Basur Neden Olur Ve Basura Dair Herşey

Hemoroid Ameliyatı Sonrası

Hemoroid Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıldır?

Hemoroid ameliyatı sonrası hastalar,çoğunlukla hastanede bir gece bekletilir.Çünkü ameliyattan sonra gelişebilecek komplikasyonlar,müdahale edilmezse hastayı zor duruma düşürebilir.Özellikle ameliyat sırasında spinal anestezi kullanılmışsa,operasyon sırasında hiç ağrı hissedilmezken,uyuşuk olan bacaklar,bir kaç saat sonra kendine geldiğinde ağrı da kendini bariz bir şekilde göstermeye başlar.

Spinal anestezinin etkisi henüz geçmeden ağrı kesici verilmesi  ve eğer konulmuşsa makattaki tamponun çekilmesi,hasta açısından daha acısız ve konforlu olacaktır.

hemoroid ameliyatı

hemoroid ameliyatı

Hemoroid ameliyatı sonrasında hasta ağız yoluyla beslenebilir.Hatta 3-5 saat sonra hasta ayağa kalkabilir ve yürüyebilir.Ameliyatta sonra idrara ilk çıkış önemlidir.Özellikle spinal anestezi yoluyla ameliyat olmuş  genç erkek hastaların yüzde 10-15’inde,hemoroid ameliyati sonrasinda idrara çıkma zorluğu yaşanmaktadır.Bunun sebebi;idrar yapma refleksiyle ilgili sinirlerin makat bölgesinden geçmesidir.İkisi de tek bir bölgede birleştiği için,makattaki sorunlar idrar yapmayla ilgili sorunlara,idrar yapmayla ilgili sorunlar da makat bölgesiyle ilgili sorunlara yol açabilir.Bu sorunun olmaması için,ameliyattan önce hastanın idrarını tam olarak yapıp mesanesini yani idrar torbasını tam olarak boşaltması gerekmektedir.
Ameliyattan sonra ilk gün genellikle dışkılama ihtiyacı hissedilmez.Buna ilaveten tuvalet ihtiyacı geldiği zaman da ertelenmemelidir.Çünkü hassas olan bu dönemde,ağrı ve kanama gibi şikayetlerin olabileceğini düşünerek hasta,dışkılama ihtiyacını erteleyebilmektedir.Aslında aşırı olmadığı sürece küçük çaptaki ağrılar ve kanamalar normal kabul edilir.

Hemoroid ameliyatinda,cerrahi müdahale işlemi anüs dışında değil de anal kanalın içlerinde yapıldıysa ağrı çok şiddetli olmayabilir.Fakat dış kısımda yani makat bölgesinin dışında işlem yapıldıysa,bu bölgede ağrıya hassas olan derilerin fazla olması nedeniyle ağrı,daha da hissedilir haldedir.

Hemoroid Ameliyatı Sonrası Uyulması Gerekenler

hemoroid ameliyatı sonrası kabızlık

hemoroid ameliyatı sonrası kabızlık

Hemoroid ameliyatı sonrası çok fazla sıkıntı yaşamamak için,ameliyatı yapan cerrahın tavsiyelerine harfiyen uymak çok önemlidir.Beslenme şeklinden tutun da evde yapılması gerekenlere kadar doktorun önerilerine kulak verilmeli ve yapılacaklar uygulanmalıdır.Örneğin;ılık su içine günde 4-5 kere olmak üzere oturarak oturma banyosu diye tabir edilen uygulamayı yapmak,rahatlama açısından fayda sağlayacaktır.Ya da yine doktorun önerdiği rahatlama sağlayan hemoroid kremleri,liften ve bol sudan zengin bir diyet de,uygulandığı takdirde kesinlikle fayda sağlayacaktır.Ameliyat olan hastaların,hastaneden taburcu edildikten sonra,tamamen evde durmak yerine hareket etmeleri daha uygundur.Yani normal hayatlarına dönebilirler.Kabızlıktan mutlaka kaçınmalıdır..Bunun için kabızlık önleyici besinler ve bol bol su içmeleri tavsiye edilir.Ya da doktor tarafından,kabızlığı önlemek için laksatif yani dışkı yumuşatıcı ilaçlar tavsiye edilir.Bu ilaçlar,dışkıyı yumuşatarak,kalın bağırsaktan geçişini kolaylaştırır ve ameliyat bölgesinin dışkılama esnasında tahriş olmasını önler.

Ameliyat bölgesinde şişlik ve ağrı varsa,uygulacak bir soğuk kompres ya da sıcak uygulama,ağrı hissini mutlak ölçüde azaltacaktır.İlgili bölgede iltihaplanmayı engellemek için,antibiyotik verilebilir.

Hemoroid Ameliyatı Sonrası Şikayetler

Her ameliyattan sonra oluşabildiği gibi hemoroid ameliyatı sonrası da komplikasyonlar gelişebilir.Bunlar;

 • Makatta kanama
 • Makatta ağrı
 • Makatta kaşıntı
 • Anal fissür yani makatta çatlak oluşması
 • Ameliyattan sonra makatta darlık meydana gelmesi:(ameliyat esnasında fazlaca doku alınması,buna sebep olabilir.)
 • Ameliyattan sonra geride hemoroid memesi kalabilmesi
 • Hemoroidin bir süre sonra tekrar nüksetmesi gibi maddeler sayılabilir.Konuyla ilgili daha farklı bilgiler için Hemoroid ameliyatı sonrası şikayetlere tıklayınız.

Makat bölgesi,bulunduğu yer ve görevi itibarıyla kirli bir bölgedir.Günde 3-4 kez temiz ve ılık suyla temizlenmesi ve sonra da kurulanması gerekir.Ameliyat bölgesindeki yaranın iyileşmesi yaklaşık olarak bir ay sürebilir.

Hemoroid ameliyatı sonrası beslenme,hastanın kabız olmamasına ve buna bağlı olarak sertleşen ve irileşen dışkının anüsü yani ameliyat bölgesini tahriş etmemesine yöneliktir.Bunun için de lifli besinler,kayısı ya da kayısı suyu,bol sıvı almaları gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Tromboze Hemoroid başlıklı makalemizde boğulmuş basur, tromboze hemoroid ve tromboze hemoroid belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,

Hemoroid Ameliyatı Sonrası Hakkında Yapılan Yorumları

 1. Gökhan dedi ki:

  3.gunumdeyim. Ilk iki güne göre daha iyiyim ama uykuya Ağrı Yüzünden dalamıyorum bakalım gün gün yazarım

  • Serdar dedi ki:

   Merhaba, ameliyat sonrası 3. gunundeyim. Biraz kanama ve ağrı devam ediyor. Lokal anastezi ile ameliyat oldum.Agrı eşiği yüksek biri olarak ameliyat sonrası Uyuşturucunun etkisi gectiğinde hayatımın en buyuk acısını yasadım. Bu ameliyat bence biraz fazla kucumsenerek anlatılıyor. Ciddi anlamda ağrılı bir ameliyat ancak saglık için olunması şart olabiliyor. Dr normal hayatına devam edebilirsin diyor ancak bu agrıyla , hafif kanama ve wc korkusu hiçte gunluk yasama devam etmeye musade etmez. Ameliyat dış kısımda yapıldı. Bakalım daha ne kadar surecek bu sıkıntı. Ameliyat oncesi rektoskopi yaptıran var mı ?

 2. Selçuk dedi ki:

  Lastik bantla boğma işlemi yaptırdım çatlakta vardı onuda diktirdim 2 hafta oldu basur kalmadı sanırsam ama çatlak acı veriyo dikiş olduğu için dışkılamakta zorlanıyorum 3 günde bir dışkılıyorum zorlamam gerekiyo tansiyonum da düşme falan olabiliyor ameliyatı özel hastanede oldum.

 3. güven baran dedi ki:

  Bugün 3 ncü günüm özel hastanede hemoroid ameliyati oldum.inanılmaz acılar çekmeye devam ediyorum.geceleri uyuyamoyrum ve yemek yiyemiyorum.aç olmama rağmen korkuyorum tuvalete çıkamıyorum.Sanki bu hissi hiç yaşamamisim eski sağlıkli günlerime dalıp dalıp gidiyorum.artık birilerinin bu lanet hastalık için daha kolay tedaviler bulması ve bu konuda hastalari bilinçlendirmesı lazım.umarım boşuna bıçak altına yatmadan ve bir gün tamamiyle bu açılardan kurtulürün. Allah bu hastalık la boğuşan herkesin yanında olsun yaşayan ve çeken bilir.

  • Elmar dedi ki:

   Bende bir hafdadı emeliyat oldum hemeroitden keskin agrılar olur amma agrı kesici igne vurdummu yarım saatde agrılar gider yoksa uyumaq yok nefes almaq olmuyor dokdor diyor iyi olacaq bakalım inşallah oluruz

  • Zeynep dedi ki:

   03:03:2017 kabzlikla başlayan bi yırtılma olusmus tuvalete girdiğimde sanki bıçak yada sircalar çıkarıyorum okadar zor ve aci ki anlatilmaz ertesi gün şehrin en iyi hastanesine gittim anestol olmaz diye bi krem verdi çünkü hamileydim iki aylk başka bişey veremem dedi kremi iki gün kullandım hiç faydası olmadı üçüncü gün devlet hastanesine gittim tekrar bi genel cerrah baktı basur sandığım şeye basur değil bu yirtma olmuş ve tek çare ameliyat dedi bebeğim nolcak dediğimde düşme riski var bu riski göze alicaksn ameliyata karar verirsen dedi..eve gittim çektiğim o sancı dayanılmaz nasil dururum bu şekilde dedim ama acılarım geçsin diye bebegimide feda edemem çok zor bi careszlikti bu sonra mevlüt hoca yı söyledi annem bi arayalım dedi aradm ve lokal tedavi yapıldığını bebeğe bi zarar gelmediğini söyledi çok sevindim tabiki hemen ertesi gün gittik ameliyatımı oldum aynı gün döndüm evimdeyim ama çok zordu ameliyat beş dk.sürdü.o beş dk.da ömrümün yarısı gtti tamponla yarn sabaha kadar durmami soyledi sabah cikarabilirsn dedi gece uyuyamadm tamponun acisi anlatilmaz kimildayamiyodum bile sabh olmak bilmedi saat yediye doğru cikardm biraz olsun rahatladım su an yine ağrım var tuvalete girmeye korkuyorum çok az yiyorum tuvaletim gelmesin diye sıvı şeyler yiyorum zaten hiç bişey yiyememk bi yana su ağrım ne zamn gececek ve ne zaman normale donecem çok ozledim sağlıklı günlerimi on gündür yataktaym tarif edilmez bi acı kimse yasamasn bu acıyı ınş.

   • Sedo34 dedi ki:

    Merhaba ben altı buçuk hamileyim.Benim de 2 günde hemoroidim çıktı ve sancıdan ne oturabildim ne uyuyabildim eşim 7 sene önce Dr.Mevlut Topbaş a ameliyat olduğunu söyledi 29.04.2017 tarihinde hemen randevu alıp mevlut hocaya ameliyat oldum.Bugün beş gün oldu hala ağrıdan oturamıyorum uyuyamiyorum kendisine yeniden gittim ama birşey kalmadığını geçeceğini söylüyor daha ne kadar sürecek bilmiyorum ama psikolojik olarak inanılmaz yıpranmış durumdayım .Siz şuan nasılsınız hala devam ediyor mu bilmek istiyorum daha ne kadar çekeceğim ..

 4. Adem dedi ki:

  Ya yazmıssınız ağrı yok sızı yok bir iki gün içinde normale dönülür diye YALAN YALAN .5 .günümdeyim korkudan tuvalete gidemiyorum bu nasıl bir ağrıdır bayılacam kanama cabası
  Ameliyat eden doktor da istediğini ye iç ıkın bi şey olmaz demişti
  Tuvaletten sonra en az 2 saat ağrıdan bayılıyorum
  Lanet olsun böyle ameliyata..

 5. Halit dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar basur ameliyatı oldum daha yeni 10.11.2015 bugün beşinci güne giriyorum amcam bi iki yakınımın yalanları yüzünden ameliyat oldum olduktan sonra bin pişman oldum benden size tavsiye olmayın hakikaten çok çekersiniz çok ameliyat yerine al bitane kaliteli içlik abi yün olsun kışın tuvaletten sonra ılık suyla yıka poponu bak bakalım bişey kalıyormu salaklık ettim çok büyük hayatımın hatasını yaptım siz yapmayın kalın sağlıcakla

 6. havva dedi ki:

  Mrb bende cuma günü anal fissür ameliyatı oldum kac güne kadar iyi olurum ve yeniden cıkar mı sonradan pişman oldum ameliyat oldum diye ama kremin veya başka şeylerin faydası olmadığı için çözüm olarak gördüm yeniden olma şansı var mı ve son olarak basur ve anül fissürün farkları ne şimdiden teşekkürler

  • Hacer türkyılmaz dedi ki:

   Ben 8 yıl önce oldum ama gene cıktı ve simdi gene ameliyat olucam 1 ayda iletmiştim ama mecburen gene olucam çünkü basur deyip geçmeyin sonu kanser

 7. Burcu dedi ki:

  Ben bu ameliyatı olalı tam 1 ay oldu ve hala sorunlar yasamaktayım ağrılarım hiç bitmiyor tuvalete çıkamıyorum hayatımın en büyük hatasını yaptım.

 8. Emel dedi ki:

  Sakin ameliyat olmayın ben oldum mahvoldum sakin sakin ameliyat olmayin

  • Elif dedi ki:

   Ben üç buçuk senedir çekiyorum her yöntemi denedim kullanmadığım ilaç kalmadı aameliyat olmayı düşünüyodum yorumları okuyım dedim senin yorumunu gordum neden ne gibi sorun cikti.

   • Emre celik dedi ki:

    Ankarada dk mevlüt topbaş var ameliyatsız hakediyor ben yaptım bu 5 günü çok şükür iyi gidiyorum

    • İbrahim dedi ki:

     Kardeşim bende 4 gün önce Mevlüt Topbaş’ın yanında tedavi oldum ama ağrılarım var lavabo ihtiyacımı yapmaya korkar oldum gittiğime gideceğime pişman oldum.

   • taner dedi ki:

    Valla ben ameliyat oldum bin pişman oldum her türlü tedavi şekli ni dene ama ameliyat olma

   • Zafer dedi ki:

    Arkadaşım ankarada biri varmış ameliyatsız çözüm ona bakın bende oldum beşınci günüm mahvoluyo insan

 9. Fatih Bölükbaşı dedi ki:

  Hemoroid amelyati oldum dedikleri gibi amelyat gunu aksami eve gidersiniz dediler 3 gün oldu hala hastanedeyim ilk gün 4 morfin
  Kaçtane de agrı kesici verdiler agrılarım geçmedi uyku muyku kalmadı uyku hapı aldım fayda etmiyor öyle bir agrı vatkı saki makat bölgesi yerinden çıkacak hala geceleri agrıdan uyamıyorum büyük abdesti yapana kadar ecel terleri döktüm 3gün sonra en sonunda büyük abdestimi yaptım ondan sonra biraz agrılarım azaldı ama amelyat olacak kişiler gerçekten iyi düşünün amelyat sonrası çok çok agır geçiyor herkese geçmiş olsun ve bu hastalıgı olmasın ve hasteneden kendin çıktım yoksa 1 hafta yatacaktım iyikide eve çıkmışım daha rahatım her konudan

 10. Ferhat erdogan dedi ki:

  30.11.2015 de ameliyat oldum oluğumgün eve gönderdi aynı gün ishal oldum yok böyle bir acı acil de iğne serum sonra ikinci gün tekrar ishal gine acil serum iğne 3 gündür tuvalet yapamıyorum korkudan ıslah geçti fakat felaket derecede yanma ve ağrı ve tuvalet ihtiyacım var ne yapmalıyım

 11. Kadir dedi ki:

  mayis 2015 te anal fissur ameliyati oldum. Uzatmayacam; olmaz olaydim.

 12. Sevgi dedi ki:

  Bağcılar safa hastanesinde longo yöntemi ile ameliyat oldum 24 gün oldu işe başlayamadım ağrılarım hala devam ediyor zor oturup kalkıyorum basur memeleri hala dışarıda kanama devam ediyor ne zaman geçtiğini tekrar buradan bildireceğim hepinize geçmiş olsun

  • Isa dedi ki:

   Ben kartal egitim arstirmads oldum 12 gun sonra ise basladim 1 hafta cektim 1 sene gecti ama yine basur sorunum başladi yandik .

 13. mazlum çelikten dedi ki:

  Selamunaleyküm . öncelikle hasta olan herkeze ALLAH tan sifa dilerim . bende ameliyat olalı bugun tam 1 hafta oldu ilk 3 günkü agri yok sukur . ama oturamiyorum ve sanki hala hemeroid var gibi . kntorole hala gidemedim . artik 2.haftamda gidebilcem heralde . bende arkadaslar gibi bisey yemeye korkuyorum cunku tuvalete cikana kadar bisey yok ama tuvaletten sonra film basliyo . ve bugun kullandigim haplari icerken ( bebe aspirini haric kullanmazdim ) migdem bulandi cnku sevmiyorum bulanti oolunca kanama basladi . kasinti hic bitmiyo zaten . bilgili biri varsa benim asl sikayetim hala sivilce tarzi iicinde iltihap gibi gorunen 2 tane ufak meme var . bunlar unuttumu kesmeyi anlamadim . iyi gunler dilerim

  • sserhan dedi ki:

   Kesmeyi unutmadi makatta fazla daralma olmasın diye bilinçli bıraktı. Benden 4 adet basur aldı.2 sini bıraktı daralma olur diye. Ağrılar tuvalet sonrası sanki kalp makatta atiyormus gibi aşırı şiddetli oluyor. Gün geçtikçe azalıyor

 14. Fuat dedi ki:

  Ben 13gun oldu hemorid ameliyatı oldum iyim ama hemorid memesi gibi bir et parçası oluştu bu neden anlamadim devlet hastanesinden ameliyat oldum bana bir cevap yazarsaniz sevinirim teşekkür…

 15. Suat dedi ki:

  Ben 13gun oldu hemorid ameliyatı oldum iyim ama hemorid memesi gibi bir et parçası oluştu bu neden anlamadim devlet hastanesinden ameliyat oldum bana bir cevap yazarsaniz sevinirim teşekkür…

  • Özgür dedi ki:

   Merhabalar, yazdıklarınızı okudum. 2 yıl önce ameliyat olmuşsunuz. Ben de 8 gün önce ameliyat oldum. Aynen dediğiniz gibi bir et parçası oluştu iç tarafta sanki. Tuvaletimi yapıyorum ancak sonrasında o et parçası tarafından tıkanıyor sanki. Sizin nasıl bir çözümünüz oldu? Hatırlayabiliyor musunuz? Kendiliğinden geçti mi? Yoksa bir tanı koyuldu ve yeniden tedavi mi edildi? Yardım ederseniz sevinirim.

 16. nevzat çengelcik dedi ki:

  Merhabalar. Bu hastalıktan ameliyat olan herkese geçmiş olsun Allah sabırlar versin.23 günü doldurdum. Büyük abdest sonrası hafif ağrı ama giderek artan 8 saati bulan büyük acılar çekiyorum.Tuvaletim olmadığı zaman hiç bir ağrım yok. Ameliyat sonrası ilk büyük abdestlerimde cehennem acısı çekiyordum. Fakat 1-2 saat sürüyordu. Doktorum 2-3 gün içinde normal hayata dönersin dedi. 23 gün oldu büyük abdestlerimde cehennem hayatı çekiyorum. Evden uzaklaşamıyorum. Bence basurunuzla mutlu bir şekilde yaşayın. Kesinlikle ameliyat olmayın…

  • Fatih dedi ki:

   Şimdi nasıl bendede aynı olay var..

   • Cem dedi ki:

    BeniM iki ay bitti wc sonrası ağrı ve kanama oluyor. Doktora son gittiğimde ödem sebebiyle ağrı olduğunu kanamanın ise dikişler iyileşince geçeceğini söyledi, bekliyorum.

  • Mehmet dedi ki:

   Basur cok kotu bir hastaliktir ben 2. Defa ameliyat oldum ilk ameliyatimi ozel bir hastanede lazerle olmustum 5 yil once 2. Ameliyatimi 3 gun once oldum boyle bir aci olamaz elimle yokladigimda basur memesi geliyor elime doktor ameliyatta aldigi memeleri de ameliyatta gostermisti ama 1 tane kalmis makatta baya daralmis ikinmadan tuvalet yapamiyirum gece uyuyamiyorum oksuremiyorum ameliyata girecekseniz hastanede 1 aylik oda tutun bir ay boyunca serum ve narkoz yeyin uyanmadan yatin bence tek yolu bu yoksa sizi kotu gunler bekliyor

   • Ali zengi dedi ki:

    Kardeş siz siz olun kendinize dikkat edin günlük iki litre su için hiç bir şey olmaz ben 2,defa hemoroid ameliyatı oldum 1,si özel hastanede 2,si Ankaradaki Mevlüt topbaş a ikisine aynı acı aynı ağrılar aynı acı ben çok güvenmiştim Mevlüt beyde ağrım az olur diye ama yine aynı şeyler yani kendinize dikkat edip ameliyat olmamak ben hayata küstüm anca çeken bilir bu normal bir agri yapmıyor allah yardım etsin bu ameliyati olanlara kısaca sakın ha sakın ameliyat olmayin ben hatanin en büyüğünü yaptım

 17. Yasin gümüşsoy dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar ben edirnede askerim problem olmaya başlayınca yol yakınken halledeyim dedim ilk 3 gün agrım sızım oldu belden uyuşturdukları için baş agrısı inanılmaz oluyor ama gel gelelimki 3gün 3saat kadar yolculuk yaptım oturarak hiç bi problemle karşılaşmadım sizlere tavsiyem bol bol sıcak suya oturun kreminiz varsa kullanın agrım olur diye dışkı yumuşatıcıyı gün geçtikçe artırmayın aksine azaltın ameliyattan sonra zaten bi daralma oluyor vücüdunuzu alıştırmayın bugün 11inci günüm şükür hiç bi problemim kamadı sadece yaralar kapanıyor çok ama çok rahatladım dış basur için mümkünse dikişsiz bir ameliyat için doktorunuzla konuşun sultan 1inci murat devlet hastanesinde mustafa talha sütçü ameliyatıma girdi tekrar burdan çok teşekkür ediyorum geçmiş olsun hepinize doktorunuz iyiyse gerisini dert etmeyin yeterki söyleneni harfiyen uygulayın 3 gün agrı çekersinz kasılmayın sakın 🙂

 18. sevil guler dedi ki:

  Bende aralikgin 7 disinde makat darligi ve meniskus amelayati oldum oldum ozel bir hastanede iki gun agrm oldu sok şükür şimdilik iyiye gidiyo doktorun soylediklerini yapmaniz gerekiyor bider benim doktorum gunde 4 veya 5 tane yer elmasini mutlak ye bütün gereken tedaviyi o yapcak dedi ve gercektende faydasi var korkarak tuvalete cikmiyorum bisey yok diyerek tuvalete cikiyorum gunde 2 kere ciltigim oluyor ama o dam sonra mutlaka sicak suya oturun cok şükür eskiden yemek yemeye korkardim tuvalete cimayacagim diye cok şükür bugune inşallah tekrarlamaz

 19. Meryem dedi ki:

  Ben 7 aralıkta ameliyat oldum iyiki de olmuşum Antalya da p.dr.Ahmet fatin karahaliloğlunda nette araştıra bilirsiniz mükemmel bir doktor tromboze hemoroide ve iç hemoroid ameliyatı oldum ama lazerle kesinlikle çok ii 1 gün hastanede kaldım sadece o gün acı çektim eve çıktığımda acı fln kalmadı bilsem böyle olacağını şimdiye kadar hiç ertelemezsim bence doktor farkı bu doktorda kim ameliyatbolsa şikayet yaşamıo süper ii ki var

 20. Zafer dedi ki:

  Selam kader arkadaşlarım 🙂 ben bu gün ameliyat oldum bilmiyorum ne olacak Ağrım sızım var ve wc ye gitmeye de korkuyorum gerçi zaten tıkamışlar Nasıl gideceksem neyse diyorumki acaba olmasamıydım bune arkadaş böyle üç buçuk atıyorum resmen Allah yardımcımız olsun galiba bu sefer şapa oturdum he bu arada ben Almanya’da yaşıyorum Almanya’da oldum yani bana ne sıcak su dediler ne krem verdiler 2 hap verdiler ağrı kesici eve postaladılar valla korkuyorum ya bune biçim bişe arkadaş olsan bi dert olmasan bidert hadi kalın sağlıcakla herkese geçmiş olsun Allah acil şifalar versin..

 21. Mustafa dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.öncelikle ALLAH herkesin acısını dindirsin.ameliyat olali 3.gündeyim taburcu oldum,2.kez tuvalete çiktim ve sonrası tarifi olmayan aci başladı,bölgemde ki ağrı çok ağır çok zorlu oluyo.ılık suya oturmaya başlamadim hemen denemek istiyorum.doktorum yemekde yasak koymadı öncelik şunda bunda demedi.bende kendi imkanlarimla araştirip çorba ve süt tatlisi yemeye karar verdim.hastanede işler eve göre daha kolay müthîş bi iğne var bu acinin bence tek çaresi.sorduğumda ise yeşil reçeteli olduğu bulsamda kimsenin vurmaz dedikleri bişey.hastanede günde 2 tane sabah ve akşam olmak üzere vurulunca melek gibi uyuyup koşturuyosun şuan evdeyim ve acilarim bitmiyor.size tek tavsiyem hastanede en az 3-4 gün kalin ve iğnelerin gücünü yaşayın rahatlayin.çok zor gerçekten ALLAH herkese acil şifalar versin yaşamayan bilemez dedikleri doğruymuş.acılarla ilgili veya başka şeylerle tavsiyesi olan varsa lütfen paylaşsın arkadaşlar.geçmiş olsun canikom

 22. olkay dedi ki:

  amaliyat olalı 24 gün oldu 2 haftadan sonra büyük abdes yapmam yavaş yavaş kolaylaştı tabi kolaylaştı derken olanlar wc sonrası acı adamı bayıltıcak derecede bu arada herkeze cok öenmli bilgi vermek istyorum wc den cıkar cıkmaz sıcak su dolu legene oturun arkadaşlar bu sizn acınızı hafifletecek ben nerdeyse içinde uyuyacak kadar kalırdım.. herneyse 24 üncü gün wc den cıkıyorum ilk 30 dk acı yok sonraki 4/5 saat boyunca agrısı şidetleniyor bunu bir türlü geciremedim bu acı gecermi daha önce olan varsa bilgilenirme yapsın lütfen

 23. Suat dedi ki:

  Arkadaşlar Ankara’da adil Altınsoy doktorum ameliyatım 1 saat sürdü hemoroid,anal fisür makat darlığı saat 2 de ameliyatta n çıktım saat 7 de taburcu oldum 3 saatlik yol Eskişehir e geldim aracımın arkasında yatarak ilk gece tampon vs acı çektik sonrası şeker şerbet bu gün 3 gün tuvalet işinide hallettik ağrı sancı yok maşallah sıcak suya oturma önemli, yeme içme ilaç krem önemli harfiyen yapılmalı ama en önemli faktör doktor o yüzden iyi tercih yapmalısınız bana sorarsanız 1000 km gider yine Ankara’da adil Altınsoy hocamı bulurum gerisi boş bu arada hiç bir sıkıntım kalmadı evdeyim Koşuyolu bile 3. Gün

  • Bilal Aydogmus dedi ki:

   Merhaba kardeşim benimde sorunum sizinkinin aynısı yorumları okudukça korkar oldum ameliyat olmaktan sizden ricam sizin doktorunuza nasıl ulaşabilirim varsa adresi tlf verirmisiniz

 24. Zafer dedi ki:

  Benim şuan enbüyük sorunum makatta baskı var tuvaletimi yapıyorum ancak o baskı neredeyse hiç bitmiyor terleme ve sarımsı akıntı gibi bişey oluyor 😳

  Lütfen yardımcı olurmusunuz.. 🙏🏻🙏🏻😩

  • NAZIM AKTAŞ dedi ki:

   Zafer sende catlak oluşmuş acil devlet karşılamıyor ama bir krem var onu doktorundan iste iki hafta duzenli kullan sabah aksam yarim saat yakiyor ama iyileştiriyor benim gibi gec kalirsan ameliyat olmak zorunda kalabilirsin.

   • Gülay dedi ki:

    Şu önerilen krem ve ağrı kesicilerin adını söyleyin

    • taner dedi ki:

     Evet kremin adinida yazın ki millet alsın Dr ların umrunda değil ben oldum kimse böyle acı yaşamasını doktor çok önemlidir bunu iyi seçmeli insan

 25. guven dedi ki:

  Bende bir hafta önce ameliyat oldum herkez ameliyattan sonra duzelir dediler ama bugun sekizinci gün ve ben hhala cehenem azabı cekiyorum bide üç gundur makadin disinda küçük bir meme oluştu bunun sebebi nedir oda cok aci cektiriyor bunu cevaplaya bilirseniz sevinirim

 26. celil dedi ki:

  mrb arkadaşlar ben celil.bende fistül fissür ve hemoroid ameliyatı oldum 7. gün önce.ağrılarım azaldı çok şükür ama wc ye çıkmaya hala korkuyorum ve en son çıkışımda zorlamadan dolayı kanama oldu.daha sonrasında da dikiş mskattan çıktı .doktor normal dedi ama hep kuşku var.wc ye çıkmamal için yemekten kaçıyorum ama nereye kadar.dikil çıkması sıkıntımıdır bilen varsa cvp lütfen geçmiş olsun herkese

 27. Alparslan Karslı dedi ki:

  Ben basurdan ameliyat olalı 40 gün oldu ama şimdi tuvalet gittiğim Zaman kanamalar ve hafif Ağrı’lar olyor doktor bazi kremler söyledi ama yinede kanama var ! Kanamayı durdurmak için ne yapmalıyım?!

 28. Mustafa Baysal dedi ki:

  Selamlar. İsmim Mustafa.İnşallah yorumumu hemoroid ameliyatı olmuş herkes okur yorumları okudum içim parçalandı.ben ameliyat olalı 5 gün oldu.Büyük tuvaletimi yaptıktan sonra yaşadığım acı sancı kelime yetersiz. Yok öyle bir acı. Ama Dr um ilaçlarla birlikte 5 ampul voltaren75mg yazmış Allah razı olsun.Mecbur kalırsan kullan diye de not yazmış. Tuvalet sonrası acıyı boşuna çekiyorsunuz ameliyat olan arkadaşlar ben tuvalete gitmeden 30 dk önce iğne yi vuruyorum kendime tuvalette acım çok az ve sonrasında da hiç yok.Bu iğne beni öldürecek olsa iğneyi vurmadan asla tuvalete girmem.Ameliyatı olmuşsanız çok geçmiş olsun artık yapacak bir şey yok asma yaprağı ve kaba kepek tüketin hergün ve voltaren75mg bu iğneyi icad edene her gün dua ediyorum.Herkese Allah şifa versin.

  • Gülay dedi ki:

   İğneyi hergün mü yapıyonuz iğne harici ağrıları geçirecek krem biliyomusunuz

  • Evrim dedi ki:

   Kafaniza göre almayin bu igneyi,bende alerji yapti bayilmak üzereyken zor kurtardilar.

  • Ufuk dedi ki:

   Bugün 4 gün olmasaydım tuvaletten sonra sıkıntı herzaman sıkıntı ama volteran 75 ve diclomec sabah akşam karıştırıp vurduruyorum rahat ediyorum etkisi gidince direk iğne saat kaç olursa olsun bide osmalok diye ishal edici şurup verdiler sakın içmeyin direk tuvalete

 29. Mustafa Baysal dedi ki:

  Selamlar. İsmim Mustafa.İnşallah yorumumu hemoroid ameliyatı olmuş herkes okur yorumları okudum içim parçalandı.ben ameliyat olalı 5 gün oldu.Büyük tuvaletimi yaptıktan sonra yaşadığım acı sancı kelime yetersiz. Yok öyle bir acı. Ama Dr um ilaçlarla birlikte 5 ampul voltaren75mg yazmış Allah razı olsun.Mecbur kalırsan kullan diye de not yazmış. Tuvalet sonrası acıyı boşuna çekiyorsunuz ameliyat olan arkadaşlar ben tuvalete gitmeden 30 dk önce iğne yi vuruyorum kendime tuvalette acım çok az ve sonrasında da hiç yok.Bu iğne beni öldürecek olsa iğneyi vurmadan asla tuvalete girmem.Ameliyatı olmuşsanız çok geçmiş olsun artık yapacak bir şey yok asma yaprağı ve kaba kepek tüketin hergün ve voltaren75mg bu iğneyi icad edene her gün dua ediyorum. Ve iğne bittikçe alıyorum hatta eşime 50 adet al dedim ama o kutu kutu alıyor.Herkese Allah şifa versin.

 30. zeynep dedi ki:

  Herkese merhaba on gün önce hem hemoroid hem de anal fissür ameliyatı oldum. Henüz iyi mi yaptım kötü mü bilemiyorum tuvalete gitmekte zorlanıyorum hala kanamalarım var ama eskine göre epey azaldı acılarım. Çok kötü bir rahatsızlık herkese geçmiş olsun.

 31. Reyhan dedi ki:

  Ben 18 gün önce hemoroid ameliyatı oldum. Birkaç gün agrılarım yoktu. Bu gün yine başladı. Bilseydim ameliyat olmazdım. 18 gun oldu. Öbür tarafa gidip geliyorum.hiç iyleşmeyecek gibi geliyor.Allah yardımcımız olsun.Hayatım karardı,depresyona girdim. Dr bizi kandırıyor. 1-2 haftaya ilelirsiniz diyorlar büyük yalan.kimseye tavsiye etmiyorum. Hala küçük şişler var. Kafayı yiycemmm.su mu agrıyı 15 dk kesiyor. Sonra saatlerce agrıyor. İşkence gibi😁😁😁

 32. Muslum dedi ki:

  Hem longo hemde klasık cerrahi uyguladı doktorum. Bırıncı gün ıdrarımı yapamadım ve sonda takıldı ve üçüncü gün sondadan sonra ıdrarımı yapabildim.az kalsın 1 hafta daha takılı kalacaktı sonda. Üçüncü günü büyük abdestımı büyük acılarla yapıp taburcu oldum.bugun 5.gun ve günde 4 defa Ağrı kesıcı alıyorum.uzun süreceğe benzıyor ve hıcde kolay bır amelıyat degılmıs..

 33. MESUT BOZDEMİR dedi ki:

  merhaba arkadaşlar 15 gün gün önce oldum anal fissür ameliyatı oldum olmaz olaydım acılardan duramıyorum ameliyattan sonra doktor hiç bir şey söylemedi öncesinde bir şey söylemedi böyle acılar çekersin deseydi asla olmazdım enfeksiyon kapmışım canım çok yanıyor sakın olmayın hanımında psikolojisi bozuldu küçük idrara da çıkamıyorum şişlik var akıntı var acı var

 34. Jasmin dedi ki:

  Bir hafta once basur ameliyati oldum.simdiye kadar agri cekiyorum.kandirdilar beni.3 gunden sonra duzeliyor diye.buyuk abdestden sonraki agrilari kelimelerle ifade etmek mumkun diyil.sicak suya oturuyorum gunde 4-5 defa.rahatlatiyor.cok zor bir ameliyatmis.once iki ameliyat gecirdim hic birinde boyle aci gormedim.

 35. NAZIM AKTAŞ dedi ki:

  Arkadaşlar 27.10.15 tarihinde lazerle ameliyat oldum 3 gun her gece acile gittim serum iğne ile kendime geldim tam geçti derken kaşıntı başladı aşırı meğerse çatlak oluşmuş iki hafta kremle onu atlatmaya çalışırken bu seferde tuvaletimi yapamamaya başladım bu seferde makat darlığı olusmaya baslamis bugün 13 ocak iki gunde bir giriyorum tuvalete ve o girdigimde de 1 saat içersinde 4 sefer devamli tuvaletim varmis gibi tekrar tekrar giriyorum sadece bir damla kan pihtisi geliyor olmaz olaydim bu ameliyatı ne guzel krem sürüyor bir saat sonra geçiyordu basurum simdi her gün ızdırap çekiyorum benim tavsiyem olmayin hayatının hatasını yaparsın :((

 36. Muslum dedi ki:

  Bugun ameliyatin 9. Gunu. Oturarak idrarimi yapamiyorum. Sadece ayakta yapabiliyorum,bakalim bu durum ne zaman duzelecek.aksam 5 den sonra 3 5 defa wc baskisi hissediyorum ve zor yetisiyorum ama sadece ufak tefek akinti .surekli
  Ishal gibiyim.agri sadece wc cikisi var sonra kalmiyor. Bu gidisle sorunlar 1 aydan once bitmeyecek gibi

 37. Ahmet dedi ki:

  Herkese selamlar ve çok geçmiş olsun.Bende geçen hafta ameliyat oldum.İlk üç gün bende biraz sıkıntı çektim.Ama şu an gayet iyiyim.Ağrılarım her geçen gün azalıyor.Doktorun söylediklerini harfiyen yaptım.Aynen doktorumun söylediği gibi 1 hafta sonra iyi olacaksın demişti ve dediği gibi gayet iyiyim.Sizlere en önemli tavsiyem doktorunuzu iyi seçin.Bu konuda gerçekten uzman olan doktorlara gidin.Utanmayın ve ertelemeyin.Ameliyat olmanız gerekirse de korkmayın.Bu hastalığı ertelerseniz ilerde daha çok ve sürekli sıkıntı yaşarsınız.Kesinlikle Devlet Hastanelerinde tecrübesiz ellere kendinizi teslim etmeyin.Yoksa 40 gün geçer ağrı çekmeye devam edersiniz.Doktor önerisi isteyen varsa yardımcı olabilirim.

  • Ferah dedi ki:

   Merhaba ben ameliyat olmaktan buradaki yorumları okuduktan sonra korkar oldum.dr gerçekten çok önemi olduğunu düşünüyorum sizin ameliyat olduğunuz dr ismi ve hastane nerede ben istanbulda Anadolu yakasında ikamet ediyorum.cevap verirseniz memnun olurum teşekkür ederim

   • Hasta dedi ki:

    Malatya da Ozel Hayat hastanesinde doktor MustafaTercan Bey var. 2. Hemoroid ameliyatim 11. Gunumdeyim yavas yavas azaldi agrilarim. Ilk bir hafta dayanilmaz agrilarim oluyordu ama ilk ameliyatimla karsilastirdigimda cok cok daha iyi durumdayim. Ekibi ve hadtane calisanlari harika. Bir de ameliyat olanlar sicak su oturma banyosu mutlaka yapin . Tuvalet sonradi agrilarin gitmesinde nimet gibi birsey. Herkese cook gecmis olsun.

    • Celal dedi ki:

     Kesinlikle doktora inanmayın bana aynı gün işe gideceksin dedi size tavsiyem ameliyat olmayınn

 38. Emre dedi ki:

  Ocak 13 te ameliyat oldum ve bu mesajı sabahın altısında yazıyorum 4 gündür uykuyu unuttum, tuvalete çıkınca sanki yırtılıyormuş gibi acıyor, acıdan mıdır açlıktan mıdır bilmiyorum ama tansiyonum düşüyor, midemden de rahatsızım birşey yesem tuvalete gidemediğim için hemen sırtımda sol göğsümde ağrılar başlıyor. Millet araba hayal eder ev hayal eder ne biliyim çok para hayal eder artık benim hayallerimde şöyle doya doya bi tuvalete çıkmak var. Hatta bırakın tuvaleti şöyle 5-6 saniyelik bi gaz yapmaya bile razıyım onda bile yırtılıyo sanki.

 39. Bünyamin dedi ki:

  aklı olan ameliyat olmasın, kremlerle tedavi etmeye çalışsın bu acılara bünye dayanmıyor.

 40. Melek dedi ki:

  Arkadaşlar bende 18 de ameliyat oldum. Beni komple bayılttılar belden aşagısını uyuşturdukları Zaman daha ağrılı geçıyor tuvalete çıkamıyorsun mesela karsıkların şişiyor ben komple bayıldım 1.5 saat kaldım uyandıktan snra ayağa kalktım tuvalete gittim ve ağrısızca tuvaletimi yaptım lazerle yaptılar beni ameliyat 4 gün oldu Allah’a şükür Ağrı’m yok sürekli çorba içiyorum sabahları bile ameliyatın 2 ci günü büyük tuvaletimi yaptım rahatça yuvaletten çıktıktan sonra bıraz sızlıyor ama bir tekneye ılık su koyup ona oturuyorum Ağrı’larım gidiyor şuan gayet iyiyim yediginiz şeler çok örnmli sürekli sıvı tüketmeniz lazım meyve suları çorba özellikle kayısı yiyin kayısı meyvesuyu için ilaçlarınızı kullanın düzenli en önemlisi tuvaletten snra ılık su koyun tekneye 10 15 dk içine oturun durun Ağrı gidiyor çok rahatlıyorsun sizi ishal edecek şeler tüketin bakın bu dediklerimi yapın gerçekten düzeliceksiniz ayakta fazla durmayın diz ayakta durdukça şişer makat bölgeniz oyuzdende Ağrı yapar

 41. Hakan dedi ki:

  Ameliyat olalı 6 gün oldu ilk 3 günkü gibi fena ağrılarım yok ama wc ye girdikten sonra fena ağrı ve yanma oluyor yürüyemeyecek dereceye geliyorm
  hemen15 dk sıcak suya oturuyorum 30 40 dk sonra ağrılar geciyor taki wc ye çıkana kadar inş geçer sürekli çekmeyiz acıları herekese geçmiş olsun Allah şifalar versin… Zor çok zoor bir surec…

 42. muslum dedi ki:

  Arkadaşlar bugün 3.hafta bitti. Herşey normale döndü. Bu işte en büyük etken çok iyi bir hekim..öneride bulunabilirim isteyene

  • Kemal dedi ki:

   Bende ameliyat olmayi dusunuyorum bir hekim arastirdim hastalari cok memnun fakat kendisi genel cerrah yani bu isin ehli bi hekim tavsiye eder misiniz yasim 19 bu arada

 43. Reyhan dedi ki:

  Arkadaşlar ameliyat olalı 40 gün oldu. Bir hafta iyiyim, bir hafta agrıdan ölüyorum. Tuvalete giderken kalp krizi geçiricem korkudan çok korkuyorum. Kimse ameliyat olmasın. İnsanları kandırıyorlar.ameliyattan sonra hemen normal hayatınıza dönebilirsiniz diyorlar. 40 gündür zehir oldu hayat. Depresyona girdim.aklım hep makatimda yaşıyorum. Allahım yardım etsin hepimize.

  • Ziya dedi ki:

   Valla bende hemen hemen 40 gün oldu çok şükür yorumlarda ki gibi agrı çekmedim ilk gün hariç ama dediğiniz gibi normalde kanamam yoktu, zaten doktorun haşa dedigi kabızlık ilacını kullanıyorum olmamak için,ve tuvalet yaparken bir sorun yok ama bugün ne olduysa klozette çok kan gördüm ve yıkarken de fark ettim, sebebi ne bilmiyorum ama üşütmekle alakası varmı bilmiyorum

 44. yavuz dedi ki:

  25.09.2015 tarihinde çok araştırıp izmir de özel bir hastahanede ameliyat oldum hala geçmedi sorunlar yaşıyorum sakın olmayın çok pişman olursunuz hiç bir şey eskisi gibi olmuyor

 45. Sinem dedi ki:

  Bende lazerle ameliyat oldum. Bugün 6.gün ve ben acılar içinde kıvranıyorum. Çok zor bişeymiş. Allah kimseye yaşatmasın. Resmen depresyona girdim.1 hafta sonra tekrar durumumu yazcam. Inşallah iyilesmis olurum.

 46. Enes demir dedi ki:

  4 gün oldu ameliyat olalı dünyam karardı dikloran ignesini yaptırdığım zaman rahatliyorum doktor çok acı olmazsa yaptırma demişti ama onsuz yaşanmaz herhalde birde oturma banyolarinda günde 6 kez oturabileceğim en sıcak şekilde yapıyorum o rahatlatıyor…bir haftaya şikayetler azalirmiş bakacağız..bu arada tuvalete gittiğimde çok kan oluyor…

  • aytac dedi ki:

   Arkadaslar bende 02.02.2017 de lazerli amlyt oldum,iceride 6 meme disarida iki meme ve bir yirtik vardi. Mehmet bayrak hocam sagolsun hepsini almis temizlemis.Şunu ifade etmek istiyorum ben ameliyat sonrasi ilk gun cok agri cektim,onun haricinde yok denecek kadar az agrim var.bugun 3. Gunumdeyim ve gunde bi kac kez tuvalete cikiyorum ama ameliyat oldugumdan bu zamana kadar ishal ediyorum kendimi bilerek.. Çok rahatim bi problem yok.yukardaki arkadaslar neden ole seler yazmislar anlamadim da anladigim şudur ki herkesin durumu farkli ole seyler yazip insanlari korkutmayin lutfen herkese acil sifalar..

 47. Köylü Mağduru dedi ki:

  1 ay içinde ağrısı geçmeyen tekrar doktoruna gitmeli,5 yıl çektim, 11 ameliyat oldum. Bu durum insandan insana değişiyor.Her bünye farklı tepki veriyor iyileşme süresi farklı bize söylenen en iyi şartlarda 1 haftada iyileşmek, ağrılardan kurtuldum çok şükür temel sorun sağlıklı gıdalar,2011 yılında şu anda Bilecik’te bir köyden internette mal satmaya devam eden bir köylü kadından sözde kendi üretimi domates salçası,ceviz, vişne ve bal aldım.en çok kitap okuma birincisiymiş falan. Pazarcıymış meğer sağdan soldan toplayıp satıyormuş. hafta içinde ishallerim başladı,aklımıza gelmedi tarım ilaçlı ürünlermiş,doğal dedemden atamdan kalan tohumlardan yetiştiridim demişti,2 ay sonra da başıma bunlar geldi.

 48. kadir dedi ki:

  bugun 6.günüm spinal anestezi etkisini yitirme başladığı andan itibaren eyvahh demeye başladım heleki ilk gecem ve tuvalet ihtiyacımı giderirken yasadıklarım tarifi zor o gece 5 defa iğne yaptırdım banamısın demedi bana göre dünyanın en zor ameliyatı :))

 49. muhammet çalışkan dedi ki:

  herkeze selam. bunu soylerken bıle cekınıyorum. benım makat bolgemde bırsey cıktı hafıf sıs kasınıyo dokundugum zamanda acıyo. arastırdım basur olabılır yakınımdakıler de oyle dıyor. yorumları gordum amelıyat olamıycam galıba. ınsallah amelıyatsız tedavısı vardır. dıskı yaparken makatın kenarında sıslık var elımle dokundugumda hıssedıyorum. bıraz korkuyorum acıkcası.bı onerısı olan varmı yardımcı olmak amaclı :/

 50. Deniz dedi ki:

  Selam basur ameliyatı oldum.disbahadurdu. 11 ocak oldum. Cok zor Allah herkesin yardımcısı olsun.agrim çok. Geceleri uyumayi ozledim. Birde ishal oldum.surupu azalticam bakalım yardımı olcakmi evde etekle geziyorum.

  • Celal dedi ki:

   Hocam merhabalar bende dış basur oldum ameliyatın ilk günleri nasıldı peki. Bende 7. Gündeyim wc sen snra hala kanamam oluyor.

 51. Mehmet dedi ki:

  Kısa ve net sakın amaliyat olmayın 😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔bende 17 şubat carsamba aksam saat 21.30 amaliyata girdim ve suan 20 şubat cumartesi ressmen aglıyorum sakın olmayın :((

 52. Turkezel07 dedi ki:

  3. Günümdeyim idrar yapma sorunu yaşıyorum yorumlarda ki sıkıntıların hepsi var acı,ağrı,kanama bir fincanı geçmediği sürece normal.kendim sağlık persoenliyim ama inanın yaşadığım acıların tarifi yok gaz gaita çıkacak diye ödüm kopuyo…ne yiyeceğimi şaşırıyorum..İnşallah düzelr.İdrar sorunu en öncelikli sıkıntım spinal den sonra 3-4 defa yaptım ama bugün sıkı tılı

 53. Barbaros dedi ki:

  Bende basur amaliyati oldum 15 subat 1016 fransada yasiyorum ve 22 subat hagla wc ciktikca acilarimi ifade edemem Boyle bir aciyok hayatimin en zor amaliyati oldu benim icin mide kucultme amaliyati gecirdim hic bunun kadar aci cekmedim ne zaman iyilesirim bilmiyormuyum mecbur kalmadikca amaliyat olmayin tavsiye ilac lar bile fatma etmiyor her kese gecmis olsun ceken bilir…

 54. Hasan dedi ki:

  Merhaba tam 4 gün önce hemaroyit ameliyatı oldum özel bir hastanede doktorum bana en gec 3 gün içinde iyi olursun dedi fakat 4 gündür çektiğim acıların tarifi yok sakin ameliyat olmayın kesinlikle olmayin uyku yok psikolojim bozuldu artık ağlamaya takatim kalmadı bin pişmanım hemaroyitlerimë kurban olayım keşke aldirmasaydim resmen kendimi perişan ettim bu yanma ağrı kaşıntı kanama bu çok zor bir durum kendimden tiksiniyorum . Ameliyat olan arkadaslara geçmiş olsun . Olacak olanlara da sakin olmayın diyorum .

 55. gazi dedi ki:

  siz siz olun bu ameliyatı kim yaparsa yapsın hangi teknikle yaparsa yapsın olmayın..bugün benim 15. gün ve yavaş yavaş normnal zamanlardaki ağrı azalıyor lakin her an tuvalete gidecem korkusu olduğu için ve illaki tuvalete gittiğim için sanki her seferinde tekrar ameliyat oluyorum gibi ağrı oluyor. hele evin dışında beni tuvalet ihtiyacı yakalasa yada evde sıcak su olmadığı zaman beni tuvalet ihtiyacı karşılasa heralde ölürüm ağrıdan. çok çok dua edin ve ameliyat olmayın dikkat edin kendinize. Bence

 56. gazi dedi ki:

  siz siz olun bu ameliyatı kim yaparsa yapsın hangi teknikle yaparsa yapsın olmayın..bugün benim 15. gün ve yavaş yavaş normnal zamanlardaki ağrı azalıyor lakin her an tuvalete gidecem korkusu olduğu için ve illaki tuvalete gittiğim için sanki her seferinde tekrar ameliyat oluyorum gibi ağrı oluyor. hele evin dışında beni tuvalet ihtiyacı yakalasa yada evde sıcak su olmadığı zaman beni tuvalet ihtiyacı karşılasa heralde ölürüm ağrıdan. çok çok dua edin ve ameliyat olmayın dikkat edin kendinize. Bence tabi

 57. Alper dedi ki:

  Ameliyat olalı 3 gün oldu tuvalete gitmenin bu kadar lanet bisey olacağı hiç aklıma gelmezdi.tuvalete görmezden sorun yok ama gidince film başlıyor ve en az 4 saat zonkluyor.acaba 2 hafta boyunca kendimi siksam tuvalete gitmeden nasıl olur diye bile dusunuyorum bittim ben.Allah dusmanima bile vermesin bu acıyı.

 58. Kenan dedi ki:

  Kimse demesin ağrı yok ameliyattan sonra 20 gün ağlayarak sabahladim
  İlk tuvalete çıktığımda oo anki acıyı kimse yaşamaşın aman allahım 2 çocuk dogursaniz böyle acı olmaz

 59. Kenan dedi ki:

  Arkadaşlar Size tavsiyem ilaç tedavisi ole kurtumaniz mümkün ise ameliyat olmayin bn olmuşum ameliyat hayatım değişti böyle bişey yok her aklima gelince doktora . . . Editorum eskiden ağrı yoktu sadece kanama olurdu oda alkol alınca olurdu özellikle rakı içince aziyordu ama.şimdi levaboya girince içteki memeler nohut büyük lugunde sert ve elle tutulur hale gelmiş çıkınca onlarda çıkıyor o An insan ölmek istiyor -‘–
  2 bir tavsiyem ameliyat olacaksaniz genelcerrahiye başvurun ben tavsiye üzeri ankaraya gittim oldum doktoru görseniz özel yazanesinde 3 oda yanyana e beyan hemsirelir sizi yönlendiriyor doktor 1 odadan çıkıp diğerine giriyor şarkı söyleyerek ameliyatı yapıyor iğne vurup 7 dakikada ameliyat bitiyor ama kimse ne yaptığını bilmiyor kestimi yaktimi bogdumu bilmiyorum memnun değilim hakkımı helal etmiyorum 5 ay oldu hala çekiyorum 1500 lira bende para aldı ama karşılığını almadım.

  • Kenan dedi ki:

   Ameliyat olmasi kolay ilk 1 ay ai cekersiniz benden demesi 1 haftada geçer diyenlere inanmayın sakin anam ağladi 2 gün boyunca gözüme uyku girmedi sıcak suya koyuyorum acısı biraz Diniyor hiç bişey fazda etmiyor büyük konuşmayalım mermi Yeseniz böyle acımaz anam ağladı resmen işkence akliniza ne gelirse tuvalete çıkınca dikişli yerler zorlandimi siz düşünün o aciyi yine yazıyorum ameliyatsız kurtulmaya bakın ilaç tedavisi
   NOT.. alkol almayın özellikle Rakı bira bunlar basur ü Azdiran cinsler birde uyuşturucu kullanmayın zaman geçtikçe memeler ve àgrilar 5 katına çıkıyor

 60. anıl dedi ki:

  arkadaşlar bende amelyat oldum 1 ay oldu sadece tuvalet sonrası biraz ağrım oluyodu oda dayanılmıcak gibi değil yarım saat sıkıntı çekiyodum normal e dönüyodu 1 ay oldu çok iyiyim şükür basur alakalı bi durum yok sadece kaşıntı oldu bugün ona bakmak için girmiştim yazılarınız gördüm kaşıntıda azaladı şuan bi kaç saat sürdü yinede doktorla görüşücem. tabi herkesin aynı olmaya bilir

 61. Hani dedi ki:

  Ameliyatimin ikinci haftasindayim elime gelen sislikten rahatsiz oldugum icin oldum onun disinda yedigime dikkat ettigimden hicbir sikayetim yoktu.KESKE once yorumlari gorseydim bilmeden gittim cokk pismanimm.ameliyattan sonra odem olustu hala tuvaletimi yaparken zorlaniyorum.ameliyat olmayi dusunenler yedigine ictigine dikkat etdin kremini ilacini kullansin sakin olmayin dertsiz basinizi derde sokmayin tabi benim soyledigim klasik dikisli ameliyat icin lazerli nasil olur bilmiyorum

 62. Sedat dedi ki:

  Ben anal fisürden ameliyat oldum.doktorum ameliyati yaparken iç hemoroidlere bant atmış.ameliyattan sonra fazla bi sikintim olmadi ama.2 hafta sonra tek meme seklinde hemoroidim cikti.tekrar doktoro kontrole gittim hemoroid olusmus dedi.ilaclari kullan gecmezse beni bul ufak bi mudahele yapalim ona dedi.korkuyorum ne yapacakki..

 63. Necmettin Kılınç dedi ki:

  Herkese çok geçmiş olsun ve acil şifalar dilerim. bende ameliyat olalı 4 gün oldu. özellikle büyük abdestten sonra çok ağrı olmakta. bu durumda hemen sıcak suya oturuyorum ve geçici rahatlama oluyor fakat tekrarında yüksek ağrı başlıyor. doktor reçeteme 5 adet 75 ml volteren iğne yazmıştı. her gece 1 adet vuruluyorum. ancak kendime geliyorum. sonraki süreci tekrar yazacağım. saygılarımla

 64. ömer dedi ki:

  özel hastanede hemoroid ameleyatı oldum ilk gece biraz ağrı oldu fazla yani ama ondan sonraki günler gitgide azaldı ilk tuvalet çok acı olacanı düşünüyordum okadar olmadı korkarak gidi yordum ama umdundan daha kolay oluyordu8. günümdeyim hemen hemen hiç ağrı kalmadı gibi baskı oluyor ama doktor sölemişti 2 hafta baskı olur diye arkadaşlar inşallah geçer gider herkese geçmiş olsun

 65. Xman dedi ki:

  Herkese merhabalar
  9 gün önce klasik yöntem ile ameliyat oldum. Tuvalet harici agrim hiç olmadı. Agri kesici ilk 5 gün gunde 1 kere kullandım. Su aralar artik daha iyi oluyorum. Unutmayin hemoroid kabızlıktan olur. Kabizliga neden olan anismus, rektosel, pelvik taban sarkması gibi rahatsızlıklar tedavi edilmez ise her yöntem boş. Ikinmalar devam eder agrilar dayanilmaz olur. O nedenle iyi bir anal cerrahi uzmanı bulun. Sistem i komple tedavi ettirin. Sonuç sebepte gizlidir unutmayin. Tek başına hemoroid tedavisi bir ssonuç vermez.

 66. burak dedi ki:

  merhaba iç hemoroid olalı yaklaşık 45 gün oldu ancak hala tuvalete çıktığımda dışkılama esnasında kanama oluyor bazen kanama kesik az olsa da kimi zaman daha uzun sürebiliyor. Konuyla ilgili önerileriniz var mıdır?

 67. Öner dedi ki:

  Merhaba 32 yaşındayım ve yaklaşık 18-30 yıldır bı sıkıntıyı yaşıyordum. Hem iç hem dış hemoroidim vardı aynı zamanda içerideki kaslarda sarkmış. Şimdiye kadar hep ameliyat sonrasından korktuğum için erteledim. Açıkcası ağrı eşiğinde çok düşük olduğu için cesaret edemedim. 04.04.2016’da samsunda özel bir hastanede ameliyat oldum. Kazer ve lungo yöntemiyle. Ameliyata güle oyna girdim ve öylede çıktım. Çıktığım andan itibaren söylediğim şey neden 20 yıldır bu acıyı çektimki oldu. Ameliyat olduğum gece gaz sancısından uyuyamadım, ikimci gün gaz sorununu hallettim ve üçüncü gün tuvalete çıktım, yaklaşık bir hafta oldu, içeride hafif bir baskı var, sanki iç hemoroid varmış gibi ama oda ameliyatın etkisi. Kimse benden daha fazla korkamaz sanırım ama kesinlikle hiçbir sıkıntıyok. Herkese tavsiye ederim, zafer malazgirt hocayı, kendisi prof. zaten, çokta şeker bir insan. Benim için bu operasyonun en kötü kısmı, bir; aneliyat öncesi lavman uygulaması, iki; ameliyattan sonraki gün elle muayene oldu..

 68. Can dedi ki:

  Öncelikle herkese geçmiş olsun 2015 haziran ayında başladı bu sıkıntı daha sonra arkas oldum ama aynı ay idrar problemi ortaya çıktı ve beni delirtiyor .hastaneye gittim ve bişeyi yok dediler ama her 10 , 20 dk bir idrar geliyor ve bunun sebebi basur olabilir mi veya da sizlerde olan var mı ? Teşekkürler

  • ayşegül dedi ki:

   Ben de ameliyat olali 4 gunumdeyim wc den sonra agridan şoka giriyorum resmen nette okudugum kadariyla idrar yolu ve makata giden sinirler ayni yerden geçiyormuş sinirleriniz zarar görmüş olabilir diye düşünüyorum

 69. İzmir dedi ki:

  Bu gün ameliyatımın beşinci günündeyim ağrılarım tavalet sonrası dayanılmaz şekilde devam ediyor kanamaların oldukça azaldı halen orurmakta çok zorlanıyorum uykularımda çok düzensiz.

 70. Abdullah dedi ki:

  Slm ben ordudan katiliyorum 5 yil once basur memesinden amaliyat oldum 1aydir agrilarim ve kanamam var dikis te acilma var su deydiremiyorum aciyo kasinti yapiyo surekli cok dikkat etmeniz gerekiyo 5 yil oldu acisi suruyo

 71. Kader dedi ki:

  Selam bagsur memesi cikdi disari iceride var mi bilmiyorum bugun 2 haftam fakat agrim tuvalete gittikden sonra basliyor ve kan geliyor peceteye sonra sicak suya oturuyorum fakat fayda olmuyor daflin kullaniyorum 2 haftadir yine fayda olmadi memeler oldugu gibi duruyor ama kuculduler tuvalete gidiyorum 1tanesi tekrar sisiyor yaniyor sizliyor doktor ameliyat dedi ve hepsini almiyoruz makatta darlik olmasin diye dedi ameliyattan korkuyorum panikde var tansiyonum dusuyo ameliyat diyince cevremdekilere soruyorum zorluk olmuyo ol ameliyat diyorlar ama burda okuduklarimdan sonra vazgeciyorum .istanbul kaguthanedeyim ozel saglik sigortam var ozel hastanede olucam ama yarin obur gun geride biraktiklari memede bu hale gelirse ve ameliyattan sonra agri deilde tuvalete cikmaktan korkuyorum cunku biliyorum ikincam kendimi tutamayip of of napicam akil verin

 72. Haydar dedi ki:

  Slmlar,

  Ben 3 gün önce hem iç hem dış hemoroit ameliyatı oldum.
  Benim sorum şunlar;
  1-Ameliyattan sonra ‘ilk bir hafta’, -‘sonraki 15 gün’ ve ‘2 aydan sonra’ bunlar bunlar yenmeli diye neler sıralıyabilirsiniz.

  2-kesinlikle yenmemesi gereken, yensede sorun olmaz ama sık tüketmeyin ve kesinlikle yemelisiniz diyeceğiniz yiyecek içecek türleri neler..

  3-Çatlak önleyici krem denildi yorumlarda, bunun adı ne.

  4-Duphalac ilacını yemeklere göre kullansam olurmu. Yani kayısı kompostosu ve sulu yiyorum zaten, birde bu ilacı kullandığımda benim günde 6-7 kez ishal olarak tuvalete gitmeme neden oluyor. Bu arada ben normaldede de ameliyat öncesi mutlaka her gün en az bir kez düzenli yumuşak bir dışkılama yapan biriyim. Yani kabızlık sorunum hiç olmadı. Benimki çok acı yemekten sarktı.

  5-hangi bulgular olursa ters giden birşeyler var denilebilir. Mesela ben ameliyat olalı 3 gün oldu iltihaplı gibi bir tatlı ağrı var, öksürme,hapsırma eyleminde müthiş acıyor. Ve dibinizi yere vurduğunuzda yaşanılan ağıyı yaşıyorum..

  Yanıtlarınızı bekliyorum.

 73. Kadir dedi ki:

  Değerli arkadaşlar bende geçtiğimiz pazartesi günü dış hemoroid ameliyati oldum özel bir hastanede lavaboya çıkıyorum biraz ağrı oluyor o da ağrı kesiciler ile geçiyor doktorumun verdiği ilaç lazım kullanın ilk iki gün zor oldu ama şimdi iyim allah acil şifalar versin herkese

 74. ömer dedi ki:

  Arkadaşlar 1 ay önce bende basur ( hemoroid ) ameliyatı oldum ilk 2 – gün biraz zorluk çekiyorsun ondan sonra şükürler olsun ağrı sızı bişey yok herkese acil şifalar dilerim

 75. oktay dedi ki:

  Bugün 6. Gün arkadaşlar abartildigi kadar kötü değil. Sadece akıntı ve hafif kanama var. Bir müddet tabiki tuvaletten sonra acı olacak fakat bir sure sonra hemoroidle tanışmadan önceki hhalinize doneceksiniz. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar ansızın aşırı kanama sürekli tuvalet ihtiyacı taharet sonrası kendinden utanma vs daha sayamadığımız bir sürü şikayetten kurtulmanın tek çözümü ameliyat olacaktır. İlaçlar sadece şikayeti azaltıp sureci genişletir fakat operasyon kesin çözüm dur. Benim merak ettiğim ameliyattan sonra en az iki hafta sureci tamamlamış arkadaşlar varsa kanama ve akıntı hakkında bilgi verirse sevinirim herkese bol selamlar korkunuzu yenin sabrın sonu selamettir

  • Xman dedi ki:

   Kardesim önce geçmiş olsun
   Bendeki durum şöyle idi.
   Ilk 15 gün de kanamalar tamamen bitti. Ama ben tam sıkışma hissi olmadan tuvalete cikmadim. Dolayisi ile ilk 15 gunde 4 yada 5 kere ciktim. Bunlardada en fazla 3 tuvalette kananam oldu. Şimdi şükür çok rahatim.
   çok geçmiş olsun
   Allahtan herkese acil şifalar dilerim.

 76. Oğuzhan dedi ki:

  Selam arkadaşlar bn 26’sında anal fissür+hemoroidden oldum.Çoğu şu an baş ağrım çok diğer şeyler normal.Size 2 tavsiyem var.1)ameliyat sonrası bölgeyi ıslatmamanız kuru tutun.Biçok kişi suya oturuyor yanlış. Bölge ilhitap olur ve yeniden ameliyat olursunuz.2)Ağrınız çok olduğu zaman tuvalete gidip yapma pozisyonunda bekleyin 5 dkka falan kanınız aksın.Biriken kan ağrıya sebep oluyor.Sonra çok rahatlıyorsunuz gece ağrısız uyuyabilirsiniz.İyilişme sürem boyunca yorumları takip edicem bnde durumumu yazıcam herkese Allah şifa versin.

 77. Murat dedi ki:

  Kısacası 20 gün oldu ameliyat olalı bütün hayatım karardı olmayın sakın olmayın makak bölgesi deki yaralar hala kapanmadı bu yaraların çabuk kapanması için bi ilaç melhem varmı allahım ölecem ağrılardan olmayın olmayın olmyın gitmedim yer kalmadı :(((

 78. Sumeyya dedi ki:

  Ben 4 gün önce ameliyat oldum ama benim ki iç kisimdan bide makatin tam yanında apse den aynı anda oldum sadece günde ne kadar çok çorba tuketirsem tuketeyim tuvalete çıkamıyorum ne yapmam gerek küçücük bir şey çıkarsam bile agridan açıdan oluyorum bi yol istiyorum ne olur

  • Yakup akhan dedi ki:

   Sümeyye hanim mrb bende ayın 29 unda ameliyat oldum yani 5 inci gün bu gün çorba içmek le olmuyor ben Size dediğim şekilde yaparsanız inanın dUA edersiniz Lavabo ihtiyacınız ı tam comesmeden ayakta hafif eğilerek gerçekleştirin bi ilac var hafif isal yapan bir ilaç onu doktorun dediğinden bir ölçü fazla için ve Lavabo ihtiyacinizdan sonra bir leğen é şu bırakın sıcak su içine bir ilaç var tendurtiyot tarzında o suyunnicine biraz damla tin 15 dakika oturun böyle böyle geçer rahatsizligi niz birde ağrı kesici içmeyi unutmayın gün içersinde iki tane muhakkak için

   • Sumeyya dedi ki:

    Yaaaa normalde bende ağrı yok ama sadece tuvalette ihtiyacimi gidemeye calsiirken peşine gelen feci bir ağrı var ona dayanamıyorum bu yüzden de gitmiyorum korkuyorum yarın muayene ye gidicem doktor yapamazsan ben kendim yapicam dedi

 79. Oğuzhan dedi ki:

  Bugün kontrole gittim doktor bi sıkıntın yok dedi ağrı için hap istedim.Eğer iyi gelirse sizede söylerim.Şu an 1 hafta oldu 1 ay falan ağrılar olur tahminim.

 80. Ferah dedi ki:

  Merhaba Sümeyya hanım bende ameliyat olalı 37 gün oldu ilk 12gün çok kötüydü wc çıkış ama çok şükür 12 gün sonunda ağrı sızı kalmadı hala suya oturuyorum iki hafts sonra onuda kes dedi dr inşallah küçük de olsa dışta kalan memelerde giderse çok daha iyi olucsm geçmiş olsun herkese allah birdaha yasatmasin

 81. Mürsel dedi ki:

  Herkese geçmiş olsun. Bende boluda devlet hastanesinde ameliyat oldum. Hemoroid ve çatlağa tülbent gibi işlem yapıldığını söyledi doktorum.3 gün hastaneden çıkarcaktı 3 gün daha kalmam için rica etdim. Ikınma korkusunu aşamıyorum.zorakide oolsa tuvalet yapsam devamı ızdırap. Allahtan hastanedeyim ağrı kesici çaremiz oluyor. 4 gündeyim işallah hayırlısı

 82. Riza dedi ki:

  Selam ile,2010. yılında ameliyat oldum,Ağrı felan yoktu,3 ay sonra agir yük taşımaktan mütevellit,basur makatın dışında belirdi,2016 yılına kadar ilaç merhem fitil bitkisel tedavilerle kurtulmaya çalıştım,3gün önce acile gitmek zorunda kaldım.Acı o boyuta gelmişti ki ,intiharı bile düşündüm.Ameliyat oldum Ağrı’larım var,ama hiç önemli değil inanın,18 saat Ağrı çektiğimin yanın da hikaye ameliyat sonrası Ağrı’lar.Sabırlı olmak bu dertten kurtulmanın tek ilacı.Allahım o hastahanede bağırsağındaki alınmış,bel ameliyatı olmuş insanları görünce derdimi unuttum.Ameliyattan korkmayın.

 83. Oğuzhan dedi ki:

  Rıza kardeş kaldırdığın yük kaç kg dı bizde ona göre dikkat edelim

  • Riza dedi ki:

   Oğuzhan kardaş ,iş yerinde yaklaşık 50 kilo civarında kitap kolilerini ,beşinci kattan ,Bodrum’a indirdim ,yaş 49 .Doktorumla paylaştım bu olayı ,yük kaldırmanın basuru tetiklediğini söyledi,bu olaydan önce zaten basur hastasıydım ,bitkisel ve tıbbi ilaçlar kullanıyordum .Ameliyatta olmuştum5 yıl öncesi.Yine diyorum doktor ameliyat diyorsa,hiç Zaman geçirmemek lazım.Yoksa benim gibi gecenin dördünde acilde soluğu almak var.Tedaviyi ertelemek ,Zaman’la düzelir demek, hastalığı daha da ilerletiyor.Allah şifa versin bu derdi çekenlere

 84. Riza dedi ki:

  Selam ile,günlerce ağrı çekip ,ameliyattan sonra tuvalete çıkmak ,yapamam korkusunun getirmiş olduğu psikoloji ile birlikte ,makat kaslarını büzüyor.Benim tavsiyem tuvaletinizi yaparken ılık suyu fıskiye ile makata tutunca kolay çıktığı.ve sonrasında ,çocuk yıkamak için ince 20 santim ebatlarında kare ,süngerle hafiften suyun değdiği yerlere sürülüp temizlenmesi,ve tuvalet kağidıyla nemi alındıktan sonra ,bir kaç dakika ılık suya oturmak.hamd olsun şu an iyiyim.Ameliyattan korkmayın.Bitkisel ilaç satanları,abuk sabuk metotlar ile para peşinde koşanların ağlarına takılmayın,ben çok para harcadım ,doğal ilaçlara tv reklamlarında satılan kremlere.Dişin ağrıyınca ,çürüdüyse yapılacak iş dişçiye gitmek.Çevrendekilere desen dişim ağrıyor diye,rakı koy,sarımsak koy,bir sürü yanlış bilgi verirler.Hastane ortamında Ameliyat olmanızı tavsiye ederim.Allahtan acil şifalar dilerim ,Bu siteyi açan ve aynı dertten müzdarip insanların ,fikir paylaşımı ortamı sağlayanlardan Allah razı olsun.

 85. Riza dedi ki:

  2011yılında ameliyat oldum yaklaşık bir hafta sonra iyi oldum.işe başladım,Ağırlığı bu ilk iş günlerimde kaldırmıştım,Tavsiyem ,iyi olduğunuzu hissetseniz bile en azından ,altı hafta sonra işe başlamanız,Eger beden işçisi isseniz,selam ile…

 86. Fatih konaklı dedi ki:

  4 mayıs çarşamba günü hemoroid ve anal fissür(makat çatlağı) ameliyatı oldum, ameliyattan önceki son ay nisan ayı boyunca resmen yerlerde süründüm hersabah tuvalette canım çıkıyordu. Çok kaanıyordu. Dayanamaz hale gelince ameliyat olmaya karar verdim, sabah 9 da ameliyata başladılar20 dakikada ameliyat bitti, öğlen 1 gibi rve geldim, ama ölüyorum acıdan, sarı pansuman ağrı kesici, antibiyatik falan, ilk 4 gün çok şifdetli oldu, pazar günü kendime geldim, pazartesi ile başladım hafif aprılar devam etti, bugün tam 2 hafta oldu elhamdülillah şu an çok iyiyim, dğn halı sahada maç bile yaptım, iyiki ameliyat olmuşum, şükürlet olsun. Ameliyattan korkmayın

 87. Bekir dedi ki:

  Merhaba herkese geçmiş olsun, ben ikinci kez hemoroid ameliyatımı olalı 4 gün oldu, genel anestezi ile yaptılar. Arkadaslar cok acıyor cok ama bazen yapacak bişeyiniz kalmaz doktor ameliyat dedikten sonra. Arkadaşlar acımıyo diyen adamı alnından öperim, bu ameliyatı en az hasarla atlatabilmeniz için doktorun söylediklerini harfiyen yapmalasınız. Mesela ben ilk günden itibaren lifli gıdalar alıp dışkımı yumuşak tuttum zaten işin püf noktası burda 1 hafta dışkınızı yumuşak tuttunuzmu 3. Günden itibaren dışkılamanız oldukça rahatlıyor acılarınız olucak oda ağrı kesicilerle baya rahatlatıyor. Çok zor gerçekten Allah herkese sabır versin.

  • Bekir dedi ki:

   Gecmis olsun cemile hanim ben hemoroid ameliyati olali 18 gun gecti daha yeni yeni agrilarim geciyor zor bir surec gercekten. Benimde ilk 10 gun tuvaletten sonra asiri yanma ve agrilarim oldu doktorum normal oldugunu soyledi. Makat bolgesini uyusturan kremleri bol bol surun. Hemoroid kreminizi ne kadar caniniz yansada tam iceri sokun bol bol kremleyin, pisik kremleride kullanin ayrica. Ve agri kesiciler midenize dikkat ederek alin enfeksiyonunuz icin doktorunuz size antibiyotik vermistir sakin aksatmayin. Sicak su banyosu yapin fakat iyi kurulanin (nemli kalirsa mantar olabiliyor) en onemlisi ise diskinizi yumusak tutun lifli gidalar tuketin ve doktorunuzun verdigi diski yumusatici ilaclari mutlaka kullanin. Yatmak bu hastalik icin en uygun pozisyon bence bol bol yatin. Eger inanan birisi iseniz Allaha dua edin gercekten faydasini gordugume inaniyorum. Doktorunuzun dediklerini harfiyen yapin. Gecmis olsun herkese.

 88. Harika dedi ki:

  Bu gün oldum amaliyatı lazerle Ağrı sızı hiç bişey yok çok güzel de tuvalaete çıkabiliyorum

 89. Cemile dedi ki:

  Ameliyat olalı 5 gün oldu hem hemoroit hhemde fissür ameliyatı oldum aameliyattan sonra hiç kabızlık olmadım aksine sıvı ağırlıklı beslendiğim için ishal olduğumu söyleyebilirim fakat 5 gündür her tuvalet sonrası yanma hissi devam ediyor bu normalmi ben ameliyat sonrası düzelir diye umut etmiştim hatta bazen acaba ameliyat başarılı geçmediği diye düşünüyorum…birde acayip derecede kaşıntı var…Bugün doktora gittim iltihap olduğunu söyledi…gerçekten çok zor bi ameliyat iki tane normal doğum yaptım ben böle bi ağrı yaşamadım Rabbim hepimizin yardımcısı olsun…

 90. Fikret dedi ki:

  31.05.2016 da ameliyat oldum hem iç hem dış hemeroidten ameliyat sonrası ilk bikaç saat iyiydi ama iş tuvalete gelince ölüp ölüp diriliyor insan normal gazımı bile atamadım artık çatlama derecesindeydim ve tarifsiz bi acıyla tuvaletimi yapabildim bugün 4. Günüm ve hala agrı yanma kanama oluyo tuvaletimi de çok az yapabildim oda kanlar içinde ben en son çagre diyerek ameliya oldum ama yanılmışım ameliyat çagre deilmiş ameliyat olmadan önce on kez düşünün derim

 91. Oğuzhan dedi ki:

  Fikret o dediklerin normalde oluyor herkesde ağrı kesici almanı tavsiye ederim rahat oturursun 1 aydan sonra ağrı kalmaz

 92. dinçer geçit dedi ki:

  sebebi bulunamayan anemi hastasıyım.bazen kan alma duturumunda kalıyorum.basur kanamalarım hastalığımın nedeni mi,nasil nerede,hangi yöntemle tedavi olabilirim,saygılar,iyi günler dileklerimle

  • Evr dedi ki:

   Merhaba,bende de ayni rahatsizlik var ve sebebi Basur kanamasi evet. Doktora görün tedavi icin sana seceneklerini soyleyecektir. En dogru yönteme birlikte karar vermelisiniz Internet ten degil.

 93. Ahmet dedi ki:

  Arkadaşlar bugun ameliyatımın 6.günü hem iç hem dış hemoroid ameliyatı oldum spinal anestezi yöntemiyle haliyle sıkıntılar oluyor olmuyor diyen yalan söyler hele ilk günkü acıyı tarif edemem.Ameliyat olacak arkadaşlara tavsiyem bu konuda uzmanlaşmış mümkünse proktoloji uzmanına ameliyatlarını olmaları bu hekimler sadece bu bölgeye yönelik ameliyatlar yaptıkları için başarılarının yüksek olduğu kanısındayım bunu söylememdeki neden ameliyatımı yapan hekimin daha önce yaptığı hastalarıyla bire bir görüşüyor olmamdır hepsi iyi allaha şükür.Şu an benimde sıkıntılarım var bir çok arkadaşın bahsettiği gibi kanamalarım oluyor onun için doktorumun yazdığı venotrex isimli ilacı kullanıyorum.ağrılarım oluyor onun içinde dolarex isimli ilacı içiyorum müthiş etkili iğneye gerek kalmıyor.Yine makat bölgemde hemoroid benzeri şişlikler var ama onların ameliyat ödemi olduğunu biliyorum ve her geçen gün küçülüyorlar.Söylemek istediğim gerçekten zor bir süreç ama karamsarlığa kapılmadan önce biraz sabretmek gerekiyor.Herkese acil şifalar

 94. hatice dedi ki:

  ben ameliyatı şafak hastanesınde oldum cok pişman oldum önceden daha iyiydim doktor beni hayatımı karatı 6 ay oldu iyileşemedim sülük yaptırdım biraz hafifledi ama gene agrı sızı içindeyim makatta et parcası kalsdı önceden yoktu bütün yapım bozuldu doktor bidaha ameliyat diyor kolaymıs gibi başkasınıda üc kere ameliyat yapmıs hayatım mafoldu sakın ameliyat olmayın

 95. Ertan dedi ki:

  Arkadaşlar ( magneise calcinee saba )
  Bu ilacı gece 12 sabah 10 da alın diskinizi rahatlıkla yaparsınız ( iki çay kaşığıyla fazla almayin) motor rektefiye işter sonra 🙂

 96. mucahit dedi ki:

  Ben ameliyat olali on gun oldu karin agrisiyla birlikte surekli ishal oluyorum. Sadece antibiyotik kullandim.Agrim gunden gune azaldi.bu ishal normalmi yoksa sikintili bir durum olabilirmi…

 97. hümeyra dedi ki:

  Arkadaşlar bende bu ameliyatı oldum tam 3 hafta oldu ilk 10 gün dayanılmaz ağrılar çektim çocuk gibi bağıra bağıra ağlamalarım oldu sanki canım ayak parmak uçlarımdan çıkıyordu sonrasında biraz daha rahatım ama dışardan alınan parçanın yeri çok feci acıyor hala..

 98. Oğuzhan dedi ki:

  hümeyra seninki çok kötüymüş bnde sadece baş ağrısı ve oturamama vardı

 99. Cem dedi ki:

  Kanamalar benim de derdim doktor dikişler yüzünden kanamalar 6 aya kadar sürebilir dedi. Bekliyorum.

 100. Ali dedi ki:

  Yemin ederim yaşamdan soğudum hayatım karardı kesintisiz 4 yıldır bu ağrıyla yaşıyorum.Bir gün ağrıyor bir gün ağrımıyor. Yani artık hayatım 1 gün cennet 1 gün cehennem gibi. Yaşamakta zaten zorlanıyordum birde bununla yaşamak gerçekten çok ama çok zor. Millet araba hayal eder ev hayal eder ne biliyim çok para hayal eder artık benim hayallerimde sadece şu hastalıktan kurtulmak var. Denemediğim şey kalmadı. Bitkisel ilaçlardan tut, bütün kremler bütün fitiller ama hiç geçmedi. Ne zaman tuvalete çıksam kesintisiz 12 saat acı çekiyorum. Uyuduktan sonra geçiyor. O da uyuyabilirsem tabi ki. Ama gecelerim gündüzlerim karıştı. Ne uyuyabiliyorum ne hayal kurabiliyorum ne insanca yaşayabiliyorum. Hayatım zehir oldu. Yarın kalkıp 4 günlük süper bir tatile gitsem gidemem direk aklıma bu basur geliyor. Yeminederim yaşamaktan bıktım. Hiçbir mecalim kalmadı.Bugün acı bı çekmesemde yarın acı çekeceğimi bilmek çok kötü bir duygu. Keşke başka bir hastalık verseydi diyorum Allah. Hemde günaha giriyorum işte böyle. Ama bu nasıl bir hastalıktır hiç çaresi yok. Ameliyat olayım dedim. Ameliyat olanların nerdeyse hepsinin dediği şey “olmaz olaydım”Gerçekten çeken bilir. Çekmeyen asla anlamaz. Psikolojim yerle bir oldu. Arastrmadğm yöntem kalmadı.. İnsan yemeği gördüğü halde önünde olduğu halde nasıl ağrı çekiceğini düşününce yemekte yiyemiyor. Bunları yazarken bile ağlıyorum. Her şey boş günde iki saat aralıklarla sıcak suya oturuyorum yine geçmiyor. Allah bu hastalığın belanısı versin. İşte yine günaha girdim. Etmediğim dua kalmadı.Dinden çıkacam.Geçmiyo bir türlü geçmiyo işte. Daha 17 yaşındayım ve ömrümün sonuna kadar bu hastalıkla yaşayacağımı bilmek nedir hiç kimse anlayamaz. Şu an açlıktan ölüyorum ama hala yemek olduğu halde yemedim.Her şeyden bıktım artık. Herşeyden. Tuvalete giderken kalp krizi geçiriyorum çok ama çook korkuyorum. O kadar çok korkuyorum ki. Ama insan girmek zorunda işte. Allahım ne olur geçsin Allahım her gece dua ediyorum. Ama bir türlü geçirmiyo Allah.İşte böyle şirke düşüyorum. Hem dünyam gidiyor hem ahiretim. Gerçekten yaşayan bilir. Allahım ne olur ya ne olur ne olur ya geçsin dilimde tüy bitti artık. Ne olur ne olur. Yeter ya yeter vallahi yeter. Bende insan gibi yaşamak istiyorum.Hiç bir şey umrumda değil istersem gecekonduda yaşayayım sokakta kalayım ama bu ağrı dinsin artık ne olur ne oluur . .Tek umudum ameliyattı ama herkes sakın olmayın diyor daha da kötü oluyormuş ve her tuvalete çıktığında sanki ameliyat olurmuş gibi oluyorms. Ama ne olursa olsun olucam böylede yaşanmaz. Ama ne yapıcam bilmiyorum arafta kaldım vallahi çok zor ama çook zor.

  • Cok cekti coook dedi ki:

   Prf. Dr. Hedef Özgün var Aydin da, https://m.facebook.com/profdrhedefozgun

   Tavsiye ederim. Hemoroidoplasti yontemi ile yapiyor. Ama bir cok tekniyi kullanarak ayni anda operasyonu tamamliyor. Hiç bunlari çekmene gerek yok, anlattiklarini okuyinca kendimi gordugum icin yaziyorum ben ameliyat oldum, ameliyat sonrasi acilar cok zor ama agri kesici iğneyle 10 saat ve 2 dolorexle 8 saat diniyor. Dönüşümlü kullaniyorum. 2 hafta sonra en gec 45gun, kisiden kisiye degisiyor. Ve saglikli olacagini bilmek huzur veriyor. Sicak su gunde 5-6 kez ve tuvalet sonrasi kesinlikle hemen su banyosuna oturmayi yapmalisin, diskini yumsatacak ilac yaziliyor gunluk verilen dozu asmadan kullanacaksin. Ayrica tuvaletin var gibi hissettiginde iğneyi ol ve sonra tuvaletini yap hic aci cekmezsin. Cok dua edersin. Sorundan kactikca buyuyor 4. Evreye geliyorsun sonrasi hergun izdirap. Ameliyati ehil elde olman sart ve pisman olmazsin. Arastir doktoru, ben bu doktora oldum.

  • Emin dedi ki:

   Allah şifa versin kardeşim.İçim parçalandı.Kendi acılarımı bile unuttum.Biz ne de olsa 40 ı geçtik.Sen daha gençsin.İnşallah iyileşiesin

 101. Nasrullah dedi ki:

  Arkadaşlar slm,kesinlikle ameliyat olmayın ayıptır diye kimseye danışmadım ama çok pismanim iki ay oldu ama hala tuvalete giderken sanki yeniden ameliyat oluyorum ve bir arkadaşa sordum oda ameliyat olmuş 4 yildir oda aynı diyor nerden oldum amlyti allah bize sağlık versin

 102. Oğuzhan dedi ki:

  Ben ameliyatı olalı 2 ay oldu hiç bi sıkıntım yok şu an Allaha çok şükür

  • Kemal dedi ki:

   Ben 20 yasindayim ve ameliyat olmayi dusunuyorum cunki u hastaligin teshisi temmuzda kondu yani 3 4 ay oldu ve yol yakinken kurtulmak istiyorum hastaligin ve sureci anlatabilir misin rica etsem ve kac yasindasin sormasi ayip

 103. Nihat dedi ki:

  Merhabalar bende 8 gün önce hemoroid ameliyatı oldum bir hafta boyunca çok ağrılarım oldu oturamadım ve hatta sırt üstü bile yatamadım bugün çokşükür iyim ağrı kesildi ancak müthiş derecede kaşıntı başladı bugün dayanılıcak gibi değil bununla ilgili bir bilgisi olan varmıdır yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

 104. derya dedi ki:

  Benim de bugün 9. günüm.Senelerce ben de bu acıyla uğraştım artik bu sene yeter dedim,olayım da kurtulayım dedim.Benim ameliyatim dikissiz oldu ilk günden beri üstüne oturuyorum ama ameliyatın ilk günü cehennem. mahvetti ondan sonraki günlerde iyidi,tuvalette ilk cikmamda iyiydi,taki 6 güne kadar sabah bi kalktim ters içinden baş dönmesi mide bulantısı, duş alip yattim,yatak terden su olmuş hemen özel bi hastaneye gittim muayene ettiler,birsey olmadığını soylediler, sonra kan tahlilime baktilar ameliyatta zehirlenmisim, hemen acil hastaneye götürün dediler, hastaneye gidene kadar ellerimden omzuma kadar, uyuşma ayaklarmda ayni baygın sekilde götürdüler, 2 gün hastanede yattim hastanede bi isal oldum ,o ishal beni tekrar en başa götürdü, dakika başı tuvalete çıkınca tahriş oldu, bugün de kanama var bir de bende büyük tuvaleti tutamama var, keşke bende olmasaydım ,ameliyattan cok beni enfeksiyon mahvetti, simdi bende korkarak gidiyorum..

 105. resul dedi ki:

  yok canım yarın muayeneye gidecem ameliyatolmayı karar vermiştim yarın nemuayeneye gidiyorum ne ameliyat olacağım iyiymiş bu halım yazılanlara göre…. herkese geçmiş olsun bu arada…

 106. Şerif dedi ki:

  Slm gençler size bir öneride bulunmak istiyorum. Bende hemoroid oldum ama ameliyat olmadan 3. Günden sonra rahatladım. Yapmanız gerekenler şunlar sıcak suda brklemek ve güneşte ısınan bir tuğlaya uturun biraz sıcak tutun emin olun rahatlarsınız. Doktorun versiği ilaçlarda şunlar.procto-glyvenol krem
  Venotrex (retard)
  Anestol pomad.bunlarla beraber ameliyatsız 4.günde rahat rahat dolaşıom ve rahatım. (Sıcak tuğlaya oturmak babamın fikri köydeyken oda basur oldu ama öyle geçmiş onda. ) geçmiş olsun.

 107. Ece dedi ki:

  Hepiniz tüm hastaları korkutma cabasindasiniz valla bu forumlara inat gittim oldum hiçte sıkıntı çekimiyorum doktorum 10 numara 5 yıldız ameliyat etti ve spinal anesteziden 2 saat sonra ayaklarımı hissettim oynattım doktorlar inanamadı tabiki bel ağrısı 1 gün cektim ama dayanilmayacak gibi değil şükür etmesini bilin azcik insanları da korkutmaya hakkınız yok ameliyat olmasınlar da daha mi çok çeksinler

 108. kaya dedi ki:

  Sakın durup dururken ameliyat olmayın. Müthiş bir sancı yaşıyorum . Böbrek taşı ağrısı çektim bunun yanında hiçbirşey . Ağrı kesici iğne yaptırıyorum etkisi yok. Çok fenaymış. Doktora sorarsan problem yok hiç öyle değil . Benden tavsiye ağrı sızı olmuyorsa ameliyat olmayın.

 109. serkan dedi ki:

  2 ay once devlet hastanesinde anal fissur ve ic hemoroid ameliyati oldum..2. gun taburcu oldum ve 3. gun ilk wc ye ciktigimda basurum disari cikti ve tekrar doktora gittim sorun yok desede 1 ay sonra agrilarim gecince anladim ki basurumu almamais bu sefer ozel hastanede lazer ameliyati oldum doktor 3 haftada ancak iyilesir dedi 2 aydir calisamiyorum.doktoru ve hastaneye dava actim su an.. ameliyat olun hic beklemeyin ama kesinlikle ozel hastanede olun.sicak su diclomec igne anestol ve dupalac hayat kurtarir.duzenli beslenin yeter.unutmayin binlerce kisi ameliyat oluyor ama sadece sorun yasiyanlar yorum yazar..ve yorum yazan herkes iyilesti bile..korkmayin

 110. Selim dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar 2009 yılında ataklara ve ağrılara dayanamayacak duruma gelince bende ameliyat olmak zorunda kaldım. Hem bağsur hemde anal fisür ikisi bir arada tabiri caizse bir yumruk büyüklüğünde dokuyu aldılar.
  Tam 1 ay raporluydum bu biraz sonunda iyileştim acılarım geçti ve oturacak duruma geldim. ilk 2 hafta en ağrılı hafta ağrıyı tarif etmek gerekirse tuvalatinizi yaparken sanki kıçınızdan kızgın yağ akıyor verdiği acı bu abartısız acıdan bayıldığım oldu psikolojim çok bozuldu tuvaletim gelecek diye ödüm patladı tuvaletim gelmesin diye kuş gibi yemeye başladım hatta bu sayede 5-6kg verdim ama şöyle birşey var bol lifli yedim kabız hiç olmadım çünkü kabızlık çok kötü olur.Sonuç itibari ile toparlarsak 1 ay boyunca çektiğim acıların tarifi yok psikolojim bozuldu ama ne kadar acı çekersem çekeyim bu illetten kurtulmak gibisi yok 1 ay katlanın bu acıya ama ameliyat aşamasına geldiyseniz mutlaka ameliyat olun arkadaşlar mutlaka.

 111. hakan dedi ki:

  Merhaba arkadaslar ben de aksaray devlet hastanesinde genel cerrah ahmet arslanogluna hemsire baldizimin tavsiyesiyle 11.07.2016 tarihinde aameliyat oldum. Istanbulda gorev yapiyorum. Ailem. Ankarada olmasina ragmen ve imkanlarina ragmen ankarayi tercih etmedim. Bu doktoru bana tavsiye ettiler. Her neyse doktoru ameliyat masasinda gordum. O kadar yogun ki oncesinde muayene bile olamadim. Doktor bana dedi spinal anestezi ile belden uyusturacaklar. Tamam dedim kasma kendini dedi allahtan sikinti olmadi. Doktor lazer yapacam ama durum kotuyse artik acik ameliyata donerim dedi. Neyin var dedi … Ben de anal fissur ve hemoroid var dedim. Neyse ameliyat oldum. Sikinti yoktu.. Doktora sordugumda 2 tane buyuk basur memesi ve fissuru once lazerle yaktim makat kasalarini da yaktim ama kurtarmadi acik ameliyata dondum dedi. Ameliyat oncesi buyuk wc yapinca 6 saat cok kotu agrim oluyordu. Ameliyatin ilk gunu tanpon cikinca 2 saat cok agri oluyo. Anestezi aleti kullanmama ragmen ilk gun biraz zordu. 2. Gun taburcu oldum. Ilk 3 gun sikinti olmadi. Ama 4. Gun kabiz oldugum icin inanilmaz aci cektim. Fitil duphalac fayda etmedi gece zor da olsa buyuk wc mi yaptim. Sonra ishal oldum. Bir de onla ugrastim. Ama sicak su muthis bisey agriyi aninda geciriyo. Herneyse 2 hafta sonra ne agri ne kanam kalmadi. 1 ay sonra dikis de kalmadi su an 19.08.2016 itibariyle cok iyiyim. Size tavsiyem. Ameliyat oncesi lavman yapin. Kabiz olmayin kayisi yiyin. 3 gun oncesinde perhiz yapin kabiz olamamak icin. Kremeleri ve ilaclari eksiksiz ve zamaninda kullanin. Hic sorun olmaz. Doktor cok onemli bende de doktor sansi varmis.. Ama tavsiye ederim. Ameliyat olun kurtulun… Zaten ameliyat sonrasi bilincli olacaginiz icin daha da yakalanmazsiniz…amma yazdim bee… Herkese gecmis olsun…

 112. Mustafa dedi ki:

  Herkeze geçmiş olsun bende dün itibariyle amilyat oldum Şu varki ilk bir hafta acı olacaktir.Söyle düşünün bir hayat acı çekerek yaşamamı Yoksa ağrılı bir haftamı karar sizin size tavsiyem Doktorunuzu iyi secmeniz ve söyleneni harfiyen yapmanız haftaya tekrar yazacağım umarım bende dahil herkez iyileşmiş olur

 113. İbrahim can dedi ki:

  Ameliyat oldum ilk 5 gün çok sıkıntılıydı ağrım çoktu tuvalete çıkamıyordum 5. gün tuvalete çıktım çok bağırdım ama sonra çok rahatladım şu an 8. günümdeyim çok rahatım ne ağrı ne ağrı ne sızı tuvalete daha rahat çıkabilmek için doktorunuzdan dulphalac diye surup var isteyin cok rahat gidersiniz tuvalete herkese gecmiş olsun

 114. Basur Mağduru dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar
  Ben ameliyat olalı beş gün oldu. Daha sonra bu vahşi günler yaşayacak arkadaşlar deneyimlerimi anlatmak istiyorum. Ben Almanya’da ameliyat oldum. Öncelikle yemekleriniz sebze ve meyve ağırlıklı olsun. Kabızlık hissettiğiniz zaman, kayısı NEKTARI için her şey yoluna girecek. Gelelim en büyük soruna. Belki size iğrenç gelebilir ama. Birinci hafta tuvaletinizi, duşun altında makatınıza sıcak su sıkarak yapınız. Sizlere önerimdir. Sonradan yapacağınız kısa bir temizlik, Çekeceğiniz ağrıların yanında sıfır kalır. Makatınızı Bol bol sıcak suyla yıkayın. Bu arada ameliyattan sonra idrar sorma gelirim. Size idrarınızı boşaltmaya teklif edebilirler. Kabul etmeyin bu sorunu da sıcak su ile halledebilirsiniz. Bunlara harfiyen uyduğunuz zaman, Çok rahat atlatırsınız. Şimdiden herkese geçmiş olsun

 115. Azra dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bende oldum ameliyat fakat yorumları görüyorum ki herkes şikayetçi. bende hem anal fissür hemde hemoroid vardı,özel hastahanede oldum ilk ayrıca benim iltihaplı romatizma hastalığımda var ama hiç bir sıkıntı yaşamadım ameliyattan çıktıktan 6 saat sonra filan tamponu çıkardılar ertesi gün evime geldim bir sıkıntım olmadı dışkıyı çıkarırken de bir problemim olmadı şükür olsun iki tane antibiyotik bitirdim yememe içmeme dikkat ettim bir problem yok şuan gözüken 1 dikişim var oda bağlama ucu onun düşmesini bekliyorum.
  siz siz olun YEMENİZE İÇMENİZE DİKKAT EDİN AMA EN ÇOK DA SICAK SU ETKİLİ TAVSİYE EDERİM
  saygılar selamlar

 116. emre dedi ki:

  ameliyat olalı tam bir hafta oldu.agrılarım gecti suan tek sıkıntım tuvalete gitmeye korkuyorum.tuvalete girerken sıcak su onceden hazırlayın tuvaletten o acıyla zor oluyo ama bi şekilde makatı o sıcak suya kavuşturun en az 5 dk bekleyin sonra gidin uzanın.tuvalete baska çözümü olan varsa paylaşırsa sevinirim.ömür boyu cekmektense en fazla 1 ay çekın ama doktorunuz sağlam olsun korkmayın ameliyatda bişey yok bitiyo haberiniz bile olmuyor

 117. Emir Ağaoğlu dedi ki:

  29 gün önce özel bir hastanede hemeroid ameliyatı oldum aklı olan canını seven olmasın 3 günde geçer dediler ama nerde her gün doktora sitem ediyorum çok pişmanım çok canım yanıyor ne yapacagımı bilemiyorum hele ilk 14 gün oldum öldüm dirildim valla bence ameliyat olmadan başka yöntemlerle tedavi olun

 118. Gözde dedi ki:

  Slmlar.ben gaziosmanpaşa yeniyüzyıl hastanesinde anal fissürden ameliyat oldum.hastanenin rezalet oluşu ve doktorun ilgisizliği çok fazlaydı.ilk kontrol için doktora gittiğimde beni ameliyat eden doktor beni tanımayıp bağırta bağırta yeni dikişli yerime muayenede bulunup.acil ameliyat olman lazım dedi.halbuki 4 gün önce olmuştum güya kendisi tarafından. Ardından pardonlar havada uçuştu.ama insan ameliyatlı yeri anlamaz mı.bu düşünceyle bizde eşimle şüpheye düştük.bununla birlikte 1,5 ay geçmesine rağmen hiç bir düzelmede olmayınca.acaba ameliyat olmadım mı düşüncesiyle başka bir doktora gittim. Muayene öncesi yaşanan olayı anlattım ardından muayene etti ve ameliyatın eksik olduğunu.papilla denilen bir memenin alınmadığını.bunun da alınmadan iyileşme olamayacağını söyledi.ilk önce ilaç merhem tedavisi uyguladı.zerre düzelme olmadı.ağrı kanama zonklamadan duramaz haldeydim.tekrar ameliyat olmam şart olmuştu.oldum ve dünya varmış diyorum.kurtarıcım oldu benim.ameliyat sonrası hiç ağrım olmadı.tuvalete çıkarkende hiç sıkıntı yok. Sadece sonrasında ağrı yaşıyorum şuan için.1 hafta oldu ikinci ameliyatı olalı.ilk ameliyat eden doktordan şikayetçi oldum.kendince açıklama yapmaya çalışıyor.4aylık bebeğimle 2 kez ameliyat olmak zorunda kaldım..bu hastalığı çeken herkese çok geçmiş olsun. Çok zor bir süreç ama ameliyat olmadanda çekilir gibi değil.olun ve kurtulun derim.

 119. DOĞAN TOKAY dedi ki:

  26.09.2016 da günlerden pazartesi hemoroid yani halk arasinda basur olarak bilinen rahatsizligimdan dolayi ameliyat oldum bi nevi pisman oldum ama allahtan ümit kesilmez diyee hala agrisini aşırı bir sekilde cekiyorum geceleri uyuyamiyorum gündüzleri gezemiyorum gülmekte bile zorluk çekiyorum belki zamanla gecer bilmiyorum ama cook keyifsizim korkuyorum gecmicek gibi gozukuyor gencligime yazik ettim siz etmeyin benden size tawsiye ilac tedavisi dururken sakin ameliyat olmayin benim gibi pisman olmayin saglicakla kalin dostca kalin…

 120. Doğan Tokay dedi ki:

  Biri Bana Cevap Versin Ne olur Ameliyat Oldum agrilar cekiyorum ne zaman gecer bugun 8 gundur ameliyat olmusum ama tuvalete cikmaktan korkuyorum ne olur bana yardim edin

 121. yadigar dedi ki:

  Ameliyat olalı 8 sene oldu ve ameliyat esnasında makatımda darlık oluştu doktor derin kesmiş bu güne kadar öyle böyle idare ettim ama şimdi yeniden nüksetti ve ne yapacağımı bilmiyorum tuvalete her gün düzenli çıkmama rağmen çok zorlanıyorum bursa da yaşıyorum iyi bir doktor bilen varsa bu konuda bana yazar mı acaba
  herkese acil şifalar diliyorum..zor bir ameliyat selamlar…

 122. Evr dedi ki:

  Merhaba, hepimizin ameliyattan bir kac gün sonra muhtemelen agri nöbeti sirasinda bu yorumlari yazdigimiz belli oluyor. 37 yasinda Erkegim. Bende 4gün önce Avusturyada bu ameliyati olarak 15 yillik sorundan kurtuldum. Ameliyat sonrasi aci cekerken ve hayata küsmüs gibi hissederken yorumlari okumaya basladigimda sorsaniz sakin ameliyat olmayin derdim, su an bi kac saat gecti ve agrilar azaldi iyiki olmusum diye düsünüyorum. Diger ameliyatlardan farkli olarak bölge gercekten cok zor, bu nedenle agri,sizi,akinti,kanama cok kolay gerceklesiyor buna moralinizi bozmayin. Ameliyat esnasinda Meme nin ici acilip sorunlu damara müdahale edildiginden, sonrasinda meme hala görünüyor olabilir. Acaba ameliyat basarisiz mi oldu diye korkmaniza gerek yok. Hep ayni agri kesiciyi kullanirsaniz bir süre sonra alisip etkisini hissetmeyebilirsiniz, bunun yerine iki farkli agri kesiciyi degistirerek kullanin. Benim icin en rahat pozisyon sirtimin üstüne yatmak, 4. günde hala otururken ve ayakta dururken zorlaniyorum, ama su da bir gercekki cok yavas da olsa gittikce sikayetlerim azaliyor. Ameliyattan önce ne agri ne sizi problemim vardi,sadece kasinti ve kanama. 15 yil böyle idare ettim, bana kalsa daha da ederdim ama bu devamli kanama kansizlik yapti, Doktor olan baldizim uzun vadede bagirsakla ilgili baska problemler de yasayabilecegimi söyleyip ameliyat dedi. Ev Doktorumla da konusup onun yönlendirdigi uzmana muayene oldum, o da Ameliyat dedi ve hastaneye yattim. Demek istedigim Doktorlarin bu isteki öncelikli motivasyonu para degil, biraz güvenin insanlara. Cok aci cektiginiz zamanlar oluyor bu kismi daha sik agri kesici alarak yada ilik su gibi yöntemlerle atlatmaya calisin (Sicak veya soguk su zararli olabilir). Ne kadar az hareket ederseniz o kadar az agriyor. Bana verilen ilaclar su sekilde: Antibiyotik günde 3 kez 5 gün icin. 2 farkli agri kesici nöbetlese Ibuprofen ve Parkamed. Aralarina 5-8 Saat koymaya calisiyorum ama agri cok olursa saate bakmayip aliyorum yinede. O bölgedeki damarlara etkin bi ilac olan Daflon 8saatte bir ikiser tane. Kabizligi önleyecek bir sivi ilac. Aklima gelen birsey olursa ilave yaparim, sorulariniz olursa cekinmeyin.

 123. Merve dedi ki:

  Arkadaşlar ben 1.5 sene önce fisur ameliyatı diye o doğum koltuğuna yattım ne anestezi ne uyutma hiç bişey olmadı çığlık çığlığa ağlamaktan hastaneyi inlettim inanılmaz bi acıydı ve son bi senedir hala çekiyorum ne yemek yiyebiliyorum nede oturubiliyodum ve oturdum araştırdım en iyi doktoru buldum. ANTALYA ÇALLI MEYDAN TIP MERKEZİ PROCTOLOG**AHMET FATİH KARAHALİLOĞLU** tedavi oldum ve dediği tek şey ameliyat olduğuna eminmisin oldu. Sonra ilaç verdi ilaç tedavisi oldum. İlaçlar belli bi süre rahatlattı ama sonrasında ağrılar arttı tekrar gittiğimde catlagimin ve memelerin arttığını söyledi. Ameliyat yapacam ama önce kolonoskopi olman gerek bağırsakların da iltihap varsa yapmamın bi anlamı olmaz yine tekrarlar dedi. 10.10.2016da aynı hastanede GENEL CERRAH MEHMET GÖK hocam kolonoskopi işlemini yaptı çok korkmama rağmen uyandığımda gram bişey hissetmedim ve uyanır uyanmaz yemeğimi getirdiler yedim. Malum iki gün aç kalıp tamamen bağırsaklarını boşaltman gerek. Allaha şükür kalın bağırsaklar temiz çıktı ama ANOREKTAL ALANDA HEMOROİDLER saptandı. AHMET FATİH hocam bunun ameliyatını yapacak allahın izniyle. Tabi ameliyat parasını tamamlayabilirsem. Ameliyat parasını bulana kadar ne yemek ne oturmak yok tuvalette can cekismekte cabası. Ben size tavsiye ÇATLAĞI, FİSURÜ,HEMOROİD (BASUR) olan varsa hiç beklemeden Ahmet Fatih hocama gelip tedavisini olsun. İsim ve soyisimini Google’a yazmanız yeterli pişman olmazsınız. Ben bu acıyı çektim Allahım kimseye çektirmesin. Parası olan 5 dk düşünmesin.

 124. Selma dedi ki:

  Bugün 6gün oldu ağrı dayanılmaz aklı olan olmaz yok böyle bi ağrı morfinde kesmiyo bu ameliyatı çıkaranın…

 125. Gokhan dedi ki:

  Bu illet başıma bir kaç kez geldi. Patlıcan tedavisi uyguluyorum. Doktorların ilaci hiç bir işe yaramıyor. Ameliyatlik bir durumumda olmadı çok şükür. Patlıcan tedavisini bilmeyen araştırsın. Daha önce ilaçların faydasını görmeyince internette rastladım. Hemen uyguladım. Iki güne iyileştim. Aradan yıllar geçti şimdi tekrar aynı problemim var. Patlıcan saplarını kaynattım, şu an soğumasını bekliyorum. Akşam sabah içerek iyileşmesi bekliyorum inş. Denemeyen denesin, Bir şey kaybetmezsiniz. Ben de daha önce işe yaradı, Şimdi de tekrar deneyeceğim inş.

  Patlıcan Tedavisi:
  10 adet patlıcan alıyorsunuz ve yeşil saplarını patlicandan ayiriyorsunuz. Sapları güzelce yıkadıktan sonra 10 bardak su ile bir tencerede kaynatiyorsunuz. Kapak hep kapalı kalacak! Kaynadıktan sonra yarım saat kısık ateşte kaynamaya devam edecek. Daha sonra oda sıcaklığında soğumaya bırakın. Süzün ve dolaba koyun, soğusun. Akşam ve sabah aç karna birer bardak için. 5 gün devam edin.

  Inş sizde de ise yarar.

 126. sinan dedi ki:

  Arkadaşlar ben izmir alsancakta özele gittim burhan karabağ doktorun adı özel su hastanesinde amaliyat oldum yırtık ve hemoraid bir gece hastanede kaldım sonra taburcu oldum allaha şükür hiç ağrım olmadı bu gün ikinci gün rahatım bence ehline olacaksın 3 binlira verdim deydi bence herkese tavsiye ederim.

 127. Evr dedi ki:

  Tekrar Merhaba, ameliyattan sonraki 9.gün bugun. Düzenli agri kesici kullanmayi birakali 3-4 gün oluyor, günde bazen bi kez aliyorum su an. Ilk 2-3 gün en zor kismi ve ilk 2 tuvalet. Ama sabredin hepsi gececek. Oturup kalkabiliyorum birkac saatligine disari cikip araba kullanabiliyorum. Ameliyat yerini temiz tutmaniz cok onemli. Ilk günden itibaren yediklerinize dikkat edin, hem tuvalette zorlanmayin hem de benim gibi bahaneyle 6kg. vermis olun:) Bende bilseydim ameliyat olmazdim dedim 4-5 gün ama simdi iyiki olup kurtuldum diyorum. Darisi basiniza.Xylocain %5 isimli bir Krem var, bilmiyorum Tükiyedeki ismi ayni mi. Eger bulabilirseniz bu kremi alin 1dk icinde agriyi dindiriyor, agri kesici almasanizda hafif agri nöbetlerinde bununla cok rahatlarsiniz. Ben bunu sürüp uyuyorum, yada tuvalet öncesi ve sonrasi kullaniyorum o kadar ise yariyor.

 128. Caner dedi ki:

  Bende dün ameliyat oldum bugün taburcu ettiler ilk defa tuvalete girecem ama dışkılamaya korkuyorum acaba çok agrırmı lütfen yardımcı olun

 129. Sefa dedi ki:

  Merabalar
  Yaklaşık 7-8 yıldır bu basur illeti bende de var son 2. Yıldır aşırı derecede sorun yaşıyorum kabızlık sorunum vardı onu ilaç tedavisiyle giderdim o konuda rahatım ama bazen tuvalete çıkınca hiç kanama olmuyor sadece memeler şişiyor bazen de öyle bir kanamis oluyor ki dur durak bilmiyor ben bu basurdan çektiğim kadar hiç bişeyden çekmedim hatta bir keresinde hemogram 3’e düştü normal sınırı 12 olması gerekirken ne yapacağımı bilmiyorum ameliyat kesin çözüm değil ama bununla bir ömür yaşanmayacak onun da farkındayım yediğime içtiğime dikkat ediyorum ama ne ederseniz edin geçmiyor daflon kullanıyorum o da etkisiz eleman gibi bişey artık hayattan soğudum sosyal hayatımı bile inanılmaz etkiliyor bu basur yüzünden işime gidemediğim günü evden çıkamadığım günlerin sayısı o kadar fazla ki anlatamam tuvalete gitmeye korkuyorum artık kanama olacakmı diye artı baş dönmeleri tansiyon kalp bile inanılmaz etkileniyo artık dayanamıyorum bu hastalığa kolonoskopi de yaptırdım 4. Seviyede basur ameliyat diyolar ama korkuyorum çünkü kesin çözüm değil geçse bile belli bir zaman sonra kesin yineliyor ALLAH yardımcımız olsun bu hastalığı sadece çekenler bilir …:(

  • Gurbetçi dedi ki:

   Ben dün ameliyat oldum ve doktorun söylediği tekrarlama ihtimali var ama çok düşük tekrar olsa bile en az 5 yıl rahatsın dedi olduğunda gel o zaman ameliyat daha basit dedi. Ben ameliyata girdiğimde 7 adet misket büyüklüğünde meme vardı son bir hafta evde yatarak geçirdim. Acıdan sızıdan hareket edemiyordum. Ameliyattan çıktığımda hiç meme yoktu gelişmeleri tekrar ilerleyen günlerde sizlerle paylaşırım. Geçmiş olsun..

 130. SAYGIN dedi ki:

  Arkadaşlar ameliyat günü almış olan bir arkadaşım bir gün önce bir krem kullandı kremle birlikte bio enerjili birde su verdiler. Yaklaşık 5 ay oldu ilacı kullanalı tamamen kurtuldu ve herhangi bir tekrarlama olmadı. İlaç Kayseride ki bir radyestezi uzmanı tarafından yapılmış. İlk kullanımda yarım saat kadar ağır acı çekmiş ardından rahatlama olmuş

 131. Enes dedi ki:

  Arkadaşlar tencerenin yarısını suyla doldurup 8 adet patlıcanın sapını kaynattın. Soğuk bir Şekilde her sabah aç karnına için.

 132. Murat dedi ki:

  Yorum yapan srkadaslara cok tsk ler. Yarin ameliyat icin gun alacaktim ama sayenizde vazgectim , artik hemoroidimle kardes kardes yasamaya karar verdim 😀

 133. Fatih dedi ki:

  23 Kasım 2016 11:00gibi sultanbeyli ozel saygı hastahenesinde muayene ücreti tahliller dahil 1000tl tranboza h hemorit ameliyatı oldum ameliyatı yapan doktor genel cerrah op dr zeki aydın. Normal anestezi uyutularak 20 dk surdu. Yaklaşık 10 yıl önce bu hastalıkla karşılastim yılda bir.defa 1 hafta boyunca sürekli bu ağrıyi çekiyordum son yoklama çok sancılı oldu tek meme halinde ve misketten biraz daha büyük tu ve kesin ameliyat gözüyle hastahane ye gittim ve oldum da Ayni günde taburcu oldum. Ameliyat sonrası çok iyiydim ertesi gün işe bile gidebilirim diyordum fakat ilk gece ağrıya uyandım ilk tuvalet ömrümden omur götürdü ameliyatı olduğuma pişman oldum demiştim. Bu hastalıkla ilgili Araştıma yaparken ameliyat sonrası diye araştırma yapsaydim korkup olmayabilirdim. Kendimi doktora çok iyi anlattigimi dusunurek doktorumun yaklaşımı çözüm odaklı olması tereddüt olusturmadi su an 4. Gun 6 saatte bir ağrı başlıyor ve talic diye hap atıyorum 15 dk sonra rahatlatıyor be gün geçtikçe agrima suresi uzuyor tuvaletten sonra biraz ağrı oluyor hemen sıcak suya oturuyorum inanılmaz iyi geliyor. Bu güne kadarki bütün yorumları okudum. Ve mecburen yazma gereği duydum tabii ki belli araştırmalari yapin ama benim size onerim ameliyat olmanız yönünde diğer turlu ne yaparsanız yapın birgün bu hastalık nuksediyor. Sadece KABIZ olmayın yeter hatta muayene ve Ameliyattan önce kabiz olmazsanız bile afedersiniz kalın ve sert dışkılama yapıyorsaniz duchalak ilacin ismi günde 2 defa 1 ölçek almanizi tavsiye ederim çünkü ilk tuvalet i rahat yaparsanız diğer ağrılar zamanla geçiyor ve dayanilmaz değil. Umarım bir kac gune daha iyi olurum saygilar

 134. Hakan dedi ki:

  Arkadaşlar öncelikle merhaba ve hepinize geçmiş olsun . Ben 10 yaşımdan beri yani 14 senedir basura sahibim . Allah’a şükür sünnetten başka ameliyat olmadığım için yaşadığım onca acıya rağmen ameliyatı hiç düşünmedim. Lafı kısa tutayım makattan kan geldiği için İstanbul Bakırköy de özel bir hastanede kolonoskopi oldum. Doktor başvurumun 3.derece olduğunu hazır gelmişken ve bağırsaklarım boşken ameliyat olmamı söyledi. İlk yok dedim fakat 10dklık iş 1 saate hayatına dönersin deyince tamam dedim. Lazerle oldum ve şöyle söyleyim kolonoskopiye girerken aldığım ilaçlar yüzünden ameliyat sonrası aynı gün 4 kere tuvalete çıktım. 2 damla kan geldiyse gelmiştir acı falanda yok çok ıkınmadığınız sürece. Bu yazıyı yazıyorum puan 3.günümdeyim hiç sıkıntım yok diyebildim keşke daha erken olmaymışım. Elimi ayınca memeler geliyor ama doktor düşüceklerinizden söyledi ve dediğim gibi önceki acılarımdan eser yok çok şükür. Olmadan önce buradaki yorumları okusam kesin olmazdım. Cerrahın ve bünyenin büyük önemi var sanırım . Hepinize geçmiş olsun

  • Hakan dedi ki:

   Bu arada narkozlun etkisi biter bitmez elimi kolumu sallaya sallaya çıktım hastaneden ve tekrarlama olasılığı yüzde5 miş.

 135. necla dedi ki:

  Mart ayinda lazer ameliyati oldum hic bir ise yaramadi, hemoroidler büyüdü, kanama ve agri artti. 4 gün önce normal ameliyat oldum ve iki hemoroidimin oldugunu söyledi doktor, ikisinide aldik dedi. Iki gün hastahanede kaldim, cünkü kabiz sorunum gecmedigi icin, tuvalete cikmam uzun sürdü. Tuvalete cikarken cok aci cektim ama giderek azaliyor bu aci. Bir kac damla kan geliyor her tuvalete cikisimda. Simdilik normal oldugunu düsünüyorum, sonucta acik bir ameliyatti.
  Ancak buradaki yorumlari okurken, ameliyattan korktugumu ve neredeyse vazgecme noktasina geldigimi söylemeliyim. Ancak doktorum beni tatmin eden yanitlar verdi ve yeniden ikna oldum. Sonuç ne olur bilmiyorum ancak hemoroid olusumunun yasam tarzimizla ilgisi oldugunu ve hem cok oturmak hemde yediklerimize dikkat etmemenin sonucu bu. Ben lazer ameliyati sonrasi, biberi, baharati azaltsamda tamamen kesmedim ve isim geregi sürekli oturarak calistim. günde 10 saat oturunca olan bu oluyor. Yasam sekliniz degismezse hemoroidler yeniden cikar.

 136. haydar dedi ki:

  13.12.2016 tarihinde saat 09:00 da ameliyat oldum. Ben hayatımda bu kadar acı çekmedim. Ameliyat olması en kolayı önemli olan ertesi günden itibaren başlıyor. Bugün 6. Gün ama sanki hergün
  Ölüyorum agrılar bitermi bence bitmez 10 gün sonra işe başlamam gerek normal bir insan gibi olabilirmiyim. Bilseydim bu kadar zor olduğunu kesinlikle ameliyat olmazdım.

  • Kemal dedi ki:

   1 ay olmuş şimdi nasıl oldunuz ne kadar süre sonra normale dönebildiniz benim bugun 4 .günüm ve 4 gündür yaşamıyorum

 137. Ferudun turer dedi ki:

  4 gün oldu ameliyat olalı.tuvalete ciktigimda yaşadığım acıyı anlatmak mümkün değil.ben böyle birşey ne gördüm ne yaşadım.kolun bacagin kirilsa hareket etmediginde aci diniyor.bu baska bir sey.saga dön olmuyor,sola dön olmuyor,yatsan olmuyor,kalksan olmuyor.Allah herkese yardim etsin inşallah

 138. Selim dedi ki:

  Arkadas bu aci cekenler doktorlarin adlarini yazsin millet yanmasin da ..bu gece amaliyat olmaya karar vermistim vazgectim..

  • Boyle bir durum ard niyetli kisilerin ard niyetli emellerini gerceklestirmesine olanak sağlayacagindan,gereksiz karalamalarin önune gecmek adina doktor isimlerinin bu sekilde yazilarak paylasilmasi mumkun degildir..

 139. Gurbetçi dedi ki:

  Bugün benim için Yen’i bir gün. Dün ameliyat oldum. Ameliyata gittiğimde 7 tane meme vardı makat çevresinde ameliyattan sonra doktorun söylediği ben böyle bir şey daha önce görmedim oldu. Ben Fransa’da oldum ameliyatımı hemoroidli damarlara dikiş atıp sonra yukarı kaldırıyorlar. Dün gece biraz zor geçti, bugün düne göre daha iyiyim hatta sabah uyandığımda hiç ağrım sızım yoktu akşam üzeri tekrar ağrı başladı ama yinede düne göre çok hafif. Yarın biraz daha hafiflerse çok mutlu olucam. Bugün çıktım bi kaç saat dışarda gezdim. Hemoroidsiz gezmek gerçekten Harika. Herkese geçmiş olsun..

  • Gurbetçi dedi ki:

   Ameliyat olalı tam 48 saat oldu tuvalete gidememek dışında hiçbir şikayetim kalmadı. Dün gece çok rahat geçti ilk gece gerçekten zordu.

 140. Buket dedi ki:

  Slm arkadaslar bnmde makat içinde yara var bnada doktor amelyat dedi yorumlarımokudum kafam cok karıstı ne yapcagımı bilmiyorum ama vazgectim gibi amelyattan

 141. basri dedi ki:

  S aleyküm yarın amaliyat olacaktım herşey hazır izinliydim hafta sonu ilk kez bi yorumlara sayfaya girdim baktım vazgeçtim arada kanama ve şişlik oluyo bir kaç gün sonra geçiyo dışta bişey yok tuvelet esnasında kan geliyor boşver böle yaşamaya devam daha ciddileri de varmış onu anladım yani şimdilikvazgeçtim.

 142. Hasan dedi ki:

  Ben dün ameliyat oldum.Dün gece inanılmaz ağrılar çektim.Bu gün çok şükür iyim Allaha bin şükür ağrım sızım yok.Dünden veri 1 kez büyük abdest yaptım ama yarım saat içinde onunda ağrısı geçti.iyiyim Allaha bin şükür.Böyle giderse 3 yada 5 güne iyileşirim.Şimdi, tavsiyeler şunlar; önce adam gibi bir proktoloji uzmanına tedavi olun sonra ALLAH’a acınızı alması için yalvarın dua edin ( benki inancı zayıf biriyim ama denedim oluyor Allah şahidimdir) ve unutmayın en kral hastanede bile ilk bir iki gün acınız olur ki sizdende 3000 – 4000 yolarlar.Benim doktorum Genel cerrah ve 15 yıllık proktoloji uzmanı OP.Dr Sayın Tayfun EKER.Ve ücretmi çok komik 400 tl istedi sonra benden 300 tl aldı(herşey dahil) ALLAH senden razı olsun Tayfun hocam.ALLAH SENDEN RAZI OLSUN.Ben derimki gidin ona tedavi olun.Millet gitmiş taaa fransaya ingiltereye yada istanbulda büyük hastanelere binlerce dolar lira bayılmış ve 2 hafta olmuş hala acılar içinde kıvranıyorlar.Ben ucuz basur amelyatı diye nette tarattım Bu mükemmel insan çıktı karşıma.Allah şahit onu ne tanırım nede bilirim.Dr Tayfun EKER e gidin.Ve adam gibi doktor İnsan gibi doktor nasıl olurmuş görün.Belliki bu adam bu işi para için yapmıyor.Allahın bir mucizesidir bu adam.

  • Gurbetçi dedi ki:

   Öncelikle geçmiş olsun; ben Fransa’da ameliyat oldum çünkü Fransa’da yaşıyorum. Para konusuna gelincede kuruş para ödemedim. Benim ameliyatım olalı iki hafta oluyor ve şuan sanki hiç ameliyat olamamış gibiyim. Çok para yada az para ödemek değil önemli olan benim önceliğim sağlık ki şuan ben çok iyiyim Allah herkese derman versin.

 143. Sağlıkçı dedi ki:

  Prof doktorda makat çatlağı ameliyatı oldum ilk gün çok aşırı ağrım oldu sürekli ağrı kesici yapıldı 2. Gün sabah ağrı kesici yapıldı ve öğlene doğru çıktım yürüyerek eve gittim. Bugün 3. Günüm toplamda sadece 5 öğün yemek yedim tuvalete çıkmadım hala karın ağrım ve makam ağrım oluyor ara ara ama ilk güne göre gayet iyiyim o kadar aşırı bi şekilde ağrım yok rahat uyuyabiliyorum.

 144. Ali dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar ben askerim 21 Ocak 2017 hemoroid amelyati oldum 5. Günüm makatta sarkan memeler var felaket ağrıyor tuvalet cehennem azabi gibi dayanamıyorum 5 gün
  Sonra tekrar askere gidicem ne yapmalıyım bilgisi olan varmi yardımcı olursanız sevinirim

 145. Hasan dedi ki:

  Evet arkadaşlar an itibari ile basur ameliyatımın tüm ağrıları son buldu Allaha şükürler olsun.Şuan istedigimi yiyiyor içiyor vede afedersiniz rahat rahat büyük abdestimi yapıyorum.Tam bir hafta oldu.Allah doktorum Tayfun Eker den razı olsun. Bence ameliyat düşünenler ona gitsin.15 yıllık proktoloji uzmanı.

 146. Hasan dedi ki:

  Vallahi arkadaşlar buraya 2 tane mesaj yazdım son mesajımdada dikkat ederseniz deçti bitti dedim ama bu gün agrı sızı yine başladı.Sırf yanlış yönlendirme olmasın diye bu mesajı yazıyorum.Özellikle tuvalet sonrası ağrı oluyor.Doktorum 20 günü bulur iyileşmen dedi.Allah yardımcımız olsun.Bence ameliyat olmayın.

 147. Uğur Çöl dedi ki:

  Hayatım boyunca böyle ağrı ne duydum ne gördüm. Ölüm bu.

 148. Uğur (Bağsur Ameliyat) dedi ki:

  Cümleten Selamun Aleyküm.Bende Bağsur Ameliyatı Olmadan Önce Ailemle Bu Konuyu Paylaşmaktan Çekindim Ve Çok Geç Kaldım.Hastalığım İlerlemişti Ve Ben de Sonunda Böyle Bir Sorunumun Olduğunu Düşündüm.Gerekli Önlemleri Alamak İçin Hastaneye Doğru Yol Aldık.Ameliyat aklımın Ucundan Geçmedi.Doktor Muayene Ettikten Sonra Acilen Yatış Verdi.Ertesi Gün Ameliyatın İlk Can Yakan Serumunun Takılışına Sıra Gelmişti.Hayatımda İlk Defa Serum Taktıracaktım Ve Korkuyordum.Burada Sizi Hemşire Karşılıyacak Ve Sizden Serumu Nereye Taktırmak İstediğinizi Sorucak.Size Tavsiyem Bileğinize Taktırmamak.Çünkü Sizin Canınızı Yakar Rahat Uyuyamazsınız Ve Hareket Edemezsiniz.Serum Takıldıktan Sonra Size Muhtemelen İçinizdeki İdrarı Ve Pisliği Attırmak İçin Bir İlaç Vericekler.Huni Yardımı İle Makatın İçine O İlaçı Boşaltıyosunuz.Sonra Tamamen Aç Bir Şekilde Ameliyat Gününü Bekliyorsunuz.Ameliyata Girmeden Önce Uzun Narkoz Alın.Bu Arada Ameliyat Nasıl Olucak,Ameliyattan Sonra Beni Neler Bekliyor Gibi Sorular Kafanızda Olucak.Ameliyat Günü Gelince Ameliyathaneye Girince Korku,Gerilim İster İstemez Artıcak ama Bence Korkmayın.Hiç Gerek Yok.Ameliyat Süresi Hakkında Fikrim Yok.4 Veya 5 Saat Ameliyat Olduktan Sonra Uyanıyorsunuz Ve Hiç Bir Şey Yok.Ama Makatta Bir Şey Hissediyorsunuz.Ama Uykunuz Var,halsizsiniz.Eğer Hala Narkozdaysanız Kontrole Gelen Doktor Tamponu Çıkarırken Şanslısınız Acıyı Az Çekersiniz Ama Narkozun Etkisi Geçmeye Başladıysa Acı Büyüyücektir.Bundan Sonra Derin Nefes Alabilirsiniz.En Büyük Acı Geçti.Artık 1 Veya 2 Saat Sonra Ağrılar İster İstemez Artıcaktır.Ağrı Kesici İşinizi Görecektir. Kesinlikle Yemek Yemeyin.Size Enerji Vericek Size Kan Kazandıracak Meyvesuları Ve Şekerli Yoğurt Yapıp Yiyebilirsiniz.İlk Bir Ay Bu ŞEkilde Gidebilir.Tuvalet İhtiyaçlarından Hemen Sonra Büyük Bir Leğenin İçine Ilık Suyun İçine Kahverengi İlacı Karıştırın Ve İçinde 15 Dakka Bekleyin.Sonra Çıkın.Bu Sizin Tuvalet İhtiyacınıza Birebirdir.Eğer Ağrınız Daha Devam Ederse Saç Kurutma Makinasını Az Sıcak Derecede Makata Tutabilirsiniz.Bu da ağrıya Engel Olur.Ameliyat Olduktan Sonra da Çok Kalın Giyinin Ve Kesinlikle Üşütmeyin.Doktora Kontrol Ettirmeye Gidin..
  Arkadaşlar Size Yardımmcı Olabildiysem Ne Mutlu Bana Allah Yardımcımız Olsun 😀 😀 😀

 149. bekir dedi ki:

  selam arkadaşlar ben 2.kez amaliyat oldum 1.sini özelbir hastanede 2.cisini Ankara da hayıtım karardı 6 ay oldu sancım yok ama şişkinlikler ara ara oluyor birde tanpon cıkacak dediler 2.ci gün tanpon diye bir şey cıkmadı karnım şişiyor abdestimi zor yapıyorum sizsiz olun kesinlikle ankara ya gitmeyin ben cok pişmaınım hele hele o topbaş mıdır nedir tamamen paraiçin kesiyorlar tedavisiolsa bile benim hayatım karardı.

 150. onur dedi ki:

  Selamın Aleyküm arkadaşlar öncelikle hemoroit’in evrelerinden bahsederseniz burda yorumu okuyan arkadaşlar kıyaslama yapabilir.Bende sizler gibi uzun süre erteledim artık 3.evreden 4.geçmek üzere belki geçti artık ameliyat kaçınılmaz oldu.ve araştırma içersindeyim.hepinize geçmiş olsun.bunu uzun süre bekletirseniz daha kötü durumlarda bulabilirsiniz kendinizi.

 151. Ümit Kardeşinize Bir Dua Yeter dedi ki:

  Lafı hiç uzatmadan; 36 yaşına gireceğim.25 Yıldır hemoroid belası ile 15 gün normal, 15 gün penguen gibi yaşadım 🙂
  Kendi kendimce bulduğum yöntemler ile bir nebze rahatladım. Ama sonuç vücut ona da uyum sağladı ve kaçınılmaz son ameliyatı oldum.
  Belki yaptıklarım hemoroidin ilk evrelerinde olan arkadaşlarımıza iyi gelir.
  Bendeki Hemoroid evresi 2-3 evrelerdi. Gün içinde tuvalete girdiğimde beni 8 saatten 14-20 saate kadar tamamen yatağa mahkum eden bir hastalığımdı.Doktorlara yazar, hemoroidli hastaların mesajlarını gözyaşları ile okurdum.Gelelim işin icraatlerine.

  1. ilk zamanlar da uzun yıllar, geceden yatmadan önce tuvalete girip, çıkan memelerin uykuda kapanması ile geçirdim. Vücut artık bu taktiği yemedikten sonra 2. Taktiği buldum 🙂

  2.Sabah daha yataktan uyanır uyanmaz yanıma sıcak suyumu alarak, direkt tuvalete çıkıp 1 sigara içimi durarak, hemen dışkılamayı sağlayıp, Malum bölgeyi güzel sıcak su ile yıkayıp, kağıt peçeteler ile temizleyip, yatağa yüz üstü yatarak, yarım saatte memelerin kendi kendine içeri girmesini, memelerin kapanmasını sağladım.Sağlasam da bu yarım saatte benim tüm enerjimi alıyor, bacaklarımdan kollarıma kadar titreme hasıl oluyordu.Tüm günlük enerjim yarım saatte gidiyor hiç bi huzurum, mutluluğum kalmıyordu.

  Sonuç olarak: Tüm korkuları, acılarımı yanı başıma koyup, uzun araştırmalarım sonucunda ameliyatı göze aldım. 2012 Den beri okumadığım yorum, gezmediğim sayfa kalmadı.
  Bir kumar oynadım
  Doktorum ile elimde çantam ile konuşurken, onun dediği şuydu, hazırlık yaparakmı geldin ben seni yarım saate yolluyacağım dediğiydi. Doktoruma sadece şunu dedim, Lütfen beni yanlış anlamayınız, Sizin bildiğiniz gibi değil hiçbirşey 🙂 Doktorum 1 meme görmüş ve 1 anal fissür operasyonunu yapacağını sanıyordu.

  Ameliyat öncesi o lavman yapımı birazcık zorlu geçsede 7 Şubat 2017 Akşam üzeri ameliyathaneye girdim. O okuduğum mesajlar ile yaşayanların dertleri ile Hamd olsun fazla karşılaşmadım.

  Ameliyata narkozla girdim, gözlerimi açtığımda 4 adet pake (meme) 3 adette içeriden bağlanmış pake, 1 anal fissür operasyonu geçirmiş olarak çıkmıştım. İlk 3 saat ağrım oldu, onun da sebebi makat bölgesinde kanama olmasın diye konulan gazlı bezdendi. O alındıktan sonra ağrılarım çok azaldı. Sabahsı, doktorumun dediği şuydu; Ben kolay kolay hastalarımın fotoğrafını çekmem, senin hemoroid memelerini çektim ve sen bu memeler ile 25 yıl nasıl yaşadın dediği idi. (1 meme alımı, 1 anal fissür ameliyatı yapacağım demişti 🙂 )

  Bundan öncesi 3 doktora gittim, sadece elle müdahele edip, ilaçla geçiştirmeye çalıştıkları oldu.Bende yediğim parmaklar ile kaldım 🙂
  3.Günüm de ağrılarım yok, bir kötü yanım az ishalim, dışkılamada az yanmam oluyor ama 25 yıldır çektiğim o acıların yanında sadece sinek ısırığı. Hayatımda, tuvaletten çıktıktan sonra elimi attığımda, orada memelerin olmayışını göreceğim yıllar ne zaman gelecek diye hep düşünür dururdum.

  Şükür, ALLAH razı olsun doktorumdan, ellerini öpülesi başa konulası doktorumun hakkını ödeyemem, şimdilik çok iyiyim.
  Dilerim yazılarım birilerine vesile olur. Bu ameliyatı geçirmiş olan bizlere ALLAH için dua edin, bende tüm bu hastalıktan derdi olanlara dua ediyorum. ALLAH a emanet olun.Saygılar.

 152. Murat dedi ki:

  Herkese selamlar bende bu sıkıntıdan muzdarip biri olarak çok sıkıntılı günler geçirdim. Şuan 25 yaşındayım ve yaklaşık 15 yıldır devam eden hastalığım artık son yıllarda bol kanamalı günler yaşatmaya ve tuvaletten çıktıktan sonra halsizliklere ayakta duramamalara kadar ilerlemişti. Son günlerde yaşadığım kanamalar artık psikolojimi de etkilemeye başlayınca bir hışım doktora giderek muayene oldum ve iç hemoroidimin olduğunu ameliyat önerdiğini söyledi doktor. Ben de son dönem yaşadıklarım ve bi akrabamın gazıyla evet ameliyat istiyorum yeter dedim bi kere daha kanama görmeye tahammülüm kalmamıştı çünkü. Gelelim büyük güne arkadaşlar 13.02.2017 tarihinde operasyon spinal anestezi ile yapıldı. Sadece belden aşağısı uyuştuğu için hiçbir şey hissetmiyorsun. Doktor müzik dinleyip ıslık çalarak işini yapıyor orda sende etrafa bakınıyorsun biçare. Ameliyat 15 20 dk sürdü ve yataga alındım ağrı kesici igne vurdular ve o geceyi hastanede sürekli serumlarla geçirdim. Asıl hikaye şimdi başlıyor bir hırs ve gaza gelmeyle karar verdigim ameliyati olmustum ciktiktan 5 6 saat sonra artik anestezinin etkisi gecmeye başlamış ve acı hissedilir olmuştu. Koyulan tampon (çok küçükmüş bendeki) fakat o gece boyunca hissedilen baskı ve acı tarif edilemez uyku uyutmaz anırtır insanı sabaha kadar size önerim agri kesici igne yaptirmanizdir hemen. Ben sabaha kadar yari uyku yari uyanik iskence şeklinde cekmeye calistim sonunda igne yaptirdim hemsireye. Evet sonra beklenen sabah oluyor doktorunuz gelip tamponu çıkartıp pansumaninizi yapip sizi taburcu ediyor. Ben yine ignenin etkisiyle fazla acı hissetmeden kendi arabamla hızlıca evime gelmistim. Bundan sonrası yasayacaklariniz geçirdiğiniz operasyonla alakalı biraz benimki ic kısmın yakılarak memeleri sisiren damarlarin bağlanması seklindeymis…Hemoroid ameliyatı gerçekten kolay değilmiş arkadaşlar ilk 1 hafta uyku yüzü göremedim sürekli gaz gelmesi yanmalar sancılar tuvalete çıkmak dehşet gibiydi kesinlikle hicbir şeyinizi tek başınıza yapamiyorsunuz o kadar acı ki yaninizda bir el kol mutlaka olmalı. Sicak suya oturmak bu işin iyilesmenin en püf noktası bu arada. Ilk 1 hafta sağlam bi direniş gösterdikten sonra kontrole giderek igne yazdırdım artık rahatca uyumak istiyordum. Şuan 2.haftamdayım aksamlari 1 igne vurduruyorum ve cok asiri rahatlatiyor uyuyabiliyorum. Sonuç olarak bu bir ameliyattır bu siteden ameliyattan bir kac gun once okudugum yorumlar beni cok korkutmustu hatta vazgeçmeyi defalarca düşündüm okudukca vazgeçtim ama sonuc olarak olması gerekeni yaptım ve oldum. Tek diyeceğim şudur gerçekten zor gecebilir cok acı cekebilirsiniz ama inanın iyilestikten sonra ohhh be demeniz size hayatinizdaki en büyük mutluluktur. Iyilestigimi hissettikce evet artik kurtuldum sanırım iyilesiyorum oldu bu is diyorum kendi kendime. Bana fikrimi soracak olursaniz sagliginizi suan veya ileride cok tehlikeye atmayacak bir hemoroidiniz varsa hic ameliyata bulasmayin derim zordur… Herkese Rabbim sifalar versin

  • Adem dedi ki:

   Merhaba kardesim gecmis olsun bende 13 mart 2017 de ameliyat oldum dedigin gibi ilk bir hafta izdirapdi ve 1 hafta boyunca igne sayseinde ayakda durabiliyorum bugun 8.gun igneleri biraktim gun icerisinde sikinti lakin sabahlari tuvalete oturdugumda ki o aci anlatilmaz derece cok oluyor acaba sende bubaci kac gunde gecti ve her seferinde sari renkde macunsu bir akinti oluyor bu sende gozuktumu acaba

 153. Abdullah dedi ki:

  Arkadaşlar ben de 24.02.2017 de ameliyat oldum. 1 gece hastahanede gayet rahat geçti. Ancak eve gelince işin rengi degisti🙄🙄🙄 hastahanedeyken enazından agri kesici katiyordular seruma ve rahatlıkla uyuyabiliyordum. Ama eve gelince aynı imkanı bulamadigimdan agri kesici ilaçlarla idare ediyorum.sıcak şu desteğine henuz başlamadım ancak ameliyat öncesi durumda denemiştim gerçekten çok rahatlatıyor. Ameliyat oldugum için pişman değilim. Sadece biraz erkek olup dişimizi sıkmak gerekecek. Ama ameliyat sonrası yeme
  içme alışkanlıklarımiz degismeli ve tabiki de spor hiç vazgecilmezlerimiz arasında ilk sırayı almalı. Ne işte çalışıyorsa çalışalım muhakkak surette hareket etmeliyiz. Yediklerimi ne kadar sağlıklı olursa olsun yeteri kadar hareket etmiyorsa hemoroid demokrasinin kılıcı gibi başımızın üstünde bizi tehdit etmeye devam edecek.hepimize Allah şifalar versin.

 154. AHMET AKAN dedi ki:

  Slm arkadaşlar bende hemoroidten ameliyat oldum rabbim herkeze oyle bi doktor nasip etsin doktorumun adi levent akgun kazak samsun gazi devlet hastanesinde görev yapıyor ameliyatta ve ameliyattan çıkınca hiç ağrım falan olmadi takı bugüne kadar bugün ameliyatimin 4uncu günü ve bugüne kadar herşey normaldi fakat bugün büyük abdestime çıktım ve ben böyle bi ağrı böyle bi acı çekmedim arkadaslar yediginize ve ictiginize çok dikkat etmelisiniz 4 gündür sadece corba içiyorum başka hiç bişey yemiyorum ağrılara gelince ilk büyük abdeste çıktığımda ağrı oldu sadece oda zamanla geçiyor her kişide farklı oluyormuş yanliz bu ağrılar onuda soylim ama şunu iyi bilinçli eger ki işinin ehli bir doktor bulduysaniz ve o size ameliyat dediyse hiç korkmadan olun çünkü zaman ilerledikçe makat kanserine yol açabiliyor utanmicaksiniz çünkü sağlık herşeyden önemli herkeze geçmiş olsun ve rabbim tekrarını yaşanmasın diyorum

 155. Zeynep dedi ki:

  Mevlüt topbaş a çatlak ameliyatı olan varmi

 156. Filiz dedi ki:

  Merhaba bugün 3. Günüm hemeroid ameliyatı oldum.Ben de garip olan 1. Gün acıdan oturamiyordum sürekli ıkınma hissi var di,canım simdi bu kadar aciyosa tuvalete girdiğimde acidan olurum diye düşündüm.Yari uyur yari uyanik 1 . geceyi atlattim..2 günün sabahi tuvalete girdim çok rahat yapabildim bu kadar kolay olacagini hiç düşünmemiştim ameliyat öncesindeki aciyla kiyas bile edilemezdi..hemen suya oturdum ,pomadlarimi sürüp ilaclarimi içtim..iyileşmiştim..dedim insanlar amma abartiyorlar ya…motora bindim,gezdim,hicbir agri aci duymadim..taki gece yarisina kadar …hic uyumadim…su anda acilar içindeyim..yine tuvalete ciktim ama bu sefer daha acili ve agrili oldu…bakalim yarin nazil geçecek…Herkese Allah şifa versin.Sevgiler…

 157. Yunus dedi ki:

  Evet sevgili basurlu. Ölümlerden ölüm beğen, seçme hakkına sahipsin;

  1) Ameliyat olma basurunla yaşamaya devam et. Ta ki basurun level atlayıp dayanılamaz boyutlara gelene kadar.

  2) Ameliyatsız tedavi yöntemlerini dene. Ta ki paran bitip ameliyatsız hiçbir yöntemin işe yaramadığını anlayana kadar.

  3) Git ameliyat ol, basurunla çekeceğin 365 günlük toplam acıyı tek seferde bir haftada yaşa, sonrada günlerce umutsuzca iyileşmeyi bekle. Tabi ömrün boyunca iyileşemeyede bilirsin…

  Kafa mı sıksam napsam ya? Psikolojim bozuldu, ameliyat olup hayatımın en büyük zarını atasım hiç yok. Olmasanda olmuyor, bela lan bu. Basuru kesip atmakta neymiş diş mi lan bu çekelim gitsin? Böyle tedavi yöntemi mi olur? Ameliyattan aylar sonra iyi bile olsanız tekrar basur olma riskimiz. Şaka gibi hastalık bildiğin şaka gibi, demin düşünürken gülme tuttu hastalığa bak &@!&#$ kurtulmanın yolları bile ızdırap 😂😃😅😀

  • Yine Yunus dedi ki:

   Yok yok en iyisi kafama sıkayım kökten çözülsün bu iş. Vasiyetime yazıcam ben öldükten sonra basurumu kesip ayrı bir yere gömsünler. Zaten intihar etmişiz kabir azabı var, cehennem var birde basurla uğraşmayalım.

 158. Gökhan dedi ki:

  Slm arkadaşlar bende şubatın 18 inde ameliyat oldum
  1 gün hastanede yattım sonra çıkardı doktor eve geçtim hastane de herşey iyiydi serumlar ağrı kesiciler problem yoktu ama evde geçen zaman ağrılar sızılar hele bide yanmalar olunca dayanamadım artık delirmek üzereydim yanmadan duramaz hale geldim doktorun verdiği ilaçlar hiç bir işe yaramadı 3 gün yüksek dozda uyusturucu iğneler oldum anca öyle hafifledi ama buda çözüm değil çünkü her doktor yapmıyor bu iğneleri sonra bodrum Acıbadem hastanesine gittim ordaki doktora yanma şikayetlerimi söyledim oda deri ki daha 1 hafta 10 gün sürer dedi peki dedim ne yapacaz doktora yatıralım dedi seni serumlar ağrı kesicilerle tedavi edelim duruma göre bakarız tedaviye öyle devam ederiz dedi sonra 5 gün serumlar kremler tedaviye öyle devam ettik ardından serumu kesip ilaçlarla oral yoldan devam ettim ve şuan 22 günüm verdiği kremler ve agrı kesiciler sayesinde iyiyim yanmalarım oluyo ama krem süper. Emla diye uyusturucu özelliği olan bi krem popo bölgesine sürüyorum orayı uyusturuyo tuvalet içinde duphalac diye bir şurup verdi içiyorum ishal olmamı sağlıyor ve dışkı rahat çıkıyor çünkü bu şurubu almazsam tuvalet bnm için ızdırap oluyor bide ben ne yersem yiyim yarım saate wc çıkıyorum nasıl bir vücudum var anlamadım o yüzden sıvı seyler yemeği tavsiye ediyorum. Herkese geçmiş olsun.

 159. Ugur dedi ki:

  Bende bağırsaklarda polit çıktı ve hemorin vardı politi hemen aldılar sıra hemorinne geldi onuda aldırdım yaklaşık 5gün oluyor ve boyle acıya adam öldürülür hayatımda ben boyle aci yaşamadım
  5 kg verdim..

 160. Derya dedi ki:

  Tam bi hafta oldu inanılmaz köyü kan geldi. Basur memelerinin mosmor oluşu da cabası. Çok pişmanım ameliyat olduğum için. Zaten 7yildir her gün bu aacıları taksit taksit çekiyordum şimdi ppeşin peşin en ağır şekilde.. eğer varsa ertelemeyin benim gibi.. gec kalınca berbat bi si..

 161. serap dedi ki:

  21mart2017 amenlyat oldum bugun 9ncu gün 21martı hiç birzamn unutmayacgım okadar ameliyatlar geçirdm. canım hiç bukadar acımadı. ağlayıp bağarmaktan baska hiç bişey bılmıyrm. bu nasıl ağrı acı artık ölücem dedim. şuan hala ağrılar acılarım çok yarın kontorulm var. dikişlerim duruyo iltihap topladı açlıktan halsizim yemıyorm cnku tuvalte gitmekten bariz korkuyorum. artık geçsin herkese acil şifalar. başıma tekrar gelirse asla amelıyt olmam. azap azap

 162. Hasta dedi ki:

  Hemoroid ameliyati ve sonrasi hastaliginizin durumuna ve derecesine bir de doktorunuzun yetenegine bagli. Malatya da Ozel Hayat hastanesinde doktor Mustafa Tercan Bey var. 2. Hemoroid ameliyatim 11. Gunumdeyim yavas yavas azaldi agrilarim. Ilk bir hafta dayanilmaz agrilarim oluyordu ama ilk ameliyatimla karsilastirdigimda cok cok daha iyi durumdayim. Ekibi ve hastane calisanlari harika. Bir de ameliyat olanlar sicak su oturma banyosu mutlaka yapin . Tuvalet sonrasi agrilarin gitmesinde nimet gibi birsey. Herkese cook gecmis olsun.

 163. Süha CANASLAN dedi ki:

  Merhaba ameliyat olalı 45 gün oldu.Şuan kanama ve dışkılama problemi yaşamıyorum.Fakat ameliyat sonrası 20 günüm kabus geçti.Bu benim ikinci ameliyatım.Daha önce boğma yöntemi ile Yeditepe üniv.hast.oldum.
  Fakat şunu belirteyim.Boğma yöntemi ve diğer yöntemler
  kısa sürede tekrarlamakta.Şimdi olduğum ameliyat açık ameliyat.Hemoraid bölgesinde sinir sayısı çık olduğundan zot bir ameliyat.Olacaklara ve olanlara ALLAH şifa versin.Bu Hemoroid ilaç ile fitil vs..geçmez sadece ameliyat için zaman kazandırır.
  Sadece önemle tavsiyem.Özel hastanede olun ve en önemlisi Proktoloji(Genel cerrah)uzmanına ameliyat olmanız.Her genel cerrah maalesef uzmanlaşmadığı için Proktoloji de uzmanlaşan kadar başarılı olamamakta.
  Sağlıkla kalın..

 164. Kader dedi ki:

  Ben 20 yaşındayım 7 sene önce makatimta meme tarzı oluşum oldu tabiki bu dönemlerde kanamalarimda oluyordu doktora gittiğimde de yirtiklar var demişti anestol krem yazıp göndermişti kremi kullandım sonralari ara ara tuvalete çıkınca agrilarim ve sancilarim oluyordu derken aradan 6 sene geçti ve memeler büyüdü bazen tuvelet sonrası ağrı olmazken bazı zamanlar dayanılmaz acı ile karsilasiyorum. Beslenmeme dikkat ediyorum kabiz olmamama ragmen tuvaletimi ağrılı şekilde yapıyorum ve tam boşaltma hissi vermiyor sanki hâlâ tuvalet sonrası tuvaletim varmış gibi hissediyorum. Ameliyat olmayı dusunuyorum ama yorumları okuyunca korktum. Herkese geçmiş olsun diyorum.

 165. süleyman dedi ki:

  3gün önce ameliyat oldum hemoroid den çok acı çekiyorum üç gündür vcye gidemiyorum çok sancı veriyor içmedigim ilaç kayısı suyu kalmadı ona ragmen gidemiyorum karnım taş gibi oldu lütfenyardım edin allah böyle hastalarımızın yardımcısı olur inşallah

 166. d.... dedi ki:

  merhaba arkadaşlar yorumlarınızı okudum elim ayağım titredi bende de hemoroid hastalığı var erkek doktora gitmeye utaniyorum napacam bildiginiz iyi bayan doktoru istanbulda varmi lutfen bilen yazsın tskler

  • Savaş dedi ki:

   Mümkünse ameliyat olma doktora git utanma çünkü bu hastalık çok zor verecegi kremleri kullan ve mutlaka makatı sıcak tut hatta tahretlenirken sıcak su kullan her gün sıcak suya otur ben ameliyat oldum yok böle bir acı dayanamıyorum keşke olmasaydım şimdiden geçmiş olsun

 167. Selim dedi ki:

  Arkadaslar şu saçma sapan ameliyat olmayın sakın diyen arkadaslara bakmayın siz , ben de ameliyat oldum Allaha şükür 1 haftada ne ağrı kaldı ne sızı ama iyi bakcaksınız kendinize .Ameliyattan sonra da iyileşmeme ihtimali ise 100 kişiden 5 inde görülüyormuş,o da amelyat sonrası bakımla alakalı bence..

  • Yusuf ertugrul dedi ki:

   Kardes nasıl bakmam geliyor kendime doktorun söylediği herseyi yaptım ama ağrı kesilmedi

 168. Umut dedi ki:

  Arkadaşlar ben ameliyat olalı 4 gün oldu . Spinal anestezi oldum tavsiye ederim . 4 hemoroid artı bir anal fissür vardı 7-8 sene bu acıyı çektim çünkü korktum en sonunda kurtuldum . Artık tuvaletime çıkabiliyorum fakat yine ağrı yapıyor ama eskisinden bin kat daha iyidir. Uyku düzenim oturmam yatmam gezmem çok rahat allahıma bin şükür . Tabi özel hastahanede oldum . Ilk gece aşırı zordu.. allah bu hastalığı cektirenlere yardım etsin . Bunu sadece yaşayan bilir .

 169. Yusuf ertugrul dedi ki:

  Ağrıyı kesecek bir yol bilen varsa acil yasin

 170. Ercan dedi ki:

  Bügün hemoroid ameliyatı oldum dayanılmaz cehennem azabı gibi bişey bu lanet hastalık bakalım durumu gün gün yazacam buraya

 171. Yakup dedi ki:

  Öncelikle herkese geçmiş olsun. 29 mayıs 2017 de hemoroid ameliyatı oldum yaşadıklarımı gün gün yazıyorum . 1. Gün- ameliyat bitti bacaklar uyuşuk herşey yolunda gülüyoruz sohbet ediyoruz. ( 6 saat sonra ) ağrıdan hastanede kim var kim yok herkese küfür ediyorum sanki biri makatıma çakmak tutuyormuşcasına yanan bir ağrı. Tarifi bu ! Hemşirelere yalvarıyorum beni uyutun diye tampon kıçımda hareket edemiyorum uyutmadılar 2. Gün- tampon çıktı ağrılarım düne nazaran bir tık daha iyi yürüyorum 4. Gün- tuvaletten sonra gece ağrıdan acile geldim kolumda serum içinde ağrı kesici 7. Gün- evin içinde dolaşıyorum tuvalete girmeyince sıkıntı yok 10. Gün- ağlayarak ameliyat eden doktorun yanına gittim yalvarıyorum beni tuvalet sonrası ağrılardan kurtar diye. Doktor da bana 10 gün kullan diye dışkı yumuşatıcı bir ilaç vermişti meğersem içinde İngiliz tuzu varmış dışkılamada o tuz yaraya temas ettiği için çok ağrıyormuş ilacın adı ( magnesie calcinee ) 13. Gün- tuvalete girmeyince hiç bir sıkıntı yok evin içinde top oynuyorum fakat o dışkılama yaptığım zaman sanki o ameliyattan sonraki çakmağı geri çakıyorlar sonuç olarak ağrım var bakalım kaçıncı güne kadar devam edecek allah yardımcımız olsun.

 172. Seko dedi ki:

  Arkadaşlar bana yardımcı olun basurdan ameliyat olalı 3 hafta oldu diskilamamda pek sancim yok hatta hiç sancim yok diyebilirim ama diskilamadan sonra Makatin kenarında şişlik oluyor içinde iltihap oluyor sonra kendiliğinden iltihap akıp geçiyor ama 3_4 saat sürüyor ve ağrı yapıyor bilgisi olan varsa yazsın normalmi gecermi

 173. Alper dedi ki:

  Yaklaşık 10 yıldır bu hastalığı çekiyorum. 28 yaşındayım. Sanırım 4. derecede. hem içerde hem dışarda ve damarda yırtık var. 2 aydır yurtdışındayım. Kiev’deyim. Ben bu hastalığı 6-7 ayda bir çekiyorum ve bazen hafif geçiyo bazen acısına dayanmak mümkün değil. eczanelerdeki kremlerden tutun patlıcan sapına kadar herşeyi denedim sadece kendi kendine geçiyodu. 4-5 gün önce çok ağrım başladı artk gözlerim kararıyordu ağrıdan. Kiev’de özel bi klinikte lazerle ameliyat oldum. Ertesi gün taburcu edildim ve ertesi gün ağrım yoktu. Ama tuvalate çıkmaya korkuyordum ve 2 gün sonra tuvalete çıktıgımda inanılmaz bi acı hissettim. Verdikleri kremi sürdüm ağrı kesicileri içtim biraz rahatladım. Ama ertesi gün yani bugun ağrılarım yine çoğaldı. Birde iltihapın aktıgını hissediyorum. Bide lanet olası bi koku yapıyo ve engel olamıyorum. Doktora söyledim 5-7 gün sürer dedi. Şimdi kefir aldm bari wc gidersem rahat çıkayım diye. Doğru düzgün yemek yiyemiyorum. Zaten Ukrayna mutfağı berbat. Lazerle tedavi olup iyileşme süresince bilgisi olan arkadaşlar yazabilirse çok sevinirim. Ve doktorlar bana bunun kalıcı bi çözüm olmadıgını, tekrarlarsa bu sefer lazerle değil normal ameliyat yapacağız dediler. Yani bu hastalığın bi formulü olmalı arkadaşlar ama ne? Bu inanılmaz acıdan ve iltihapın yaptığı kokudan kurtulmanın bi yolu olmalı. Allah bu acıyı yaşayan herkesin yardımcısı olsun

 174. ugur dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bende lazerle oldum benim memeler kaçıncı derece bilmiyorum ama bazen öyle bir kanıyordu ki acile gitmeyi düşünüyordum. gözümü karartıp doktora gittim önce dış muayene yaptı parmak vs çatlak var dedi . parmağı atınca içeriden şüphe etmiş olmalı ki içeride de var girmemiz lazım dedi . kolonoskopinin küçük kardeşini yaptılar. yani uyutma yok bayıltma yok 40 50 cm alana bakıyorlar neyse 2 adet lavman verdiler bunları yap gelmeden dediler evde denedim denedim yapamadım . doktor yapamazsan 1 saat erken gel burada yaptırırız demişti . hasta bakıcıya yaptırdım 15dk ara ile fıs fıs sıktı cebine de 10 tl koydum bir şey içersin kardeşim dedim neyse. aşağı indim hortumun girdiğini bile hissetmiyorsunuz hortum içinizde ilerlerken dışkı yaparken gibi kıçınızda o hissi bırakacak ilerliyor ama içerideki bağırsakları düzleştirmek için içeriye hava basıyor bu hava cidden baya zorluyor testislerim bağırsaklarım her yerim şişti bayan hemşire bana gaz çıkar diyor dedim kıçımda hortum var nasıl çıkarayım yaa dedim onlar gülüyor ben bağırıyorum neyse 2 3 dk falan sürdü galiba işlem bitti içerde kanamalı memeler var müdahale etmek lazımdedi 2 gün sonrasına gün aldım. bu işlemden sonra sakın otobüse falan binmeyin bu gaz nasıl bir gazsa çıkmıyor yani yellenmeye çalışıyorsun ama olmuyor resmen top gibi şişirdiler. bende eve yürüme ile 40dk mesafede yürüdüm ama böyle bir sancı olmaz gaz sancısı eve geldim şekilden şekile gire gire gazı çıkardım ama ne gaz 30 yaşındayım hayatımda böyle gaz çıkarmadım . neyse 2 gün sonra gittim makatta çatlak vardı oraya botox yaptırdım daha rahat girer dedi kaslar gevşesin diye önce botoxu yaptılar onunda tekrar etme şansı çokmuş ama acıya dayanamıyorum diye onu seçtim neyse .. sonra iş en zor yere geldi abartısız 3 4 cm capında bir plastik bunu bir güzel vazelinliyorlar kendini rahat bırak dedi size tavsiyem nefes almayın nefes verin içerde nefes vermiş halde bekleyin yani o alet girerken içinizde nefes olmasın vermiş halde bekleyin kasmayın . neyse o alet prostata mı denk geliyor nedir biraz yanma ve idrar gelmesi yapıyor .. ama girdikten sonrası kolay devamlı acımıyor lazerle de yaktı . ilk hafta dışkı yaparken biraz ağrı oluyordu yapma esnasında dışkı yanan memelere değiyor galiba o kadar .. onun dışında sıfır ağrı oldu. ağrı kesici bile içmedim sizin yorumları okudukça iyi ki de bıçakla olmamışım diyorum allah düşmanıma bile vermesin beni iki büklüm yapıyordu dışkıdan sorna bazen 1 2 saat kendime gelemiyordum ağrı ve yürümemi engeliyordu o dereceydi hayattan zevk almıyordum size tavsiyem kız erkek olun fark etmez gidin yaptırın. içerisi o kadar kötü değil hatta doktorlar makara kukuara bile yapıyor sizin zor durumda olduğunuzu biliyorlar sizde karşılık verirseniz içerisi baya eğlenceli oluyor ben o plastik parçayı görünce o ne ya bu alet cenevre sözleşmesine aykırı demiştim nereden aklıma geldi bilmem yani komediydi utanma falan olmadı pek devamlı gördükleri şey zaten :]

 175. Doğukan dedi ki:

  Arkadaşlar benim bu gün 4. Günüm ne çektiğimi bı Allah bı.ben biliyorum bazıları dalga bile geçiyor ama dayanılmaz bı acı asla ve asla ameliyat olmayın o ameliyattan sonra tuvalet sorununuz için ılık su uzun süre yıkayın tuvaletinizin gelmesini de beklemeyin doktorunuzun verdiği kremi yıkama sonra sı kuruttuktan sonra kremi düzgün bir şekilde sürün o yardımcı olucak tır nedeni ise et parçası alındığı için küçülme oluyor o krem sayesinde delik genişlediği için rahat tuvalet ihtiyacınızı görürsünüz ve özellikle söylüyorum asla katı bişey yemeyin ilk düşmanımız EKMEK olsun asla yemeyin acısı berbat Allah herkese yardım etsin geçmiş olsun hepinize…

 176. Nedim dedi ki:

  Ameliyat sonrası 48.saatin içindeyim.Ankara hacettepe hastanesinde dalında çok iyi olduğu söylenen bi prof. girdi ameliyatıma.anal fistür ve iç hemoroidler alinmis.sürekli tuvalet hissi zar zor oturuyorum fakat yapamiyorum.suya falan oturmamam söylendi.herhangi bi krem falan werilmedi.agri kesici verilip taburcu edildim.ve şuanki durumumu bi ben bi Allah bilir.ölüyorum arkadaslar.ÖLÜYORUM.kalbim makatta atıyo.bir degil bin pismanim keske olmasaydim.umarim sonu iyi olur.su cektigim agrilarin bedeli 50 yıl fazladan ömur olmalı.ancak denk helir.

 177. cskn dedi ki:

  Bende 4 gun once oldum longo tedavisiyla ic hemeroid ve damar catlagi suan 6.gunum hergecen gun rahat ttuvalete cikiyorum bol bol su icin tuvalte gitmekten cekinmeyin tuttugunuz zaman kabiz yapiyor tuvaletnizi yaptiginzda agri oluyor cok normal hemen oturma banyosuna baticon dokun oturun rahatlatiyo zamanla gecicek metak etmeyin buradaki yorumlara fazla aldanmayin herkes inanilmaz abartiyor

 178. Kawaliz dedi ki:

  Cuma günü ameliyat oldum bu gün çok rahatım artık uyku uyuyacam galiba sanki herşey yalan bi rüya gibi oldu taki tuvalete çıkana kadar on onbeş dakka bi işkence ondan sonra geçiyor gine üçüncü günümdeyim ameliyatın

 179. Güvencik dedi ki:

  hemoroid ameliyetımın tam 5. günümdeyim tuvalet ihtiyacınız hiç bitmiyo zaten, her tuvalet ve sonrası zaten tarifsiz bir acı. kanamam hala devam ediyor, steril bezi bantla tutturuyorum yoksa bırak çamaşırı oturduğunuz yeri bile kirletirsiniz:) sizin anlıycağınız psikolojk problemlere hazır olun.; aklınız varsa olmayın derim. Eğer olduysanız zaten yapacak bişey kalmamış artık 🙂

  en ucuz atlatmanın 3 yolu var:
  1.si bol sıvı tüketimi
  2.si günde 4-5 kez sıcak suya oturmak
  3.sü ise çok ağrı olduğu günler hastanede 10 dk. ağrı kesici serum yemek (en az 24 saat iyi geliyo bu)
  herkese Allah sabır versin; ben bu acıdan sonra vücuda verilen işkencelerin en ağırı bu diye düşünüyorum; Allah kimseyi bu işkenceyle karşı karşıya bırakmasın…

 180. Volkan dedi ki:

  Herkese merhabalar.
  Bende basur ameliyatı oldum 2 tanesini yakarak aldılar 1 tanesi içerideymiş Onur’da keserek aldılar.ilk gece anlatılamaz yaşanır diyorum inanılmaz bir acı bide öyle bir bölgedeki yapacak hiç bir şeyin yok 2 defa takılan seromu çektirtdim
  Şuna tam 14 günüm deyim Allah’a şükür sarsıcak bir acı yaşamıyorum ama ilk 1 hafta bayağı kötüydüm size tavsiyem bol bol ılık su tedavisi,eğer imkanınız varsa küvet vb.içine girin.
  7 günden sonra ağrı hafiflemeye başlıyor 12 günde artık ağrı minimum seviyelerde
  Kısacası 10 gün dayanacaksınız sonra güzel günlere doğru işallah yelken açıcaksınız.
  ALLAH BÜTÜN HASTALARA ŞİFA YAKINLARINA SABIR VERSİN (AMİN)

 181. Volkan dedi ki:

  Bazı arkadaşlarımız lavaboya çıkamıyormuş
  Arkadaşlar kuru Kays’ı gün kurusu buna benzer gıdalar tüketin
  Lif oranı yüksek gıdalar tüketin ilk bir kaç gün lavabodan sonra ağrı olacaktır tavsiyem lavaboya çıkmadan önce sıcak suyunuzu hazır tutun çıktığınız gibi uzanır vaziyette içine girin ağrınız hafifleyen kadar kalın bu bir saatinde bulabilir.
  Kendi uygulamaların tabi araştırdım bayağı banada iyi geldi

 182. Özgür dedi ki:

  Arkadaşlar ameliyatımın 8. günü… İlk 5 gün malum herkesin anlattığı acılarla tuvaletimi yaptım. Şimdilerde biraz da olsa azalma oldu. Ancak yeni ağrılarım eklendi. Sanki makatımı birşeyler tıkıyor, tuvaletimi yapıyorum ama sonra tıkanıyor gibi bir his. Aynı zamanda ağrı da yapıyor. Ayrıca her tuvalet sonrası kalçaya vuran bir ağrı. Aynı şeyi yaşayan var mı?

 183. Mutlu dedi ki:

  Ameliyat olalı 12 Gün oldu. ilk 7 gün hayatımın en zor günleriydi. Çok acı çektim. ameliyat sonrası gerçekten çok zor geçiyor. Ama şuan iyi durumdayım. Umarım doktorum ameliyatı iyi hyapmıştır da bir daha bu sorunla karşılaşmam.

 184. fahrenheit dedi ki:

  Merhabalar. Bugun ameliyatimin 6. ızdıraplı gunu. Yorum yazan arkadaslarin ifade ettigi uzere bagira bagira tuvalet yapiyorum. Haftalik kontrolum yarin olmasina ragmen bugun doktoruma gittim ve ilk soyledigim kelimeler “acidan öleceğim ” oldu. Muayene etti, yaralarin iyileştigini soyledi. Daha once diclomec igne, iki kutu antibiyotik hap ve ağrı kesici bir hap vermisti, simdi yanina voltaren hap ekledi. Ayrica kayganlaştırıcı jel verdi. Jeli henüz kullanmadim. Insallah buyuk abdesti biraz rahatlatir. Oturma banyosu evet onemli, ancak ben o aciyla birakin oturmayi yerimde duramiyorum. Wc den sonra ilk yaptigim agri kesici hap icmek ve kendimi yataga atmak oluyor. Aci dolu geçen gunlerimde moralimi duzelten tek sey bugunku kontrolde karsilastigim bir hastanin iki hafta once ameliyat oldugunu, iyileştigini ve keske daha once ameliyat olsaydim diye bana soylemesi oldu. Tabiki herkesin hemoroid durumu farkli. Gecen gun ameliyat oldugum bolgenin telefon ile resmini cektim. Gercekten de makat bolgem resmen parçalanmis. Morluklar, etin ici gozuken yaralar vardi. Iki haftada iyilesir mi bilemem. Yukarida yorum ve tavsiyeler yazan kiymetli arkadaslar gibi bende su asamada ameliyatin ‘a’ sini aklina bile getirme derim. Ancak insan cektigi acilari unutur. Dolayısıyla iyileşirsem eger o zaman ‘ ol kurtul’ derim. Zira, bana hicbir ilac iyi gelmedi ondan mecbur kaldim ameliyata. Insani (gercekten soyluyorum) resmen bagirtan, aglatan, inleten bu acidan Allah herkezi kurtarsın tez zamanda…

 185. hoca dedi ki:

  bende şunu anlamıyorum aktara gidiyosunuz 4 parça basur tertibi ot var 1 ay kullanmanız gerekıyor ..işin tuhafı 4 cü gün içeri çekilip yok olmaya başlıyo..acaba neden bunu yaygınlaştırıp satmıyolarda kesip biçiolar insanları çok ilginç.en son 2004 te fena kıvranıyordum kullandım 10 sene acı turşu içki h,ç bişey etki etmedi daha sonra ..etkisiz şekilde büzüşüp kalıyor…sadece son evre yani 4 buyuk bı et parçasına dönduyse ordan alınması gerekıyor..siz siz olun 1-2-3 evrelerde amelyat olmayın kurutan ve içeri çeken bitki ler sultanahmet civarındakı aktarlarda mevcut…en çok 1 haftada oh dersınız …bu iyiliğimi unutmayın

 186. Yunus dedi ki:

  Arkadaşlar 4. Günümdeyim antalyada meydan tıpta ahmet Fatin karahaliloğlu doktorumdan ameliyat oldum. Yaklaşık 3. Devre basurum vardı lazer ile yakarak ameliyat etti. Size önerim bu doktordan ameliyat olun. Ve KESİNLİKLE KABIZLIK SORUNUNUZ VARSA ONU ÖNCE HALLEDİN. Sonra ameliyat olun KESİNLİKLE AMELİYATTAN SONRA KABIZ OLMAMAYA BAKIN. Olmazsanız zaten çok rahat geçecektir inanın. Herkese geçmiş olsun .

 187. Yunus dedi ki:

  Basurdan şüphelenen arkadaşlar varsa hemen doktora muayeneye gitsin utanmasın. İlerleyince ameliyat olmak zorunda kalırsınız lütfen utanmayın yoksa bizim gibi acı çekersiniz.

 188. Malum dedi ki:

  Ben dün basur ve makat çatlağı ameliyatı oldum komple bayılttılar hiçbirşey hissetmedim uyanınca biraz agrım oldu haliyle normal yani sonra bi iğne vurdular o agrıda geçti çok şükür birinci gün tuvalete gittim çok şükür agrı sızı kalmadı ameliyattan sonra burda yazılanlar gibi bir durum yaşamadım lazerle yapıldı ameliyat doktor çok önemli bakalm daha birinci gün yarın yine yazarım unutmassam ama doktora gözükün arkadaşlar tıpta utanma olmaz en degerli yerin agrıyan yerin

 189. Erman dedi ki:

  Batman bölge hastanesinde yılmaz hoca basur amaliyatımı yaptı belden aşağı uyuşturdu amaliyat iyi geçti. 6-7 yıl önce yine basurdan ameliyat olmuştum ama bu seferki daha büyük olmuştu. Neyse tampon 1 gün içinde kalsın dedi idare ettim. Tamponu çıkardıktan sonra wc’ye gittim gitmez olaydım öyle bir ağrı olamaz rabbim düşmanıma vermesin öyle bir acı. Ağrı kesici iğne vurdum yarım saate kadar geçti ortalama 5-6 saat içindeki her wc çıktığımda ağrı yoktu akşam yine oldu tekrar iğne vurdum. Bugün ameliyatımın 3 günü wc çıkmak haram oldu bana. Ama basuru ilk hissettiğiniz zaman işler daha basit. Hemen genel cerraha gidin fitil ile bir krem veriyor aşırı şekilde iyi geliyor benim basur 3 günde yumurta kadar olduğu için yetişemedim. Neyse doktura gidemeyenler veya ameliyat olanlar için evde ağrılardan kurtulmanın ve basurun geçmesinin bir diyer yoluda patlıcanın sapını ortadan ikiye bölerek kaynatın onun suyunu için hergün çok faydali..

 190. Anıl dedi ki:

  Öncelikle herkese geçmiş olsun..3 yıl önce hemoroidden ameliyat oldum..ilk 15gün azap gibiydi,sonrasında hiç problem yaşamadım..şimdi de fissür ameliyatı oldum,spinal anesteziyle lazerle yakıldı çatlaklar..bugün 3. gün ameliyat olalı..tuvalete gitmek işkence,bir silah olsa o an kafama sıkıcam o derece bir ağrı ve yanma tuvalet sonrası..😰😰dayanacak gücüm kalmadı,ağrı şokuna girdim kaç kez..yaşayan bilir!ne zaman geçecek bu yanma ve ağrı bilmiyorum..çok ama çok pişmanım ameliyat olduğum için…..

 191. Tuba dedi ki:

  Bugün 12. Günündeyim . Bu yorumları ameliyattan önce okusaydım kesinlikle olamazdım . Şuan bile acıyor . Yalnız kısa bilgiler eklemek istiyorum . Benim içerde yaklaşık 15 dikişim var çünkü doktorumun söylediğine göre sebebini bilmediğimiz birçok yara varmış patoloji sonucu bekliyorum yani derin bi ameliyat olmuş . Ama içerde acı yok çünkü içerde sinir ucu yok . Dışarı da ise kas ağrıları gibi ağrılar var . Sabah akşam dikloron oluyorum ve iyi geliyor . Sıcak su torbası . Bu arada ishal olmaya çalışmayın ishal daha çok ağrı yapıyor . Gaz sıkışmaları olunca yerlere yatırıyor kabızda değil . Poponuz ile değil de karnınız ile ıkının ve iki elinizde poponuza dışardan içeri doğru baskı yapın yanlardan kaka yapmayı kolaylaştırıyor ve orada ki kasları sıkıştırdığınoz için çalışmasını engelleyip acıyı azaltıyor . Sarı suya oturun revenol yani . Anestol iyi gelir . Ama sadece bi parmak ucu fazlası baş ağrısı yapar . Spinal anestezi de beyin omurilik sıvısı aktığından bi kaç damla da olsa kronik baş ağrısı kalacaktır çaresi ağrı kesiciden ziyade kafeindir. Psikolojim çok bozuldu keşke buna da bi öçözüm bulsak . Bunu ameliyat olduktan sonra okuyanlara yazıyorum . Ameliyat olmadan okuyan varsa ameliyat olmayın . Tıbbın ilerlemesini bekleyin . Yada bi hafta yerlerde sürünüp komşuları eve toplayacak kadar bağırmayı göze alın . Bu ağrı değil . Acı . Ağrımıyor bi yeriniz acıkıyorsunuz bıçak keser gibi . He son olarak gergin zeytinyağı içtim . Herşeyi yedim kebap bile . Zeytinyağı kakayı yumuşatıyor. Biliyorum tuvaletimizi yapmak çok acılı ama rahatlatıyor ve orada ki kasların eski haline dönmesini sağlıyor . Hemoroid ameliyatından çekenler derneği açarsanız bana mail atın 😂

 192. idris dedi ki:

  Bugün 16 gün oldu ameliyat olalı. Arkadaşlar samimi bir şekilde söylüyorum durumunuz çok ciddi değilse ameliyat olmayın. Ama durum ciddi ise yapacak bir şey yok. Birçok arkadaşımın da belirttiği gibi ameliyat sonrası anestezi etkisini kaybetti mi başlasın ağrılar. 2. Gün lavaboya çıktım ağrıdan 3 iğne aldım. O kadar kötü bir durumdu. 6. Gün 2 defa lavaboya çıktım ambulansı aramam an meselesiydi. Zor kendime geldim. Ve sonrası büyük kabus!! Kabız olmamak için her şey yapmama rağmen 10 gün lavaboya çıkamadım. Daha doğrusu çıktım lakin büyük abdestimi yapamadım sade kan. Sonunda dün doktora gittim lavman yazdı. Eve geçince kullandım. Sertleşmiş dışkıyı yumuşatır diye umdum ama ne fayda hiç bir faydasını göremedim. Sonra mecbur ıkına ıkına 2 saat lavaboda büyük abdestimi yarısını yapabildim. Ömrümde böyle büyük bir acı ve ağrı yaşamadım . Çeşmeden su akar gibi kan aktı. Ve yarın tekrar lavaboya girmem lazım kabızlık bitmedi henüz dışkı halen sert. Bildiğiniz taş. Ve dinen ağrılarım lavabo sonrası tekrar arttı. Kanamam ve ağrılarım bitmişti bu güne kadar lakin tekrar başa sardım. Yemin ediyorum hayatım ve psikolojim mafoldu. Eski günlerimi özlüyorum. Özellikle yemek yemeyi. Gerçekten Rabbim hepimizin yardımcısı olsun bu derdi yaşamayan bilemez. Herkese tekrardan geçmiş olsun. Hoşçakalın

 193. İstanbul dedi ki:

  Değerli arkadaşlar ben 12 yıldır hemeroit denen illet baş belası ile mücadele verdim ama kazanan sanırım yine hemeroit oldu. İsmini bilmediğim ,tavsiye edilen her türlü piyasadaki ilaçları kullandım tüm doğal şeyleri ot çöp bitki maydanoz kaynatıp popoma sarmaya denk neler neler . Tarifi imkansız acılar ile 12 yıl çektim . Ulan yeter dedim popo benim ama istedigim gibi kullanmadık sonra napim ben dedim .

  Hastahaneye doktora basvuru :

  Gittim devlet hastanesine ameliyat olayım dedim . Doktor da canıma minnet dedi. Verdi tarihi gittik. Tabi sevine sevine Güle oynaya erkeklige b..k sürmeden gittik. Ne olacak ameliyat dedim sonuçta popomu komple teslim edecek değilim ya dedim.

  Ameliyata hazirlik ve ameliyat esnasında :

  herifler aldı sedyeye tüneller asansör ler. O sedyeden o sedyeye 5 sedye değiştirdim . Herifler o kadar alışmış ki al birini ver diğerini diyor ne oluyor mezbahaneye geldik dedim . Bir sürü odalar her odada bir hastanın başına 5 kişi 7 kişi çökmüş eller bileklere kadar kan herifler bağırismalar gülüsmeler havada uçuyor .ulan naptim ben dedim ama geç oldu. Soğuk bir odaya çektiler . Yeşil kıyafetli yüzü sarıkli cellat geldi. Hemaeroit mi kısık bir sesle evet abi dedim. Oturur posizyonda aldılar belden iki iğne sapladi. Ama herifler boynuma kollarıma çoktüler sabit durmam için . Neyse bitti. Yatirdilar güzelce doktor amca sıcaklık geldi mi dedi . Geliyor dedim . İnceden inceye .başıma bir kadın hemşire verdiler.Herşey ortada ben burdan nasıl çıkacağım korkusu içindeyim .Neyse domalmak ne kelime adamlar öyle bir posizyona soktu ki . İstesen asla yapamazsin . Hafif uyku geldi bir ara gözümü açtığımda ameliyat masasının ışıklarının aynasından popomdan duman çıktığını gördüm .6 kişi sanki popomda ızgara yapıyorlar gibi.Bu kişi benim ve bu duman benim popodan geliyor dedim. Ama sağolsun doktorlar bıçak alet cart curt derken tam 1 saat içerde kalmışım geçmiş olsun diye bir ses duydum .

  Ameliyattan sonra :

  kaldırıp sedyeye tekrar .ve devamında Söğütlü çeşme Avcılar metrobüs gibi aktarma yapa yapa getirdiler . Hayattan ümidini kesmiş . Belden aşağı tutmayan biriyim. Getirdiler koydular yatağıma bir Serum bağladılar gittiler . Gözler açıldı popomu hissetmiyorum bir ara elimi attım penisi hissetmiyorum . Ulan hepsini toptan mi aldılar dedim inan. Neyse 30 dk sonra kıprasma falan derken hissetmeye başladım .her taraf kendine geldi ama sadece popom kendine gelmedi . Oh be dedim . Hayat varmış iyi ki oldum ne kadar kolaymis dedim . Buymuş hepsi dedim. Kayinco ile gittim kantine yürüyerek çay çorba muhabbet iyi yürüdük geldik yatağa ulan popoyu hissetmeye başladım ya onun yanında , birde acı geliyor ki hiç sorma . Ne oluyor demeye kalmadı acılar arttı popoma dokunduğum da sarılmış ve içine gazlı bez tikamislar sanki doktorlar bundan Hayır gelmez tıkayın pamuğu demis gibi . Yukardan aşağı baskı geldikçe acılar beni yerimde koymuyor yatakları salllamaya başladım bağırıp çağırıyorum . Lan hemşire doktor getirin diyene kadar geldi biri bir tane daha taktı serum yavaş yavaş kendime geldim . İyi de bu serum bittik sonra ne halt yiyeceğim bunun korkusunu bilir misiniz . Ve bitti wc ye gittim az ikindim sanki ciğer gibi popomdan kan torbası döküldü ve devamı acı içinde çığlık . İşemek istiyorum asla gelmiyor cikaramiyorum içimde doldu taştı artık o delikten çıkmayıp nerden çıkacak onu düşünüyorum . Hastane bana işkence yuvasına döndü . Arkadaşlar mecbur içindeki çıkacak olmazsa olmaz inleye inleye akşam oldu . Artik ates basmaya basladi soguk soguk terleme ve bayilma oldu .Neyse biraz rahatladım gece 12 gibi bir sancı bir ağrı aklımı baştan aldı . 4 hasta var hepsi horul horul uyuyor ben cirpiniyorum .hemşire geldi.Hemsire ilaç ver asla diyor lan manyak misin oluyorum ver ,asla dedi veremem aşırı doz veremem etkili ilaçlar bu şekil çekeceksin dedi . Arkadaş kadincaza ne diyim işi sonuçta sözünün üstüne söz mu denir dedim . Ama gelde bana sor bitmek bilmeyen acı inleyen adam horuldayan insanlar doğanın kanunu dedim sanırım . Baslarim böyle kanuna deyip sürüne sürüne gittim hemşirenin yanına ilaç ver elini ayağını öpeyim diyorum asla yapamam diyorum gelme hiç diyor . 32 yaşındayım çoktum karşsina ağladım ne olur ver yalvartma beni . Getir imza atayım. Sorumluluk benim olsun falan yok dedi . POPOMA baka baka geldim tabi sürüne sürüne çek çek sabah 6 oldu yanımda ki allahliklar deliksiz uyku uyuyor. Sabah 6 da artık hemşire ablam dayanamadı geldi bir ilaç serum verdi şerefsizim dünya varmış dedim gözümu bir açtım 10.30 şükür dedim . Ama ağrılar yavaş yavaş başlıyor ilaçlar yazıldı rapor aldım hastane çıkışı eve geldim artık burası ben de kendi kendimin doktoru olurum dedim . Niye ona buna yalvarayim dedim . Tabi dersin ancak . Acı gelince yusuf yusuf Muş …

  Evde 1. Gün :

  ameliyat olmuş hasta insan ne yapar ise bende aynı şekilde aynı tavırla geldim yatağıma uzandım şükür evede geldik o gece bitti ya bundan sonra rahat olur dedim .demez olaydim . Saatler sonra acı başladı hemen ağrı kesici ilaca yüklendim ardından uyuşturucu krem ardından yara iyileştirici krem batikon nafile..geliyorum dedi ve geldi .işte o gece yine başlıyor . İnim inim inlemeler bagirmalar cagirmalar hastanede ilaç isteyecek serum isteyecek hemşire vardı peki evde oda yok .gözlerim hemşireyi arıyor gelsede şu damardan verse diye .ay Kıyamam eşim çaresiz zavallı elinden bir şey gelmiyor .tuhaf olanda ben ,inim inim inlerken 3 yaşındaki kızım. Babam ne komik demi anne çok güldüm. Diyip karşımda kahkaha atıyor . Kizamiyorumda çünkü acının tarifini bilmiyor eşek sıpası. Siz yatın dedim en son ben Rabbim ile yuzlesecem azrail geliyor canımı almaya dedim .ulan gelsinde wc de tıkandım kaldım kendi kendime diyorum lan herif tuvalette ölmüş derler arkamdan deyip laf ederler diyorum ama başka çare de bulamıyorum .her neyse sabaha kadar komşuları da eminim uyutmadim bir ara sıcak su banyosu yaptım (yani popoyu su dolu legene sokup batıkon döküp yumsamasini bekliyorsun) beni rahatlatır gibi oldu hemen yatağa uzandım dalmışim. Şükür …..

  Evde 2. Gun:

  uyandım artık bir çözüm arıyorum belli ki bunun bir sonu yok . Acı ızdırap sıcak su torbasına baş vurdum kaynar suyu doldur doldur otur üstüne popom yanıyor artık vallaha. artık Nasır bağladı popo. Umrumda değil iyi olsun dedim .aksama kadar çok iyi sorun yok sanırım atlattim bu sefer . İyiye gidiyor ama alttan basınç hissediyorum dışkı geldikçe vuruyor bana çıkar beni diye bağırıyor . İyi de ulan bende çıkarsam yirtilacak bu popo.sil baştan en başa . Ama nereye kadar en sonunda çıkmaya başlıyor . Tabi ben klozeti sallamakdan sikmakdan Çiviler çıkmış langur lungur ediyor . Dayanamıyorum gece insanları rahatsız etmemek için artık ağzıma tişörtleri basıp ısıriyor acıyı içimde bırakıyorum daha kötü ama insanlar uyuyor baba kolay değil . Sesi duyan tecavüz ediyorlar sanar. Gülmeyin yaşadıklarım gerçek .neyse sabah 3 de uyudum şükür sabah 7 de kalktım bugunde böyle geçti daha neler bekleyecek beni sabır allahım demek den başka çarem yok …

  Evde 3. Gün :

  evet bugün sanki biraz daha iyi yaşadığımin ve nefes aldığımın biraz olsun farkına vardım . Çünkü o acılar biraz azalmış gibi ama dışkı sulandiran yumsatan ilacı çok kullanmamak gerekmis onu kesinlikle kendinize göre ayarlayın . Eğer o ölçeği tam doldurursaniz sabaha kadar aksama kadar tuvalete çapraz nöbet tutuyorsun .tutmak sorun değil bağıra çağıra mecbur geliyor sende çekiyorsun. Zaten az yediğin için bir kez ikinmakta boşalir hepsi o yüzden çok sulandiriciya gerek yokmuş bunu anladık sonra düzelme başladı. Ha bu su demek değil tuvalet de rahat rahat tuvaletimi yapiyorum anlamına gelmiyor .yine sanki yukardan aşağı sağlam kalın bir sopa sokuyor lar gibi geliyor bu da dikiş yanık yerleri acıyor ve sen işkence ızdırabi yaşıyor sun düpedüz. Sabah içtim aç karnına 2 saat sonra inleyerek çıkardım vallaha akşam 9 a kadar o kadar rahatım ki maşallah dedim . Sanırım oldu akşam bir daha inleyerek çıkardım sabah oldu . Yani düzelme var gibi tavsiye tuvalete gidip çıkarırken kesinlikle ayağınızin dibinde sıcak su dolu batikon dolu legen dursun yanınız da çünkü o acı ile o ılık suya girince çırpına çırpına yumsuyor ve şükür diyor sun. Bu aralar düzeni yerine oturttum . Herşeyi sıraya koyuyorsun. Önce hangi ilaç sonra hangisi sonra sıcak su Legende banyo bunlari zamanla çeke çeke biliyorsun. Ama inanin en verimlisi ve insanı iyi eden hiç sevmediğim daha önceden de olan Legende batikon olan sıcak su banyosu kurtarıcı mübarek içli dişli oldum.bakmayin günde 4 defa 15 dk dur dediklerine siz günde 7 defa 1 er saat durun eriyor sun vallaha ağrı sizin kalmaz sudan çıktık sonra sur ilacını al ilacını ağrı kesiciyi koş kadikoy pendik :))) biraz abartttim ama harbi çok iyi . Ama hala çekiyorum . artık hayatıma ne zaman döneceğimi bilmemek en zoru . Vallaha dort gözle bekliyorum . Bu ameliyat işi insanın çekeceği bir iş değilmiş yapılmaz vallaha sonu iyi olur inşallah . NOT:AYRICA BEN 3 ADET İÇ HEMEROİT ALDIRDIM BU DİKİŞ İLE DEĞİL DAMAR KAPAMA AMELİYATI İMİŞ O YÜZDEN ZOR OLMUŞ YANİ DEMİŞTİM YA ADAMLAR popomda IZGARA YAPIYOR DEMİŞTİM YA BU YAKMA YÖNETİMİ İMİŞ . BAŞKA DOKTOR İLE KONUŞTUM DİKİŞ İLE YAPILAN 1 GÜN KAFANI DUVARLARA VURUR SUN AMA ONDAN SONRA RAHATLARSIN DEDİ AMA DAMAR KAPAMA AMELİYATI 3 GÜN EN FAZLA 4 GÜN SURERMİS ACILI SANCILI DAHA FAZLA ASLA SÜRMEZ DEDİ . VE BU ÇOK TECRÜBELİ DOKTORDU DEDİĞİ OLDU AYRICA RAHATLAMA DÖNEMİ BAŞLADI ARKADASLAR TUVALET DIŞINDA TABİ. AMELİYAT OLMAK İÇİN KARAR VEREN OLUR İSE BU NOTA DİKKAT EDİP ONA GÖRE SEÇİM VE KARAR VERSİNLER .

  Evde 4. Gün:

  Dünkü rahatlik çok iyidi vallaha aynı şeyleri bugunde bekliyorum . artık kendi çapımda yeni tarzlar üretiyorum . Önce çok az dışkı yumsataci ilaç sonra sıcak su torbasına oturup karnıma falan koyarak bagirsaklardaki dışkı yi iyice yumsatiyorum sonra sıcak su dolu legene oturup yumuşadik sonra ister suyun içine salin isterse tuvalete dokun pisligi ama yaptık sonra tekrar yenisini bırakıp uzun uzun oturun . Bitti mi acı asla acıyı bal eyledim . Ama inkar edemem bu sefer ki dışkı atma 1 dk sürdü inleyerek 7 dk 10 dk da sıcak suda inleme sonra anadan yeniden doğar gibi sıcak suda oturarak elinde tlf yazıyorum işte .belki uzun uzun yazıyorum ama inanin sabır edipde okuyan olursa bunuda ameliyat nedir sonrası nedir merak eden okur zaten . Ben bunu sıkıldığım için değil buna karar verenlere biraz olsun yardimci olmak için yazdım . Bir arkadaş yazmıştı ama buna benzer keşke ameliyat öncesi okusa idim malesef … Su an durum belki çok farklı olurdu … peki şu an tavsiye ediyor musun dersen asla bir şey diyemem ilerde rahat edecek miyim . İlerde çektiğim acıya karşılık bulur muyum bilemem ama su an malesef cok karanlık gözüküyor . O yüzden poposu yiyen yapsın, poposu yemeyen gerek yok kaçsin derim …. Bu arada artık tuvalete gitmeden gaz yapabilme gücüne çıktım .Ne güzel bir şey mis . Her gaz geldiğinde kaka yapma isteği ile tuvalete koşuyor dum ama fis bitti acıyı koyup cebime geliyordum ama artık öyle değil sakin şekilde bırakıyor sun bu ne demek ilerleme var demek . Sanırım bir adım ileri boyutta atıldı inşallah açılardan da derhal kurtulur um sanırım bu biraz devam edecek gibi yaralar iyi olana kadar …

 194. Habip dedi ki:

  Laser yöntemiyle ameliyat oldum ağrısız kanamasiz ertesi gün is basi diye reklamlar var kesinlikle yalannnnnnnnnn 7 inçi günüm büyük abdeste oturunca omurumden omur gidiyor büyük abdeste gitmeden önce leğen içerisinde sıcak suyumu hazır ediyorum öyle yapıyorum hiçbir agri kesici agrilarimi kesmiyor tek çare leğen içersinde sıcak su

 195. halil dedi ki:

  merhabalar hepinize geçmiş olsun yazıları okudum korktum ameliyat olmaktan kimi devlet kimi özel hastane kimi mevlüt topbaş memnun olanda var olmayanda ameliyat olurken kaslara zarar verilirse sorun cıkıyormuş sonra mende tereddütte kaldım olsam bir türlü olmasam bir türlü.. perhiz yapsak acı baharat turşu yemesek.üşütmesek hastalık tekrarlamıyor.kimi yer elması kimi de sabah ac karnına dag kuru inciri akşamdan zeytin yaga koyup yemiş gecmiş. benim hem hemoroid hem paf var yani kanama akıntı gaita çıkması.var ameliyatsız gecmez dedi doktor.yani patlak var hem üroloji hem genel cerrahi gittim.ankarada gazi üniversitesi hastanesi genel cerrahi d bölüm en iyisi ankara hastaneden gönderdi ama cok bekledim cagırmadılar numune de olacam prokto krem agrı kaşıntı şişliği iyi geldi. doxium ilaçda kanama akıntı iyi geldi ama ömür boyu ilaç mı alacam ameliyat oluyum kurtuluyum diyorum. sadece paftan oluyum diyorum.lazer tedavide var diyorlar.

 196. Alper dedi ki:

  4. Derece hemoroid olarak Ameliyattan sonra 3. Günüm ve bu süreçte yaptığım en büyük hata ilk gece bu sayfayı baştan sona okumakti.
  Birincisi ameliyat olmamızın nedeni bugüne kadar kendimize iyi bakmamamiz ve sonuçlarına katlaniyoruz. Hiçbir zaman orjinalin yerini tutmayacak tabiki insanlara bakıyorum ameliyat sonucu annelerinden yeniden doğmayı bekliyorlar böyle birşey yok.
  İlk gece şiddetli ağrılar oluyor evet, ama kazara bacağından kursun yiyen biri olarak soyliyim kurşun kemikten çıkarıldıktan sonraki ağrının yanında bu eğlenceli birşey gibi kalır. Ayrıca her ameliyatta ağrı olur. Doktorum o gece agrilarim dönmeyince 5 farklı ağrı kesici serum yaptırdı.arveles iyi geldi. Şuan arveles tablet kullanıyorum gayet uyutuyor. Tuvalete çıkmak için genel bir prosedür önce ve sonra tentriyotlu ılık banyo çok iyi tavsiye ederim. Odemler nedeniyle makat biraz dar ama eski haline göre çok daha konforlu bu sayfayı okuyan biri tuvalete çıkarsam ağrıdan olucem sanır bukadar abartmayin. Son olarak şunu soyliyim sağlıklı yaşam bir bütündür ben bunda iyi bir ders çıkardım ve vücuduma iyi bakmaya karar verdim sizede tavsiye ederim herkese geçmiş olsun…

 197. Adem dedi ki:

  Öncelikle hepinize Allah şifa versin yukarıda 1000e yakın yorum var zannediyorum çoğunu okumak mümkün değil zaten ama gerçekten üzülüyor insan hemoroid çok zor bir hastalık çeken bilir sene1999dan 2014yılına kadar çektim kullanmadığım ilaç ot kalmadı gitmediğim doktor kalmadı Ankara Atatürk hastanesiden genel cerrahların hepsine muayene oldum oda çözüm olmadı en son internetten araştırmaya girdim ve Ankarada Mustafa ışık isminde bir hocaya rastladım çok çekinerek aradım çünkü çok korkuyordum ama kendisi benimle telde o kadar güzel konuştuki bir pazar akşamı muayenehanesini benim için açtı gittim ve zannedersem lazerle yaptı hem iç hem dış hemoroid hemde yırtık varmışyani fissül herhalde adı o yırtığınız varsa ne kadar ilaç içerseniz için ne kadar krem sürerseniz sürün iyileşemiyosunuz çünkü önce onun dikilmesi gerekiyormuş yaklaşık yarım saat sürdü herhalde sonra tampon yaptı ve arabana bin git dedi aynen öyle yaptım eve geldim saat 20:00falan saat 24ekadar çok ağrım oldu çok acı çektim takituvalete gidene kadar tampon çıkana kadar ama 3 3güne doğru ağrılarım azaldı şuan tam 3sene oldu ve her seferinde çok dua ediyorum Mustafa hocaya o bu işin uzmanı gerçekten ve teknolojik cihazlarla çalışıyor ben çevremden 2tane arkadaşıda yolladım onlarda çok memnun sadece ilk gece çok ağrınız oluyor o doğru ama sonrası iyiki olmuşum neden bunca yıl bu acıları çektim diyorsunuz kendinize amacım bı hastalığı yıllarca çeken birisi olarak herkesin şifa bulması Allah yardımcınız olsun

 198. Esin dedi ki:

  Once kucuk bi catlakla basladi onu tedavi ettirdim tam duzeldim eski yasantima geri dondum evlendim normal dogum yaptim hemoroid olustu korkudan gidemedim anestol surup tualete ciktim bi tek o yumusatiyordu tualettem sonra direk uzanmak istiyordum tansiyonum dusuyo asirici derecede agri ve halsizlik oluyordu bebegim 18 aylik oldu artik dayanamadim.cesaretimi topladim ve doktora gittim once muayne oldu ic basur oldugu icin doktor goremedi ilac yazip yolladi ilaclarin hhic bi faydasi olmadi buyuk abdesten sonra makat bolgesi iki ceviz buyuklugunde sisiyordu kaniyor ve catlak tekrar meydana gelmisti tekrar ddoktora gittim ameliyat olmaya karar verdim hemoroid var catlak var arti
  Odem toplamis bagirsaklarini cok saglikli ameliyat yapamayabiliriz dedi normal ameliyat yapicam lazer kullanmicam dedi bir hafta sonraya gun verdi ameliyat gunu bir gun once tahlillerim yapildi anestesiden rapor aldim iki kutu agiz yoluyla iki kutu makat yoluyla mushil verdi agizdakileri oyle cirkin bir tat yok istifra ettim icim.cikti kusarken makattati catlak oldugu icin ilacta tuzluymus hoplatti acidan beni aglaya aglaya oldum o gece hic uyumadim sabah oldu hastahaneye gittik ameliyata girdim ciktim aci agri yok cunku anesteziden hic bisey hisetmiyorum zaten bagirsaklarda bos oldugu icin hic sancim yok hastahaneden sonra eve geldim biseyler yemeye basladim ve tualete cikmalarim.basladi oluyorum olmek istiyorum boyle bir aci yok sanki oraya bicagi sokuyorlar ve icinde ceviriyorlar bugun 5 gun oldu ameliyat olali hic duzelmicem gibi geliyor bna tuavalete gidiyorum serce parmak buyuklugunde bisey cikiyo inan bana on tane cocuk.dogursam bu kadar aci cekmem rabbim.herkese sifa versin tum ictenligimle yazdim bu yazilari butun gece uyumuyorum tek benmi cekiyorum bu aciyi diye doktor hepsini temizleyemedik hemoroidlerin odem li oldugu icin ikinci ameliyati olup olmaman bir ay sonra belli olucak dedi hayatim alt ust oldu camdam bakiyorum gecen insanlara ozeniyorum biktim bu hastaliktan gecmiyor arkadaslar suan bunu bariz acisiyla yasiyorum.

 199. yakup dedi ki:

  Öncelikle herkese geçmiş olsun. bendede 4. derece basur var cuma günü ilaçlarım bitiyor. doktor ameliyat hazırlığı yapıcaz dedi. yorumları okuyunca ameliyattan korktum. ama bu şekildede müthiş ağrı sancı var tuvalete gitmek zaten cehennem azabı. şaşırdım kaldım ameliyatmı oluyum daha iyi yoksa böyle 2 gün iyi 5 gün kötü idaremi ediyim.

 200. erol dedi ki:

  ben bu ameliyatı 4 yıl oldu olalı iki gündür wc ye girdigimde kan geliyor sebebini anlamadım asıri kanama yok nedeni nedir onuda bilmiyorum uzun zaman sonra kanama olması pek normal gibi gelmiyor

 201. Yasin girgin dedi ki:

  Bagsuru olan mutlaka okusun

  Herkese selamlar bu sayfada yazılanları çok faydalı ve değerli bulduğum için bende deneyimlerimi paylaşmak istedim. Yaşım 35 . Yaklaşık 4 senedir 4. Evre hemeroid rahatsızlığım var. Bu rahatsızlık zaman içerisinde azalmıyor maalesef yani başladı ise ya hayatın boyunca çekeceksin yada müdahale edeceksin .
  Bildiğiniz gibi bu hastalığın evreleri var . 1 ve 2 evre hemeroidi olanlar bende hemeroid var çok ağrıyor demesin bile . Hemen daha da ilerlemeden mutlaka müdahale etsinler. Gelelim en zor ve benimde yaşamak zorunda kaldığım 4. Evre ye.

  Arkadaşlar sadece cerrahi müdahale yani kesip biçme ile olan tromboze hemeroide. Tabiki bunların arasında da farklılıklar var . Kiminden 2 tane alınır kiminden 6 tane işte bunlarda ameliyat sonrası çekilecek acılar için farklılıklar oluşturuyor.
  Gelelim asıl önemli kısma. Başta da söylediğim gibi bu rahatsızlık başladığında bunu geri çevirme yada azaltma şansı yok. Eninde sonunda doktor ve ameliyat masası. Ben mahrem bölgeyi doktora bile göstermekten utandığım için uzun yıllar doktora gitmeye korktum. Fakat amelıyat sonrası acıları yaşayınca doktora değil yedi düvele açıp gösterseydim diye düşündüm. O yüzden lütfen ilk fark ettiğinizde daha da ilerlemesine asla müsaade etmeden tedavi ettirin çünkü o tecavüz eninde sonunda olacak
  Gelelim ameliyata. Belden aşağısı uyuşturularak yapıldı. Ameliyat esnasında tek hatırladığım ilk iğne , burnuma gelen yanık kokusu yüzümden doktora bu koku benden geliyor galiba dıye sormam ve geçmiş olsun bitti demeleri . Sonrasında odaya alındım ilacın etkisi ile 3-4 saatlik tatlı bir uyku. Taki makattaki zonklama sebebi ile fırlayarak uyanmam. Ben ameliyat sonrası hemen tuvalet ihtiyacım olmasın diye öncesinde hergün tuvalete girerek hatta lavman uygulayarak bagırsakları boşaltmaya çalıştım( normalde 2-3 günde bir girerim tuvalete) fakat o kadar şanslıyım ki saat 11 de ameliyattan çıktım 4 te tuvalete girmek zorunda kaldım o kadar kı ilk tuvaletimi yaptıktan sonra çıkardım popomdaki tamponu( nasıl basınçla geldiyse😇) Sonrasında da 2 gün içerisinde 5 defa büyük tuvaletimi yapmak zorunda kaldım ve İnan’ın çok zor oldu. İdrarı yapmak kısmına gelirse bende yapamadım. En son tuvalette ayakta karnıma ve idrar kesemin olduğu bölgeye aralıksız sürekli kalp masajı yapar gibi baskı uyguladım ve duş başlığı ile ayağıma sıcak su tuttum . Yavaş yavaş olmak üzere kaslarım gevşedi ve bu zor durumu atlattım. Gaz çıkarmanın bile zor olduğu bir dönemdi.
  Su anda 1 hafta oldu dün tuvalete girdiğimde yaşadığım acı çok ama çok daha azdı.

  Şimdi ise nasıl acımızı azaltırız.
  Unutmayın kaslarımızı gevşetmek zorundayız yoksa sadece acı üstüne acı yaşarız bunun en kolay yolu üşümemek hatta çok ısınmak. Bu süreçte bize en faydalı şey sıcak su torbası ve sıcak su banyosu. Asla ama asla ayaklarınızı üşütmeyin bu vücudunuzda kasılmalara sebep olur buda Makattaki yaralara baskı uygular. Ameliyat yerinizi ter ve su gibi sebepler ile ıslak tutmayın kurulayın ve mutlaka kaygan kalmasını sağlayın yani krem kullanın anestol ağrı kesici ve kas gevşetici krem kullandım iyi geldi.
  En önemli rahatlama yöntemi sıcak su banyosu tuvalete girmeden hemen önce ben bebekleri yıkamak için kullanılan Küvet kullandım küveti dayanabileceğibşz kadar sıcak su ile doldurun yanına da daha sıcak su hazırlayın kovaya. Tuvaletten çıkar çıkmaz küvete girin bağdaş kurar gibi oturun ama tam üstüne değil arkaya doğru kayarak ve ayaklarınızda mutlaka suyun içerisinde olsun . Buraya kovadaki daha sıcak Sudan takviye yaparak yarım saatten daha fazla oturun.sıcak ile birlikte yumuşayan kaslar gevşeyecek bu sayede. Mesanede kalan idrarınızıda daha rahat yapacak makattaki acıyı da hafifleteceksiniz şakın üşümemize sebep olacak bir hata yapmayın derim yoksa vücut kasılır acı artar. Kendinizi daha rahat hissedince kalkın çok güzel kurulanın makat bölgesini iyice kurulayıp kremlerinizi bocalayın bu sayede surtunmeden yada temastan kaynaklanan acıyı azaltıyoruz . Sıcak bir odada sıcak su torbası üzerinde dinlenmeye çekiliyoruz . Hala acı yaşıyor olabılırız ama ben çok kötüsünü yaşadım bu yöntemler ile acım ciddi derecede azaldı şimdi çok daha rahatım cinsel hayatıma bile döndüm. Birde kabız olmak kadar ishal olmak ta çok sıkıntılı az yemek yiyin ve mutlaka çok çok olmamak kaydı ile kayısı yiyin yada suyunu için bu sizi kabız ve ishal olmaktan kurtarır ben ikisinşde yaşadım bu süreçte ikisinde yeterince kötü az tuvalete girmek ve normal kıvamda yapmak acıyı azaltıyor .herkese çok geçmiş olsun

 202. Halil dedi ki:

  23.10.2017 tarihinde afyon kocatepe üniversitesi araştıema hastanesinde sadece bel altı uyuşturularak ameliyat oldum bugün 2.ci günüm ağrılarım var ama aşırı derece değil idrarımı ameliyattn 5-6 saat sonra yapabildim ama diğerini hala yapamadım sadece gaz oluyor ve hafif akıntıyla beraber kan geliyor ve de belimde ağrı var arkadaşlar gelişmeleri yazcam burdan işim dolayısıyla ameliyat oldum inşallah iyi ki oldum diyebilirim

 203. Savaş dedi ki:

  Selamlar arkadaşlar bende kandırılankardanım doktoruma sordum ameliyat sonrası agrılı oluyormu diye bu çektiğin agrı ondan daha fazla dedi inandım o zaman olayım dedim sabaha hemen ameliyata aldılar göztepe medikal parkta bir gün sonra taburcu oldum 3. Gün sonra kontrole gittim agrıdan duramıyom gerçi bu agrıyı eskiden hatırlıyorum dizanteri hastalığınada yakalanmıştım doktoruma hocam çok ağrıyo dedim adam sırıtarak oğlum saçını kesmedik kıçını kestik tabi agrıyacak ama geçecek dediya ne yapalım oldu bir kere benim en rahat ettiğim wc idi şimdi sanki cehennem gibi geliyo dışkılarken sanki biri kesiyo makatımı ve dayanılmaz acılar yok böyle bir şey su torbasını popomdan ayırmıyorum yanı akraba gibiyiz kesinlikle ameliyat olmayın 6 gündeyim yemek yemeye korkuyorum allah kimseye böle dert vermesin herkese geçmiş olsun

 204. Serdar dedi ki:

  Merhabalar ben 28 eylül 2017 de lazerle ameliyat oldum 3 hemoroid memesi vardı bir tanede fissür çatlağı dedi doktor hemoroidlerim Bir tanesi 4. Derece dier ikisi 3. Derece idi ilk 3 gün ameliyat sonrası zorlu oldu tabiki 10 güne kadar acısı devam etti 11 gün dışkı yumuşatıcı ilaç ve yemek yememe dikkat etmeme rağmen kabız oldum yani bu süreçler zorluydu 2 tanede dış tarafta apse oldu ameliyattan hemen sonra doktor ödem olmuş sorun olmaz geçer dedi çok şükür bu gün 29 gün oldu ameliyat olalı hemoroid memeleri duruyor ama eski ağrılarım yok denilecek kadar az dediğim gibi ilk 10 gün cok sıkıntılıydı sonra dahada iyi oldum doktorum 3 ay baharat, gazlı, alkollü içeceklerden uzak durmamı ve bu hemoroid memelerinin yavaş yavaş kaybolacağını söyledi şimdiden herkese geçmiş olsun Allaha şükürler olsun eskisi gibi ağrım sızım yok kişiye göre değişiyor ama bence ameliyat tek çözüm gibi geliyor 10 yıl boşuna bu kadar acı çekmişim…

 205. Ömer dedi ki:

  Geçenlerde tvde bi doktora denk geldim wcden sonra sıcak suyla birlikte parmağınızla yavaş yavaş içeri itin dedi başta tereddüt ettim çünki ellemek ne kelime kıpırdayamıyorum bile ama canıma tak etti herşeyi göze alıp denedim inanılmaz rahatlatıyo o eski ağrılarım kalmadı. Wcden sonra içeri itip yarım saat oturuyorum sonra direk yatıyorum sabah hiç bişey kalmıyo. Ama tabi böyle nereye kadar ameliyat kaçınılmaz.

 206. Ergun dedi ki:

  2 gun once lazer ile basur ameliyatı oldum. Ameliyattan sonra hiç bir ağrım olmadı. Hemen hastaneden çıktım. Ikinci gün sanki ameliyat olmamış gibiydim.Şu an hiçbir olumsuzluk yok. Tuvaletini rahatça yapabiliyorum. Bunda çekinmeden doktora gidip erken ameliyat olmamin faydasi oldugunu dusunuyorum.

  • memtttt dedi ki:

   Fiyat ne peki biz bıcakla olduk öldük daha gecmedi

   • Ergun dedi ki:

    Özel bir hastanede oldum . Fiyattan önce şunu söylemeliyim. Doktorum ameliyatimin lazerle uygun olduğunu söylemişti. O yüzden oldum. Herkese uygun olmuyor.

 207. mmettt dedi ki:

  Amaliyat oldum olmaz olaydım wc gitmek korkulu rüyam oldu 1 hafta gecer dediler 1 ay oldu 2 ay oldu 3 ay oldu gecmek bilmedi sonra daha sonra azalmaya başladı ama 1 sene sonra eskisini arar oldum artık ec giderken ecel terleri dokuyorum sakın olmayın sakınnnnn oluyorsanız 1 2 ay sızı uyutsunlar…

 208. oğuz dedi ki:

  Bu ameliyatı küçümseyenin bir başına gelsin de görsün! Dün maske anestezisi ile ameliyat oldum. Narkozun etkisi ameliyattan yarım saat sonra geçince tarif edilmez bir acı yaşamaya başladım. Şu an ikinci gündeyim tuvalete çıkmak büyük eziyet ve ağrılar dinmiyor. Olmayu düşünenler bu süreci yaşayanların tecrübelerini iyi okuyup karar versin.

 209. Özkan dedi ki:

  !!! DİKKAT LÜTFEN OKUYUN !!!!
  arkadaşlar merhaba.burda yorumlarda herkes aameliyat sonrası acılardan bahsetmiş.bende bu ameliyatı radyo frekansı yöntemi ile oldum.size ağzılarınız acılarınızı çok ama çok azaltacak deneyimlerimi paylaşıcam.
  1-her gün 2-3 lt su tüketin ve sıvı gıdalar alın.en azından 1 hafta 10 gün aç kalacaksınız ,acıdan daha iyidir.ekmek bile 1 yada 2 lokma.kan şekeriiniz düşerse bir .ay kaşığı fıstık ezmesi yiyebilirsiniz.her sabah yarım fincan zeytin yağı için
  2-en acı deneyim tuvalet yaprkendir.onun için en önemli yapılması gerekeni söylicem.tuvalet yapmadan yarım saat önce iğnenizi vurulun ve size verilen kremi makat iç ve dış kısımlarına iyice sürün.krem zaten lokal uyuşturucu görevini görüyor.tuvaletten 10 dkka önce bir leğenin içine havlu serip sıcak su doldurun ve içine oturup bekleyin.sonra tuvaletinizi yapın.ve asla makatınıza soğuk su deydirmeyin tuvaletten sonra.uyuşmuş sinirleri tekrar canlandırır.sonra o leğene tekrar aynı şekilde sıcak su döküp bi 10 dkka yine oturup.sonra duşunuzu alıp.tamamen kurulandıktan sonra o kremi sürün.bakın iğneyi tuvaletten yarım saat önce vurulun..sadece bu kadar..acil şifalar dilerim

 210. yonca dedi ki:

  merhaba,herkese geçmiş olsun olmayanlar için söylüyorum evet cerrahlar için basit bir ameliyat olabilir ama hastalar için narkoz etkisi geçtikten sonra ciddi zor bir sürece hazır olun ben tam iki hafta zombi gibi dolaştım evde ne uyuyabiliyorsunuz ne oturabiliyorsunuz acı hiç dinmiyor wc sonrası zaten bayılma derecesine geliyorsunuz bunun için sıcak suya oturmak arada dişarıda yürümek bana çok iyi geldi. 2. haftadan sonra her şey çok azalıyor sadece wc sonrası kaşıntı, yanma ve biraz da acı devam ediyor şimdi 3. haftam hala belirtiler var ama ağrı kesici anca ağrım oldukça alıyorum yani 2 günde yada 3 günde bir tane. 4. hafta eminim her şey çok daha iyi olacak ve normale döneceğim.Bence evet süreç çok zor ama ihmal edilmemesi gereken bir hastalık ileri ki aşamalarını düşünürsek ameliyat olmak doğru bir karar.

 211. Tarık dedi ki:

  Arkadaslar merhaba dun amelıyat oldum yemın edıyorum dunya varmıs doktor cok onemli afrım sadece 4 saat surdu ondan sonra bir gram agrım olmadı sukur allahıma ole bir doktora denk geldımkı adam evden bıle arıyo beni nasıl oldun die 1200 tl yuzunden 10 sene oldum oldum dirildimmm amelıyat olun cekmeyın arkadaslarr..

 212. sadri dedi ki:

  sadece kaşıntım vardı doktor iç basurum olduğunu söyledi lazerle tedavi yaptırdım. 3. günümdeyim her gün 1 kez tuvalete girdim ama dışkımda baya kan geldi…Acaba ne zaman düzelecek ?? Lazer operasyonunda sözde kan yok !!

Yorum Yaz