Basur Neden Olur Ve Basura Dair Herşey

Hemoroid Ameliyatı Sonrası iyileşme Süresi

Hemoroid Ameliyatı Sonrası iyileşme Süresi Ne Kadardır?

Hemoroid ameliyatı sonrası iyileşme süresi ne kadar kısa olursa,hastaların da  normal hayatlarına dönmeleri bir o kadar çabuk olacaktır.Bu bağlamda,operasyon sonrasında,şikayetlerin en az olduğu,rahat ,konforlu ve ivedi bir şekilde sosyal hayatlarına kavuşmaları,bu ameliyatı geçirmiş bütün  hastaların ortak temennisidir.Dolayısıyla,ameliyat sonrasında hastanede kalırken ve özellikle taburcu olduktan sonra,evde geçireceği sürede doktorun verdiği önerilerin dışına çıkmaması gerekir.

Hemoroid ameliyatı sonrası iyileşme süresi,hastadan hastaya farklılık göstermekle beraber genellikle ameliyattan birkaç saat sonra hasta,ayağa kalkacak ve yürüyecek duruma gelir.İş ve sosyal hayatına dönebilmesi ise birkaç günü bulmaktadır.Fakat ilgili ameliyat bölgesindeki yaraların iyileşmesi,2-4 haftayı alabilir.Hemoroid ameliyatında,makata tampon konulduysa,spinal anestezi yani hastanın belden aşağısı uyuşturulduysa,anestezinin etkisi geçmeden tamponun çekilmesi,ağrı kesici verilmesi,hasta açısından daha iyi ve konforlu olacaktır.

hemoroid ameliyatı sonrası iyileşme süresi

hemoroid ameliyatı sonrası iyileşme süresi

Hemoroid ameliyatı sonrası iyileşme süresi boyunca,özellikle ilk 1-2 hafta hijyen konusuna çok dikkat etmek gerekmektedir.Yaranın bakımını aksatmadan yapmak,çok fazla ayakta durmamak ve dışkının yumuşak kalmasının gerekliliğinden dolayı kabız olmamak,iyileşme süresini daha da kısaltacak durumlardır.Hemoroid ameliyatı sonrası yapılması gerekenler,zaten otomatik olarak iyileşme süresini de kısaltan uygulamalardır.Bunlara yine başka bir yazımızda değineceğiz.

Ameliyattan sonra,hastanın ilk gün hastanede kalması,olabilecek muhtemel ağrı ve kanama gibi şikayetleri gözlemleme ve kontrol altında tutma adına gereklidir.Sekizer saat arayla ağrı kesici hapların alınması,eğer bunlar yetersiz gelirse,özellikle yatmadan önce analjezik iğne olması,hastanın daha rahat bir gece geçirmesine olanak sağlayacaktır.Ertesi sabah,ameliyatı yapan hekimin önerilerini alarak taburcu olunabilir.

Hemoroid ameliyatı sonrası iyileşme süresi,bir kısım tavsiyelere uyarak daha da kısalır.Bunları sıralayacak olursak;

 • Günde 3 ya da 4 defa,ayrıca her tuvaletten sonra da ılık suyla hemoroid banyosu yapılırsa
 • Başta su olmak üzere yeterli miktarda sıvı alımı olursa
 • Ameliyat sonrasında lifli yani posalı yiyeceklerden yeterli miktarda tüketilirse
 • Meyve sebzeler ve tahıllardan yeteri kadar alınırsa
 • Doktorun verdiği tavsiyelere harfi harfine uyulursa iyileşme ve toparlanma süreci daha da kısalabilmektedir.

Hemoroid Ameliyatı Sonrası Karşılaşılan Sorunlar Nelerdir?

meyve sebze

meyve sebze

Hemoroid ameliyatı sonrası iyileşme süresi,hastaya göre değişkenlik gösterebilir demiştik.İşte basur ameliyatı sonrası görülmesi muhtemel sorunlar,bu durumun nedenlerinden biridir .Bütün ameliyatlarda olduğu gibi basur ameliyatından sonra da görülebilecek bazı komplikasyonlar bulunmaktadır.Bunlar her hastada görülmeyebilir fakat %10 gibi bir oranla karşılaşılması mümkündür.Karşılaşıldığı zaman da iyileşme süresini uzatmaktadır.

Makattan kan gelmesi,tromboze hemoroid oluşması,makatta çatlak yani anal fissür(longo ameliyatlarından sonra oluşma ihtimali yüksektir),yine aynı bölgede ağrı olması,idrar yapmada zorluk oluşması(bunun nedeni de idrar yapmayla ilgili sinirlerin,hemoroid ameliyatı yapılan bölgeden geçmesi ve ameliyattan etkilenebilmesi,hemoroidin tekrar etmesi,makatta darlık(ameliyat esnasında ilgili bölgeden fazla doku alınmasından kaynaklanmaktadır),anal fistül,abse,idrar yolunda enfeksiyon(takılan idrar sondasından sonra oluşabilir),kabızlık,dışkı ve gaz  kaçırma,makatta kaşıntı(makat bölgesinin hijyenini sağlama amacıyla sabun ve benzeri kimyasal maddeleri kullanmaktan kaynaklanmaktadır)  gibi şikayetler sayılabilir.

Hemoroid ameliyatı sonrası iyileşme süresi,yukarıda sayılan komplikasyonların,hastada gelişip gelişmediğine göre değişir.Hassasiyet,bilgi ve deneyim gerektiren hemoroid ameliyatının alanında uzman hekimlerce,en uygun sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Etiketler: ,

Hemoroid Ameliyatı Sonrası iyileşme Süresi Hakkında Yapılan Yorumları

 1. kadir dedi ki:

  Acık iç hemoroit ameliyatı olalı 26 gün oldu şuan çok ıyim kabus geçti gibi 5 yıldır boşuna acı sıkıntı çekmişim dokdorunuzu iyi secin genel cerrahi Ayhan Çağılcı hocama çok teşekkür ediyorum

 2. Bekir dedi ki:

  İyi günler 8 Ekim tarihinde 3 tane dış hemoroid 1 tane iç hemoroidden klasik yöntemle ameliyat oldum. Açık yaralarım hala kapanmadı. Büyük tuvaletimi yaparken ve tuvalet sonrasında hala ağrılarım oluyor. Bu ağrılar ne zaman geçecek bilmiyorum. En son 10 gün önce doktoruma gittiğimde normal olduğunu daralma olmadığını ancak genişletme uygulaması yapmam gerektiğini söyledi. Ameliyat olduğuma çok pişman oldum. Tuvalete çıkacağım korkusundan dolayı yemek yemeye korkuyorum. Yaklaşık 10 kg. verdim. Ağrılarım ne zaman geçeceği konusunda bilgi verirseniz sevinirim.

 3. ersin dedi ki:

  size yalan söylemeyen kasaptan bozma genel cerrahlara gitmeyin bu işte uzman olmuş(proctolok)doktorlara ameliyat olun.izmir’de yaşayanlar için BURHAN KARABAĞ’ı öneririm bn kendisine ameliyat oldum.

 4. Yücel dedi ki:

  Merhaba bilginiz olsun diye yazıyorum 4dereceden hemeroid ve hamilelikte abse ve sonrasında f issur oluştu acil ameliyat olmustum dr beceremedi bu ameliaytla onuda oldum arada temmuz 25te oldum ameliyati suan ağrı acı yok şükür sadece fissur tarafimda azıcık şişlik ve hassasiyetlik var dr normal dedi lifli besleniyorum bol su içiyorum vc de ikinmiyorum fazla vc deoturmuyor dr çok önemli bu ameliyatta izmir de esrefpasa hastanesinde yildiray sirince.ameliyat oldum daralma olacak sanmıştım.bende şükür olmadı az sabır zorlu süreç çok ağladım ben sicak su banyosuve her ilaçtan 3kutu içtim antibiyotik dolarex minosetplus dikloron iğne duphalac 3kutu hepsi açtı gezdim kiloda verdim suan iyiyim şükür alkol de tukettim biradan uzak durun mayali olduğu için geçmiş olsun herkeze.inşallah tekrarlamaz tek dilegim

 5. Hüseyin dedi ki:

  23 gün önce hemoroid ameliyatı oldum. Olmaz olaydım. 10. Günden sonra darlık oluştu. Makat deliği kapanmış gibi işaret parmağım zor giriyor. Dışkı incecik kurşun kalem kalınlığında bazen daha ince. Benim sınavım da böyleymiş. Çok zayıfladım. Böyle sıkıntısı olupta çare bulan varsa bana cevap versin.

 6. Gencaydin dedi ki:

  Merhaba,

  Ben de 31 ağustosta hemoroid ve anal fissürmoldum , ameliyatı hiç anlamadım çıktıktan sonrada ağrım olmadı ,herşey güzel gitti ancak 2-3 gün sonra tuvalete çıkmak bir azap oldu sanki toplu iğne kalmış gibi inanılmaz batmalar oluyor , ilaçları saatimde alıyorum ancak bugün iğne yaptırdım baya rahatlattı pazartesi nasıl işe gideceğim bilemiyorum sizce haftaya da rapor alsammı ?Allah kimseyi bu duruma düşürmesin gerçekten cok zor bir durum inşallah tüm hastalar şifa bulur.?

 7. Cem dedi ki:

  Ben dayanamıyorum longo ile amelşyat oldum ama tuvalet acısı dayanılmaz , ağrı kesicilerimi zamanında alıyorum ama bu tuvalet acısı beni benden aldı kendime gelemiyorum kabir azabı gibi, nasıl ne zaman gececek bu , tuvaletten sonra acım olmuyor ama yaparken inanılmaz ya bu nasıl bir acıdı nasıl bir beladır ,Allahım sen yardım et.

 8. Cem dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba,

  Ben de 31 ağustos 2018 de ameliyat oldum longo yöntemiyle ve bir de çatlak vardı, benim tek derdim tuvalet , büyük yapınca çok ağrım oluyor bu sanırım normal ,herkeste varmış burayı okuyumca rahatladım ancak bazıları 10-15 gün sonra bile ağrıyor diyor, ilk gün zaten tansiyonum bile düştüm ağrıdan , bir yandan da duphalac içiyorum ama tuvalete çıkmamak için direniyorum , acılar içinde kuvrattırıyor nasıl bir acıdır anlatamam , Allah kimseye yaşatmasın.

 9. Gürkan dedi ki:

  11Ağustos 2018 de yani 6 gün önce hemoroid ameliyatı oldum. Ameliyat olmadan önce aylarca her tuvalete çıkmamda kan geliyordu doktor 2-3 arası oldugunu söyledi hemoroitimin. Spriral anestezi yöntemi uygulandı, ilk gün pek sorunum olmadı hastanede sürekli serum yedim ve tuvalete çıkmadım. İkinci gün eve geldiğimde tuvalete çıktım ve kendimi dışarıya zor attım inanın orda biraz daha dursaydım bayılırdım. Hemen hastaneye gittim serum ve iğne yaptılar biraz rahatladım. Ertesi gün yine aynı durumu yaşadım. Bikaç gündür sadece aşırı derecede baş ağrım vardı fakat bugün yani 6.gün tuvalete çıktığımda yine çok kötü oldum hastaneye zorla yetiştirdiler. Hergün serum yiyorum ne yapacağımı şaşırdım nezaman geçecek bu baş ağrısı ve tuvalet ağrısı( bu arada günde en az 3kere sıcak oturma banyosu yapıyorum)

 10. Med dedi ki:

  Arkadaşlar Merhaba
  13 temmuzda özel bir hastanede hemoroidden ameliyat oldum pazartesi günü bir ay olacak agrılarım azalmadı carşamba günü cok agrım vardı beni ameliyat eden Dr yanına gittim makatın içini muayene etmek istedi fakat cok agrım olduğu için muayene edemedi ve bana direk tekrardan seni ameliyatı alalım uyutarak bakalım Baska biirşey varsa alalım dedi tabi ben kabul etmedim kuzenimin arkadaşı Şişli etfalde calışıyor rica ettik genel cerrahi uzmanına randevu aldık perşembe günü gittim durumu anlattım muayene etti dr un verdiği ilaçları sordu ameliyat eden Dr bana sadece anestel pomad arveles ve batikon ilaclarını verdi dedim tabiki ameliyat sonraki orada ödem ve darlık oluşmuş Allah razı olsun Dr dan bana hemopropin diye Br merhem verdi ve daflon verdi bunları kullan içdeki yaralar ve ödem gidecek dedi gelecek cuma tekrardan gidicem inş ilaçlar fayda eder. Hemopropin merhemini İnternet ten araştırdım bayaga faydası varmış.

 11. Nazlı kara dedi ki:

  Ben 11 gün önce lazerle tromboze hemoroid ameliyatı oldum 2. Günden sonra ödem oluştu anestol ağrı kesici kesmedi sanki 2 gün ağrı çok şiddetliydi sonra burası yanık ve ödem diye düşünerek şişen yerin üzerine cicaplast adı verilen içinde bepanten madecosol ve çinko bulunan hücre yenileyici ve yanık krsmini sürdüm acayip rahatladım kaşıntı batma bitti tavsşye ederim şişlik daha devam sma ağrı kesici bıraktım gayet iyiyim Önceleri geçmiyecek sandım ancak aprı 2 gün falan şiddetli oluyor bir daha ameliyat ol deseler yine olurum hiç korkmayın Ancak hekim çok önemli Bursada Dr.SERVET YETGİN hocaya oldum tavsiye ederim.

 12. Atakan dedi ki:

  Arkadaşlar lutfen su olumsuz yorumlara takilip kalmayin ya 20 gun once ameliyat oldum hem analfissurden hem hemoroitten ondan oncede botox olmustum ama ise yaramamisti sonra gaziosmanpasa hastanesinde anabilim dali baskani profesor dr mehmet caglikulekciye ameliyat oldum klasik olarak eyvallah ilk bir hafta adimi unuttum acidan ama sonra inanin bana hafifliyo ve suan 20.gun ve baya rahatladim hoca hatta az bisey aci kaldi dedim oda 1aya gecer dedi valla eski acilardan eser kalmadi sadece ufak bi aci kaldi lavaboda ama eminimki oda gecicek. Sakin moralinizi bozmayin ve umutsuz bakmayin iyi bi doktora ameliyat olun kurtulun

 13. Sniyo dedi ki:

  Evet arkadaşlar öncelikle 6 temmuzda manisada gtantmedical hastanesinde dr mümtaz kahya ameliyatımı yaptı 3 tane kayısı kadar büyük hemoroid bide çatlak vardi 3nude aldı çatlağında halletti ilk gün belden aşağı uyuşturularak ameliyat yapıldı 20 dakka falan sürdü sonra odaya aldılar 4 saat sonra uyuşuk lük geçti ve dolaysıyla ağrı başladı ama ne ağrı öyle böyle değil neyse ağrı kesici yaptılar falan biraz hafifledi ama bu seferde cis geldi ama yapamıyorum kesinlikle size tavsiyem uyusukken sonda taktirin yoksa durum vahim neyse ben o agrila birlikte bide o cis yapmamayı yaşadım inanın o çok fena bir durum zorla cisi yaptım bişekilde az az ama yapana kadar da ben benden gittim. Bi gece kaldıktan sonra eve ciktim arkadaşlar sunu bilin bu ameliyat sonrası ağrı oluyo mutlaka ilk bir hafta kesinlikle sulu gıdalar yiyin forma kayısı komposto ac karnına zeytinyağı ve en önemlisi sıcak su tuvaletten sonra mutlaka sıcak suya oturun 1 hafta ben böyle besledim hergun tuvalete ciktim aldığım ilaçlarda soylıyım xm hap tuvaletimi yumuşak yapmalı sağladı sabah akşam aldim .sabah akşam dikloron iğne arabada arveles. Arkadaşlar ameliyattan korkmayın e et ağrı oluyo baya oluyo ama 1 hafta sıkın dişinizi daha sonra sadece tuvaletteyim ağrıyo ama 10 dakika suruyo ağrısı sıcak su çok iyi geliyo akıntı oluyo arada kanama oluyo bu süreç bu şekilde ben su an çeşmede tatildeyim denizede rahat giriyorum ameliyatı olalı 15 gun oldu sadece tuvalet esnasında beş dakika ağrı oluyo ama hergun azalarak onun haricinde sıkıntı yok .ameliyatımı yapan dr da önemli isteyen olursa telinize verebilirim çok memnunum başka sorusu olan varsa yazın cevaplarım çünkü bende sürekli burdaki yorumları takıp ettim ezberledim diyebilirim ama korkmayın olun ameliyatinizi geçmiş olsun

 14. aalicelik@hotmail.com dedi ki:

  Tekrar merhaba arkadaşlar bugün 11 gün oldu lazer ile ameliyat oldum lavobo sonra ağrılar devam ediyor akıntı ve kanama da halen var konuşmak isteyen mail adresim hep açık Allah şifa versin hepimize

 15. Gonyalı dedi ki:

  Ben en son çare ameliyat oldum 5.dereceye oldu var etti neredeyse olsan da aynı olmasan da aynı bu hastalıgı yaşamayan insanlar ne kadar şanslı 🙁

 16. Ali dedi ki:

  Tekrar merhaba bugün 8.günü bitiriyorum lazer ile hemoroid ameliyatı oldum. Benden size tavsiye lazer ile de olsanız sonuçta tarifsiz ağrılar oluyor benim doktorum bana başta ağrımın olmayacağını söyledi sonra 3 güne geçer dedi sonra bir haftaya dedi şimdi de 10 güne geçer diyor😂 şaka gibi genel olarak bugün iyiydim ama tuvaletten sonra zor biraz merak ettiğiniz bir şey varsa günlük kontrol ediyorum sayfayı yazabilirsiniz ben de bu acılardan kurtulanları çok merak ediyorum

 17. Zeyzey dedi ki:

  Bu ameliyattan sonra iyileşen yok mu …

 18. Ali dedi ki:

  Merhaba 10 temmuz günü özel bir hastene lazer ile ameliyat oldum bugün 4. Günüme girdim ağrılarım var ama dayanılmayacak düzeyde değil. Yanlız şu belirtmek istiyorum lazer ile ameliyat çok basit nidalarına kesinlikle inanmayın yememe içmeme çok dikkat etmeme rağmen büyük abdest sıkıntı bakalım kaç günde düzelecek inşallah biran önce düzelir

 19. Sniyo dedi ki:

  Arkadaşlar 7gun oluyo ameliyat olalı 3tane hemoroid bide damar çatlağın vardı dr aldığını söyledi hepsini evet gerçekten çok ağrılı bi süreç kanama akıntı ağrı oluyo gecmicekmis gibi geliyo buradaki yorumları ezberledim diyebilirim Kacgundir ama sabretmek gerekiyo yoksa kaçış yok olup kurtulmak mantıklı ameliyat sonrası bol su sıcak su hayat kurtarıyor xm içiyorum günde bitane dikloron iğne 2 tane arabada arveles alıyorum 6.gundeyim konrole gittim bugun dr hersey y9lunda dedi agrim var evet tuvalet sonrasi bilhassa ama sunu anladimki doktoeun
  Onemi çok büyük arastirin ben manisada ozel hastanede oldum ilerleyen zmanda size dr isminide vericem duzelirsem tam anlamiyla ama su ana kadar evet agrim.oluyo ama geçecek inşallah sonunda kanser olmakta var ondan hic kurtuluş yok oyuzden ameleiyyatan korkmayın hatta erken zamanada olun derim herkeze geçmiş olsun

 20. YUSUF ALAK dedi ki:

  Arkadaşlar ben 5temmuzda hemoroid ameliyatı oldum 7veya 88 adet içerde şişen memeler varmış dr.onları almış çatlak vvar diyordu onları halletmiş bbelden aşağısı uyuşturularak
  Ameliyat oldu 30 dk.kadar sürdü ameliyat sonrası 5saat falan sürdü uyyşukluğun geçmesi sonra çorba ve yoğur yedim yürüdüm ağrı kesici yaptılar sabaha kadar ağrım falan olmadı küçük tuvaletimi rahat yaptım yalnız gaz çıkaramıyordum makatın içinde tampon varmış onsanmış hemşireye sordum doktor gelmeden gaz çıkaramıyorum durum böyle diye oda büyük tuvaletinle çıkacak dedi aradan 15dk.geçmedi idrarım ile birlikte gaz sıkışması oldu tuvalete oturdum obasonçla çıktı çok rahat ladım.
  Arkadaşlar eve çıktığınızda salçalı yemek yemeyin bol su tüketmeye bakın salçasız çorba yaptırın en faydalısıda mercimek çorbası ve yoğurt yumurta yiyin domates asitli asla yemeyin inanın ağrı olayı daha hafif oluyor ve evin için ara ara yürümeyi ihmal etmeyin ben şu an beşinci günümdeyim tuvaletimi yapınca biraz yanma oluyor ama sıvı tüketimi tuvaletide kolay yapmanıza çok faydası oluyor çok da doyarak yemek yemeyin sabahları üç. Bardak falan aç karnına su için …
  Ben nacizane bunları yazdım umarım faydalı olmuştur.

 21. Ankaraa dedi ki:

  Evet ameliyat olalı bugün tam 24 gün olcak.wc sonrası ağrım 3-4 sast kesintisiz devam ediyor.ankarada mevlüt topbaşa 4. Evre hemoroid ve makat çıkması ameliyatı oldum.iyileşme süreme 3 hafta dedi. Şimdi 10 gün daha çekersin diyor.bakalım görelim.inşAllah bende sizlerde bu ağrıdan ve
  ızdıraptan kurtulur şifa buluruz.

 22. Mahoni dedi ki:

  Bir yorumda ben yapayim. Görevdeyken hemoroid ve fissur beli deli etti. Wc cikmak tam bi cehennem. Daha sonra izin kullandim ve Balıkesir de özel hastanede ameliyat oldum. Doktorum fisuur var dedi lazerle 15 dk ameliyat dedi. Daha sonra ameliyat oldum ve hemoridleri de var 1 3 5 hemoroid leride aldim dedi. İlk haftalar wcden cikinca ağlıyordum o derece. 10 günlük dikloron iğne anestol pomad osmolak daflon mide koruyucu ve antibiyotik verdi. Antibiyotik bitti ilk hafta şuan daflon içiyorum. Wc den sonra sanki basur fissur bitmemis gibi agrilarim oluyor. Birde lavaboya ciktindan sonra sanki varmış gibi baskı hissediyorum. Günde min 3 defa lavaboya cikiyorum. Kayisi hosaf probiyotik yogurt kefir migdem alt üst oldu. Bu agrilar ne zaman geçer ?
  Lavabodan sonra min 5 saat ağrım oluyor. Ağrı geçtikten sonra hiç ameliyat olmamış gibiyim o kdr rahatim. Ama lavabodan sonra of of..Amilyat 17 gün oldu. Doktorumu aradin normal daha yara taze dedi. Birde kati cikiyor anasini satiyim. Basirsaklar çok uyuşuk. Bunun üstesinden nasıl gelebilirim.

 23. Bıse dedi ki:

  12.06.2018 de ameliyat oldum bugün 13.günüm Hale’n wc ye çıkmak kabus Hale’n dayanılmaz acılar beni rahatlatan wc ye çıktığımda duş başlığını açıp sıcak suyu o bölgeye tutmak oradaki kaslar gevşiyor ve acı azalmaya başlıyor ya da bunu yapamayan wc ye çıkmadan sıcak suya otursun o bölgeyi rahatlatsın öyle yapsın aynı zamanda kuru inciri zeytinyağında kavonaza koydum günde 2 tane yiyorum duphalac içmekten kusucam artık beyaz un asla yemeyin beyaz ekmek asla kabız yapan zaten beyaz un çeşitleri bol sıvı düzenli beslenin sık sık ama azar azar birde yürüyüş metabolizmayı çalıştırmak şart yoksa sürekli kabızlık devam bu arada Bahçelievler medicana oldum dr iyi hastane rezaletti

 24. Metehan dedi ki:

  Arkadaşlar bende hemoroidden ameliyat oldum 5 gün oldu. 2 tane vardı biri büyük biri küçük olmak üzere,1 buçuk yıl önce farkedip kontrole gitmiştim ilaç vermişti kullanmamıştım ve geçen hafta muayeneye gittim ameliyatla alalım dedi muayeneden yarım saat sonra özel hastanede ameliyat oldum tamamen uyuttular uyandığımda ağrım yoktu serum verdiler nedense bende hic ağrı olmadı ameliyattan 7 8 saat sonra hatta daha öncesinde ayağa kalktım vs. Tek ağrım Tuvaletten sonra oldu ameliyatımın 3. günü büyük abdeste çıktım ve gerçekten ağrıdı uyudum direk uyanınca ağrım geçmişti şuan 5. gündeyim Kayısı ve kayısılı meyvesuyuna abandım bildiğiniz bugün tekrar tuvalete çıktım ve ishal olmuştum hiç ağrı çekmeden ihtiyacımı giderdim. Ağrı çekmememin nedeni ilaçlarımı düzenli kullanmam, beslenmeme dikkat etmem ve oturma banyosundan geçiyor. Lütfen bu dediğim üçünü yapın etkisini göreceksiniz hepinize geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin hepimize İnşallah

 25. Turan dedi ki:

  Öncelikle Herkese geçmiş olsun ameliyatımın 5. Günü yorumların tamamına yakınını okudum baş ağrısı yaşayan bir tek benmiyim acaba. Ayağa kalktığım anda inanılmaz derecede başım ağrıyor, sıvı tüket dediler akşama kadar 3/4 litre su içiyorum. Şunuda belirteyim merak eden arkadaşlara lisede yani 15 yıl önce ilk ameliyatını olmuş şu an 2. Ameliyatını olmuş biriyim. Gözünüzü korkutmak istemiyorum fakat bende tekrarladı kaçarınızda yok gidin ameliyatınızı olun.
  Ameliyat esnasında bölgeyi uyuşturdukları için çok bişey hissetmiyosunuz hatta şimdiye kadar o ağrıları niye çekmişim diye düşünebiliyosunuz ertesi gün doktor taburcu ediyo eve gidiyorsunuz aklınızda bi soru işareti tuvaletim gelirse ben napacam ve hop tuvaletiniz geliyor. Tuvalette şekilden şekle giriyosunuz bi an önce çıksın diye dua ediyorsunuz o çıkışın her anına şahitlik ediyosunuz. Hemen yanınızda bi leğen bulunsun oturun içine rahatlayın biraz sıcak suda. Bakalım günde 1 kere tuvalet ihtiyacım oluyor zorlanıyorum evet ama umarım kısa bi sürede geçer. Baştada belirttiğim gibi benim baş ağrım diğer ağrının önüne geçti var mı bu şekilde ağrı çeken ? Bu arada sabah akşam daflon ve apronaks kullanıyorum. Sabah aç karnınada apronaks mideme zarar vermesin diye lansor içiyorum. Herkese büyük geçmiş olsun.

 26. Barış dedi ki:

  Herkese merhabalar,

  Öncelikle hepinizin yazdıklarınızı okudum ve inanın ki, ben de ameliyata girmeden önce dayanılmaz acılar çekeceğim düşüncesiyle içimde büyük bir korku vardı.

  Hemoroid çıktığı günün ertesinde doktora gittim ve hemoroid teşhisi kondu. Daha başlangıç olduğu için doktor ilaç vermesine rağmen, ilaçların garantisinin olmadığını söyledi. Teşhisin 4 gün sonrasında 3 tane hemoroidin 1 tanesi inanılmaz ve durmayacak bir şekilde kanamaya başladı. Doktora tekrardan gittiğimde ameliyat dedi ve ertesi gün direkt olarak ameliyata girdim.

  Sefaköy’deki Rumeli Hastanesi’nde, Op. Dr. Erol Aydın’ın, genel anesteziyle yaptığı ameliyata girdim. Ameliyattan uyandığımda, her ne kadar hala uyuşturulmuş olsam dahi acım vardı. Sabah saat 11’de ameliyat olup, akşam 6 gibi de doktor beni taburcu etti. Taburcu olmadan önce bir tane daha serum verdiler, çok fazla acım olmasın diye. Doktorun dediğine göre, ilerlemiş olan basuru eski usul ile aldığını diğerlerini ise lazerle tedavi ettiğini söyledi.

  İlk gece yatarken biraz ağrım vardı ama uykuya dalmama engel olacak kötülükte değildi. Şu anda ameliyatımın 2. günündeyim ve beslenmemi sadece çorba ve hafif sebzelerin rendeleriyle gideriyorum. İkinci günümde tuvalete sıcak banyonun içinde çok rahat bir şekilde çıktım. Gram kanamam yok, sadece tuvalet sonrası biraz ağrım oldu. Hiçbir şekilde ağrı kesici kullanmıyorum ve sadece gülerken ve öksürürken biraz canım acıyor.

  Yürüyorum, oturuyorum, her türlü pozisyonda da yatabiliyorum. Dün akşam sitede dolaşmak için dışarı bile çıktım. Ben cidden de şükürler olsun ki, (bunu da sizlerin acısına empati duyarak ve utanarak ama kendi adıma sevinerek söylüyorum) hiçbir acı çekmiyorum. İlk gün sıcak banyo sırasında sargı bezlerini çıkartırken biraz kanamam vardı ama şu anda hiç kanamam yok. Önemli olan beslenme, iyileşme sürecindeki hareketleriniz ve doktorun operasyonu nasıl yaptığıdır.

  Ben çok şanslı olarak çok iyi bir cerraha denk geldim. Kendisine binlerce teşekkür ediyorum, hele ki internette acı çekenlerin yazılarını okuduktan sonra.

  Hepinize geçmiş olsun diliyorum ve her ne kadar zaman her şeyin ilacı olsa da, kendiniz de bu acıya karşı gelmek için dikkatlı olmalısınız.

 27. Asker adam dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar 01.06.2018 de yani 6 gün önce hemoroidten ameliyat oldum bende 6 tane meme vardı doktorum 3sünü aldığını ve 2 sini bağladığını ve 1 tanesini de öyle bıraktığını söyledi ben 3 gün hastane de kaldım 1 ve 2 gün aşırı ağırlarım vardı narkotik serumlarla idare ediyordum ve şuan 6 iç günümde wc ye çıktım büyük bir ağrı yaşadım çıktıktan sonra merhem sürdüm ve biraz daha iyiyim ağrılarım yok ama tuvallet ihtiyacım var korkudan gidemiyorum ve 6 gündür çorba bide günde 3 4 dilim büskivit den başka birşey yemiyorum doktorum bana sıcak suda oturma dedi ve tuvallete çıkmaktan korkuyorum ne yapmalıyım bana yardımcı olun lütfen allah herkese acil şifalar versin hepimize geçmiş olsun

 28. Serhan dedi ki:

  15 gün önce 25 yıldır çektiğim 4 ncü dereceye ulaşan iç ve dış hemoroidden kurtuldum daha once Band ligasyon ,IR neler denediysem son zamanda hiç bir işe yaramadı sürekli kanama yüzünde aşırı kan kaybı yaşıyordum.En sonunda Muharrem Kuzkaya hocanın yaptığı Longo yüntemi sayesinde kurtuldum bu beladan sadece 2 gün yoğun ağrılarım oldu ondada ağrıkesiciler yeterli oldu. Şu anda hiçbir ağrım yok sadece dokuların iyileşme süreci olduğu için biraz akıntım var onunda zaman içinde geçeceğini biliyourum. Yıllarca korkumdan ameliyat olmadığıma yanıyorum hayat kalitem acayip arttı. Umarım herkes en kısa zamanda bu beladan kurtulur. Geçmiş Olsun Herkese

 29. Volkan dedi ki:

  33 gun once lazer ve botoks yapildi bana ama iyilesmeyi birak daha kotu oldum diski kacirma problemi oldu ayrica diskida incelme ve azalmda var surekli kasilma ve tuvalet gelme hisside devam ediyor artik psikolojik olarak iyice bittim hic gecmeyeckmis gibi hissediyorum boyoks yaptiranlar olduysa ne zaman duzeldiniz acaba? Bu arada yaptiracaksanizsa duzgun bi yerde yaptirin kasaplara gitmryin

 30. Rıdvan dedi ki:

  Ben 19.03.2019 da özel bı hastane de 3 . Derece basur ameliyatı oldum ertesi gün taburcu olup çıktım 6gün sonra büyük abdestle beraber inanılmaz seviyede kan geldi tekrar ameliyata aldılar şu an batma akıntı ve yanmadan başka problemim yok ama terkar dikişlerim patlarmi diye korkum var
  Dikişler ne zaman kaynar ya da daha önce benim yaşadıklarımı yaşayan varmı iyileşme sürecine ne zaman girilir

 31. nzmi dedi ki:

  Herkese gecmiş olsun 19.3.18 de hemoroid ameliyatı oldum. 3 adet hemoroid vardı doktorum cok tecrübeliydi ve 2sini kesip 1ni bagladıgını söyledi. ilk gece belden asagı anestezinin etkisi gecince sabaha kadar cok fazla yanma hissi oldu müthiş acı cektim. 2.gün taburcu olup ameliyattan 5 gun sonra tuvalete cıktım ve siddetli agrı acı olusturdu. bir legene sıcak su doldurup onun ıcıne yapabiliyorum 11 gun olmasına ragmen bu yöntemle wc ye cıkıyorum. her sabah bir yemek kasıgı zeytınyagı yiyorum dışkı yumusatıcı olarak. agrılarım dindi ama wc ye cıktıgımda çok ciddi acı oluyor.umarım bir an önce geçer.Herkese Allah iyilik versin

 32. Bilal dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar ben 18 /01/2018 de oldum bu amaliyat 3 ay geçmesine rağmen hala tuvalet ye dışkı ile birlikte kan geliyor. Geliyor dediğim akmıyor çok az bu durum normaldir acaba daha önce olan arkadaşlardan görüş bekliyorum teşekürler

 33. Ümit dedi ki:

  02/12/2018 de ankara cebeci tıp fakültesinde Prof. Dr. Sabri Cihan Bumin tarafından ameliyat edildim. şuan rahatım .evet sadece akıntım var,geçer o da sanırım bi kaç güne yada haftaya. Cihan hoca işi biliyor tavsiye ederim yani ilk haftalar agrı oluyor.klasik yöntemle oldum ama işte ameliyat bu sonuçta kıcınızı kesiyorlar,enfeksiyon da kapabilir dikiş de patlayabilir.kimisi hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam eder.tamamen kişisel olarak değişiyor bu senaryolar.altıma bez bağladım ben bir kaç gün,zor günlerdi yani evet ama iş ameliyat boyutuna geldiyse kesinlikle rahatlıyorsunuz iyi ki olmuşum diyorum o kadar agrıyı çektim sonunda mutluyum bunu hayat boyu yaşayacağıma birkaç ay hafta yaşarım diyenlerdenim bana sorarsanız bu ameliyatlarda en önemlisi doktor bence hatta cihan hocaya ulaşmak çok zor değil öyle telefonunu sekretere açtıran kasıntı bi doktor değil mesai saatleri içinde aradığımda telefonumu açtı benim cerrah anlayışım şu yaşı büyük olucak sürekli kesip biçicek eli işe yatkın olcak iki dakkikada kesecek atacak dikip gidecek böyle doktorları bulmak zor g..çü Mevlüt falan hikaye gidin Ankara Cebeci Tıp Fakültesi’ne,oranın bütün doktorları iyidir benden size tavsiye Ankara dışından gidecek olan olursa kalacağınız eşiniz dostunuz yoksa Biraz zorlanabilirsiniz herkese geçmiş olsun akıntılarım geçince buradan bildireceğim unutmayın agrı oluyor ama sonu çok güzel oluyor kimseye bakmayın eger ameliyat olma kıvamına geldiyse iş olun yani basurdan daha kötü ne olabilirki ameliyat acısını çekersin geçer

 34. suat dedi ki:

  Herkes burda ameliyat sonrası agrılardan bahsediyor cok şiddetli oldugunu söylüyor 3 yıl önce belfıtıgından aameliyat oldum bırakın 2 cm kesileri tam 10 cm kesildi. ameliyat sonrası agrılarını iğneler bile kesmedi yan yatmak yasak sırt üstü o kesilen bölgenin üzerine yattım mecburen 2 ay agrılar dinmedi burda tuvalat sonrası acıdan bahsediliyor wc oturup yapmanız bile bir nimet ben wc oturamıyordum bile 3 ay bel bacak agrıları cektim sabahlara kadar gözüme uyku girmedi en son uykusuzluktan perişan olup dalıyordum voltran iğne bile acıyı dindirmiyordu 10 cm kestiler iyileşme süreci 3 ay sürdü su okuduklarım herhalde benim cektiğimin 3 te 1 değildir bu kadarda korkamayın doktor ol diyorsa olun çünkü o 3 ay lık acıdan sonra su an belim düzeldi normal hayat devam ediyorum iyi ki olmuşum .

 35. Yaşar dedi ki:

  Arkadaşlar 10 03 2018 de yeni ameliyat oldum,anal fissür ameliyatı yarım anestezi olarak olun derim çünkü ameliyattan sonra çok ağrılarınız oluyor.Eğer tam anestezi olursanız uyanır uyanmaz ağrıyla uyanıyorsunuz.Neyse ameliyat oldum anestezi geçmeye başladı.Makattaki tamponu çıkarmaya başladılar dayanamadım ağrı kesiçi igne yaptırdım sonra aldılar ama yine de çok ağrıdı.Bu ağrı dayanılmaz bir ağrı,çekilecek gibi değil arkadaşlar ağrı sadece tuvalete çıkınca oluyor .Daha olalı 4 gün oldu tuvalete çıkmadan tavsiye ederim iğne olun öyle tuvalete çıkın ve tavsiyemdir;bir kovaya dayanacağınız kettle’da su ısıtın ve o kovanın içine yapın.Ağrı azalacaktır.Lifli gıdalar tüketin. Çorba için,ekmek de yiyin ama az.Bir şurup var;duphalac,bu dışkıyı yumuşatıyor,daha kolay çıkarıyorsunuz ama tuvalete çıkmadan önce iğnenizi olun çünkü bu acı çok büyük bir acı,herkes dayanamaz.Neden ağrıyor?Çünkü orada cerrahi uygulama var ve tuvalete çıktığınızda orası kasılıyor sürtünüyor.Bu da tedaviyi uzatıyor.Sakın kabız olmayın.Bir de yeni ameliyat olacaklara tavsiyemdir; ben 13 sene önce de hemoroid ameliyatı da olmuştum.O ameliyatta doktorum makattaki kasları eğer kesseydi bu anal yırtık olmazdı.Yani makatta darlık olmazdı.Ona dikkat etin.Eğer hemoroid ameliyatı olacaksanız yan kası da kestirin derim çünkü ileride anüste daralma oluyor.Bu,yırtık oluşumuna neden oluyor.Tekrar ameliyat,tekrar aynı acılar çekmeyin..Ben çektim,siz çekmeyin.Sabırlı olun.Ben 4 gün oldu daha olalı.Yandaki kası kestiler.Bir de yırtık vardı onu da aldılar.Ama tuvalete çıkınca çok ağrım oluyor.Tuvalete çıkmadan bir çorba için ve ağrı kesici iğneyi olun ondan sonra bir kovaya sıcak su dökün onun içine yapın bana dua edeceksiniz sabırlı olun.Orada yara var,neşter değdi,şişlik olacak.Çünkü ödem var,zorluyor.Geçecek sabredin.Bir de hemoroid ameliyatı olan arkadaşlar var ağrılarım oluyor tuvalete çıkınca diyorlar.Onların kasları kesilmemiş,ondan ağrıyor,darlık var çünkü. Onlar da eğer ileride bir daha benim gibi tekrar ameliyat olmak istemiyorsanız,makatı tutan kası kestirin.Herkese geçmiş olsun

 36. Badboy dedi ki:

  Değerli arkadaşlar öncelikle hepinize çok geçmişler olsun demek istiyorum çünkü çok zor bir evreden geçiyorsunuz;
  Bende sizlerin birçoğu gibi iç hemeroid dış hemeroid ve anal fissür ve anismus rahatsızlığından ameliyat oldum (23/03/2018)
  Öncelikle şunu net söyleyeyim ağrı olmama şansı yok ve hangi yöntemle ameliyat olduysanız olun bundan kurtuluş yok, fakat bunu çekme zorunluluğunuzda yok tabiki sıcak su ilaç hap şu bu hepsini kullanın ama inanın hepinizden daha ağır bir şekilde bu ameliyatı geçirdim ve tek çözüm ilk 1 ay ameliyat sonrası 2. Günden itibaren 1)sabah 8 akşam 8 voltaren 75mg iğne 2) sakın duş fıskiyesinden sıcak su sıkmak yerine leğene yada bir kaba oturmayın 3) devamlı çorba salata ve gerisinde istediğinizi yiyin ama ekmekte yiyinki dışkı yapsın sakın yememezlik yapmayın voltaren zaten işi çözecek 4) mutlak lifli yiyinki ekstradan dışkı kıvam kazansın 5) duphalac !!!!! sakın ama sakın kullanmayın 6) sakın wcde ıkınmayın devamlı nefes egzersizi yapın 7) çok zorda kalrsanız olmaz ya dışkınız çok katılaşırsa keten tohumu öğütüp 1 kaşık olarak yoğurtla karıştırıp yiyin 8) wcde sakın uzun oturmayın ….
  Değerli arkadaşlar gerisi teferruat yazdıklarımı aynen yapın dua edersiniz
  Tekrar çok geçmiş olsun

 37. Karadeniz dedi ki:

  Arkadaşlar ben 3 ay önce klasik yöntemle ameliyat oldum. Wc sonrası hala ağrım var ve arada kanama oluyor. 1 ay önce kontole gittiğimde doktor yaranın kapanmasına az kalmış dedi. Ne kadar sürer bu durum aylar oldu iyileşemedim

 38. BASURELLA dedi ki:

  selam Allah herkese şifa versin basur ameliyat hayatta en zor ameliyatlardan bitanesi bunu ameliyat olduktan sora anladım.. ben 7 ay önce 4 evre ameliyat oldum 123 ayları gerçekten sıkıntı ve acı çektim 7 ay oldu halla lavabodan sora ağrım var daramla var yani bu ne illettir bu nasıl bir şeydir anlmadım gitti 🙁 ameliyat olmadan önce mutlaka son safaya kadar tedavi olmayı deneyin …

 39. Ahmet dedi ki:

  Arkadaslar öncelikle hepinize büyük gecmiş olsun Allah birdaha yasatmasın insanın neresi ağrırsa ağrısın canı ordadır.. bende 3 uncu evrede ameliyat ooldum son evreye yaklaşmısım suan 3 hafta oldu ağrılarım dindi surup yerine bekunis hap kullanın günde 1defa wc ye cıkarıyor cok güzel etkisi tavsiye ederim ve hijyene cok onem verin perize dikkat edin tekrar gecmis oolsun..acill sifalar dilerim

 40. Aslı dedi ki:

  Benimde hem ic hem dış hemoroid ameliyatı nın 7.günü ve inanılmaz ağrı ve acılarım var dayanılacak gibi bir ameliyat degil bu sorunu yasayanlara vakit kaybetmeden tedavi yoluna bakın derim ben 2 yıldır sancılarla yâşadım ve hep ameliyattan kaçmıştım ama o acılara da dayancak gücüm kalmayınca acil girdim ameliyata doktorum bana furasin ve hametan krem verdi birde batikon 2 cesit antibiyotik 2 çesit agrı kesici bagırsak düzenleyeci ama yinede dayanamıyorum 45 gün raporluyum insallah rapor bitene kadar derdim de biter

 41. Berk bey dedi ki:

  Merhabalar, özel bir klinikte ilk ameliyatım.Bant ve dış hemoroid duvarına sınırlı müdahale edildi çok ağrılarım oldu.Fitil atarken aşırı ağrılar oluyordu.Şisliklerden dolayı hiçbirşey girmiyor ve çıkmıyor zaten. Şansa ilk 3 gün ishaldim sonra kabizlik ile mücadele..Gerçekten zor zamanlar yaşadım. 7 Günde bant düştü ve 13 günde toparladım.Hosaf,posali gida yemeye özen gösterin.Bagirsaklari kontrol altına alın. Tam kabus bitti derken yeniden yanmalar ve kontrole gidildi ertesi güne ameliyat verildi. Aradan 2 ay geçti 2. Ameliyat.İçeride hemoroid pakeleri çepeçevre şeklinde olduğu için yanlızca “IRC ,infrared koagulasyon ile derinlere uygulama yapıldı yani her yer yakıldı.Ameliyattan çıktım.1 saat geçmeden inanılmaz ağrılar..Daha wc’ye çıkmadan neye uğradığımı şaşırdım.”SADECE YANMA HİSSEDECEKSİNİZ”sözü,sanırım ağri hissedersin deseler,herhalde öldürücü olacağını düşünürüm.Yanik hissetmek nedir tanımını yaşayan bilir, kaç yaşındayım ağlaya ağlaya üstün yaratılış olan bedensel formumu sorguladım. Eve hemşire ve iğne kesici,6 saat sonra uykusuz bir gece. Sabah oldu gözler uykusuz,biraz kahvaltı,peynir kibrit kutusu kadar, yumurta ve birkaç dilim tam buğday ekmek. Wc zamanı gelmeli artık,gecikmiş her dışkı kabızlık riski.Yumuşak dıskılamama rağmen oturduğum yerde ateş yemiş de onu çıkarmış gibi ayağa kalkamadım.Ölmek için yalvarmak nedir bunu gördüm. 2 saat boyunca iğne yapılana kadar krizler ve şuan 2. Gün inanılmaz ağrılar oldu adeta. Bu işlemler ağrısız deniliyor ancak dayanılmayacak derecede.Özellikle yumuşak gaita çıkışı olmasına rağmen çekilemeyecek ağrılar ile karşılaşmak.Normali bilmiyorum,doktor derine sürebildiğin kadar “anestol dedi ancak fitil girmiyor ki parmak girsin! Makat içinde sanki ateş közü yakıyor parçalıyor ve ızdırap veriyor. Hastane ortamında olsa ağrı kontrolü sağlanabilir belki ancak evde insanlar ağrı kesiciler ile bu acılarla mücadele edemez.Bu çok zor! Operasyonu yapan doktorum 3. İşlem gerekebilir dedi ancak kesin olarak düşünmüyorum! Ağrıyı yaşayan bilir ve ciddi ameliyat sonrası kontrol sağlanmadığı sürece bu sekil operasyonlar mantıksız. Belki ilk aşamada kendi cahilliğime yenik düşmeden tedaviye gitseydim! İç hemoroid olduğumu bilir dışarıdaki memelere krem sürerek,günde 3 adet daflon içerek gereksiz 7 sene vakit kaybetmezdim belki ağrılar da o boyutta olurdu. Bu şekilde operasyon olanınız var mı bilmiyorum? Bant ile bir adet düşürüldü” 2. Ameliyat ise içeride tüm çevre IRC yakıldı. Bir daha asla!

 42. Ahmet dedi ki:

  Slm arkadaşlar ben on gün önce amelyat oldum benim hastalığım çok ilerlemişti zor bir tedavi geçirdim o kadar acı cekmeme ragmen kurtuldum diye sevinirken amelyattan iki üç gün sonra aynı yerden yine ufak bir meme çıkmış ve tuvalletten sonra aynı eskisi gibi ağrı yapıyor böyle bir şikayetle karşılaşan oldu mu acaba bu geçici bir şey mi

  • Ahmet dedi ki:

   Gecmis olsun öncelikle sakın korkma o sislikler odem fitil veya krem kullan 5 5 dakikayı gecmemek kaydıyla buzla o bolgenin ustunde gezdir

 43. Erol kirişci dedi ki:

  Ben de oldum bu ameliyati.duyuyordum çok ağrılı diye.Bir arkadaşım demişti 4. kattan atacaktim kendimi diye.Ben de gülmüştüm.Meğer arkadaş çok doğru söylemiş.Ben de ayni acıyı çektim iki hafta.Ameliyat olacak arkadaşlara tavsiyem ve tecrübem;iki hafta boyunca ıyi bir ağrı kesici hap,sabah akşam iki kalçadan ağrı kesici iğne yaptiracak .Dicloron diye ağrı kesici iğne ondan sonra Cemilefendi ozonlu kantaron yagi sür makattan.Büyük abdesti yaptıktan sonra sıcak suyu doldur leğene,batikonu dök bir çay bardağı ,10 DAKİKA OTURUN sonra kesinlikle ekmek acı limonlu baharatlı ürün yemeyin.Sonra tok karnına sabah akşam yarim çay bardagi duphalac için.2 hafta boyunca sakın kabız olmayın.Ameliyat olalı 3 hafta oldu çok şükür iyiyim.Bi de biraz akıntı oluyor,ona karşı da bayanların kullandığı pedten kullanin.Çok konforlu ve rahat olursun.Cümleten geçmiş olsun Rabbim herkese şifa versin.

 44. saiq dedi ki:

  selam herkese men Azeriyim 2 haftadir hemorit ve anal catlaqdan emeliyat oldum ayrica aqrilarim olmur amma tuvalet yapandan 10 dakika sonra aqrilar baslayir aqrikesici ilac kabul etmezsem dayanamam bilmiremki bu ne kadar davam edecek haminiza sefa diliyirem

 45. Ali dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese çok geçmiş olsun inşallah Ağrılarınız En kısa zamanda Son bulur. Bende 9 Ocak 2019 da amaliyat oldum. 1. Dr çok önemli. Bir gün yattım ve taburcu oldum. Dr bana önerdiği gibi evde tedavi ne devam ettim 1 ağrı kesici bir antibiyotik 1 tane dışkıyı yumşatıcı şurup bir tanede karışım krem yazdı. Ve sıcak su oturma banyosu söyledi. Tabi kolay bir ameliyat değil bende bir adet meme dışta içerde çatlak varmış ikisinde amaliyat da hallettim dedi dr. Ama evdeki sürecde çok acılar çektim bunu herkes yasaycak kolay amaliyat değil her tuvalete çıkışımda sıcak suya oturdum ve ağrılarımı 100% de 60 azalttı. Kendimi hep ishal gibi hale getirdim yiyecekler le bu çok önemli. Dr dediklerini harfiyen uyguladım ve toparlanıyorum inşallah iyi olacağım buna inanıyorum sizde İnan’ın ama sıcak su banyosu ve temizlik birde en az 10 gün sadece çorba sabah haşlanmış 2 yumurta hoşaf. Bunları yapın birde sıcak ortam önemli. Herkese çok geçmiş olsun. Allahım acil şifalar versin inşallah.

 46. zafer dedi ki:

  ameliyat oldum 1 hafta sıcak suya baticon kattım. 1 hafta sonra sirkeli su iyi gelir dediler. Ben de 20 gün sirkeli suya oturma banyosu yaptım ama ağrılarım hala geçmedi. Kontrole gittiğimde doktor yaralarım kapanmadığını söyledi. Bende sirkeli suya oturdum dedim ve bana çok kızdı. Yaralarımı iyileşmesi için yaktı o sırada hayatım boyunca bağırmadığım kadar bağırdım ve ağladım. Siz siz olun alternatif tıp diye söylenen hiçbir şeye kulak asmayın.

 47. Ecrin dedi ki:

  Ben 6 gun önce hemoreıt amalıyat oldum belden asa uyusturdular öyle bas agrım vvar anlatam bırde sancım cok agrı kesıcıler işe yaramıyo wc girmek ıstemiyorum cokkkkacı cekıyorum yardım edın bana hemen ıy olcam krem ilac ne onerırsenız zor yazıyorum lutfem yardım edın

  • Uğur dedi ki:

   Bol bol su iç tuvalete girdiğinde işini hallettikten sonra çok acı çekiceksin ama dayan tuvaletten hemen sonra sıcak su tut bölgene acını %60 dindirir bi 10 dakka sonra acı gecer bunu her tuvalete girdiğinde yap..

 48. Arif dedi ki:

  İlk olarak kesinlikle ılık yada sıcak ssu değil soğuk su ile ameliyatlı olan bölgeyi yikayacaksiniz.her diskilamadan sonra soğuk su.ikinci olarak dubhaloc diye bir ilaç var sıvı diskilamayi sagliyor mutlaka kullanın. Ameliyatın ilk gecesi çok zordur fakat 2.geceden sonra emin olunuz normale yaklasirsiniz

 49. adem akarsu dedi ki:

  Mehabalar 2008 yılında hemoroid 4. evresinde ameliyat olmuştum. 2017 kasım ayında tekrar ameliyat olmak zorunda kaldım. busefer lazerli ameliyat oldum açık ameliyattan sıkıntısız oldu. lakin ameliyat olalı 3 hafta oldu dışkılamada yanma oluyo. dışkılamadan sonrada yanma 1 saat kadar devam ediyor. günde 1 sefer sıcaksu oturmalarını yapıyorum ve günde 3 sefer bepanten plus krem kullanıyorum. tam amlamıyla düzelme olmadı. bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim…

 50. Serenay dedi ki:

  Merhabalar benim annem 1 ay önce hemoroit ameliyatı oldu ayriyeten bağırsak çatlaklığı da vardı 4 meme ve o çatlağı kestiler anestezi ile yedi kere bellden iğne vurdular o iğnelerin yeride ağırıyo arada bir ve doktoru içten bir tane dikiş attı o dikiş kendiliğinden atıcakmış ne kadar süreye atar acaba bizim doktor kontrolünde 1 ayını gözden çıkart dedi 1 hafta önce kanaması durmuştu 2 gün önce yine kanaması başladı acaba neden oluyo ve dikiş ne zamana atar ve nasıl atar

 51. Basur dedi ki:

  Bende 6.12.2017 yani dün ameliyat oldum.şuan hastanedeyim. Sabah taburcu olcam. Yorumları okudum içim karardı. En ez 1 ay cekicem bu ağrı ve acıları sanırım. Şuanda gazim var tampondan ve acıdan dolayı çıkaramıyorum. Karnım çok ağrıyor. İdrar yapmakta bile zorlanıyorum. Yaralarin hizli iyilesmesi ve kolay wc icin yavsiyesi olan varmi? Dua edin. Allah herkese kolaylık sağlık versin.

  • Dayanılmaz dedi ki:

   Merhaba bende 4 gün önce iç basür ve yırtılmadan lazer yakma işlemiyle ameliyat oldum. Büyük tuvaletimi yapmakta zorlanıyorum sancı kasılma ve agrılar oluyor.sıcak su bana pek fayda etmiyor gibi. Çıktıktan sonra yarım saate yakın yürüyüp geçmesini bekliyorum çok zor dayanıyorum. Ve hafta başı iş başı yapıcam. Günde iki kez bu sıkıntıyı yaşıyorum yardımcı olur musunuz nasıl acılarım hafifler.

 52. Emir dedi ki:

  Arkadaşlar meraba hemoroid sadece diş ameliyatı olmayı düşünüyorum ben olsam kaç gün sürer iyileşmem ben assubay olacağım mulakat sınavım var allah rızası için bana billgi verin allah acil şifalar versin bize

  • Yeşim dedi ki:

   Ben ameliyat olali bir ay oldu tamam ilk gunlere gore daha iyiyim ama azicik hala ayni acilar var iyi dusunun tuvalete giderken cehenneme gidiyorum sanki 1 saaten anca cikamiyorum makatta daralma olma ihtimali var arti beynen de bedenende pskolojikmendecokertiyo insani hayata kusuyirsunuz Allah sifa versin sizede..

 53. Ergun dedi ki:

  3 yil once basur olustu. Kendiliginden gecmisti.1ay once tekrarladi ve hic bekleden doktora gidip 2 gun once lazer ile basur ameliyatı oldum. Ameliyattan sonra hiç bir ağrım olmadı. Hemen hastaneden çıktım. Ikinci gün sanki ameliyat olmamış gibiydim.Şu an hiçbir olumsuzluk yok. Tuvaletini rahatça yapabiliyorum. Bunda çekinmeden doktora gidip erken ameliyat olmamin faydasi oldugunu dusunuyorum.

  • Berk bey dedi ki:

   Ağrı yok demissiniz? Kaç atım yapıldı vve hangi yönlere belirtebilirmisiniz? Bende deneyimli ve ödül sahibi cerrah doktora IRC ameliyatı oldum, bu ikinci ve saat 6-7-8-9-10-11-12 ile 1 arası cevrelenmis duvarlardaki pakeler söndürüldü yakıldı! ancak ağrı demek hafif kalır! özellikle diskilama sonrası kendimden geçiyor aglaya aglaya igneci çağırıyoruz. Sizin doktorunuz kimdir madem ağrı yok bunlari belirtin bidaha işlem yaptirmayalim.

   • Ergun dedi ki:

    Geçmiş olsun. Dün yani 23 şubatta kolonoskopi oldum. Doktorum dedi ki hemoroidlerin var. Nasıl olur daha yeni ameliyat oldum dedim. Sen hemoroid ameliyatı olmamışsin hemoroidlerin duruyor dedi bana. Hala inanamiyorum

 54. Osman dedi ki:

  7ay once apse ve ic basur ameliyati oldum.olmaz olaydim ama ccarem kalmamisti.hayatim alt ust oldu psikolojim alt ust oldu ne yapacagimi sasirdim.hala agrilarim devam ediyor cam parcalari cikartmisim da yarisi icerde kalmis gibi hisler devam ediyo ara ara sislik olup geciyor buyuk apdesden sonra agri basliyor bitmek bilmiyor ne yapacagimi bilmiyor hangi doktora gidecegimi sasirdim acaba yanlis birseymi yaptilar diye dusunuyorum.arastirmalara girdim galiba makattda darlik mi oldu tekrar ameliyat derlerse nasil dayanacagim su hala cektiklerimden sonra bilmiyorum.cekmeye devammi edeyim onuda bilmiyom.allah herkese sifa versin.

 55. Fatma dedi ki:

  Ben 6 gün önce anal fissür ve basur ameliyatı oldum. Bunun dışında bir de bağırsaktan polip alındı. Hastanede kaldığım gün ve ertesi gün ağrılarım fazlaydı ancak sonraki günler ağrılarım azaldı sanki hiç ameliyat olmamış gibi tuvalete rahat çıkıyorum. ancak benim şikayetim spinal anestezi den kaynaklı oldu ameliyat sonrasında şiddetli baş ağrısı ve sırt ağrısı sürekli kusma dışında bir şikayetim olmadı.sindirimi kolay şeyler tüketmeye özen gösterdim.doktorum kabızlık önleyici şurup verdi. Onun etkisi de büyük. Her tuvaletten sonra sıcak suyla bölgeyi yıkadım ve günde bir kez sıcak suda 8-10 dakika oturdum. Sonrasında bölgeyi ıslak kalmayacak şekilde kurulayip batikon ve krem sürdüm. Tabi bunları kendim yapmam mümkün değil annem bakımımı yaptı.

 56. Hasta adam dedi ki:

  17 gundeyim ameliyat olalı acı gene var ama 1 hafta öncesi kafamı duvarlara vuruyorum yine açım çok doktora kontrol için gittim sabır diyor geçermiş bana yazılan ilaçlar anestol krem x-Sen 500 hap dexday 50 hap procto fitil leğen sicaksu bu ağrınasıl gecer vc hissi oluyor az az günde 4 defa vc ye giriyorum sarısümüklü akıntıvar bide ameliyat bölgesinde şişlik var Allah tüm hastalar aacil şifalar versin

  • Mesut dedi ki:

   Dostum fitil bence kullanma zaten dışta içte ödem var birde yırtıp kendine daha fazla acılar yaşatma derim. Yara kuruyarak iyileşir anestol pomat da sürme derim. Ağrın çok oluyorsa, ağrı kesici iğne yaptır sağlık ocağında. Çok rahatlatır. Günde o kadar wc ye çıkarsan ödem şişlikleri çok zor iner. O şişlikler inecek endişe etme anana 7-8 günün daha var. Lakin dümdüz olmayacak. Ama onlar sinir yada damar değil yani hemoroid o etlerde tekrarlama yapmaz. Diclomec almanı tavsiye ederim 75 mg. Ah bu doktorlar birde araştırsalar daha iyi nasıl yaparım hastamı diye nerdeee. Alıntı normal benim 33. Gün oldu artık günde 1 damla bile olmuyor şükürler olsun. Benim 4. Sev hemoroidlerim vardı. 1 gafta sonra çılgınca kaşıntşıntı başlarsa anlaki iyileşme son evreye geldi . Sıcak suya otur duş başlığı tazyikiyle bölgeye masaj yap. Şakın elinle kaşıma dayanamazsın sert davranırsın bölgede tahribat yaparsın.wc de alaturka Tuvalet kullanman lazım eğer YOk ise giy terliği çık oturma yerine koy ayaklarını öyle ihtiyacını gider. Suya oturduğun leğene büyük ihtiyacını yapmaktan daha iyidir. Ne diyeyim bunlar benim yaptığım şeyler. Geçmiş olsun şifa dilerim . Yardımcı olduysam haber edersen sevinirim

   • Hasta adam dedi ki:

    Mesut ağrım azaldı ama şişlik ve vcde ihtiyacım yapınca dışkı ile kan geliyor kanlı dışkı ama devamlı değil bazen günde bir oluyor aktif devamlı kanama değil bide akıntı azaldı o kan canımı sıkıyor doktora sordum normal dedi iyileşme süreci mis kabuk tutup pıhtılaşma sürecinin parçası

 57. Mesut dedi ki:

  Sevgili arkadaşlar hepinize geçmiş olsun çoook zor bir karar ve sonrasında çok büyük acılar…şahsım adına söylüyorum anyakta büyük tuvaleti öğretti bu rahatsızlık bana ameliyat sonrası.bacaklarımdan kanın akışını hatırlıyorum.4. Seviye hemoroid ameliyatı oldum ki bu seviyede klasik ameliyat dışında bir teknik yok. Var diyen yalan söyler ve ameliyat sayısı artar.ameliyatı yapan doktorunuz sadece gen cerrah olmamalı hemoroid üzerine uzmanlaşmış progtoloğa gitmeniz kesinlikle önemli. Yani iyi doktor değil progtolog mu ona bakın önce. Uzmanlığı o olmalı. Krem kullanmayın doktor da önermez baticon, doxium hap,diclomec 75 mg. İşte kurtarıcı bunlar. Diclomec ağrı kesici ödem kurutucudur. Tabi leğen vazgeçilmezdir su sıcak olmalı.ama genede ilk ay her tuvalette acılar çok olacak. Ameliyatta kesinlikle genel anestezi yapmanızı tavsiye ederim çünkü diğer türlü ağrı ve uyuşmadan dolayı küçük tuvalete çıkamazsınız. sipiral takarlar birde idrar enfeksiyonuyla uğraşırsınız. Genel anestezide küçük tuvalete daha ha kolay çıkarsınız. Kremler bölgeyi ıslak tutar ve yaranın kurumasını geciktiriyor.ayrıca mantar oluşumuna davet çıkarıyor.ishal olmak çok sıkıntı sürekli ıkınma komplikasyona kanamaya neden olur. Yani dışkı yumuşatıcı ilaçlara dikkat.hem çok sıvı olursa makat da darlaşma olur. Makat cidarı küçültür kendini.allah hepinize şifa. Verir inşallah. 500 yıl önce neyse tedavi aynı tedavi şimdi. Bi narkoz değişik, biraz daha steril ortam gerisi aynı.

 58. Murat dedi ki:

  Ben de 10 üncü gundeyim ameliyat oldum şuan bu yazıyı bile zor yazıyorum çok açım var dayanamıyorum artık

  • Mesut dedi ki:

   Dostum geçmiş olsun dişini sık az kalmış 10 gün sonra artık daha rahat olacaksın inşallah. Zaman hızlı geçiyor.baticon pansuman. Akıntı olur normal bi tampon koy gaZlı bez . Diplomec 75 mg bak bu ilacı al. Ağrını alır ve ödemi ilk günden azaltır. Ağrı kesicilerden de majezik 200mg. Karabiber pul biber kimyon yani tüm baharatlardan uzak dur. Benim bugün 30 gün oldu.2 kere wc yaptım, şükür hafif sızı oldu şu an da o da geçti. Krem sürme. Daflon verdiyse doktor onun yerine doxium u öner öneririm daha iyidir. Allah yardımcın olsun çok farklı bir acıdır .

   • murat hasta adam dedi ki:

    VC giriyorum ayakta dolaşıma sırasında yine VC hissi oluyor bazen sumuksu akıntı dışkı kırmızı renk oluyor doktor sabır dedi geçer oturma banyosu legene sıcak su ve tuz karistiryorum anestol ağrı kesici ve fitil verdi bırakın fitil koymayı elimi bile o bölgeye atamyorum halen şiddetli yanma ağrım oluyor o bölgede şişlik hissi var doktor dedi 1 tane iç 3 adet dış hemeroid varmış almış zor gerçekten, zor bol salata ye şu iç dedi eee çıkarması var bide zaten zor durumdayım İNŞALLAH ALLAH hepimize şifa versin şu an bu yazıyı yazarken bile kivraniyorum sancı acı hepsi var tavsiyesi olan varsa yardım etsin Allah hepinizden razi olsun

 59. Serdar dedi ki:

  Merhaba ben 31 yaşındayım 10 yıldır hemoroid sancılarından şikayetim vardı dayanılmaz ağrılardan dolayı ameliyat olmaya karar verdim ve lazerle ameliyat oldum sadece ilk iki gün aşırı sancılarım vardı sonraki günler sancılar lavabo ihtiyacı sonrası olmaya başladı ve yavaş yavaş iyileştiğini ağrılarımdan fark ediyorum doktorum genel cerrah mehmet deniz hocama teşekkür ediyorum. Arkadaşlar utanmayın doktora muayene olun zaten ağrı çekiyoruz ameliyat olsak ne kaybedeceğiz. Allah sifa versin herkese

 60. Sinner dedi ki:

  Öncelikle hepimize geçmiş olsun . Ben anam babam usulü neşterle ” 2-3 evreli hemoroid” ameliyyatı oldum . Ağrılara gelince ilk günü uyuşukluk geçince ağrı dayanılmaz hal alıyor. İlk günü uyumayı unutsanız iyi olur . Sadece sabaha yakın 2-3 saat kesintisiz uykuya dala bilirsiniz o da belki . Sigara içen arkadaşlarımıza küçük ağrı kesiciler çok da fayda etmicek(kendimden biliyorum) yalnızca yarı morfin etkili süper güçlü ağrı kesiciler ağrınızı “rakamla söyleyeyim;ağrınız mesela 10 sa 7-8 indirir” morfin vermiyorlar ((. İlk günün çok ağrılı geçmesinin sebebi anuste yerleştirilmiş olan hortum . Ameliyatınızın sabahı onu çıkartıp yerine ya daha küçüğünü koyarlar yada hiç bir şey koymazlar, o zaman ağrılar yarıya kadar iner . Yinede 10 üzerinden 5 civarında ağrılarınız olucaktır . Genel olarak ağrılar 15 gün içerisinde kendilerini unutturmuycak bir şekilde devam eder . En fazla acınız tuvalet ihtiyacınızı giderirken olucak . Hatta bazılarımızda kaka sertleşmişse dişkınız çıkmakta zorlanır çünkü oraya dikiş atmışlar ve buna bağlı olarak anusünüzün çapı küçülmüştür. Böyle durumda banyoda çığlık falan atarsanız şaşırmayın. Banyo yaptıktan sonra ılık suyla yani çok da soğuk tarafa gelmesin azacık sıcak suyla yıkanınız ve oturma banyosunu yapınız ve bu işlemler anusünüzün daha az ağrımasını sağlar . Mümkünse yerden olan tuvalet kullanın çünkü oturma tarzınız dışkınızın çıkmasını kolaylaştıracak ve dışkılama süresi kısalıcak ve buna bağlı olarak ta şiddetli ağrı çekeceğiniz zamanı kısaltıcaksınız . Tuvalet yaptıktan sonra doktorunuzun verdiği kremleri hem gün içinde hem her dışkılamadan sonra sürünüz. Sebep; gerilmiş anüsünüz sıkılmaya başlayınca o kayganlaştırıcı ve yumuşaltıcı görevini göüryor(krem). Mümkünse en az 1 ay oturmayınız yada 10 dakika oturduysanız 5-10 dakka ayakta kalınız . Çünkü uzun oturursanız oturduğunuz zaman ağrı hiss etmezsiniz ama ayağa kalkmaya çalışırken ve ayağa kalktığınızda acıyacaktır. Ve iyileşme süresine gelince yaranın kapanması o bölgenin sinir uçlarının da aynı zamanda eskisi gibi düzelmesi demek değildir. Yani mümkün olduğu kadar dışkı yumuşaltıcı ilaçlardan , çaylardan ve yağlardan kullanınız ve içiniz .Ama çok da abartmayın çünkü çok içerseniz bağırsaklarınızın mikroflorunu öldürürsünüz buda dışkının çıkmak istediğini size bildiren sinirleri siler atar. Yani bağırsak işlevini bir nevi o ilaça bağlar yani “zaten ilaç içiyor ilaç uyarıcak onu ” der ve kendisi uyarmaz buda sizin dışkılamanızı ilaça bağlar ve çok kötü bir durumda kala bilirsiniz . Kötü lafın gelişi yani açıkcası tıkanırsınız yani cehennem sorunlarıyla karşılaşırsınız. Mümkün olduğu kadar yemek yediğinizde çorba ya üstünlük veriniz ve su çok içiniz . Altını çiziyorum çay değil , su tüketiniz. Çay zaten dışkınızı sertleştirir. Onun için su tüketiniz daha çok . Ağrı kesicikerinizi zamanla almayı ihmal etmeyiniz . Çünki rutin ağrılarınızın geçmesi en az 1 ayınızı alıcaktır tabii ki de bu ağrılar İlk 10-15 gün içerisinde olan ağrılarınız gibi olmucak ama yinede kendilerini küçük küçük hissettircekler . Her zaman elinizin altında ağrı kesiciniz olsun acil durumlar için . İnşallah ihtiyacınız olmaz ama bulunması iyi olur. O kremi de 3-4 hafta kullanıp atmayınız daha gerek değil diye. En azından tuvalete gitikten sonra kullandığınız zaman o küt ağrılarınızın daha az olması ve anüsünüzün duvarları bir birini sıkarken yumuşaltır ve fazla acımaz. Bide posalı yiyecekler kullanın . Mümkün olduğu kadar kesinlikle ekmek tüketmeyiniz . Canınız çok çektiyse 1 gün için 1 dilim kepekli ekmek yiye bilirsiniz . Neden 2-3-4 … yiyemeyiz diye soran yada ben yiye bilirim diyen arkadaşlara sorunuzun cevabıni o ekmeği yedikten sonra tuvalete gittiginiz zaman kendiniz öğreniceksiniz. Bu yorumu yazmakta maksadım zaten bir çok doktor bunları size uzun uzun oturup anlatmayacaktır . Unutmayın doktor için biz bir hastayız yani biz onların işiyiz nasıl bizler işlerimizi ihmal ede biliyorsak onlarda bizleri ihmal ede biliyorlar . Doktorları kötülemiyorum insanın doğası böyle . Ve de bazı yorum yazan arkadaşlar ya üşengeçlikten yada kendilerin üzerinde gözlemleme yapacak kadar yetenekli olmadıkları için daha detaylı yorum atmıyorlar . Bu şeyleri daha da uzata bilirim ama size en önemli şeylerin mümkün kadar detayını vermiş bulunuyorum . Bu ameliyatan korkmayın çünkü şimdi çekiceğiniz ağrı ileride hemoroidiniz büyüyüp de patlayacağı zaman çekiceğiniz ölüm ağrısı ve ölüm tehlikesi yanında bir hiçtir . Ameliyat doktorlar için rutin küçük ve fazla ter döktürmeyen fazla zaman almayan ameliyat tır ama bizler için yani hastalar için tam manada anlamı işte yazdığım gibidir ve ağır bir ameliyattır . Herkese acil şifalar diliyorum Allahtan.Kendime de diliyorum .

 61. Sancarbeyi dedi ki:

  Allah herkese şifa versin, ben 1 hafta önce iç hemoroid ameliyatı oldum. İlk 3 gün cehennem azabı gibiydi, sonrası da çok çok kötü emin olun. Şimdi yeni birşey keşfettim sabah akşam DİKLORON iğne oluyorum ve tuvalete gidiyorum. Doktor vermedi böyle birşeyi ben buradaki arkadaşların tecrübelerinden faydalandım. SİZE TAVSİYEM SAKIN AMA SAKIN AMELİYAT OLMAYIN !!! Hemoroidinizle mutlu mesut yaşayın. Hani bi söz vardır ya ; biz ne söylersek söyleyelim çatıdan düşeni çatıdan düşen anlar

 62. Özlem dedi ki:

  14 gün önce hem hemoroid hem fissür ameliyatı oldum daha önce günde 1 tuvalete çıkıyordum sonraları 2 defa çıkıyorum dayanılmaz ağrılarım var bu durum normalmi

 63. Mustafa ÖZ dedi ki:

  Yarın ameliyat olacağım ve forumu okudum içim karardı. Doktorumun bu işte usta olduğunu biliyorum. Çünkü daha önce kıl dönmesinden dolayı beni ameliyat etmişti. Ve şuan hiç bir sıkıntım kalmadı. Sabah tuvalete girmek benim için ızdıraba dönüşüyor. Bu rahatsızlığı çekenler için ameliyat sonrasını mutlaka buraya yazacağım, Benim doktorum Uzm. Dr. Ahmet Fatin Karahaliloğlu (Antalya Çallı Tıp Merkezi)

  • Berkant dedi ki:

   Geçmiş olsun ameliyatın nasıl geçti sonrası nasıl geçti bilgi verirmisin.Doktorun hangi yöntemle ameliyat etti.

 64. Uğur dedi ki:

  İki kere bu ameliyatı geçiren biri olarak şunu söyleyebilirim ameliyattan sonrası gerçekten işkenceden de öte. İlk ameliyatımı 2011 de oldum ve 10 günde hiç bir şikayetim kalmadı. İkinci ameliyatımı olalı 21 gün oldu sadece tuvalette sıkıntı var kısacası ilkine göre iyileşme biraz gecikti. Gecikme sebebi olarak doktoruma 1. Sebeb doktoruma özellikle üzerine basarak iyi temizlemesini söyledim bir daha tekrarlamaması için herhalde oda biraz fazla kurcaladı. 2. Sebeb ise döktorum makatta daralma olmasın diye dışkı yumuşatıcı ilaç vermemesi. Uzun lafın kısası ameliyat olacaklara tavsiyem paraya kıyın Longo yöntemi ile ameliyat olun .

 65. LİAMSİ dedi ki:

  bende de var uzun zamandır yani kendimi bildiğimden beri diyebilirim hiç ameliyat olmadım. Ama olmak isterim , sizin ameliyatlardan şikayet etmeniz yanlış bence.>Neden dersek çok afedersiniz lavaboda tuvaletimi yaparken ister kabız ister ishal olarak yapsam ilk çıkışta sanki bıçakla kesilmişçesine bir acı geliyor hele kabız oldugumda yaptıgım tuvalet kadar kan damlıyor ameliyat şart gibi bakalım askerden sonra yaptırırız 😀

 66. ayhan dedi ki:

  33 gün önce hemoroid ameliyatı oldum…sol kalça kısımda makatın üst tarafında 2 santim (düz) uzunluğunda şişlik oluştu…nedeni hakkında bilgisi olan var mı_? tuvalet ihtiyacımı giderince o kısımda ağrı ve yanma oluyor..

 67. soner dedi ki:

  anal fissür ve hemoroidim var görüyorumki herkez benim gibi acılar çekiyor ameliyat olmadım ama olacam acı çekenlere tek tavsiyem ya voltaran iğne olsun kas gevşetici yada voltaren tablet kullansın özellikle fissür acısı çekenler çok dua eder 15 dakka içinde ağrıdan kurtuluyorsun

 68. Eray dedi ki:

  Aynı Hastalık bendede var.Ağrılarım Gün Geçtikçe Artıyor..Şunu yeme büyütür bunu yeme şunu yeme diye 2-3 günden beri birşey yemiyorum..Bu hastalığın bitkisel bir çözümü varmı lütfen paylaşırmısınız yoksa 2 gün sonra Ameliyat olucam lütfen bir yol gösterirmisiniz.

 69. Eray dedi ki:

  Merhabalar.
  Makat Bölgesinde 3 tane damar varmış bunlar şişince memeyi oluşturuyormuşş..Bende 1 tane var diğer 2 taraftanda çıkmak üzere ağrılarım gün geçtikçe artıyor.Çare olarak Ameliyatı düşünüyorum sizce ne yapmalıyım..Bitkisel bir yolu varmı varsa neler lütfen PAYLAŞIRMISINIZ.

 70. Özgür dedi ki:

  Arkadaşlar ameliyatımın 6. günü bugün. Doktorum 1 hafta sonra normal hayatına dönebilirsin dedi ama pek öyle görünmüyor. Bu siteyi ameliyat öncesi okusaydım ameliyat olmazdım sanırım. Buradan beni okuyanlara söylüyorum: basur ağrılarınız süreklilik arz etmiyor ve uzun süre aralıklarla atak geçiriyorsanız sakın ameliyat olmayın, çünkü ameliyat sonrası wc ağrılarını kafanızda tasarlayabileceğinizi sanmıyorum. Çok ama çok yüksek. Ağlamayı seviyorsanız sorun yok. Acının tam tarifi şu: sanki küçük cam kırıklarını dışkılıyorsunuz. İyi düşünün doğru karar verin.

 71. İpekj dedi ki:

  Makattimin kenarinda bir meme ucu vardi ameliyat oldum doktor 1ay da iyi olursun dediii inşallahh ameliyat gunum makattimda uyuşukluk varkn tamponu cikarmadi kimsede bisey demedii o gece hic agridan uyumadim sabh cikarirdiii iyi oldm normal hayatima dondum bugun daha bugun buyuk tuvaletimi yaptim zorla ilac kullanmiyrm biraktim aama keske ameliyat olmasaydim zararri yoktu bilmiyorm iyi olurm inşallh ameliyat olmayinnn

 72. Hürmüse dedi ki:

  Ben 3 hafta hemoroid ler patlama yapmış amaliyatı oldum ama tuvalete çıkdıkca kan geliyor neden dahada iyileşemedim ya nasıl bişeymış doktoruda aramadım korkuyorum gene bişey olcakdye ne yapmam gerekr ama burayıda tekrar bulamıyom ne olur cevap bekliyorum

 73. uğur dedi ki:

  Bende bağsur ameliyatı oldum.Bir tane hemoraid ve çatlak ameliyatı.20 gün sonra ne ağrım kaldı nede tuvaletimi yaparken acı hisseder oldum.Evet kabül ediyorum ilk 29 gün çok acılar çektim.Ama kabül etmeliyizki ameliyat oluyosunuz ve olduğunuz yerden bütün sinir hücreleri geçiyo.sonuç olarak ağrılarım yok oldu tuvalet ihtiyacımı cok rahat gideriyorum.ve en onemlisi istedigim herseyden yiyorum.benim tavsiyem doktorunuzu iyi secin.doktor cok onemli.ameliyattan sonra neler yaptim onlari anlatiyim.ilk 1 hafta sıvı yiyin eger aci cekmek istemiyosaniz.ben ne yaptim ikinci gun herseyi yedim.cunku doktorum oyle soyledi.nemi oldu ilk tuvalet ihtiyacimi giderdikten sonra gozumu acilde actim.dayanilmaz bir aci.ilk bir hafta sivi yiceksinki sivi ciksin kati cikarsa dikisleri bile patlatirsin.ilaclarida bu ara eksizsiz hepsini kullaniyoruz.gerekirse ek doktora gidip ek ilac aliyoruz.her doktorun bildigi farkli.mesela benim iltihap kapmistu daha dogrusu farkli doktor oyle soyledu amelitati yapan doktor iltihap degil dedu yani farkli doktora gorunmekte fayda var yolunda gitmeyen seylerin oldugunu dusunuyorsaniz.neyse 2. Hafta kati yemeye basladim onuda iki tane ishal yapan ilac kullanarak yiyodum yoksa imkani yok.ayrica ilk iki hafta agri kesicu ilaclar fayda etmiyodu igne vurduruyodum oyle ragatliyodum.2 hafta ishal eden ilaclari biraktim agri kesici igneyide biraktim.4 hafta butun ilaclarimu biraktim.5 haftada artik hic agrim kalmadi.tuvalet ihtiyacimi rahatca gideriyodum.sorunuz varsa bagsur emeliyati ile ilgili cevaplarim simdiden gecmis olsun…:))))

 74. ata dedi ki:

  Bende 4 gün önce ameliyat oldum doktorum bana fındık büyüklüğünde 2 adet parça aldığını söyledi ameliyattan sonra ilk wc ya gitmemde hafif bir acı duydum ondan sonra her şey normale girdi yürüyebiliyorum araç sürebiliyorum yani neredeyse normal hayatıma döndüm anladığım kadarıyla 2 önemli faktör var biri ameliyat yapan cerrahın deneyimi diğeride ameliyat olan hastanın bünyesinin sağlamlığı

 75. Nrcn dedi ki:

  4 gün bitti, değişen bir şey yok. Morfin iğnesi olmadan duramiyorum. Böbrekler iflas edecek. Taburcu olmadan üç kez uyuşturucu iğne oldum, ameliyat narkozu ile 24 saat içinde tam dört kez! 30.saat ambulansla acile kaldırıldım. Önce çok etkili bir ağrı kesici yaptıklarını söylediler, 5dk sonrasında yine morfin. İlk günkü gibiyim. Ne yapmam gerek?

 76. Allmymatter dedi ki:

  Anal fissur ve hemoroid ameliyati oldum yaklasik 3 gun once .agrim sizim yok deneck kadar az.lazer yontemiyle ameliyatim gerceklesti.18 saat sonra hic sorunsuz wc yede gittim.az miktar odem olusmasi disinda hic bir sorunum yok.umuyorum ilerleyen zamanlarda da bir.sorunla karsilasmam.herkese acil sifalar diliyorum

 77. cengiz ali dedi ki:

  Kesinlikleeeeee ameliyat olmayın kesinlikleee cok pişman olursunuz yok lazerle yapiyoz riski yok felan hikaye bu hastalığı böyle çekin benden size dost tavsiyesi

 78. Tolga dedi ki:

  Merhaba Bende 17 gün önce hemoroidden ameliyat oldum, ilk 3 gün çektiğim ağrının tarifi yoktur diyebilirim, gaz çıkarırken ve wc de aşırı ağrılar çektim. hala wc esnasında be sonrasındaki 2-3 saatte ağrılar devam ediyor, wc sonrasındaki 4. saatten sonra ertesi güne kadar kısmen rahatlıyorum. Doktorlara göre herşey kolay ve basit ama acıyı hasta çekiyor, Ameliyatta hiçbirşey yok hissetmiyorsun sonuçta ama iyileşme süreci çok sıkıntılı oluyor, wc işkence oluyor, ilaç iğne çok az etkiliyor. Herkese sabır ve şifa diliyorum.

 79. semih dedi ki:

  merhabalar ; 1 ay kadar önce hemoroid ameliyatı oldum genel anestezi uygulanarak 1 saat sürdü.Şu anda ağrılardan yanmalardan kıvranıyorum diyebilirim lavabodan sonra 4-6 saat boyunca ağrı ve yanma oluyor kim diyorsa ki 1 haftaya ayağa kalkıyorsunuz yalan söylüyor bir aydır ne çektiğimi bir ben bir ALLAH bilir. ALLAH rızası için bu durumda olan kimse varsa ve tedavisini biliyorsa iletişime geçebilirmi ?

 80. Ferdi dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar
  Geçen haftadan bu yana baya bir araştırma yaptım ve açıkçası gözüm korktu bende de hemeroid + anal fissur vardı . Buradaki yorumları okuduğumda ameliyat olmaktan bata çekindim ama boşa germisim kendimi. Bugün ameliyattan sonra ikinci günüm ver ağrım kalmadı doktorun tavsiyelerine ve verdiği ilaçlara eksiksiz uydum ve uyguladim inşallah böyle de devam eder . Şiddetli ağrım olmadı sadece ameliyat gecesi normal bir ağrı vardı oda bitti iğnelerime kendim gidiyorum araç kullanıyorum hiçbir sıkıntı yasamadim. Hepinize Allah acil şifalar versin . Varsa merak eden ameliyatı nerde olduğumu onuda yazayım duztepe yaşam hastanesi .

 81. dnzkkk dedi ki:

  hocam merhaba ben yaklaşık 2 hafta önce hemoroid boğma opeasyonu geçirdim.hala boğulan memeler düşmedi bu süreç normalmidir? bir de hocam operasyondan sonra makatta nohut büyüklüğünde bir şişlik oluştu bu durum geçicimidir.

 82. Bellydancer dedi ki:

  Hocam merhaba bende yaklaşık 16 gün önce ameliyat oldum 2 gündür agrı kesici içmeyi bıraktım ve ishal ilacını iiçmiyorum ama 2 gündür her wc çıkışımda kanama oluyor ve agrım oluyor dagrı kesici içmeden dayanmaya çalışıyorum. Bir de benimde doktoroum bir hemoroidi almadığını söyledi anal daralma olmaması için şuanda o hemoroid ödemli ne zaman geçer alınmayan hemproit?

 83. Vadge dedi ki:

  Öncelikle allahım tüm hastalara şifa versin. Ben yaklaşık bir buçuk aydır yaşıyorum bu sorunu. Bende hemoroid ve basur çatlağı var.sunu belirtmeliyim ki mahrem utangaçlık vs yüzünden özellikle bayanlar dr gitmekten çekinmeyin.unutulmamali bu bir hastalık ben dr ‘yi geç hemşirelere bile gösterdim.ilk gittiğim doktor anestol pomad voltaregen fitil ve daflon verdi.ilk bir hafta sorun stabil idi sonra kanımca fitil yüzünden orada yara ve buna bağlı intihap olup her iki taraflı akıntılar olusmaya başladı bende hemen başka doktora gittim durumum o kadar berbat idi ki doktor buraya ne olmuş deyip şaşırdı ve iki değişik antibiyotik ile antibiyotik içerikli krem verdi asıl sorunum hemoroid ile çatlak iken bunu ikinci plana atıp o iltihaplı yaraları tedavi ettik oturamıyordum hayatım mahvoldu sanki diyordum.evet iyi oldum şuan nasil oldu bilmiyorum ama hem yara hem iyi oldu hemde asıl sağ tarafta olan çatlak ile hemoroid sadece azda olsa beni rahatsız eden o fitilin kullanımı ile oluşan soldaki çatlak.o da kanımca iyileşme sürecinde.tum buradaki ve bu derdi çeken arkadaşlarıma tavsiyem yeme içmeye dikkat bir ay içinde 6 kilo verdim sulu gıdalar ve lifli gıdalar tüketin bol kuru kayısı ve hurma yiyin özellikle çok şu için ben adaçayı kayısı çayı ve yeşil çay aldım gin içind e bunları tuketiyorum.allah hepimize şifa versin

 84. Elif dedi ki:

  Iki gün önce hemoroid acik ameliyat oldum ağrılarım yanmalarum çok fazla tuvalete üç kez çıktım acıdan bayılacaktım ne yapmalıyım tuvaletten çok korkuyorum lütfen yardım edin lutfen

 85. Asabi oldum yaww dedi ki:

  Bende özel hastanede oldum avrupa cerrahi de boğma usulü aynı gün işe dönersiniz dediler yalan iki ay oldu hala perişanım her gün karnım ağrıyor eski halim daha iyiidi

 86. Fulsen dedi ki:

  3.günümde wc ye çiktim kabusu yaşadım tekrar nasil cikcam bilmiorum cok korkuorum dikloren olmasa yaşayamam sanirim arkadaslar hic gecmicek hep boyle yasicakmisim gibi hissediorum

  • Samet dedi ki:

   Şuan nasılsınız??Ben de ameliyat olalı 22 gün oldu ama tuvalette ağrılarım devam ediyor.

 87. Fulsen dedi ki:

  Hemorid ameliyati olali 2gün oldu ilk gün hastanede narkotik agri kesiciler bile geciremedi agrimi benim iç diş hemoroid vardi hepsini aldik cok ilerlemis falan dedi dr eriyen tampon diye bisey varmis onu kullandim dedi hala popomda duruo ayrica şişlik var tromboz gibi anlamadim tuvalete cikmadim hala çok korkuorum

 88. Efefef dedi ki:

  Bende gecen hfta pazartesi longo yontemi ile ameliyat oldun ilk gece müthis agrum vardi gecicek dedi dr. Azaldi agri kesicilerle ama wc gderken agrim yüz katina cikiyor 10 gün oldu nerdeyse yanma ve batma hissi gecmedi ayakta bir fazla kaliyim ya da cok oturayim cok siddetleniyor. Sicak su bnyasuda 15 dk rahtlatiyor geri basa sariyor. Ne zamn gecer bilmiyorum. Insanin butun sosyal hayatini mahcediyor 3 tasinda oglum var cocuga yemk yediremiyorum agridan…

  • Mahmut aras dedi ki:

   Merhaba bende ayni longo yöntemi ile ameliyat oldum 4 hafta oldu 100/90 iyileşiyor kabiz olmamaya dikkat edin Allah herkese şifa versin

 89. Uğur Çöl dedi ki:

  5 gün önce ameliyat oldum 5 gündür ölüp diriliyorum. Kabir azabı gibi yemin ediyorum. Aklı olan ameliyat falan olmasın. Basurlarınızla mutlu olun.

 90. hatice dedi ki:

  bence olmayın fecı bır agrı ve acı hanı derlerya ınsanın canı afedersınız poposunda tıpkı ole oluyo ……

 91. hatice dedi ki:

  okadar amalıyat olup pısman olan varken gıttım amalıyat oldum tuvalette cok agrım var ama yıne ıyım galıba bır hafta oldu tuvaletten cıkınca hemen sıcaksuyun ıcıne oturun ..kabus olmak ısteyenler olmasın bence

 92. Ayse Klaus dedi ki:

  Arkadaslar, 10 gün önce hemoroidden ameliyat oldum.3 meme aldilar.ilk 2 gün resmen reklamlari oynadim.Güle, oynaya..
  Eve ciktigim gün, WC den cikamaz oldum.Agridan ölmeyi istiyorsunuz.Agri kesici falan bahane, resmen agladim.
  Ameliyati kim nederse desin, EN SON CARE OLARAK DÜSÜNÜN.
  Herkese acil sifalar…

 93. Neş'e dedi ki:

  Ya herkes pişman ameliyat olmaktan ee çevremmdekiler de keşke o kadar beklemeseydim diyor gerçekten insanları korkutmaktan başka işiniz yok mu sizin bende olacağım inşallah bu hafta içinde yoksa meme sayısı artar ameliyattan sonra size tekrar dönut veririm inşallah😉

 94. Kazim dedi ki:

  Bende oldum ameliyat 4 gün oldu yürüyorum ama otururken ağrı yapiyor sanci oluyor cok kötü kirem merhem varmi iyilestirecek hemen

 95. Ahmet dedi ki:

  Hocam bende de basur diş basur var nohut kadar gündüz calişirken hic agrım yok rahatım ama gece vardiyesinde calişirken şişme agrı yapıyor arada kanamada var aşirı ameliyat tavsiye edermisiniz tşk

 96. gaffar dedi ki:

  Ben Ameliyat Oldum Anam Ağladı, Herkim Tavsiye Ederse Sakın Olmayın Hayatınızda Yapacağınız En Büyük Hata Olur Wallahi Billahi Çok Pişmanım Yeterki Kabız olmayın, Günde 2 defa oturma Banyosu Yapıp Günde 2-3 Adet Kuru Kayısı yiyin Papatya Bulursanız Eğer Kaynatın 1 su bardağı suya koyun ve oturma banyosu yapın.. Tavsiyem Budur size pişman olmassınız

  • Gurbetçi dedi ki:

   Ben geçen hafta cuma ameliyat oldum. Bugün günlerden yine cuma bir hafta geçmiş aradan valla ben şuan için çok memnunum. Ameliyata gitmeden önceki bir haftam çok kötü geçti yedi adet misket büyüklüğünde meme vardı bir haftam banyoda küvette yatarak geçti. Ufak tefek problemleri olanları zaten ameliyat yapmıyorlar. Bende bu hastalık 5 yıldır var iki kez yaktırdım ama son iki yıldır her tuvalete girişim benim için ızdırapta. Allah’a şükürler olsun şuan için kurtuldum.

 97. Tayfun dedi ki:

  Yaklasik 3 4 ay once doktora gittim hemoroid var dedi ilaclar verdi kullandim gecmedi sonra tekrar gittim yine ilac verdi yine gecmedi her seferinde skintilarim agrilarim artti 3 hafta once yine gittim ameliyat dedi korkumdan olmamisdim buyuk abdest sonrasi inanilmaz agri cekiyorum ve yedigime ictigime dikkat etmeme ragmen tuvalete cikmam cok zor oluyo son bi haftadir ilacla lahvanla cikiyorum tuvalete ne yapmam gerekiyo bana bi akil verin

  • Gurbetci dedi ki:

   Ben 6 ocak 2017 de ameliyat oldum. İlk gece çok ağrıma oldu ancak ilk geceden itibaren ağrılarım tamamen azaldı bugün 5. Gün ve ağrım yok denecek kadar az hatta hiç ağrı yok diyebilirim. Büyük tuvalete ilk kez bugün çıktım. Şuan için çok memnunum ancak ilerleyen günlerde ne olur bilemiyorum. Ameliyat eden doktorum bana vermiş olduğu bilgiye göre tekrar etme olasılığı var ancak çok az dedi. Eğer tekrar ederse hiç bekleme hemen gel dedi, ikinci ameliyatın daha kolay olacağını belirtti. Benim gördüğüm kadarıyla bütün şikayetler hemoroidli damarların kesilerek alınmasından sonra oluyor. Benim ameliyatımda kesme işlemi olmadığı için ağrının daha az olacağını doktor söylemişti burada yorumlardanda anladığım kadarı ile gerçekten ağrı diğer ameliyatlara göre çok az oluyor. Benim olduğum ameliyat şekli hemoroidli damarların üzerine dikiş atılarak yapılıyor bu tekniğin Yeni bir teknik olduğunu söyledi eğer bu şekilde ameliyat yapan doktor bulabilirseniz hemen ameliyat olun derim. Herkese geçmiş olsun.

  • Adnan dedi ki:

   İki gün önce fisdür ve hemoroid ameliyatı
   Oldum lazer ile oldum ilk gün biraz ağrı oldu
   Aynı günde ameliyat olup hastaneden çıktım
   Allah’a şükür ağrım sızım yok büyük tuvaletimi de
   Yaptım yine de ağrım yok. Sakarya’da Özel bir hastanede Op Dr. Zahide Kurt hanım yaptı
   Operasyonu memnunum Allah razı olsun ondan.

 98. Ayse dedi ki:

  Bende hemoroid ameliyati oldum.lazerli iki gun oldu gazli bez dusmedi dusmuyor.zorla cektim alamadim..tuvaletede cikamadim.ne olur cevap yazin

 99. HASİM dedi ki:

  arkadaşlar bendede hemorit sorunu var 1 bucuk aydır bende kanama durmuyor bir arkadaş tavsiyesi üzerine diş mağcunu makat bölgesine ve içtarafa gönderdiğin kadar gönder biraz fazla acı veriyor ama 4 günde faydasını gördümn memeler kaybuldu şu an çok rahatım herkese acil sifalar

 100. Adem dedi ki:

  Arkadaşlar. bende hollandada amaliyat oldum.12 gun oldu cok agrilarim var. tuvaletimi agrilar icinde yapiyom. ise gidemiyorum.oyluk kemigimin ustunde topgibi patliyacak gibi cok agrim var.bu agri gececekmi.bilgilendiriseniz sevinirim. Teşekkürler

 101. eyup can dedi ki:

  Arkadaslar Ben 1 ay once basur ameliyati oldum suan cok iyiyim kesinlikle geciktirmeyin ameliyat sonrasi ilk 1 hafta cok sikinti yasadim ama suan iyi durumdayim hence imkaniniz varsa lazerli tedaviyi tavsiye ederim daha agrisiz ve rahat oldigu soleniyor Ben kilasik yontemle aneliyat oldum pismanda degilim hepinize gecmis olsun saglikli gunler dilerim.

 102. Malik dedi ki:

  4 gün önce 2 defa hemoroid ameliyatı oldum ağrıdan dayanamıyorum ağrı kesici ilaç önerecek birisi yokmu ne yaptıysam nafile intiharın eşiğine geldim

 103. Özkan dedi ki:

  Hocam merhabalar. Ben geçen hafta ameliyat oldum. Kanamam yok ama lavaboya giderken ciddi şekilde agrim oluyor. Günde 5 veya 6 kere lavaboya gidiyorum her gidişinden sonra da sıcak suya oturuyorum. Sıcak suya çok oturmak sıkıntı yaratır mı?

 104. Murat dedi ki:

  İki sene evvel haziran ayında ameliyat oldum, hem hemorid hemde çatlak, 10 günde bitecek diyen tüm doktorların anlını karışlarım, 1 sene boyunca acı ve ağrı içinde kıvrandım 12 saat geçmeyen ağrı ile yaşadım, günde 2 adet daxday içtim suda eritip. Allah’ıma canımı alması için çok yalvardım. ne krem ne sicak su banyosu bir işe yaramıyordu. her tuvaletimde karnım ağrıyor, yaparken acılar içinde kıvranıp kanıyordu, geçecek diyordu doktor. Sağ ayağımdan belime kadar ağrıda yanında hediyesi idi. Son 7-8 aydır ağrılar azaldı. Dexday i bıraktım. Ama halen yaralar kapanmadı. Halen kalın yada cıvık yapsam kanar. Vücudumdaki tüm kan ordan aksın ama ağrılarımdan kurtulduğum için Allahıma dua ediyorum. Artık kanaması umurumda bile değil. Değişik doktorlarada hata sizi ameliyat eden doktora bile gitmeyin, sizi ameliyat eden doktor geçecek der, sizi ameliyat etmeyen doktor da ameliyatı kendi yapmadığı için para kazanamadı ya ben olsam ameliyat etmem der, yaşayacaksın böyle der krem yazar yollar. SAKIN AMA SAKIN ameliyat olmayın.. Esnaf adamım ameliyatın ruhsal açıdan olduğu kadar maddi açıdan da bana çok büyük kaybı var…

 105. Celal dedi ki:

  Beden eğitimi bölümü okuyorum bölüm gereğince spor derslerim var ilaçla tedavi oluyorum sıcak su her şeyi yapiyorum ne kadarda gecer bıktım

 106. TÜrker dedi ki:

  Merhaba,
  Tromboze hemeroid icin ameliyat oldum ve alt inci gundeyim. Ilk uç gün cok kötü gecti. Bu gun dikişler beni delirtti. Bagirsak sanki düzelecek gibi. Doktorum ailemle yememi ve diyeti önermedi. Ameliyat olmadan önce tüm çözümleri araştırın. Bu iş çok zor. Sabır ve mutlak özen sanırım başarı getirecek. Doktorum iyisin diyor dediğim gibi başarılı olursak ona da ciddi bir teşekkürle gideceğim. Bu hastalığın suçlusu biz hastalar ve kültürümüz. Çoçuklarımızı eğitelim.
  Site yetkililerinden ricam biraz geç oldu ama eğer bu aşamadan sonra tromboze yaşarsam hacamat doğru bir tercih olur mu. Henüz ameliyat sonrası iki şişkinliğim var.
  Kendinize değer verin,bakın; inanın bu duruma düşmeyeceksiniz buna hamile hanımlar da dahil.

 107. Serkan dedi ki:

  Amelyat olali bir hafta oluyor. Tuvalete cikamiyorum. Sidik ve gaz sadece biraz ikininca kan geliyor. Dikisler patlamasin diye duruyorum. Ne yapmaliyim.

 108. Ali dedi ki:

  Merhaba hocam.Spinal anestezi ile iç hemoroid birisi anladığım kadarı ile tromboze olup zaten puskurur gibi her wc de kanayan 3 adet hemoroid ameliyatı oldum.1 gün hastanede yattım.9 gun oldu wc yaparken ve sonrasi cok agriyor.Önceleri şiddeti uzun surerken simdi cabuk geciyor ama ayni siddette agri yapiyor.Gazda da ayni oluyor.Gerci sicak su banyosu da yapmiyorum.Antibiyotik bitti ancak akinti gene oluyor.Wc ve gaz sirasindaki ve akabindeki agrilar ne zaman hafifler ya da biter?Herkese Allah sifalar versin.

 109. İsimsiz dedi ki:

  Hemeroid ameliyatı oldum 4 gün oldu olmaz olaydm aşırı derecede ağrılar. Çekiyorum tuvalete çıkmak tam bi kabus oldu birde ameliyatan snra makatta hemoroid gibi sislikler var bu normal mi yoksa bu kadar erken tekrar hemeroid ççıkabilir mi

 110. Önder dedi ki:

  Merhaba,
  Bende de 3 derece hemoroid ameliyatı oldum. İlk 5 gün bu güne kadar çektiğim acıların en şiddetlilerini çektim. Taburcu olduktan sonra her tuvalete girdikten sonra makat bölgemi dayana bildiğim derecede sıcak su ile yaklaşık 20 dakika yıkadım inanın bana çok rahatlatıyor en son çıkarken küçük bir petşişe içine 5 kapak batticon ve gerisi su ile yaptığım karışımla makat bölgeme döküyorum hijyen için , makat bölgesini kurutup anestol pomad ile pansuman yapıyorum. Sıcak su Ağrı’nın azaltılmasında ve makat bölgesindeki kasların gevşemesi için çok önemli. Bu günde sıcak su torbasıyla yan yatarak kalçama koydum ınanılmaycak derecede rahatlattı sanki hiç ameliyat olmamışım gibi acısız geçti saatlerim ve tuvalete gitmeyi dahada rahatlatıyor. Sıcak su torbasını mutlaka tavsiye ederim. Herkeze geçmiş olsun

  • Pınar dedi ki:

   Merhaba,benimde ameliyat olmam gerekiyor.şu anki durumunuzu merak ediyorum.sizde keşke olmasaydım diyenlerden misiniz

 111. Hüseyin dedi ki:

  Valla ameliyat olmadan önce şu yorumları okusam vaz geçebilirdim ne yazıkki oldum 1o gün oldu perişanım allah hepimize yardım etsin

 112. nasrullah dedi ki:

  2,5 ay oldu hala aynı nerden oldum ameliyatı bilmiyorum kimse olmasın cok zor her tuvalette gine amelyat olmuş gibi agrıyor..

 113. alime pullu dedi ki:

  mrb hocam ben 5 ay önce hemoroit ameiyatı oldum ameliyatda güzel geçti doktotrum alanında uzmandı iyilşme sürecide hızlı ve rahat geçti ama şimdi makatda çok kaşıntı ve çalışmam sebebiyle ayakda çok duruyorum.sıvısala bağlı akıntım oluyor buda tahşire sebep oluyor normalmidir ne kadar daha devam eder sygılarımla

 114. Aziz dedi ki:

  Meraba ben 15 gün önce hemoroid ve anal fissür ameliyatı oldum . fakat şu an hala dayanılmaz bir aci var. napacagimi bbilmiyorum. doktorun verdiği fitil ,anestol krem ve ağrı kesiciyi de düzgün bir şekilde kullanıyorum. zaten bende hemşireyim. Gerektiği gibi yaraya bakıyorum ama bi türlü ağrılarım gitmiyor. hala şişlik var ve her tuvalette kanama oluyor . daha nekadar sürecek bu acı . yeter dayanamıyorum . bir çözüm yok mu?

 115. Mahony dedi ki:

  Merhaba arkadaslar

  Ameliyati olali 11 gün oldu, avrupa siteleri dahi ingilizcem oldugundan dolayi arastirdim ve en agir ameliyatlarin basinda olan bir prosedur. Sabahlara kadar halen yatamiyorum, tuvalete ciktiktan sonra 10 saat aci icinde kivraniyorum sicak suya girmeme ragmen. En az 3 – 4 saat agliyorum gunde, yalan degil. Boyle bisi olamaz ve bundan once 2-3 defa farkli seylerden ameliyat oldum bademcik vs. Bu farkli, bu herkesin kaldirabilecegi inanin bir ameliyat degil ve durdurulup baska yontemlerin kullanilmasi gerek. Ben açık açık hemoroidektomi oldum (olmaz olsaydim) doktorun her dedigini yaptim yine olmuyor yine olmuyor. Kanama var, iltihap var… allahim ne yaptim ben boyle

 116. Sultan dedi ki:

  Mrh hocam ben 9 gūn önce hemoroid ameliyatı oldum netūr bir ameliyat oldum bilmiyorum bana doktor ortadakini keserek kenardakileri lazerle aldım dedi şikayetlerim var tuvalete çıktım zaman çok acı hisediyorum doktorun dediklerini yaptım ilaçları kullanıtorum ama karnımda hep gazhissi var birde sūrekli gurultu oluyor çok arılarım var

 117. Melek dedi ki:

  Hocam ben 24 yaşındayim yaklaşık 3 -4 yıldır basur problemi yaşıyorum ilk yıllarda böylesi ağrılarım yoktu affiniza sığınıyorum ben kendimi bildim bileli kabızlık sorunu yaşıyorum bitkisel caylardan olmazsa kesinlikle atlatamıyorum 1 yıldir doktora gidiyorum hep ayni ilaçlar veriliyor ılık su banyosu yapıyorum hiç bir sekilde bitmiyor iyilesmiyor en son özel hastanede doktor muayene etmem gerek dedi ve etti kesinlikle ameliyat olmam gerekiyormuş ama bu sadece bir tanesi için geçerliymis ilerleyen zamanlarda tekrar olacakmış çünkü makatin tüm çevresinde küçük memeler oluşmuş ameliyat korkutuyor beni sürekli ayakta çalışan birisiydim artık isimede devam edemiyorum bi bulaşık yıkama seansı kadar bi süre bile ağrılarımi fazlalaştiriyor bıktım yoruldum dayanamıyorum bacaklarimda varisler oluşmuş bu yıl çok fazlalasmis korkuyorum

 118. ahmet okan dedi ki:

  Gelecek hafta ameliyat olacağım, şu yazılanları okudukça korkmaya başladım. Ne yapmam gerek? Bu kadar acı bu kadar dert neyin nesi ?

  • Eray dedi ki:

   Arkadaslar bndede war ben cok korktum yazilari okuyuncaaa hem de ole boyle degill ama ewde surekli bakim yapiommm zeytinyağı kantron yagi krem wazalin karisimi kullaniom bole dewam edim bn korkuktumm Alllah herjese2 acil sifa versin

 119. Selahattin dedi ki:

  Degerli hocam nolur yardım edin ölmek üzereyim ben 1 buçuk ay önce tromboze hemoroid ameliyatı oldum doktorum bana ameliyattan 15 gün sonra normale dönersin dedi ama dönememekle beraber çok şiddetli ağrı çekiyorum 4 yada 5 günde bir tuvalete çıkıyorum korkumdan sürekli istemsiz gaz kaçırıyorum güneydoğu da görevli uzman çavuşum artık arkadaşlarımdan utanır oldum her tuvalete çıktığımda dişlerimi sıkmaktan çenemi hissetmiyorum ve çıktığım zaman üst üste belirli aralıklarla karnımda ağrılarla beraber 3 4 kez dışkılama oluyor burda şartlar zor oturma banyosu yapamıyorum makatım da aşırı şişlik oluyor kanamam oluyor ardından pişik oluyorum çok zor durumdayım nolur yardım edin böyle olacağını bilseydim hiç olmazdım.

 120. Kadir dedi ki:

  Mrb arkadslar bende makat catlagi oldu bi suru ilac kullandim gecmedi 5 ay boyunca cok aci cektim ama simdi rectoderm kullaniyorum com sukur daha iyiyim tavsie ederim

 121. erennebis dedi ki:

  Hocam Merhaba eşim 4 gün önce hemoroid ameliyatı oldu. Şiddetli ağrılar yaşıyor özellikle dışkılama sonrası . Şuan ameliyat bölgesinde iki tane meme görünüyor bu normal mi? Yoksa anormallik mi yaşıyoruz ? Acikcasi doktorumuz ameliyat sonrası bizimle ilgilenmedi biz de başka bir op. Doktordan randevu aldık. Bilgilendirirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar .

 122. Tolga dedi ki:

  Merhaba hocam
  Yaklaşık 35 gun once 4. Evre hemoroid ameliyatı oldum. Yanlız ameliyati yapan doktor ayni zamanda kabizlik tedavimi de yaptigi için herhangi bir besin kisitlamasi yapmadı. Aksine kabizligi hedefleyerek beslen dedi. Ameliyattan sonraki ilk günden itibaren eti pilavi rahatça bolca ye dedi. Bende o doğrultuda beslendim. Farkli gunlerde iki kere tuvalette ciddiye kabizlik yaşadım ve epey ikinarak diskilama yaptim. Ancak son 10 once makat çevresinde içi boş sonmus meme gibi bir sislik oluştu. Aynen hemoroid memesi gibi ama minyaturu. Daha evvelden yoktu. Bu acaba ikinmadan dolayı mi oluştu sizce ve geçici midir? Doktorum ilerleyen zamanda deri kalıntısına dönüşecek dedi.normaldir dedi. Ama önceden olmamasi sonradan ortaya çikmasi psikolojik olarak epey yipratti beni.
  sizin Sizin yorumlarıniz nedir acaba?

 123. İsmail dedi ki:

  Sim arkadaşlar 3 gün önce anal fişsür hemoroid amaliyati oldum daha doğrusu bu benim ikinci hemoroid amaliyatim dolayısıyla amaliyatim sonra ilk 10 çok şiddetli ağırlar olur özellikle büyük aptesten sonra kanama yanma dayanilmaz bi ağri her Ağrı’nız olduğunda muhakkak oturma banyosu yapın günde 4 yada 5 kere yapın Hatta su poponuzu yaksın goreceksınız bak çok faydası oluyor özellikle büyük aptesten sonra muhakkak suya oturun hatta ben şuan bu yazımı suyun içinde oturmuş bi şekilde yazıyorum kabız kalmamaya çalışın ekmek yemeyin çorba tuzsuz ekmek tüketsin meyveye agirlik berin

 124. şevket kalaycı dedi ki:

  selamlar ben beş ay önce hemoroit ameliyadı oldum halen ahrılarım var ben calışan biriyim ve ameliyat yerim deşişkınlik var ve bu benim ağrılarımı dagada cok coğaldıyor dokdoruma gıdıyorum bişey yok diyor gonderıyor ne yapmam gerekıyor hergun ılık suya ıkı gere oduruyorum az zorlanmmda şişiyor ve şittetli ağrılarım oluyor şimdiden teşekkür edrim bilgılendirirseniz

 125. Remziye Keskin dedi ki:

  Bende 20 gün oldu ameliyat olalı benimde ağrım var ama dayanamayacagim gibi değil bebek emziriyorum diye düşük dozda ağrı kesici kullanabiliyorum benim öğrenmek istediğim taharetlenirken elime meme gibi büyük bişey geliyo önceden böyle birşeyim yoktu ben hemoroid ve yirtilmadan oldum bilgilendirirseniz sevinirim.

 126. Ercan dedi ki:

  Merhabalar hocam 16 martta ameliyat oldum fissurden 21 martta yani bugun dikişlerim atti lavabodayken sizce bu ne anlama gelmektedir be ne yapmaliyim surekli lavaboya ve sicak dus aliyorum posali yiyecekler yiyorum ve ayrica dikiş atmadan once bir damla kan geldi sonra dikis atti bu bir sorun yaratirmi yara kapanmismidir ? Cevablarmisiniz size zahmet tesekkurler

 127. ümit dedi ki:

  kardesım 3 4 gun ıcınde agrı sızı biter diyorsunuz ben agrıdan ölüyorum su an birde thd yönteniyle oldum bıcaktan kaçayım diye olmayın kardeşim kökü yalan konusuyor pişman oldum olduguma yemınle ne longosu ne thd sı hepsı agrı sızı aynı gun yürüyemezsiniz hatta 1 ay yürüyemezsınız 5 dk hastaneye 30 dk zor zar gıdıyorum tuvalet iskence baslı basına sıcak suya oturmaktan bihal oldum lanet olsun

 128. Selim dedi ki:

  Merhabalar hocam.
  Ben 26 gün önce lazerle hemoroid tedavisi oldum. Bir de anal fissür tedavisi oldum. Sürekli olarak sarı sümük kıvamında iltihap gibi bir akıntı var. Gazlı bez kullanıyorum. Bu normal mi? Bu akıntılar ne zaman kesilir? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

 129. Selim dedi ki:

  Merhabalar hocam.
  Ben lazerle hemoroid tedavisi oldum. Bir de anal fissür tedavisi oldum. Sürekli olarak sarı sümük kıvamında iltihap gibi bir akıntı var. Gazlı bez kullanıyorum. Bu normal mi? Bu akıntılar ne zaman kesilir? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

 130. komando dedi ki:

  15 şubatta hemoroidden ameliyat oldum dört tane hemoroid kesesi alındı başka bi şehirde uzman çawuşum rapor almadım yıllık izinden kullandım şimdide rapor almak istiyorum ameliyatı başka doktor yaptığı için tıp fakültesi dahil kimse rapor wermeye yanaşmıyor hala hemoroid banyosu yapıyorum daha bi hafta on gün kadar da yapmam gerekiyor dikiş war iki tane ele gelen şişlikler war kanama da bazen lawaboda oluyor ne yapmam lazım nasıl ve nerden rapor alabilirim ameliyatı yapan doktor 30 ila 45 gün arası istirahat wericekti ben o ara kursiyer olduğum için istirahat almadım şu an iznim bitmek üzere ilaç olrak ağrı kesici we duphalac wermişti kendimi iyi hissetmiyorum tuwaletimi de yapmakta zorlanıyorum yırtılacakmış gibi his war ısparta s.d.ü tıp ta oldum ameliyatı şu an antepteyim memlekette raporu nasıl alabilirim ve nereden aile hekimi dahil kimse yanaşmıyo ameliyatı başkası yapmış diye ne yapabilirim bi cewap lütfen

  • Ygt 5 dedi ki:

   Merhaba Sn.Hocam;
   3.derece içten dışa sarkan hemoroidlerime 3 adet bant uygulandı,makatımdaki yırtık dikildi,girişim esnasında kolonoskopi yapıldı,genel anestezi uygulandı,
   Sorun şu : bant likasyon doğru yöntem mi ?
   Dışarıda oluşan hemoroidlerime ne olacak ?
   19 gün geçti,herşeyi doğru yapmama rağmen kabızlık oldu,gidermek için ilaç kullandım ishal oldum,akabinde 3 adet meme oluştu,hem de acılı bir şekilde,
   Doktorumla sürekli irtibat halindeyiz,ikimiz de çok bilinçliyiz,ancak acı çekmeye devam,ne yapacağımı şaşırdım,
   Yardımlarınızı rica ederim

 131. aysun dedi ki:

  merhaba hocam bn 12 gün once hemoroit amaliyatı oldum diyetime dikkat etmeme ramen ve ilaçlarımı duzenlı almama ramen ve sıcak su banyo vs yapmama ramen agrilarım devam ediyor kontrole gittim dr ödem var dedi ilaclarmı yeniledı fakat halen cok ağrım var bide lavabodan çıktıktan sonra bir kaç defa bnden dikiş ipliği çıktığını fark ettim bu gibi durumlar normalmidir? teşekurler.

 132. Umut dedi ki:

  Merhaba eşimin makatin içinde kitle var ve makatta çatlak var ne yapmaliyiz

 133. zülahi çobankel dedi ki:

  eşim 2 ay önce fissür ameliyatı oldu ilk ay iyiydi ama şimdi hergün büyük tuvaletini düzenli ve yumuşak yaptığı halde çok acı çekiyor herhangibi akıntı ve şişlik yok doktoru yarası iyleşmiş korkacak bişey yok diyo ama ben çok endişeleniyorum sizce normalmi lütfen bi cevap yazarmısınız teşekkür ederim

 134. okyay dedi ki:

  Ben 1subaatta hem dis hem ic hemoroid ameliyati oldum klasik yontemle bu millan mogen dediginiz yontemle ilk 8 gun surekli ikinma hissi geliyo cikamiyosunuz tuvalete hayatim acillerde gecti 8gunluk surede dayanilmaz bir agri sanci pisman olmustum ameliyat olduguma ama 9cugun inanilmaz bir olay oluyo bianda ilesiyosunuz cikabiliyorum artik tuvalete ve tuvaletten 2dkika sonra bi kramp gbi agri geliyo 2dakika sicak suya oturun hemn geciyo bugun ameliyati olali 11gun olu ve 3gundur rahatim kanimsi gibi bi akinti var oda gececk insallah ve ameliyatin bi iyi yani sen iste isteme hergun ayni saatte tuvaletin geliyo sadece bi 1saat sapma oluyo ameliyatin faydasi herhalde duzene girdi bagirsagim

 135. FUSUN dedi ki:

  9 aralikta hem ic hemeroid (3ve 4.derece) hemde prolapsus ameliyat oldum..epidural anestezi uygulandi..buyuk tuvalet hala agrili ve sancili.zaten gun icinde 3-4 kerede ciktigim oluyor ve sonrasinda butun vucudum kasilmaktan cok agriyor..3 gun dediler 63 gun oldu hala bu durumdayim..doktorum “sabir” diyor..hersey normal seyrindemi

 136. Aslı dedi ki:

  Bence basur un kurtuluşu yok para için kesiyorlar on üç gün önce ameliyat oldum tekrar üçü de oluştu bu ameliyattan karım yok zararım makat daraldı param boşa gitti geceler dir boşa iğne vurulur ağladım

 137. Aslı dedi ki:

  Merhaba on gün önce hem çatlak tan hem hemoroid den ameliyat oldum üç meme aldılar hala ağrı çekiyorum işe hala gidemiyorum. Lakin gördüğüm kadarıyla ttekrar meme çıktı hiç bir zorlama yapmadım çok iyi baktım yaraya bepanten sürdüm bu meme geçer dedi doktor bana yalan söylüyor gibi geliyor bir fikriniz var mı. Teşekkür ederim aslı ben.

 138. hatice dedi ki:

  hemoroid ten ameliyat oldum ek olarak polip ve çatlakta varmış 21 gün oldu ağrılarım devam ediyor.tuvalete çıkınca kanamam oluyor ve makat bölgemde şişlik var çok ağrı var. ne tavsiye edersiniz doktor bey şişlik olması normal mi?

 139. fatih dedi ki:

  Hocam kolay gelsin. Fissur den ameliyat oldum 17 gün oldu. Ağrım çok değil. Arada kanama oluyo kabizliga bağlı olarak. Ameliyat tan sonra dışarı gidip gelmek zorunda kaldım ve bu neredeyse hergün.az bir yaram var ancak normal dik yürümek için ne kadar zaman geçmeli. İyi çalışmalar

  • Wiwa alacame dedi ki:

   Ya kardeşim cok merrak ettim senin
   durumun ne bende senin gibiyim 24 gun oldu ilk amelyatim ikincisi 13 gun oldu inanki amelyat olduguma bin pismanim sen ne yazdinsa aynisini dusunuyorum fistul ve fissur amelyati oldum 1 hafta ya gecer dediler ne aksamim var ne sabah allah dusmamima vermesn

 140. Derbeder dedi ki:

  Hocam merhaba bende 1 ay önce hemeroid ve fissur ameliyatı oldum doktor ameliyat yönteminin lazer olacağını söylemişti daha sonra sorduğumda yaktım,kestim,diktim dedi tuvalete çıkmadığı zamanlarda agrim pek olmuyor fakat tuvaletten sonra ağrı oluyor geçen gün 3 kere tuvalete çıktım fakat daha sonra 2 tane kırmızı büyük şişlik farkettim.Hastalik tekrar edermi yada nezaman tamamen iyilesebilirim. Ayrıca bir sorum daha var kabız değilim fakat bazı günler 3veya 4 kez tuvalete çıkiyorum buda çok ağrı yapıyo günde 1 ktuvalete çıkmak için ne yapmaliyim.

 141. Aliye dedi ki:

  hocam merhaba benim yakınım kolon kanseri ameliyatı sonrası makatı alındı . torba kullanıyor. doktar hayatını bundan sonra böyle devam ettireceğini söyledi. benim merak ettiğim şu oranın tedavi edilip iyileştirme durumu yok mudur? bu konuda küçük bir umut varsa açıklamanızı istiyorum.. çünkü bu durumdan dolayı sürekli stres yaşıyor. rica ediyorum bu konuda beni aydınlatabilir misiniz?

 142. hatice dedi ki:

  Bu aciyi yasayan herkesin Allah yardimcisi olsun. Dohum filan hikayee yok boyle bi agri. Bende 1 hafta once anal fissur ve dista olan 3 basurdan ameliyat oldum. Ne agri kesiciler ne de igne pek bi faydasi yok.lavabo ihtiyacindan sonra acidan oluyorum zaten .orada 30 dakika agliyorumdur.Allah bi an once sifa versin herkese gercekten hic dayanilir bisey degil…

 143. çilem bostan dedi ki:

  Merhaba bende yaklaşık 12 gün önce ameliyat oldum. Tromboze olmuş basuru keserek boşalttılar sadece ancak 8 gün boyunca ağrılarım hiç geçmedi ve gecelerim kabus oldu. Tekrar doktoruma danıştığımda bana atılan dikişin rahatsız edebileceğini söyleyerek dikişi aldı. Şuanda tromboze olan hemoroid açık bir şekilde duruyor ve çok şiddetli yanma ve batma yapıyor. Bu acıların geçmesi için ne yapmalıyım. Lütfen yardımcı olun

 144. Furkan dedi ki:

  Bir başka sorum da hemoroidden kurtulmak için bu tedavileri yıllarca kullanmamız mı gerekiyor belli bir süresi var mı ?

 145. Furkan dedi ki:

  Hocam ben 15 gün önce ameliyat oldum ama ameliyat olduğum yarada bi şişlik var ödem olabilir sanırım veya nüks ediyor olabilme ihtimali var mı ? Yara iyileşme sürecinde oluşan bu şişlik normal mi yoksa ?

 146. memolı dedi ki:

  hocam ne olur erken bır cewap verın 🙁

 147. memolı dedi ki:

  mrb hocam sımdı once sunu yazayım Normalde makatımızın iç kısımlarında dışkılamayı kolaylaştırmak ve belirli bir tampon oluşturmak için yastıklar sistemi vardır bu yastıklar sistemi özellikle dışkılama sırasındaki ıkınmalarla şişer ve dışkıya bir tür tampon oluşturur. Tampon yüzeyi dışkıya daha az temas ettiğinden dışkılama kolaylaşır. Bu yastıkçıklar zengin kan damarlarıyla örülü olduğundan buradaki tahribat vücut tarafından çabucak tamir edilebilir. İşte Hemoroid dediğimiz baş belası rahatsızlık bu kan damarlarının genişleyerek memeler oluşturması, bu memelerin kanama yapması ve en sonunda da sarkarak anüsten(makattan) dışarıya doğru çıkmasıdı hocam sımdı de bu belırtı var Ele gelen hafif meme oluşumları, hocam fındıktan küçük bır meme var kanama kasıntı herhangı bır rahatsızlığım yok sadece bır meme sarkmış ne tarz ılaclar kullanabılırım lütfn yardımcı olun cekınıyorum gıdemem hastaneye 🙁

 148. fatih dedi ki:

  merhaba hocam ben 8 ay oldu amelıyat oldum bağsur fistür . şu an ağrım sancım yok ama sorunum peceteyle gezmem ic camasırım kırletecek sekılde sızdırma var hayatım alt ust oldu gaz kacırmam yok ama ınanın kı cok zor durumdayım

 149. serkan dedi ki:

  Hocam doktorumu aradım konuştum sadece dışarıdan değil içeridende 6-7 parça aldığını benim durumumun çok ileri safha olduğunu bu ağrılarım normal olduğunu ilk defa bu ameliyatı yapmadığını söyledi 3 ay surebilirmiş ağrılar ben dışarıda bir meme için gitmiştim o bana neler yapmış sizcede geçecek mi ağrılarım hocam.

 150. serkan dedi ki:

  Sayın hocam 20 kasımda tromboze hemoroit ameliyatı oldum ilk iki hafta banyoda yaşadım ağrılardan ölmek istedim 3 ve 4. Hafta ağrılarım azaldı sadece büyük abdest sonrası ağrıyordu ve sıcak su uygulaması sonrası ağrılarım hafifliyordu. Fakat bir aydan sonra inanılmaz ağrılar tekrar başladı bugün ameliyatımın üzerinden 42 gün geçti adım atamaz durumdayım kabız Olmamak adına magnezyum sulfat ve XM DUZENLİ YEMEK SONRASI İÇİYORDUM SİMDİ SADECE MAKATIM DEĞİL ÇEVRESİNDEKİ BOLGELERDE FENA HALDE AĞRIYOR DOKTORUM MAKAT ÇEVRESİNDEN 3 BUYUK PARÇA ALDIĞINI SOYLEDİ YARALARIM HALA TAM OLARAK GEÇMEDİ BITUN HAYATIM ALTUST OLDU SICAK SU OLMAZSA OLECEKMİŞİM GİBİ GELİYOR BİRŞEYLERİN YANLIŞ GİTTİĞİNİN FARKINDAYIM BEN HEP BOYLEMİ KALACAĞIM DUZELECEKMİYİM BİLMİYORUM AMA ÖLMEK İSTEDİĞİM ANLAR YAŞIYORUM TEKRAR AMELİYAT DERLER DİYE DOKTORA GİTMEKTENDE KORKUYORUM EŞİM HEMŞİRE KENDİSİ KONTROL EDERKEN YARALARIN KAPANMAK UZERE OLDUĞUNU SOYLUYOR AMA KALÇAMIN UZERİNE OTURAMIYORUM VE AĞRILARIM DAYANILMAZ HALE GELDİ BEN NEREYE GİDİYORUM HOCAM?

 151. tasdan dedi ki:

  hocam ben basurdan amaliyat oldum 1 ay oluyor tualeten sonra agrılarım az oluyor içerden oya boncuğu kadar birşeyler his ediyorum bide biraz doku dışarda oluyor 13 yıldır başvurum vardı amaliyat oldum sonunda anlattığım gibi agrılarım bazen oluyor doktora gitim 3 kırım verdi sürdü günde agrılarım bazen geçiyor ne yapmam lazım tekrarlama mı oluyor ne yapmam lazım

 152. Hasan dedi ki:

  Selam hocam
  Ben 2 ay önce basur ameliyati oldum
  Su an cok aşiri derece şişkinlik oluştu bunun olmasi normalmi ve kendilinden geçermi yoksa böyle mi kalir??
  Cevap verirseniz cok sevinirim hocam
  Hayirli günler

 153. burak dedi ki:

  Ben iç bağsurum hastaneye gittim 15 gün boyunca ilaç kullanacgm ve o gün geçtikten snra doktor tekrar görüşelim dedi eğer gecmezse ameliyat yaparız dedi bu ılık suya oturma nasıl olacak sabah aksam otur dedi o seni rahatlatır dedi wc cktktan snra mi girecm ben napcm anlamadım

 154. volkann dedi ki:

  selamın alyküm hocam öncelikle herkeze acil şifalar diliyorum hocam ben dış bağsurdan ameliyat oldum yaklaşık 7 8 ay kadar önce fakat büyük abdestimi yaparken cok fazla kan geliyor kırmızı renkte ameliyattan sonra ara ara oluyordu bi 2 3 ay kadar gelmedi simdi geri geldi neyin nesidir acaba yardımcı olursanız sevinirim

 155. HASAN dedi ki:

  Merhabalar,Dün anal fissür+hemoroid ameliyatı oldum,operasyondan sonra gece idrarımı yapamadım,bsna sonda takıp idrarımı boşalttılar,şu anda idrarımı kesik kesik yapmaktayım,taburcu olurken dr um prostatla alakalı daha önce bir sorun yaşadımı diye sordu,size sorum;operasyon esnasında prostata herhangibir müdahale olurmu ve bu durumun düzelmesi için önerileriniz nedir?(Bu arada 35 yaşındayım)

 156. Mikayil dedi ki:

  Sayın hocam ben 2 ay oluyor basurdan amaliyat oldum halen tusleten sonra agrılarım oluyor ama bazen de zonklama oluyor geçenlerde kabız oldum doktor bana yumuşatıcı verdi iyim ama halen agrılarım var eskisi kadar deyil ama ne yapmam gerek lütfen cevap verirmisin

 157. Mikayil dedi ki:

  Sayın hocam ben 2 oluyor basurdan amaliyat oldum halen tusleten sonra agrılarım oluyor ama bazen de zonklama oluyor geçenlerde kabız oldum doktor bana yumuşatıcı verdi iyim ama halen agrılarım var eskisi kadar deyil ama ne yapmam gerek lütfen cevap verirmisin

 158. umran dedi ki:

  Bende ameliyat oldum ….bende hemoreid ,polip ve yirtik varmis uc operasyon gecirdim ..iki ay oldu ama hala tuvalete ciktigimda agrim oluyo bebek emziriyorm diye doktor bana ilac veremedigini soyledi….bu yuzdenmi iyilesmem uzun suruyo ??? Yada iyilescekmiyim bennn ;( ;((

 159. Mehmet şahin dedi ki:

  Merhaba,hocam bende son zamanlarda her büyük abdeste kanama oluyordu yaklaşık 1 ay devam etti müsait olunca dr.gittim dr.kolonoskopi yapmak gerekir dedi hazırlığımı yaptım geldim lazerle ameliyat olmam gerektiğini söyledi istersen hazırsın şu an hemen yapabilirim dedi bende tmm. Dedim kasım 17 de ameliyat oldum 1 ay oldu ameliyst olalı dışkılama sırasındaki ağrılarım neredeyse gitti ancak makatın sak kenarında fındık kadar şişlik var hiç inmedi ve acımaya başladı doktorumla görüştüm sabırlı ol geçer diyor ancak geçecek gibi görünmüyor iltihap mı?ödem mi? Kan pıhtısımı anlamadım dr.ödem diyor ama bende çok endişeliyim yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler hocam

 160. figen dedi ki:

  Merhaba ben 2gun once ameliyat oldum hemoroidden ve ilerlemiş demişti doktorum açık ameliyat geçirdim ağrıların normal fakat verdiği ilaçlar lavboya çıkmama yardımcı olmuyor gaz çıkartamıyorum lavboya çıkarıyorum ishal edici ilaç kullanalimiyim

 161. Sinan dedi ki:

  Selam hocam
  21 gün önce litotomite st 3.7.11 hizasında homorait pakesi st 6 hizasında fissur
  ameleyatı oldum olduğuma bin bir pişman ğim ameliyat olmadan önce arada sırada 2tuvaleten sonra dışarı çıkıp geri içer girerken şimdi ise ameliyat oldum dışarı çıktı içerde şişlik var her tuvalet bana işgence odası gibi geliyor doktor um zaman la ile se cek diyor 21 gün oldu iğleşme yok her geçen gün bana zindan oluyor ne yapmalıyım ise de başladım tekrar rapor alırsam isimden olurum teşekkürler

 162. Mikayil. dedi ki:

  sayın hocam ben basurdan amaliyat oldum bir ay geçti taleten sonra az agrılar oluyor biraz şişme var gibi hisedeiyorum agrılarım neden ola bilir hocam eledigimde biraz parçalar var neden ola bilir lütfen cevaplar verirmisin

 163. canan dedi ki:

  Hocam anal fissür ameliyatı oldum gene bi şişlik var yeniden cıkar mı korkuyorum

 164. havva dedi ki:

  Mrb bende üç gün önce anül fissür ameliyatı oldum kac güne kadar iyi olurum ve yeniden cıkar mı sonradan pişman oldum ameliyat oldum diye ama kremin veya başka şeylerin faydası olmadığı için çözüm olarak gördüm yeniden olma şansı var mı ve son olarak basur ve anül fissürün farkları ne şimdiden teşekkür

 165. Muammer dedi ki:

  Hocam merhaba. Ben 22 yaşındayım bende 3. Veya 4. Safha basur var. önceleri ufak tefek ağrılar oluyordu ama o kadar şiddetli değildi son 2 gündür inanılmaz derecede ağrı var uyku haram oldu neredeyse ne yapmam gerekiyor hocam doktora gitmekten de cekiniyorum lütfen bi yardımcı olun hocam önerebileceğniz bi ilaç veya ağrıları dindirecek bi fikriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim birde hocam 3. veya 4. Evrede dış hemoroid de ne tür ameliyat önerisiniz şimdiden teşekkürler hocam.

 166. Mikayil dedi ki:

  sayın hocam ben basurdan amaliyat oldum bir ay geçti bazen bir damla kanama oluyor bazen de olmuyor anlamadım tualete giderken oluyor birde sıvı şeklinde şu gibi bişey geliyor ama eskisi kadar acı çekiniyorum bilgilendirirmidiniz efendim

 167. Reis1903 dedi ki:

  Merhaba hocam yaklasik 10 gun once hemoroidektomi ameliyati oldum ameliyat sonrasi doktor yanima gelip dalga gecer gibi sende bagirsak sarkmasida var baska hastanede bi ameliyat daha olman gerekiyor dedi.Sen doktor diilmisin kardesim ikisinide yapsaydin dedim biraz tartistik v.s.Sorum su bu bagirsak sarkmasi nedir bu ameliyati olduktan sonraki surecte hemoroid ameliyati sonrasi gibi agrili bi surecmi olucak… Cevaplarsaniz sevinirim Allah herkese acil sifalar versin…

  • Reis1903 dedi ki:

   Peki hocam su an tuvalet sonrasi cektigim acilarin makat sarkmasiyla bi baglantisi olabilir mi yoksa hemoroid ameliyatinin yaralarinin henuz iyilesmemis olmasimi…

 168. ceylan dedi ki:

  Merhaba ben 1 ay önce basur ameliyatı oldum ama dışarda küçük bir meme bırakılmış doktorum onun makat darlığı oluşacağı için birakildigini söyledi onun bana ileride bir zararı olur mu yoksa orada olmasinin bir sakıncası yok mu genelde ameliyat sonrası birakilan memeler sorun yaratır mi

 169. özge dedi ki:

  peki ameliyattan kaç gün sonra yolculuğa çıkılabilir

 170. Mikayil dedi ki:

  Sağolun efendim tekrarlanmaması için ne yapmam gerek bide depo sorumlusunun yük bazen taşıyorum uygun mu yoksa biraz dinkenimi

 171. erkan dedi ki:

  sayın hocam bundan 4 ay önce hemeroid+anal füssür ameliyatı oldum lazerler ve suanda hiç memnun deilim ara ara kanamam oluyo tuvalete cıkmada zorluk cekiyorum ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun cok zor durumdayım

 172. Mikayil. dedi ki:

  Sayın hocam ben bir haftadır basurdan amaliyat oldum 13 yıldır cekiyor dun esnasında amaliyat oldu bir haftadır şişkinlik indi ama agrı ve hitap çıkıyor pamukla temizliyorum ve ihtap koruyucu içiyorum bu tekrar amaliatmı olu cam yoksa

 173. Volkan dedi ki:

  Öncelikle tüm kardeşlerime acil şifalar diliyorum Allah herkesin yardımcı olur inşallah.. Değerli hocam bundan yaklaşık 3 gün önce hemoroit den ameliyat oldum ve o günden belli doktorumum bütün tavsiyelerini harfiyen uyguluyorum fakat hala olumlu bir sonuç alamadım gecelerin resmen kabusa döndü sabahlara kadar o oda senin bu oda benim geziyorum anlayacagınız psikolojim bozuldu resmen.
  lütfen sıkıntının ne olduğunu açıklar mısınız ?

 174. yunus dedi ki:

  Mrb bundan 4 gun once hemoroid ameliyatı oldum cok sukur ilk bir kacgun dayanilmaz haldeidim ana simdi hun gectikce daha iyi oldugumu hissesiyorum sizce ameliyat başarılımı olmuştur

 175. ssunay acar dedi ki:

  Merhaba ben 9 eylül günü ameliyat oldum bende internal hemoroid vardı daha öncede yazmistim ama ameliyat oolmadan once size danismistim dışarıda da büyük bir meme vardi ameliyat olduktan sonra o disaridaki meme küçülmüş ve incelmis iiçe doğru kısımdada küçük nokta gibi batik et parçası gibi biseyler var agrim inanilmaz değil kendini hissettirecek kadar pek agrim yok tuvaletten sonra az ağrım oluyor sıcak sudan sonra hemen geçiyor size sorum bu disaridaki incelmis küçülmüş ve içe dogru kisimdaki küçük nokta gibi batik etler zamanlar yok olur mu yoksa öylece hep kalır ilerler mi

 176. yusuf dedi ki:

  Eylul 17 de ameliyat oldum ve 6 gundur buyuk dışkımı yapamıyorum cok acı cekiyorum lutfen bu konuda bana yardımcı olun ne yapmam gerekiyoru melhem surdum o bile etki etmedi dışkımı 6 gundur yapmadım bu bir sorun teşkil edermi?

 177. mete han dedi ki:

  mrb arkadaslar hemoroid yenı baslayanlar benım gıbı 4 . evreye kadar beklemeyın acıları bosa cekmeyın amelıyatan sonra acı olmuyor degıl ama her vc ve sonra agrı sızıyı cekmektense ben amelıyat oldum hemoroid stopler aldım longo tknıgıyle oldum gercekten cok memnunum sımdı Allaha sukur her zaman dua edıyorum hem Allaha hemde benı amelıyat eden doktor ve ekıbıne Allah tum doktorlara yardım edsın mutlu etsın hepsı gercekten ıyıydı utanmaya gelınce gercekten amelıyat hanede 15 kadar kısı vardı bay lı bayanlı o kadar acı cekmektense utanın orda az bısey ne olacak Allah sıfa versın herkese Amin

 178. yabanigül dedi ki:

  Yaklaşık 6 gün evvel dış hemoroid memesi ve içeri kısımdada küçük bir hemoroidim vardı,yıllarca gittiğim genel cerrah hekimleri hep yalnış yönlendirdi ,anal fissür,makat çatlağı filen diye..Sakaryadaki OP.Hakan Demir hocamı buldum refaha erdim.Bölgeyi lazer ile yakma işlemi yaptı ve şuanda iyileşme süresinde uygulama 5 dk sürdü lokal anestezi ile asla korkulacak bir durum yok ağrı yok acı yok uygulama sonrası bile hiç ağrım olmadı,Çoğu insanlar kafa karştırıyor kötü şeyler yazıyor,Korkmayın ve kurtulun o tiksinleştirici şeyden,Şükürler olsun bugünüme ve Allah razı olsun Dr.Hakan Demirden( Sakarya Eğitim ve Araştırma hastanesi).

 179. orçun dedi ki:

  MErhabalar;

  Ikı hafta once hemoroıd amelıyatı oldum ve cok zorlu bır amelıyat oldugunu soyledı doktorum… Sımdı agrılarım azaldı ama tuvalete cıkamıyorum… Kabız da degılım ama tuvalet esnasında cok agrım ve sancım oluyor ve tuvalete cıkmak ımkansız oluyor… Bu konuda ne yapmam lazım?

 180. Dilek dedi ki:

  Bbende 15 gün önce hemoroid ameliyatını ve göbek fıtığı ameliyatını aynı anda oldum inanın hemoroid in acisindan göbek fıtığınin acısını duymadım daha önce de baska türlü ameliyatlar olmuştum ama hemoroid in bu kadar zor olduğunu bilsem olmazdim bu acıya yüz doğum yapardım tuvalete gitmesi çok zor tuvalete gideceğim diye yemek yemek istemiyorum her tuvalete gittiğimde otenazi istiyorum diye agliyorum küçük oglum her tuvalete gittiğimde dua ediyor annem acı duymasin diye iki gündür acilar hafifledi çok şükür oturunca ağrı oluyor özel mindere oturabiliyorum ancak bir daha tekrarlamaz dediler tek umudum o Allah hemoroid i olan herkese yardimci olsun

 181. ssunay acar dedi ki:

  Merhaba bende 2 tane internal hemoroid var haziranda başladı ve başladığı günden beri 2 haftada bir hastahaneye gidiyorum hep Fark li doktor lar oluyor ve muayene edip ilaç yazıp gönderiyorlar en sonunda doktora sitem ettim ve her hafta gelmekten bıktıgimi ve artik tamamen kurtulmak istedigimi hergun sıcak su banyosu ilaç krem kullanmaktan biktigimi hayatimin ssonuna kadar böyle devam edemicegimi söyledim oda ameliyat önerdi ve tekrarlayabilir ameliyattan sonra dikkat etmezsen dedi napmaliyim sizce ilerlemeden ameliyat olmak iyi birseymi yok sa böyle devam mi etmeliyim bilgili kişi olarak bana bir öneride bulunurmusunuz lütfen

 182. Serhat dedi ki:

  Cevap Verdiğiniz için teşekkür ederim. Ameliyat-ı yapan hekimle aramızda 1000 km den fazlamesafe yol var. En azından procto-glyvenolu nasıl kullanmam gerektiğini anlatsanız çok memnun edersiniz

  • Metin dedi ki:

   Merhaba . Ben 2 ay once basur catlak amilyati oldum . Hala cok aqrilarim var ilac icmeden dayanamiyorum . Wc sorasi basliyo aqrilar ne yapmam gerekir . Tesekkurler .

 183. Serhat dedi ki:

  Mrb 3 gün önce anal fissür ve hemoroidler ameliyatı oldum. Doktorum,bana modet,bekunıs,procto- glyvenol ve anestol ilaçlarını yazdı.modet ve anestolu kullanırken herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama bekunıs ve procto-glyvenol kullandıktan sonra inanılmaz acı çektim. Birincisi bekunısı kullandıktan sonra adeta ishal oldum. WC’ye en az beş altı kez gittim nerdeyse hiç birşey yememe rağmen. İkincisi procto-glyvenol;bu fitil şeklinde kullanılması bile kabus gibiydi ameliyat sonrası oluşan yaraya dokunmak bile inanılmaz acı verirken o fitili kesip içindekini içe doğru sürmek imkansız gibi bişey ki internetten araştırdım parmağa sürüp parmağı içinde iyice döndürmek gerekiyormuş. Bunu yapabildiğim kadarıyla yapmaya çalıştım o kadar acı çektim ki o gece sabaha kadar acıdan uyuyamadım.sorum şu birincisi; ameliyat bu kadar yeniyken bekunıs sayesinde wc’ye sık gitmek iyi mi? kötü mü? Ikincisi; procto-glyvenol henüz iyileşmemiş bi yarayı dahada yaralamaz mı? Sırf bu yüzden bu iki ilacı bir gün kullandıktan sonra korkudan bi daha kullanmadım. en azından yara biraz iyileşene kadar kullanmayayım dedim. Lütfen sizden yardım istiyorum…

 184. eyup dedi ki:

  merhabalar hemoroid ameliyatı olalı yaklaşık bir buçuk ay oldu tuvalet problemi cekiyorum 1 seferde tuvaletimi yapamıyorum gün içerisinde 3 veya 4 sefer tuvalete çıkıyorum çok zorlanıyorum ve özellikle büyük abdestimi yaparken koyu kıvamda yapışkan ve şeffaf sarı renkde bir sıvı dikkatimi çekti ne oldugunu anlayamadım yaklaşık 3ğündür arı çekiyorum ACİL cvp verirseniz inanin cok sevinicem

 185. pinar dedi ki:

  Cevap vermenize cok sevindim peki kan gelmesi onada cvp verirseniz inanin cok sevinicem

 186. pinar dedi ki:

  5 gun once anal fisur ameliyati oldum simdi tuvalete cikinca sizlama ve agri oluyor birde kan geliyor bazen silik bazen belirgin cok korkuyorum bunlar olabilirmi yardim edin cok tedirginim simdiden cok sagolun

 187. Murat Ateşoğlu dedi ki:

  Merhaba ben 3 yıl once basur ameliyatı oldum. Hangi operasyon yöntemiyle olduğumu bilmiyorum ama genel anestezi gerektiren bir yöntemle oldum. Bu aralar nohut şeklinde yine nüks etmeye başladı. Ağrım yok, kanamam yok, kaşıntı ara sıra çok az oluyor. Lütfen buradan yardımcı olabilirmisiniz, çünkü TIP-ı gelişmemiş başka küçük bir şehirde yaşıyorum, ve devlet hastanelerinde bu konularla ilgili uzman yok. Ozel hastanere yatmak için maddi durumum yok. Biri ilaç bir diet önerirseniz ömür boyu duacınız olurum, lütfen.

 188. Fthz dedi ki:

  Merhaba ben anal fissur ve hemoroidden ameliyat oldum bugün 12 gun oldu. Bugüne kadar hiç kanamam olmadi ve bugün tam iyilestim derken cok kanamam oldu. Sizce bu normalmi cok korkuyorum

 189. Fthz dedi ki:

  Merhaba ben 12 gün önce anal fikstür ve hemoroidden ameliyat oldum. Bu güne kadar hic kanamam olmadı acik renkli akıntı oldu ama normaldi.12 gün bugün ve cok kanamam var koyu kırmızı ve yattığım halde durmuyor. Cok korkuyorum. Bu kanama normal mi

 190. Selva dedi ki:

  Merhaba ben açık hemoroid ameliyatı oldum 8. günüm Dr her dediğini yapıyorum herhangi kabızlık şikayetim yok oturma banyosu da yapıyorum fakat dikislerim çok ağrıyor ve eriyen iplerin oldu taraflar açıldı kanamam oluyor ağrım var. Bu şekil üst tarafların açılması normal mi¿

 191. İlker topal dedi ki:

  Merhaba ben fikstürden amaliyat oldum 4 gün oldu ağrım çok bide gaz cıkaramıyorum zorluyor beni ağrıyı gaz yaparmı

 192. Basur dedi ki:

  Arkadaşlar basur ameliyatı olalai beş gün oluyor çok pismanim keşke olmasaydim ağrıdan duramiyorum tuvaletimi yaparken gözlerinden yaşlar geliyor inşallah iyileşir yaaa açıdan ağrıdan agliycam nerdeyse çok zir bir durum

  • kardelen dedi ki:

   Arkadaş bende2yil once basur ameliyati oldum2ay oldum bittim.ishal ilaci vvermedi doktod kabiz oluncada lavman verdi oda mahvetti.ishal ilaci kullan.birde diskida zorlaniyorsan tuvalete degil suyun icine yapcan.legende sicak suyun icine otur en buyuk yatdimci o oldu.zor bir surec allah yardimcin olsun

 193. Emel dedi ki:

  Merhabalar. Yirmi gun once hem catlak hemde hemoroid ameliyati oldum.son bir hafradir aşırı kabizlik var.duphalac içiyorum yine kabızlık var.ve mercimek buyuklugunde yaranin agizindan meme gibi şişlik olustu.doktoru aradim normal dedi.onceden yoktu ama neden simdi oldu.kabizlikla alakasi olabilir mi.doktorum tatmin etmedi 🙁 cok korkuyorum tekrar hemoroid mi oldu fiye .acil yardım lütfen

  • Serkan dedi ki:

   Yaklaşik 5yıl önce oldum bir hafta kadar zor geçti şişlik ler normal ilk etapta zamana bırakınca geçer ama Celalin bol sıvı tüketmek ve inanılmaz hijyen gerektirir ve şu son zamanlarda kabızlık cektıgim için kana ma oluyor bende de muhtemelen yeniledi şimdi gitmeye çekiniyorum ne faydaki gitmem lazım otura miyorum artık ve olduğum doktorada ulaşamıyorum

 194. Oguz dedi ki:

  Ameliyat olalı bir hafta oldu ama kabızlık var ne yaptiysam kurtulamıyor ve çok ta intihap akıyor bu normal mi

 195. Recep vanlı dedi ki:

  15 haziranda açık hemoroidektomi oldum..
  4.evre hemoroidim yumruk büyüklüğünde ve sularda iken ameliyata alındım..
  1 ay geçti ve kullandığım magnesie calciine saba bir şişe bitince, bağırsaklarım tembelleşmemesi için üç gün önce bıraktım.. ancak ilaçsız tuvalete çıkarken ağrı oluyor.. ve bir ıkınma hissi geliyor.. bu ıkınma dikişlere zarar verirmî? Magnesie calciine ne kadar kullanılabilir.. teşekkürler..

 196. Sahin dedi ki:

  Ben 1 haftadir basur ameliyatı oldum ilk2.3 gün kotuydum şimdi biraz daha iyi de gidiyorum büyük abdesimden sonra normal arı oluyor ama o an sıcak suya oturuyorum aradan 10 dk sonra rahatlanitorum sıcak suyun içinde arıların kesilmesi kaç gün daha sürecek bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tsk

  • Yaşar dedi ki:

   Hocam 13 gün oldu hemotoidden ameliyat olalı ama ağrılarım hala devam ediyor doktoruma sorduğumda normal diyor özellikle büyük tuvalete girdiğimde cehenem azabı çekiyorum sizce normalmi daha NE kadar bu ağrıyı çekerim ne zaman iyileşirim bir

 197. Cem dedi ki:

  Teşekkür ediyorum bilginiz için çok zor bi iyileşme Süreci ameliyattan daha zormuş.Hiç iyileşemiycekmişim gbi hissediyorum dua ediyorum bi an önce ayağa kalkmak için Allah yardımcısı olsun herkezin .

 198. Cem dedi ki:

  merhaba ben 5 gün önce hemoroid ameliyat-ı oldum.Şu anda doktorun verdiği ilaçları içiyorum yaralar daha kapanmadı ağrımda var bunun iyileşmesi için ne kadar daha ilaç içmeliyim.Ve ılık su banyosundan sonraki bu tedavisi iyileştirici bir Yöntem mi?

 199. Sevket dedi ki:

  Hocam 3 gundur makat disina cikmis bir sislik var bende agri var yurumekte zorlaniyorum uzanamiyor oturamiyorum daha once diskilamada arada bir kanama oluyodu ama su anda daha kotu napmam lazim acaba

 200. musa dedi ki:

  Iyi aksamlar. Ben iki gun once hemeroit oldugumu fark ettim .doktordon randevu aldim ,ama ben merak ettigim konu hemoroitten kesin olarak kurtulmanin yolu ameliyatmi,yani baska bir yolu yokmu?simdiden tesekkurler.

 201. ... dedi ki:

  Bn iki gün önce hemoroid ameliyatı oldum fazla ağrım olmamasına rağmen makatta fındık büyüklüğünde bir şişlik var ve bu bni korkutuyor ameliyat başarısız mı oldu yoksa bu şişlik normal mi

 202. esin dedi ki:

  merhaba ..ben 2 ay önce hemoroid ameliyatı oldum ilk ay cok iyiydim ama son 3 haftadır aşırı derecede ağrım var.. dışkılamadan sonra ağrı kesici kullanmazssam hiçbir şekilde geçmiyor..ılk su banyosu cok kısa süreli çare sonra tekrar başlıyor baska bir doktora gittim yine ameliyat dedi anal fissür olacakmışım oysaki ben hem anal fissür hem hemoroid ameliyatı oldum sanıyordum.sağ bacağımı ağrıdan öne atamıyorum..tekrar ameliyat olmak istemiyorum aynı seyleri yasayamam neyapıcam ben????? doktoruma da ulasamıyorum..

  • İSO dedi ki:

   Isırgan otu kürü deneyeceksin ,,,Prof İbrahim Saraçoğlu nu aç dinle,,,fissür için kür yaz çıkar,,,,

 203. ali dedi ki:

  bende 3 gün önce makkatta nhot büyklügünde bir şişlik oluştu doktora gittim dış hemoroid dedi o bolgeyi kesip buşalttı ama ağrıda kesilmedi şişlikte geçmedi bir dahamı gidiyim yoksa normalmi yardımcı olursanız çok sevnirm

 204. serhat dedi ki:

  Adim serhat 22 yasinsayim askerim 3 gun.once hemoroid ameliyati.oldum tuvalete cikamiyorum asiri derecede sanci ve kanama oluyor doktorum dupalak verdi ishal oluyorim ama diskilarken.iskence cekiyorum yardim edin lutfen

 205. Efe gencoglan dedi ki:

  bir üstteki yorumumda meil adresimi yanlış yazmışım bi önemi varmı bilmiyorum ama düzeltmek istedim. Efegencoglan046@hotmail.com

 206. Efe gencoglan dedi ki:

  merabalar ismim efe ve 23 yaşındayım kahramanmaraşta ikamet ediyorum. Benimde geçtiğimiz bir haftadan bu yana dayanılmaz olmasada kendini hissettirecek kadar ağrılarım başladı ve bu beni rahatsız ediyor. Önceleri kıl dönmesi zannetmiştim ama bunu hiç kimseye söylememiştim kız arkadaşım ebe ve dün ona danıştım ve o hemoroid olabilme ihtimalini söyledi. Googleden hemoroid yazıp görsellere baktığımda bende olan nohut tanesi kadar ki parçaya dua ettim. Resimlerde gördüğüm insanlardaki hemoroidin ne derece ilerlemiş olduğu acımı dindirdi biraz içimi rahatlattı. Kız arkadaşım bana doktora gitmemiz gerektiğini söyledi ama bendeki hem korku hem oluşum yerine bakılarak utangaçlık beni doktora gitmekten alıkoyuyor. Bi haftadır kendimi kabız gibiymiş gibi rahat ec ye çıkamıyorum. Ameliyat olmadan bunun bir çözümü varmı yada ameliyat olmazsam bana ilerde ne derece sıkıntı çıkarabilir lütfen banada yardımcı olabilirmisiniz

  • Alii dedi ki:

   Ne yazıkki bnde de başlangıç aşamasındayım evde ılık ve bitkisel banyolar yapıyorum ılık suda oturuyorum acı sızı yok doktora gitmeden de bu uygulamalarla bı sorundan kurtulabilmek mümkün mü eczaneden bu rahatsızlık ile ilgili krem aldım onu kullanıyorum evde ki bitkisel tedavi ler le başlangıçta olan bu hemoroid i yok etmek mümkün mü acil cvp yazarsanız cok sevınırım

 207. metın ege dedi ki:

  bende hemoroid stoplerle melıyt oldum 25 mart 2015 de su an cok rahatım

 208. Zeynep dedi ki:

  Çok teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için allah sizden razı olsun inşallah bu ağrılara dayanacak gücüm kalır. Ve bende buraya iyi oldum diye yazacağım günlerde gelir. Allah bu hastalığı çeken herkeze yardım etsin.

 209. Zeynep dedi ki:

  Teşekkürler ederim döndüğünüz için ben yurt dışında oldum ameliyati dikişsiz 10 gün oldu wc çıktıktan sonra dayanılmaz ağrı içindeyim ilaçlar fayda etmiyor sıcak su banyosu günde 10 kez yapmama rağmen ağrım dinmiyor ve ödem oluştu makatta.çok Çaresizim yemek yiyemiyorum korkudan bana kısa sürede iyi olacağımı söylediler türkiyede özel hastaneler ertesi gün ayaklanacagimi rutin yaşama devam edeceğim şeklinde cazip açıklama yaptılar bende yurt dışına dönüp özel bir polikinik de oldum ama çok zor durumda yım ağrıyı yapan kas mı yaramı ödemmi bunu çözemediler. Lütfen siz bilgi verin bu kadar şiddetli olmasının nedeni ne olabilir?saygilar

  • Metin dedi ki:

   Merhabalar hocam. Ben 20 gün önce hemoroid ameliyatı oldum. 4 meme vardı. Iki tanesi ilk hafta içinde düştü ama diğer ikisi büzülmüş fakat bir ilerleme olmadı. Kontrole gidiyorum doktorum bir ay sürer diyor. Ama bu gidişle bu memeler bir yılda bile düşmez. Ne yapmam gerekiyor. Ameliyat kısmen başarisiz mi oldu. Tekrar ameliyat riski var mi? Şimdiden çok teşekürler. Saygılar.

  • Dilek dedi ki:

   Zeynep hanım merhaba almanyadan yazıyorum eşim bikaçgün önce bu tarz bir ameliyat geçirdi oyüzden yazıyorum nasıl oldunuz çok uzunmu sürüyor iyileşmek bir öneriniz varmı bize ?? Allahım yardımcınız olsun

  • Emir dedi ki:

   Meraba zeynep ben de ameliyat olmayı düşünüyordum ama simdi senin hikayeni okuyunca vazgeçtim ben ne yapmalıyım??

 210. Zeynep dedi ki:

  Anal fissür ve hemoroid ameliyatı oldum çok pişmanım ağrılarım daha beter arttı hiç bir şekilde olumlu sonuç alamadım kimseye tavsiye etmiyorum 1 haftada geçer diyen herkez yalan söylüyor reklam için. mümkünse dogal yollarla çözün bir sitede okudum hacemat ve Sülük tedavisi bilseydim bende uygulardim çok kilo verdim bitap bir şekilde yaşamaya çalışıyorum bütün hayatım bitti intihar noktasına geldim. Bu yazımı okuyan allah rızası için bana duâ etsin.

  • umran dedi ki:

   Bende senin gibi ayni durumdayim 2 ay oldu ameliyat olali hala agri sizi icinde oluyorm ama ben emziriyorm diyede bana ilac veremiyo doktor vok cekiyorm allah hepimize acil sifalar versin insallah

  • Mehmetsait usta dedi ki:

   Bende ameliyat oldum yanma ve ağrılar bitmedi doktor ilaçları değiştirdi ama kısmen devam ediyor.Allah hepimizesifaversin

  • İsmail dedi ki:

   Allah’ım yardımcın olsun inşallah

  • Eyüp dedi ki:

   Merhaba arkadaşlar.Bende 50 gün önce iç dış hemoroid ve fissur ameliyatı oldum.Su ana kadar çok az bir ilerleme oldu acilarimda.Makat darlığı geçmedi.Kanamalarim oluyor.Sivi beslenmeye gayret ediyorum.Fakat tuvaletler işkence oluyor.Acaba bu şekilde ameliyat olupta iyileşen varmı.Ne kadar sürede tam anlamıyla geçiyor merak ediyorum doğrusu.Herkese acil sifalar

   • Aydın dedi ki:

    Geçmis olsun bende 15 agustosda amaliyat oldum basur çatlak bide fistül basuru bogma yöntemiyle oldum ilk 13 gün zorgeçti hemde çok zor diyorlarya 2 sonra iş başi yalan dogru yurümede sıkıntı yok ama agrı sancı insani canindan bezdiriyor 14. Gün doktora agrı kesici igne yazdırdım işe yaradi yememe içmeme dikkat ettim bol su az ekmek sıvi gıda yani kabız kalma sıcak su banyosu batikonlu günde 3 defa az ayakta dur büyük abdestini yapmadan önce krem sür aşinma olmaz ben şimdi daha iyiyim istirahat şart beterin beteri var sabret geçiyor ameliyatından şüpen varsa başka doktora görün iyi veya kötü için rahatlar ben 5 gun rapor aldım 7 .gun bogulmuş basur işteyken düştü ya otobusteyken düşseydi ortalık kana karıştı iş yerinde hemen mudehale ettim temizledim bir daha kanamadı şu anda yüzde 90 iyiyim herkese geçmiş olsun

    • Mehmet dedi ki:

     Ameliyat olalı 20 gün oldu iç ve dış basur vardı. Dikişler düştü ama iç dikişler duruyor. Günde 3kez oturma banyosu yapıyorum. Tuvalete 2 günde bir gidiyorum dışkının ucu sertleşiyor çıkarken sıkıntı oluyor. Ama sicak suyun içine tuvaletinizi yapın biraz daha rahat oluyor.doktor musil falan kullanma dedi. Bazen hacimli yaparsın iyi olur dedi kaslar açılıp kapansın alişsın dedi. Yumuşak dışkı yapmak için ilaç türü birşey kullanma yoksa ilerde sert hacimli diski yapman çok zor olur belkide elinle yardımcı olabilirsin dedi aklım oynadı yerinden bol sıvı ve posalı yiyecekler yiyin arkadaşlar rabbim şifa versin inşaallah herkese

     • Murat dedi ki:

      Arkadaşlar bende eylül 15 te ameliyat oldum.hem hemorıid bende fissür.ikisini aynanda oldum hemoroid 4.evredeydi artık.dayanamıyodum saatlerce agrım sürüyodu yapmadıgım şey kalmadı bitkiler ilaçlar onlar bunlar.cok araştırdım ve ameliyat olmaya karar verdim.aslında korkuyodum sizin gibi guzel sonuc alalamayan arkadsları gördükçe..sonra bi doktor buldum cok arastırdım ve gittim oldum.şuan o kadar mutluyum ki size anlatamam.Allaha bın şükür hıc bir şeyim yok.ne çatlak ne hemorid.ilk gun cok agrım oldu hemde cok.ama doktor ilk gun bunun olacagını soylemişti.once allahın sonra burhan beyin sayesinde suan cok iyiyim.Rabbim sizede acil şifalar versin

   • Garuk dedi ki:

    Hangi hastanede ameliyat oldunuz bilmiyorum ama ben 1 haftada kendimi toparladı m yasin ise 32 yani siz doktor değil de kasaba mi dustunuz anlamadim ameliyat sonrası bol bol oturma banyosu enfeksiyon kapmamasi icin ama siz demek ki dikkat etmediniz geçmiş olsun

  • Faruk dedi ki:

   Hocam öncelikle geçmiş olsun allah acil şifalar versin bende ameliyat oldum amma 1 haftada kendimi toparladımtoparladı m siz kasaba falanmi ameliyat oldunuz saygilar ve sevgiler basaksehir doktorun ismi aslan coban genel cerrahi

 211. xyz dedi ki:

  3 yıl önce lazer ile basur ameliyatı oldum şuan yine ağrılarım başladı ne yapmam gerek.

  • Murat dedi ki:

   Merhabalar.

   Ben 38gun once basur amaliyati oldum lazerle yapildi 10 gun sonra duzelir soylediler simdiye kadar agrim gecmedi kanama var yanma bide sanci herseyi denedim agrim gecmedi ne yapmam gerekir d amaliyati yapan doktoru ariyorum 10 gun sonra gecer diyor en son konusmam sabredeceksin 2ay sure bilir ne yapmam ggerekir ceklilecek gibi deyil agri

   Saygilarimla

   • Salih dedi ki:

    Anestol diye krem var Ağrı kesici o bölgeye sürdüğün Zaman. En azından Ağrı’n kalmaz gece rahat yatarsın bende onu kullanıyorum

    • Pınar dedi ki:

     Bende 6 gün önce ameliyat oldum.çok şiddetli ağrılarım oluyor özellikle tuvalete çıktıktan sonra..dr a anestol kullabilirmiyim diye sorduğumda gerek olsa söylerdik dedi..size dr nuz mu önerdi

     • Cuma dedi ki:

      Vc den sonra sıcak suyla oturma banyosu yapın 10 – 15 dk sonra ilaçarınızı için ve çok katı şeyler yememeye önem gösterin her vcden sonra oturma banyosuna önem gösterin agrınızı dindirir Allaha emanet olun Geçmiş olsunda

Yorum Yaz

Site Yazarı Google +: Mükremin Alkan