyat bu kadar zor mu eski sağlığına kavuşmak imkansız mı yaaaa
  Siz yazmışsınız okurken vallahi ben korkuyorum için karardı
  Ama bu hastalıkla nasıl yaşanırki orası bi muamma

 34. Huseyin dedi ki:

  Mudure dikkat edelim

 35. Emel dedi ki:

  Bende hemoroid ve anal çatlak ameliyatı oldum 1 hafta sonra hiç birşeyim kalmadı evet 4 gün yürümekte zorlandım tuvalet sonrası çok acı çektim ama kanamam vs birşey olmadı ve sarı bir toz var tuvalet sonrası sıcak suya karıştırdım ve ona oturdum 1 hafta sonra normal hayatıma geri döndüm ben doktor çok önemli allah acil şifalar versin

  • Mehmet dedi ki:

   Siz nerde ameliyat oldunuz doktorunuz kimdi sizden öğrenebilirmiyim kaç doktora gittim muayene oldum herkes farklı şeyler söylüyor güvenemiyorum açıkçası birde burdaki yorum yapan arkadaşları görünce icim karardı yardımcı olurmusunuz herkese Allah acil sifalar versin

 36. firengiz dalkılıç dedi ki:

  merhaba ben de üç haftadır lazerle hemoroit ameliyatı oldum ama içerideki şişlik ve sızı halen geçmedi ölmeyi bile düşündüren bir şey ne olur bilen birisi yardım etsin içim sızlıyor

 37. Adem dedi ki:

  4 gun once longo yontemiyle rektal prolapsus ameliyati oldum, 1 gece hastanede yattim, ne kadar kolaymis keske bu gece de yatmayip ameliyat oldugum gun taburcu olsaydim dediydim, meger anestezi etkisiyle aci hissedilmiyormus, sabah taburcu oldum, aksama dogru hem yanma hem de sanci basladi, bu hicbir seye benzemiyor, tarif etmesi cok zor bir aci, gece hic uyuyamadim, 1 gun sonra agrilar ve yanma devam etti ama gece tek bi kere uyandim, ondan sonraki sabah yine cok siddetli agrilar cektim ki devaminda bazi yontemler agrimi ve yanmami azaltti biraz. 1)sicak su torbasini o bolgede tutun hep, bu hem agri ve yanmayi dindirecektir ve tuvaletinizin gelme hissini azaltacaktir, ayrica tuvaletiniz geldiginde bu sicaklikla gittiginizde tuvaletinizi yaparken daha az aci cekmeyi saglayacaktir. 2)tuvaletinizi yapmadan once legende sicak suyunuzu hazir bulundurun, ikinmadan tuvaletiniz bittigi anda yanma yasacaksiniz hemen kendinizi o legene atin aciyi hemen dindirecektir, sonra orada bekledikten sonra cikip tekrar sicak su torbasini o bolgeye koyun. Ben su an bunun cok faydasini goruyorum sizde de ise yarayinca bana dua edin lutfen; ama su 4. gunde icimdeki his malesef hicbir zaman eski halime donmeywcegim hissi, insallah yaniliyorum da ALLAH’ in izniyle eski sagligima kavusurum

 38. yasin dedi ki:

  valla pazartesi henoroit amaliyati oldum medicanada doktor abdullah genel cerrah beylikduzu inanin suan agrim cok az okadar aciyi bosa cekmisim simdiye kadar suan cok rahatim pahali bir amaliyat ama cok iyi bir doktor beni. 6500 tuttu

  • Berkant dedi ki:

   Hangi yöntemle ameliyat oldunuz.

  • Vndomder dedi ki:

   Ağrı sebebi kişiden kişiye, Ameliyat yöntemi, hemoridm derecesi evresi, veya hemorid genellemesi yerine fissur, fistul, tromboze gibi birçok faktör bulunmakta. Bende gatadan emekli ve birçok ödülü olan genel certah salih cenap cevliye ameliyat oldum ssk olmadığı için 1400tl gibi bant ligasyon ile lazer diye tabir edilen aslında gerçekte infrared kogulasyon teknigini aynı anda uyguladı. İşlem tekrar gerekti tekrar yaptı hastalık ortadan kaybolana kadar kac seans gerekiyirsa tek fiyat içerisinde. Agrim var ancak bu doktorumun tecrubesizliginden değil, 8 yıldır muyaneden kaçmak ve kendimce cozum peşinde koşmam sebebi ile. Varsa 4. Evre iç hemorid tamamen kaplamış tedaviyi acısız geçiren bana not bıraksın iletisim kuralım değil 6bin 10bin tl de veririm. Öyle evre yazmadan tür belirtmeden bol keseden atıp tutan çok bu sayfada! Ben 3-5 derdinde değildim çok profosore sordum hepsi haraç keser gibi 500tl muyane ve operasyon taban fiyat 4bin den bahsediyor. Yapılan işlem aynı

 39. Ayşe Baysal dedi ki:

  MerhabaBende 8 gün önce iç ve dış hemorid ameliyatı oldum dört gün hastanedeyattım. Fakat ağrılarım hiç geçmiyor. Bağırsakları yumuşatıcı ilaç alıyorum günde üç defa fakat yinede büyük abdesten hemen sonra ağrı ve yanma artıyor. Dayanılmayacak kadar neredeyse bayılacak gibi oluyorum ve bu şekilde şiddetli ağrı üç saatkadar sürüyor.Ağrı kesici çok az fayda ediyor. Doktorum aslında uzmanı. Kendi çalıştığım hastaneden. Uzun sürermiş iyileşmesi.Tabiiki kanamada var halâ. Oturamıyorum bile. 😞Almanya’dan selamlar. Allah hepimize şifa versin

 40. Tamer dedi ki:

  Herkeze merhaba ameliyatin 8. Günündeyim ilk 4 gun tahminlerin disinda agri sizi cektim suanda agrilarim devam etmekte surekli wc ye cikma hissi var benim tavsiyem ameliyat olmayin hemoroidinizle mutlu mesut yasayin ameliyat olursaniz eski gunlerinizi mumla ararsiniz
  Herkeze saglikli gunler dilerim.. birde sizlerden ricam yoruma cevap olarak aciyi kac gin cektiginizi yazarmusiniz

 41. Ali dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar bende iki gün önce ameliyat oldum Tekirdağ’da yaptım ameliyatı cerraha yaptırdım 2 içte beş duşta meme vardı lazer ve boğma yöntemiyle yaptı ameliyattan hemen sonra kaldım ve evime geldim tampon amaçlı makattan soktukları bez baya rahatsız etmeye başladı. Doktora sorum ameliyattan 4 saat sonra çıkarttım… Ağrı kesici verdi bi-profenit adında attığım gibi 10 dk geçmeden ağrıyı kesiyor kanamam yok ama tuvalete çıkınca çok ağrı oluyor ayrıca magnesie adında bir dışkı yumuşatıcı verdi acayip gaz yaptırıyor hatta dün gaz yapacam diye düşünüp salıverdim demek ki altıma kaçırmışım çok zor bir ameliyat benden tavsiye tuvaletten sonra mutlaka sıcak suya oturun. ALLAH herkese şifa versin ameliyatı en son çare olarak düşünün

 42. Ercan dedi ki:

  Beyler benden size tavsiye araştırın en iyi proktolog nerde varsa gidin orda ameliyat olun benim gibi genel cerraha ameliyat ettirirsenim yaşayan ölü gibi olursunuz…

 43. mesut dedi ki:

  Ameliyattan 10 gun sonra dikislerim kendi kendine sokuldu problem olurmu

 44. Salih dedi ki:

  Merhaba herkese acil şifalar dilerim, 17 Mayıs ta lazer yöntemi ile operasyon geçirdim ve bir gün sonra taburcu oldum, ilk 5 gün sıkıntım ve anormal ağrım olmadı, kontrol sonrasında verilen fitili kullanmaya başladığımdan bu yana sızlama şeklinde ağrılar ve sürekli tuvalet hissi duymaktayım, sıcak su küvetine oturarak ve ihtiyacımı gideriyorum ama başlangıçta bu denli sızı hissetmezken şimdi zorlanıyor olmama bende anlam veremiyorum, genellikle sıvı gıda tüketmeye özen gösteriyor ve çorba/kompostu içiyorum içerisine bir dolu kaşık kepek dökerek, rahat ihtiyaç gidermeme büyük fayda sağlıyor, arkadaşların paylaşımlarında olduğu gibi bendede küçük bir kapak gibi tam merkezde kitle var, doktorun bunun ödem olduğunu ve geçeceğini söyledi ama henüz değişiklik yok, bugün tekrar kontrole gideceğim paylaşsımda bulunurum değisiklik olursa herkese acil şifalar dilerim.

 45. yavuz dedi ki:

  Merhaba adım yavuz bende ameliyat oldum.2 ay oldu hala kanama ve şişlik geçmiyordu ilaçlar geçici fayda sağlıyordu.kantaron yağı aldım ve kullandım mükemmel etkisi var 1 gün içinde kanama ve şişlik gitti.herkese söylüyorum yatmadan önce sürün ve görün.

 46. Orh dedi ki:

  Kader dostlarim bende çok pismanim ama ne yazik is isten gecti.Ben de ameliyat oldum 8. gunumdeyim ve ilk 5 gün cok ağrilarim vardi simdi iyiyim ama devamli kanama var ve bilmiyorum ne yapacağım. ne zaman durur bilmiyorum.Kanama yuzunden ameliyat oldum ama durmazsa bilmiyorum ne etcem.Çok pisman oldum tavsiyem hic ameliyat olmayin.

 47. Ness dedi ki:

  3 hafta önce amaliyat oldum. Hayatımın yyanlışını yaptm arkadaşlar sakın olmayın ben amaliyat olduktan 4 gün sonra atar damarim patladı ölümden döndüm. Yani anlicanz 5 gün içinde aynı yerden 2 kere amaliyat oldum. Suan 3 hafta oldu hala agrida var kesinlikle tavsiye etmem. Hiç bir ağrı kesicinin etki etmediği bir amaliyat🙁

 48. sevcan dedi ki:

  Bende 3 gün önce lazer le oldum içten hemoroid vardı ve dış kısımda çatlak vardı birinci ameliyatta ölmüş dum resmen ikinci olmak için çok düşündüm baktım olacak gibi değil gittim doktora hemen o gün oldum bugün üçüncü günüm Bin şükür çok iyiyim kanama olmadı hatta tuvalette ağrı bile olmadı ilk bir gün biraz ağrı oldu oda çok etkilemedi doktorun verdiği ağrı kesici yi bile kullanmadım size tavsiyem bol çorba komposto ve doktorunuz çok iyi seçin inş bir daha Rabbim vermesin kimseye 😰

 49. Hakan dedi ki:

  1 hafta önce longo ile ameliyat oldum dıçkı ihtiyacini gorurken acayip agri cekiyorum yaptiktan sonra sicak suya oturup agriyi dindiriyorum nekadardaha boyle cekerim?

 50. Sedef dedi ki:

  Ben 20 şubatta ameliyat oldum. Keşke olmasaydım. Korkunç ağrılar çektim. Şimdi anüsün iki tarafında çıkıntılar var .Ödemmiş. biri çok ağrı yapıyor. Sürekli tuvalete çıkma ve ıkınma sıkıntısı çekiyorum. Probiyotik kullanıyorum. İshal değilim ama sürekli tuvalete çıkıyorum.kanamam yok. Sadece oldukça ağrı çekiyorum. Probiyotiki kessemmi acaba ?

 51. Cemal dedi ki:

  Aman Allah’ım ben böyle bir ağrı düşünemezdim , ameliyat olalı 10 gün oldu ve hala ağrıyor ve sürekli bitmeyen bi kanlı sarı renkli akıntı , günde 10 kere iç çamaşırı değiştiriyorum . Lazer ve normal ameliyet oldum . Ameliyat olmadan önce kesin düşünün.

 52. Cafer dedi ki:

  Tromboze Amaliyati oldum olmayin sakin olali 45 gun oldu hala agri sizi icindeyim
  Kabir azabindan daha kotu allah yardimcimiz olsun

  • Onur dedi ki:

   Merhaba amaliyat olalı 50 gün oldu Hale’n ağrısı geçmedi.siz şu anda ne durumdasınız.kesinlikle amaliyatı tavsiye etmiyorum her gün ağrı sızı içinde olmak çok zor benim gibi okulda iyileşen var sa ne tavsiye edebilir herkese geçmiş olsun

  • Cabbar dedi ki:

   Geçti mi

 53. Mahmut aras dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar bende 18.01.2017 de longo denen yontemle ameliyat oldum 4 saat sonra uyuşturucu nun etkisi bitti film ondan sonra başladı sabaha kadar ağladım ağrısı geçmiyor ağrı kesici ilaçlar fayda etmiyor hastahanede 1 gun yattım sonra taburcu oldum 2 hafta evde öldüm dirildim 1ay oldu hala tam iyileşmesini bekliyorum mümkünse ameliyat olmayın

 54. mustafa dedi ki:

  arkadaslar bende 3 ay once oldum 3 dis 4 ic hemeroidim varmis doktor hepsini almis size altin onerim aciyi ceken bilir zaten tuvaletinizi SICAK SUYA oturarak yapin kesinlikle tek cozum bu iylesmeyen yara yok herkesin farkli surede geciyo benimki 40 gunu buldu ama 15.gunden sonra aciniz baya hafifliyo normal tuvalete cikmaya 30.gun cesaret edebildim herkese acil sifalar ama ameliyat olurken 40 defa dusunun derim allah dusmanima vermesin dedikleri bu iste

 55. Ayse Klaus dedi ki:

  Merhabalar
  Ameliyatin 5.günündeyim.ilk 2 gün agrisiz, kanamasiz, yeniden dogmus gibiydim.Oturmada, kalkmada, ayakta durmada hic bir Problem yasamadim.
  Meger hepsi Narkozun etkisinden, Reklamlari oynuyormusum. 3.günden itibaren, öldüm öldüm dirildim.Agri icin Fitil bile kullandim, banamisin demiyor.Ameliyatmi, SAKIN HAA…

 56. zafer dedi ki:

  merhaba,,,,geçen sene lazerle homoroid ameliyatı oldum.
  bende ağrı, sızı, kanama yok, fakat anüs kenarında , nohut büyüklüğünde ameliyat olan yerlerde kalıntı var..bunları doktor bilerekmi yaptı yoksa bir cerraha baş vurup aldırmakmı gerek…bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

 57. Kemal dedi ki:

  Valla arkadaşlar ameliyat en son düşündüğünüz cözüm olsun 3 gün önce oldum lazer diye girdik dr tedaviyi hermonik diye mühürleyerek bir metod tercih ederek tedavi etmiş… sonuç bugun dışkılarken bayılmışım acıdan allahtan eşim yanımdaydı yere düşüp pekmezi akıtmadık şimdi nasıl dışkılama yapıcam kara kara düşünür oldum tedavi değil işkence ameliyat mamaliyat olmayın derim

 58. turgut dedi ki:

  Ben hemoroid ameliyatı olalı 3 hafta oldu. İyileşeceğine ağrılar daha çok artmaya başladı. Bir haftadır uyuyamıyorum ağrıdan. Sıcak su, merhemler hiçbir işe yaramıyor. Ameliyat olduğuma bin pişmanım. Ameliyat öncesi çok daha rahattım.

  • Hakan dedi ki:

   Merhaba…. Turgut arkadaş. …ben de 2 aralık 2016 hemoroid den ameliyat oldum…..aynı problemi bende yasıyorum……her wc den sonra bir ağrı yanma ….ben de çok pişmanım ….hayatım da en pişmanlık duyduğum şey bu ameliyat. …ben iyilesecegimi düşünmüyorum artık. …..ne yapacağım bilmiyorum….bazen ağrı yanmadan gözümden yaşlar geliyor. ..ALLAH yardımcımız olsun.

 59. ayse dedi ki:

  Hiç ama hiç tavsiye etmiyorum.bi ömür kanamayı çekin.bende 14 gun önce oldum lastik bantla.Hayatım tamamen kabusa döndü.spinal anestezi ve sol bacagima igne yapıldı.ağrı kesicimi neymiş.zaman zaman uysma ve yanma oluyo bacağımda.tüm makat ağrısı azmis gibi bide bunu çekiyorum.sakat mi kalcm bide:(

 60. Ayça dedi ki:

  Benim 5.günüm agrılarımdan aglıyorum bugün sabah tuvalete cıktım ve bayıldım agrıdan benden 3tane meme almışlar çok temiz tututorum su banyosu yapıyorum ne zamn iglşir nr zamn biter bu işkence

 61. ümit dedi ki:

  Arkadaşlar bende hemoroid ameliyatı olalı 12 gün oldu.2 gün hastanede yattım.yattıgım sürece kanama olmadı.Ama eve geldiğim günden beri her lavobaya cıkısımda kan gelıyor.Ağrıdan kurtulmak için batikonlu sıcak suya oturuyorum.en az 15dk.kabızlık sorununuz varsa kuru üzümü kaynatın.sonra suyunu ılıtıp için.dışkınızı yumuşatıyor.rahat lavobaya cıkıyorsunuz.Eger ihtiyaç giderirken zorlanıyorsanız makat yanlarından iki elinizle ezdirerek rahat yapmanızı sağlayabilirsiniz.bu benim ikinci ameliyatım.daha öncede 2008de olmuştum.Allah 3. sünden korusun.

 62. fatih dedi ki:

  Hocam mrb 5 gun once ameliyat oldum agrilarim hala dewam etmekde ve suanda sanirim kabizlik cekmekteyim bugun 3 gunum oldu her surup ve kuru kaysi yemekdeyim fakat bu gece yarisi derin bi agri ve aci icerisinde kaldim lutfen yardimci olun nasil giderebilirim bu durumu

 63. Serdar dedi ki:

  Bende yaklaşık iki senedir kanamalı hemoroid vardı. Ama ağrı sızı hiç olmazdı. İnternette araştırdım bağırsak kanseri olabilir diye yazıyordu. Doktora gittim hemen yat dedi lastikle boğma yöntemiyle hemen operasyon yaptı.olay bundan sonra başladı bu dünyada cekmedigim acilari çektim. En sonunda ameliyat oldum. 2 hafta oldu hala az da olsa ağrı var. Ve anus bölgesinde meme ye benzeyen çıkıntılar var. Benim size tavsiyemiz en son çare ameliyat olun.Allah bu dertle ugrasana sabır versin

 64. Ziya dedi ki:

  Bir hafta once laserle basur ameliyati oldum. Benden iki tane basur aldilar, bir de anal çatlak vardi onu ameliyat etdiler. Bir haftadir her tuvalete gittigimde agrilardan ölüyorum. Ve her defa tuvalete gittikden sonra bana öyle geliyor ki, yine gitmem gerekiyor. Çok agrili bir durumdayim. Doktorumdan sordum, tam iyileshme süresi 21 gün oldugunu söyledi. Çaresizce bekliyorum eski günlerime dönecegimi:(((

 65. Turker dedi ki:

  Ameliyat olali 2 gundeyim. Beter bir sey. Zorunlu degilse olmamali. Cok zor.

 66. Rifki dedi ki:

  Bence ameliyat tamamen kandirma ca kimse ameliyat in çözüm olduğunu dusunmesini yemek yeme sisteminindegistirsin bol bol kapuska vebol bol yeşil salata Her yemekte Yesil salata özellikle marul ve göbek kanamayi durdurup ve iyileşme sağlıyor komposto

 67. Erdal dedi ki:

  Hemoraid ameliyatı olduğuma. Çok pişmanım eskisinden beter oldum.

 68. Erdoğan dedi ki:

  Yarın ameliyat olucm olsammı

 69. zeynep dedi ki:

  iki gün önce hemoroid ameliyatı oldum, tuvalete çıktım, oturup ağladım acısından, ne zaman geçicek bu ağrı 🙁

  • Cem dedi ki:

   Benim tam 2 ay bitti halen daha wc sonrası ağrı ve kanama oluyor. Doktora son gittiğimde ödem sebebiyle ağrı olduğunu kanamanın ise dikişler iyileşince geçeceğini söyledi, bekliyorum…

 70. Yakup akhan dedi ki:

  Benden Size tavsiye arkadaşlar ameliyat oldum 1 hafta Lavabo ihtiyacından sonra ağrı sizi çektim ufak bir leğen in içine sıcak su ılık olmasın oturan bileceginiz en sıcak suya oturun içinde bir yemek kaşığı kadar batikon dökün yumuşama yapıp kendi kendine ağrısıZ sizisiz çıkıyo bana bol bol dua edersiniz bunu muhakkak uygulayın allah hepinize şifa versin inşallah

  • Cansu dedi ki:

   Batıcon yoksa ne yapabiliriz bide su içmeme rağmen kabızlık sorunu yaşıyorum siz nasıl hallettinz acaba?

   • caner dedi ki:

    Valla arkadslar ben 1 hafta oldu lazer longo dediklerinden ben onu icad edeni … neyse bir haftafir izdirap cekiyorum 4 gunude hastanede musade aldinda gecti ole olmasa zaten giderdim herhalde sicaksu falan hikaye allah yardimcimiz olsun ne zaman gecer bilmiyorum ben bu sksamda sikinti yasarsam 1 hafta daha yatarim hastanede agri kesici igneler bile fayda etmiyo tuvaletten sonra cektim sikintiyi biben bi allah bilir bence ameliyat son care oliymde kjrtulayim demeyin sakin

    • aytac dedi ki:

     Arkadaslar 02.02.2017 gunu ameliyat oldum lazerli 6 icerde 3 disarda birde yirtik olmak uzere basarili bir operasyon gecirdim arkadaslar ben ameliyattan birgun sonra tuvalete ciktim sorun yok yanliz ben ishal oldum bilerek hic skinti cekmiyorum ve 3.gundeyim hergun daha iyi oluyorum tek tavsiyem dietinize dikkat edin yogurt cay biskuvi harici yemeyin bide dicloren igne bi aksam bi sabah vuruyorum bunun yani sira anestol pomad ve Magnesiye calcinee saba toz tavsiyem budur herkese gecmis olsun

  • Metin dedi ki:

   Rabbim tüm ameliyat olan kardeşlerime şafi ismiyle acil şifalar versin bende fistülden ameliyat oldum banada dua edin inşallah.

 71. Ismail dedi ki:

  Arkadaşlar bende 15 gün önce anal fissur yane çatlak ve hemoroit amaliyati oldum amaliyattattan sonra ilk iki gün lavaboda sonra çok şiddetli ağrılarım oluyordu şimdi tuvalet sonrası ağrılarım azaldı ve yaram neredeyse iyileşmek üzere size tavsiyem ggünde en az 4 defa sıcak suda 15 dakika oturma banyosu yapin özellikle tuvaletten sonra bide doktor seçimi çok önemliher cerraha amaliyat olmayın benim doktorundan ben razıyım Allahta ondan razı olsun

 72. esmer dedi ki:

  slm hocam bn 4 yıl önce hemoroidden ameliyat oldum meme aldılar 4 paca ama su an kanama ve tuvalet sonrası agrı oluyor tekrar amelıyat mı olmam gerekıyor tedavı ıle gecer mı cok korkuyorum

  • yavuz dedi ki:

   Kardeşim sadece kantaron yağı al ve kullan kanama ve şişlik kalmayacak.yatmadan önce sür ve her tuvaletten sonra 1 gün içinde görüceksin.

 73. Adınız dedi ki:

  slm Hocam 5 gün önce hemoroid ameliyeti oldum ağrım oluyor ama az ama tuvalet sonrası kaşıntı oluyorılık suya oturuom oturana kadar çatlıom enfeksiyon kapmış olabilirmi ya ondan korkuyorum

 74. aktan dedi ki:

  Slm hocam iki ay önce anal fiksür hemoroit amaliyatı oldum hala tuvaletimi yaparken acıyor ve gaz çok oluyor yaptıktan sonrada agrı oluyor kas daralması oldugnu düşünüyorum bu nasıl geçer ve botoxs la düzelirmi

 75. serkan dedi ki:

  slm mrb hocam ben 5 ay önce longo ameliyatı olmuştum fakat lavabo sonrası hala agrım olmaktadır bu agrılar 3 5 saat surmekte iç hemoraid oldun dan dolayı bana ne yapmamı önerirsiniz

Yorum Yaz

Site Yazarı Google +: Mükremin Alkan